poster

Pí a jeho život

 • USA

  Life of Pi

 • Velká Británie

  Life of Pi

 • Slovensko

  Pí a jeho život

Dobrodružný / Drama

USA / Tchaj-wan / Velká Británie, 2012, 122 min

Režie:

Ang Lee

Předloha:

Yann Martel (kniha)

Scénář:

David Magee

Kamera:

Claudio Miranda

Hudba:

Mychael Danna

Producenti:

Gil Netter, David Womark

Střih:

Tim Squyres

Scénografie:

David Gropman

Kostýmy:

Arjun Bhasin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  ****

  Režisérovi Ang Lee se musí nechat, že se nebojí pustit snad do žádného libovolně komplikovaného žánru a co víc, ono to většinou dopadá dobře. Co se libovolné víry týče, zcela mě míjí a to i v případě takovéhoto pokusu o jakýsi mišuňg všeho možného. Příběhu se nedá upřít neotřelost a na druhou stranu je také poměrně nevstřícný co se vysvětlování týče. Bez mučení se přiznám, že jsem pointu nepochopil (jestli vůbec nějaká byla) a kdo ví jestli to nebyl záměr. I tak mě film ani chvíli nenudil a je to skutečně mimořádným vizuálním zážitkem, na který se možná ještě někdy podívám. Ang Lee si rozhodně zaslouží respekt, za to že se nebojí volit komplikované cesty.(13.5.2013)

 • Davies182
  ***

  Tak fajn - od kouzelníka s filmovými kotouči, kterým Ang Lee bezesporu je, určitě nikdo nečekal tak rozporuplný začátek a téměř katastrofální zakončení jeho nového díla. Pičínův příběh je mixem Milionáře z chatrče, 127 hodin (zatím samé Boyleoviny), animovaného Madagascaru a jednoho specifického hororu s tygrem bengálským (Burning Bright). Proč ne? Snímek se dále snaží předat určité poselství, režisér ale v tomto případě celkem dost pokulhává - mno, jeden epický příběh o víře už letos v kinech žel bohu byl. Je to škoda: celá střední, dobrodružná Pího část, je totiž za čistých pět hvězd. Oscarů si u toho dovedu představit hodně...(5.12.2012)

 • D.Moore
  *

  Příliš, příliš (a ještě jednou příliš) digitální. Neustálé triky mě s výjimkou dokonalého tygra v jednom kuse otravovaly a rušily stejně jako kamera, příběh mi připadal prachsprostě obyčejný, o hlavního hrdinu jsem se během jeho výpravy ani trochu nemohl bát (proč taky, když ho na začátku vidíme staršího, celého, živého a zdravého, že)... Scénám s oblohou odrážející se v nekonečné vodní hladině nemůžu upřít vizuální působivost, vcelku se mi líbila i vsuvka s hejnem létajících ryb, ale proč muselo být všechno tak kýčovitě neonové a digi-halucinogenní? Navíc hudba (ano, ta oscarová) je naprosto tuctová. Dvě hvězdičky by byly moc.(9.3.2013)

 • johnn333
  ****

  Kdyby povinné hodiny náboženství na střední škole vypadaly takhle dokonale, nechodil bych místo nich na cigáro. Trosečník meets Světová náboženství v kostce, to vše jako opulentní vizuální žranice. Poselství jde mimo mě, obrazovým kejklím však tleskám. A na to, že maximum času strávíme v jednom člunu, to šlape obdivuhodně. 75%(5.12.2012)

 • nunka
  ***

  O tomto filme sa už veľa narozprávalo, diskutovalo a popísalo. Chváliť ho možno v prepracovaných detailoch, vo vycibrenej digitalizácii, v magických prvkoch a ešte aj tá gyčovosť bola rozprávkovo krásna. Podstatou je stretnutie s Bohom a rozjímanie o viere, nevravím, že ma to nebaví, no týmto spôsobom ma to až tak nefascinuje.(29.7.2013)

 • - Na jednu chvíli se připojil k psaní scénáře M. Night Shyamalan. (josefklimes)

 • - V rámci konzultace najal Ang Lee Stevena Callahana, jež přežil sám na lodi po dobu 76 dní, a to po ztroskotání lodi v Atlantiku. (HellFire)

 • - Pi dostal své jméno po koupališti ve Francii (Piscine Molitor). Koupaliště bylo 27. března 1990 prohlášeno za národní památku. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace