Kriminální thriller natočený podle skutečného příběhu početných vražd mladých žen v Ciudad Juárez. Lauren (Jennifer Lopez) je vášnivá americká reportérka pro Chicago Sentinel. Její noviny ji vyslali do mexického pohraničního města Juárez, aby prošetřila sérii záhadných vražd. Jejich oběťmi jsou výhradně mladé ženy z celého Mexika, které se vydaly do pohraničí za prací. Lauren chce o tom napsat článek přímo na místě. Její pátrání je úspěšné, a výsledky jsou šokující. Zjistí, že jde o stovky obětí. Získá si tak důvěru místních továrních dělnic, ale sama se dostane do nebezpečí. (JOJ Cinema)

ebi

Bezvýchodná země,bezvýchodné postavení lidí aneb stará pravda -jak je důležité se dobře narodit. Thriller s nádechem dokumentu. J.Lopez mi nevadí,Banderas se nepředváděl, takže u mě 4*. ()

Luk Skywalker

Podle skutečné události sice ano, ale pouze inspirace, tudíž volná ruka pro scénáristy a v hlavně v závěru je to hodně poznat. Film je to velmi dobrý a stojí za podívání, ale pro realisty není třeba, protože co se děje v Mexiku si dokážou představit, navíc to není první film o podobných skutečnostech. ()

fraktal

Scénář na 5, řemeslné zpracování za 4, scénář 2, výkony 3-4. Celkově dávám 4 hvězdy, leč - jako mnoho filmů dle skutečných událostí - má celý snímek problémy s "tahem na branku" - stupňováním napětí atp (prostě je to celé docela rozvleklé + příliš tezovité (a tudíž ploché a odhadnutelné)). ()

papaguy

Ocenění hodný počin. Objektivně za slabší 3*. Ale oceňuji téma, zdravou dávku aktivismu i citlivé zpracování. ()

Torgal

Keby nič iné, tak tento film mi dal aspoň pohľad na to, aké filmy bojujú o ceny na filmových festivaloch (tento konkrétne na tom Berlínskom). A je to teda riadna bieda. Už začiatok filmu jasne ukázal, že režisér a scenárista v jednej osobe je diletant vhodný maximálne do televízie, ale svojím neohrabaným spôsobom spracoval "dôležitú" tému a tak si zaslúži uznanie. Téma každopádne na zahodenie nebola, ale chcelo to ruku schopnejšieho tvorcu a v hlavnej úlohe miesto JLo skutočnú herečku (hoci Jennifer sa tentokrát naozaj snažila). 5-/10 ()

mira.l

Téma docela zajímavé, zpracování... takové nijaké, ten film ve mně nic nezanechal, a to je možná škoda. ()

Likan7

Filmově zajímavé téma, ale naprosto zmršený scénářem i herci. Nava je v nejlepším případě rutinní režisér, který svý nedostatky mastkuje šíleným střihem a Je-Lo je všechno, jen ne herečka, a už vůbec ne dobrá herečka, která by utáhla takovou roli. A potom mi vlastěn už vůbec nic nezbyde, jen prázdný nudný film, který je k tomu ještě dlouhý až běda.. ()

Pai-Mei

Dosť priemerený kriminálny film. Čo mu však pridáva na zaujímavosti je skutočnosť, že je natočený podľa skutočných udalostí. ()

Honsik

Silný scénář umírá na neschopnosti realizace. Mám rád tenhle styl, ale když už je to na základě pravdivých událostí, chce to více používat hlavu a méně jehel v kupce sena. ()

monty.cl

Chtěl to ještě trochu přitlačit-mohla z toho bejt hodně hustá jízda, námět je dost silnej. Takhle je to jen docela dobrý...60% ()

Brano

Veľmi slabý thriller, ktorý ma skôr nudil, ako zaujal. Síce je pravda, že námet to malo silný a to čo sa deje v Mexiku je hrôza, ale ako film to bolo nevýrazne a dosť nezaujímavo natočené bez štipky napätia. 2* dávam za herecké obsadenie a výborný ústredný song s názvom "La Camisa Negra". ()

cinema_cz

Snímek kombinuje kritický tón s romantizujícím pohledem na spravedlivou a krásnou novinářku, která se probíjí ke své pravdě částečně také přes vlastní minulost. Tematicky "ušlechtilý" snímek natočený bez energie nezachrání ani obsazení dvou atraktivních hvězd, mezi kterými to navíc patřičně nejiskří. (Ci 04/2008) ()