poster

Ohňostroj v Aspern (TV film)

Drama

Československo, 1987, 80 min

 • PollyJean
  **

  Bohužel po právu zapomenutá dosti unylá inscenace, kde má opravdovou atmosféru a nasazení pouze scéna v pohřebním ústavu.(29.9.2017)

 • vitekpe
  **

  Prastena inscenace s krasnou Kvetou. Smysl teto podivane jsem nejak nedocenil... 2+(18.11.2017)

 • LadyPupu
  *

  Kodet otvírající bednu s dynamitem se svíčkou v ruce a Květa Fialová se zrzavým chemlonovým přeludem na hlavě. To je asi jediný, co si z toho budu pamatovat.(1.2.2017)

 • Willy Kufalt
  *****

  (2x) Velký herecký koncert Květy Fialové. Televizní inscenace Ohňostroj v Aspern podle knižní předlohy Ladislava Fukse Vévodkyně a kuchařka patří k těm opomíjeným filmům, které dokazují výjimečnost této nezapomenutelné herečky. S nadsázkou by se dalo říct (nejen díky lehce rozpoznatelnému Fuksovu rukopisu), že zde paní Květa předvádí tak trochu "spalovače mrtvol" v ženské osobě. Hraběnku, která vládne ve svém hotelu, přijímá hosty, koketuje na téma smrt a sama tajně připravuje odstránění několika osob... Květa hraje roli jakoby psánou přímo na tělou s ohromnou noblesou sobě vlastní a jejímu manželovi, režiséru Pavlu Hášovi, se podařilo vytvořit dokonale temnou, v některých scénách přímo morbidní atmosféru a to bez jediného záběru na skutečnou mrtvolu nebo jakoukoliv krev!!! Jak fascinující... a správně ironicky vtipné. Z řady skvělých herců mi vedle paní Květy utkvěl v paměti Josef Vinklář jako vlastník "technicky pokrokového" muzea smrti. ,,Jak vidíte, u nás je všechno názorné, jako v obrázkovém katalogu, který právě moje firma zavádí... Stačí sebemenší pohyb člověka pokládaného za mrtvého, záklopka se otevře, do rakve bude proudit čersvý vzduch a zvoneček nad rakví přivolá rozruch. Zachrána falešných pohřbů naprosto nepochybná..." :-)(26.9.2017)

 • Snorlax
  ****

  Na Hášu hodně hravé, šarmem připomínající o rok starší inscenaci Pan Pickwick.(24.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace