poster

Pí a jeho život

 • USA

  Life of Pi

 • Velká Británie

  Life of Pi

 • Slovensko

  Pí a jeho život

Dobrodružný / Drama

USA / Tchaj-wan / Velká Británie / Kanada, 2012, 122 min

Režie:

Ang Lee

Předloha:

Yann Martel (kniha)

Scénář:

David Magee

Kamera:

Claudio Miranda

Hudba:

Mychael Danna

Producenti:

Gil Netter, David Womark

Střih:

Tim Squyres

Scénografie:

David Gropman

Kostýmy:

Arjun Bhasin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ***

  Nesplněná očekávání... Náboženský úvod působil jak z nějakého nepovedeného agitačního videa, až jsem si říkala, že jestli v podobném duchu bude i zbytek filmu, dvě hodiny ho určitě nevydržím sledovat. Naštěstí byl začátek brzy za námi a nastoupila odyssea s tygrem na moři, která byla místy velmi napínavá, vizuálně bezesporu neskutečně zajímavá a líbivá a jako taková by jistě mohla fungovat i sama o sobě. A fungovala by mnohem lépe, než zabalená do rádoby duchovním přemítání a hledání boha. V tomhle balení nevím, co tím chtěl autor vlastně říct. Závěrečné "A bylo to opravdu tak?" také celkovému dojmu nepřidalo a jako celek to na mě celé působilo dojmem krásného vizuálního díla, které vzniklo opravdu jen a pouze pro to, aby bylo krásné (a ve 3D asi ještě krásnější).(11.11.2013)

 • D.Moore
  *

  Příliš, příliš (a ještě jednou příliš) digitální. Neustálé triky mě s výjimkou dokonalého tygra v jednom kuse otravovaly a rušily stejně jako kamera, příběh mi připadal prachsprostě obyčejný, o hlavního hrdinu jsem se během jeho výpravy ani trochu nemohl bát (proč taky, když ho na začátku vidíme staršího, celého, živého a zdravého, že)... Scénám s oblohou odrážející se v nekonečné vodní hladině nemůžu upřít vizuální působivost, vcelku se mi líbila i vsuvka s hejnem létajících ryb, ale proč muselo být všechno tak kýčovitě neonové a digi-halucinogenní? Navíc hudba (ano, ta oscarová) je naprosto tuctová. Dvě hvězdičky by byly moc.(9.3.2013)

 • castor
  ***

  Že je to barevné a že tam pobíhá hladový tygr, ještě neznamená, že z toho divák musí padnout na zadek. Další výzva Anga Lee tentokrát nedopadla dle očekávání. S Bohem jsem dobrých třicet let nerozmlouval, hlavní hrdina Pí naopak vstřebává křesťanské, buddhistické, muslimské, hinduistické a kdoví ještě jaké vlivy. S vírou mu paradoxně pomůže až ztráta nejbližších a ocitnutí se uprostřed oceánu v záchranném člunu s ne zrovna ideální zvířecí společností. Než se k tomu ale dostaneme, musíme se probrat desítkami minut žvatlání v do sebe zahleděné pohádky, která láká na přepálené západy Slunce a neonově zářící oceán. A divák v té myšlenkové fádnosti jen obtížně hledá záblesk nějaké přidané hodnoty. Jasně, vizuálně podmanivé kudrlinky jsou víc než fajn, jenže tyhle čarohrátky působí hypnoticky jen pár desítek sekund a jednou přestanou bavit, a to v momentě, kdy divákovi schází děj. Žánrový všeuměl Lee dokáže být pokaždé tematicky i geograficky „jiný“, tentokrát mi ale jeho banální vyznění a příběh plynoucí do ztracena nesedlo. Vyprázdněné mučení!!(4.2.2013)

 • KarelR
  ****

  Tleskám borcům, kteří na to dali 120 mega. V dnešní době nevídaný mix rodinného survival dramatu a náboženské fantastiky, který i přes mírnou trikovou nedokonalost úřaduje po celou stopáž. Ta pravá lahůdka ale přichází až s úsměvnou závěrečnou pointou, kterou si každý musí přebrat po svém a rozhodnout se, jestli ho štve nebo ne. Já s ní problém neměl, takže s klidným svědomím zaokrouhlím nahoru. Jednou za pár let se člověk přeci nemůže zlobit, že se milá indická pohádka rozletí do celého světa.(10.1.2013)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Vizuální Honosný Triumf Filmové Kinematografie!! Příběh je zasazen do pozdních 70 let a vypráví o Indiánském Teenagerovi (Pi Patel) ve filmu pič*s, který je uvězněn na záchranné lodi uprostřed Pacifiku! Režisér nám naservíroval perfektní Survival plný kreativity! Life of PI není pouze obyčejný příběh o člověku,který se snaží přežít v boji s přírodou, ale také silný příběh, který nám odpovídá na otázky typu " Co odlišuje člověka od zvířete?" Nebo zajímavěji " Co Když se člověk stane zvířetem ?" Life of pi je tedy vzácný mistrovský kus, který může sloužit jako model né pouze pro Perfektní adaptaci knihy a 3D filmy! ( sorry avatare, byl si nahrazen!) ale také pro filmy založené na intrikách člověka s přírodou ! Impresivní Zážitek!(14.3.2013)

 • - Konkurzu na titulní roli Pí Patela se zúčastnilo téměř 300 uchazečů. (Beagle)

 • - Jméno tygra, který se plaví v člunu s Píem (Suraj Sharma), je Richard Parker. V nedokončeném dobrodružném románu Edgara Allana Poa "Příběhy Arthura Gordona Pyma" se vypravuje příběh čtyř námořníků, kteří se octnou na vraku lodi a čelí hladovění. Trosečníci losují, aby určili, kdo z nich bude obětován pro záchranu zbylých tři. V tomto fiktivním příběhu muž jménem Richard Parker vytáhne nejkratší dřívko a je okamžitě zabit a sněden zbylou trojicí. V roce 1846 mezi jednadvaceti ztroskotanci lodi Francis Spaight byl jistý Richard Parker, ale obešlo se to bez kanibalismu. V roce 1884 se potopila jachta Mignonette. Zachránili se čtyři lidé a jedním z nich byl plavčík Richard Parker, kterého ostatní zabili a snědli, za což pak byli odsouzení k trestu. Další Richard Parker byl účastníkem vzpoury v anglickém válečném loďstvu v posádkách Spithead a Nore v roce 1797, během které vzbouřenci trpěli hlady. Spisovatel Yann Martel, který v roce 2001 napsal román "Pí a jeho život", použil toto jméno pro bengálského tygra, což vysvětlil tím, že "Tolik Richardů Parkerů muselo něco znamenat". (Aelita)

 • - Od roku 2002, kdy se zvažoval nákup práv, bylo s tímto projektem spojováno několik režiséru včetně M. Night Shyamalana, Alfonso Cuaróna a Jean-Pierre Jeuneta. (Kritiq)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace