Pí a jeho život

Scénografie:

David Gropman

Kostýmy:

Arjun Bhasin

Nesplněná očekávání... Náboženský úvod působil jak z nějakého nepovedeného agitačního videa, až jsem si říkala, že jestli v podobném duchu bude i zbytek filmu, dvě hodiny ho určitě nevydržím sledovat. Naštěstí byl začátek brzy za námi a nastoupila odyssea s tygrem na moři, která byla místy velmi napínavá, vizuálně bezesporu neskutečně zajímavá a líbivá a jako taková by jistě mohla fungovat i sama o sobě. A fungovala by mnohem lépe, než zabalená do rádoby duchovním přemítání a hledání boha. V tomhle balení nevím, co tím chtěl autor vlastně říct. Závěrečné "A bylo to opravdu tak?" také celkovému dojmu nepřidalo a jako celek to na mě celé působilo dojmem krásného vizuálního díla, které vzniklo opravdu jen a pouze pro to, aby bylo krásné (a ve 3D asi ještě krásnější).(11.11.2013)

Moc se mi na ten film nechtělo a jediné, co mě lákalo, byl Ang Lee, ale pak jsem byla nadšená a užívala si každou minutu filmu. Překrásná kamera, nádherné obrazy a záběry, neuvěřitelná zvířátka (namouduši jsem si myslela, že jsou živá) a k mému štěstí přispívalo i to, že jsem tu náboženskou linku nějak nevnímala, takže mi to žádný zážitek nezkazilo. Dala bych klidně 5*, ale konec mě otrávil a převyprávění celého příběhu jinak mě vyloženě nudilo.(23.1.2013)

Opravdové, psychologické drama v obalu okouzlující pohádky. Závěrečné vyprávění chlapce v nemocnici dvěma pojišťovákům japonské lodní společnosti, jejíž plavidlo se potopilo, mi pomohlo pochopit, že varianta číslo dvě byla skutečně pravdivá. Tím na mě padla obrovská tíha poznání, v jak ryze velkém nebezpečí a hrůzy prožívání se musel chlapec ocitnout. Co si budeme povídat, věřit ale variantě první, je mnohem lepší. Takže ... příběh o pohádkové arše Píově mě zasáhl a užila jsem si ho do poslední minuty. Netuším, jestli se dá na otevřeném moři zažít tolika nádherných efektů v tak obrovském měřítku, ale vypadalo to překrásně. Zrcadlení hvězd, kdy si nejste jistí, kde je hranice obzoru, hra se světly v noční tmě ad., vizuálně to byla neskutečná pastva pro oči. Stejně ale přežít dvěstě dvacet sedm dní na otevřeném moři, se rovná zázraku ať je to tak nebo jinak.(29.12.2015)

Možná jsem neměla tolik očekávat a nebyla bych pak mírně zklamaná. Nečetla jsem ani knižní předlohu a je to zřejmě taky můj nedostatek, který ovlivnil můj dojem z celého filmu. Vizuálně, jak tady každý píše to bylo fakt skvělý, ale asi jsem nebyla zrovna v tom správném rozpoložení na boj přírodních živlů s hlavním hrdinou Pí a tygrem. Prostě já to Oskarové nadšení nesdílím. Ostrov malých surikat byl ale úchvatný.(26.2.2013)

Plný počet len za tigra? Áno. V podstate súhlasím so všetkým, čo napísal Sawy. O živote Pí-ho sa toho až tak veľa nedozvieme. Úvod sa mi zdal málo magický a záver, mám na mysli vymyslenú verziu príbehu Pí-ho, pôsobí navyše. O bohu sa tu melie zbytočne dosť a neuveriteľný príbeh Pí-ho by sa dal vysvetliť i ako vôľa prežiť s malým zázrakom dohromady. Isté však je, že od kedy začne búrka v oceáne a loď sa začína potápať, zažral som sa do príbehu tak, ako naposledy pri premiére Avataru. Pred návštevou kina som sa utešoval, že snáď ten tiger dostane na plátne aspoň 10-20 min. A tu zrazu viac ako hodina !!! Tento výlet na lodi s bengálskym tigrom bol pre mňa šialený zážitok. Triky sú úžasné, tiger je takmer ako živý a na lodi je to boj na život a na smrť. Určite nie žiadne rozprávkové priateľstvo, akoby sa mohlo z plagátu zdať. Milujem tieto filmy o človeku a prírode a takmer 3/4-tina filmu je pre mňa nezabudnuteľná. S tigrom a Pí, som tam bol duchom aj ja. 3D verzia ma vôbec neudivila a radšej by som volil 2D. Za výsledok musím dať plný počet, nemôžem inak a nenormálne sa teším na blue ray, keď si to vychutnám v krásnych farbách a opäť pocítim ostré tigrie pazúry...90%.(3.1.2013)

• - Celý snímek byl filmován na Tchaj-wanu. Jediným dalším hollywoodským filmem, který se zde do té doby také natáčel, byl titul Strážní loď Sand Pebbles (1966). (Beagle)

• - Spoiler: Pí (Suraj Sharma) je na záchrannom člne 227 dní. (zajo91)

• - Suraj Sharma (Pi) nemal v úmysle sa uchádzať o rolu vo filme, no prišiel podporiť svojho brata na kasting. Ang Lee si ho všimol a vybral ho spomedzi 3,000 platných uchádzačov. (HelenOfTroy)