Pí a jeho život

Scénografie:

David Gropman

Kostýmy:

Arjun Bhasin

Režisérovi Ang Lee se musí nechat, že se nebojí pustit snad do žádného libovolně komplikovaného žánru a co víc, ono to většinou dopadá dobře. Co se libovolné víry týče, zcela mě míjí a to i v případě takovéhoto pokusu o jakýsi mišuňg všeho možného. Příběhu se nedá upřít neotřelost a na druhou stranu je také poměrně nevstřícný co se vysvětlování týče. Bez mučení se přiznám, že jsem pointu nepochopil (jestli vůbec nějaká byla) a kdo ví jestli to nebyl záměr. I tak mě film ani chvíli nenudil a je to skutečně mimořádným vizuálním zážitkem, na který se možná ještě někdy podívám. Ang Lee si rozhodně zaslouží respekt, za to že se nebojí volit komplikované cesty.(13.5.2013)

Tak fajn - od kouzelníka s filmovými kotouči, kterým Ang Lee bezesporu je, určitě nikdo nečekal tak rozporuplný začátek a téměř katastrofální zakončení jeho nového díla. Pičínův příběh je mixem Milionáře z chatrče, 127 hodin (zatím samé Boyleoviny), animovaného Madagascaru a jednoho specifického hororu s tygrem bengálským (Burning Bright). Proč ne? Snímek se dále snaží předat určité poselství, režisér ale v tomto případě celkem dost pokulhává - mno, jeden epický příběh o víře už letos v kinech žel bohu byl. Je to škoda: celá střední, dobrodružná Pího část, je totiž za čistých pět hvězd. Oscarů si u toho dovedu představit hodně...(5.12.2012)

• D.Moore

Příliš, příliš (a ještě jednou příliš) digitální. Neustálé triky mě s výjimkou dokonalého tygra v jednom kuse otravovaly a rušily stejně jako kamera, příběh mi připadal prachsprostě obyčejný, o hlavního hrdinu jsem se během jeho výpravy ani trochu nemohl bát (proč taky, když ho na začátku vidíme staršího, celého, živého a zdravého, že)... Scénám s oblohou odrážející se v nekonečné vodní hladině nemůžu upřít vizuální působivost, vcelku se mi líbila i vsuvka s hejnem létajících ryb, ale proč muselo být všechno tak kýčovitě neonové a digi-halucinogenní? Navíc hudba (ano, ta oscarová) je naprosto tuctová. Dvě hvězdičky by byly moc.(9.3.2013)

Kdyby povinné hodiny náboženství na střední škole vypadaly takhle dokonale, nechodil bych místo nich na cigáro. Trosečník meets Světová náboženství v kostce, to vše jako opulentní vizuální žranice. Poselství jde mimo mě, obrazovým kejklím však tleskám. A na to, že maximum času strávíme v jednom člunu, to šlape obdivuhodně. 75%(5.12.2012)

O tomto filme sa už veľa narozprávalo, diskutovalo a popísalo. Chváliť ho možno v prepracovaných detailoch, vo vycibrenej digitalizácii, v magických prvkoch a ešte aj tá gyčovosť bola rozprávkovo krásna. Podstatou je stretnutie s Bohom a rozjímanie o viere, nevravím, že ma to nebaví, no týmto spôsobom ma to až tak nefascinuje.(29.7.2013)

• - Na jednu chvíli se připojil k psaní scénáře M. Night Shyamalan. (josefklimes)

• - V rámci konzultace najal Ang Lee Stevena Callahana, jež přežil sám na lodi po dobu 76 dní, a to po ztroskotání lodi v Atlantiku. (HellFire)

• - Pi dostal své jméno po koupališti ve Francii (Piscine Molitor). Koupaliště bylo 27. března 1990 prohlášeno za národní památku. (HellFire)