Nirvana Unplugged In New York

(koncert)
  • USA Unplugged: Nirvana

Zřejmě nejpovedenější záznam akustických ,,unplugged" vystoupení prezentovaných hudební stanicí MTV - Nirvana Unplugged.

Track listing: 1. "About a Girl" (Cobain) – 3:37
2. "Come as You Are" (Cobain) – 4:13
3. "Jesus Doesn't Want Me for a Sunbeam" (Kelly/McKee; The Vaselines cover) – 4:37
4. "The Man Who Sold the World" (David Bowie cover) – 4:20
10. "Plateau" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:38
11. "Oh Me" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:26
12. "Lake of Fire" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 2:55
13. "All Apologies" (Cobain) – 4:23
14. "Where Did You Sleep Last Night" (Traditional, Arranged by Leadbelly) – 5:08 (Radek99)

GodComplex

Nirvanu jsem nikdy moc neposlouchal, takze jsem omrknul tento udajne kultovni zaznam unplugged koncertu ve kterem meli kluci sanci se mi predvest. Na prvni pohled to vypadalo, ze dorazila skupinka vagusu, kteri si privedli na pomoc kolemjdouciho mexikance, nejvetsi fun je ale rozhodne Dave Grohl za mlada v rolaku. Kurt Cobain je jinak docela sympaticky a umi hrat na akustickou kytaru, co je ale vtipne paradoxni jsou texty k songu "Come As You Are", kde si stezuje, ze nema pistoli, tento problem vsak pozdeji v poradku vyresil. Potesujici byla zminka o Nine Inch Nails a cover Davida Bowieho "The Man Who Sold The World". Celkove vzato je to prijemna kytarova session, na ktere ale rozhodne nevidim nic kultovniho, obzvlast, kdyz se ke skupine v druhe casti pripojilo duo nejakych vlasatych noob brothers. 7/10 ()

gogos

Asi si tu zneuctim hromadu fandu Nirvany. Todle mi doporucil kamos.... Tak sem to shledl, asi do pulky. Je to nudne, nezaziven a to je dano asi tim ze nemam rad Nirvanu. Urcite to ma svou opsobitou atmosferu, ale to je tak asi vse... ()

Duotone28

nirvana bola, a aj vzdy bude kultom...to uz proste nezmeni nik, a zaznam tohto koncertiku...sa vala v diskoch miliarde ludom...Myslim ze tuna si kurt vydobil poziciu "nesmrtelneho svetrika" ktory si potom dalo uštrykovať niekolko znamych...a s nimi dalsia polovica sveta:)...nazdar ()

Stanislav_H

Kytary zvolené na tomto koncertě nepatří zrovna k těm nejlépe znějícím. A tato skutečnost je na něm právě ta nejvíce zajímavá. Jinak, s těmi kecy, že je to všechno geniální/legendární/osudové, souhlasím. ()

jurama525

Vyděl sem to teprve dnes. Cely koncert byl naprosto užasny. Jako by sam Kurt tušil co se stane. Dal do toho opravdu kus sebe. Musim před nim smeknout. Ta interpretace posledni pisničky mě opravdu vzala za srdce . Všechna čest cele Nirvane. ()

Huntelaar

Abych se přiznal, nikdy se mi dosud nepodařilo tento záznam vidět v celku, jen pouze některé vybrané skladby. A proč se to vůbec dovoluju hodnotit a k tomu ještě za 5*? Protože kolik obyčejnejch smrtelníků si pod termínem Skupina Unplugged, představí něco jinýho než Nirvanu v New Yorku. A pro mě osobně taky další důkaz toho, že Curt byl strašně svojskej týpek. ()

Martin741

Jo, jo Stav Najvyssej Blazenosti bola genialna kapela. okrem toho boli este 3 dalsie grunge kapely - Lekvarova perla, zahrada Zvukov a Alenka v retaziach. Spev mal na starosti Kurt Kombajn . 100 % ()

Sinn

Nirvanu jsem na střední žrala, ale poslední roky měknu a některé desky jsou na mě už trochu "uřvané". Tady je ale všechno takové jemnější, Kurtův unplugged zpěv je procítěnější a pro mé současné já i příjemněji poslouchatelný. Neznám lepší koncert (kohokoliv). Nádherná hudba i atmosféra. ()

dr.fish

Trochu už díky tomuto show chápu, že Nirvana byla pro některé ikonou devadesátých let. Koncert dobrý, nacvičili to kluci dobře. Přesto jako přelomový unplugged pořád považuji Alece in chains.... ()

gambit

Nejlegendárnější Unplugged koncert ze všech. Zážitek umocňuje fakt, že Cobain byl ještě chvíli před koncertem sjetej a neschopnej čehokoliv. Ta neuvěřitelná upřímnost, kterou ze sebe vydal, dělá umělce umělcem a já mu jí bezezbytku věřil. ()

Sharlay

"Tak hele, zahrajem vám nějaký písničky, třebas si popovídáme, fouknu párkrát do plic a uvidíme co tomu řeknou lidi. OK?" Říkám: nemám slov... ()