Sněhový dort

• Velká Británie Snow Cake
všechny plakáty

Snowcake je příběh o lásce, přátelství a neortodoxním vztahu muže unikajícím své minulosti, autistické matky, která se musí vyrovnat se ztrátou své dcery, a vášnivé ženy držící si lásku dostatečně od těla. Když Alex zastaví mladé stopařce Vivienne, nemá ani tušení, že jeho život se v mžiku otočí vzhůru nohama. Havarují a Vivienne na místě zemře. Díky pocitu viny se rozhodne navštívit Vivienninu matku. Netuší však, že Linda je autistka, která sice chápe, co se stalo, ale není schopná projevit jakékoliv emoce. Alex se rozhodne u Lindy zůstat a postarat se o pohřeb. Netrvá však dlouho než si začne románek se sousedkou LIndy Maggie, což se vůbec nelíbí jednomu místnímu policistovi. Ten přijde na to, že Alex byl odsouzen za zabití člověka a nedávno opustil vězení. S blížícím se Vivienniným pohřbem se začíná na povrch dostávat Alexova temná minulost... (oficiální text distributora)

haWranka

Nejlepší film poslední doby. Alan Rickman je ve svojí roli naprosto nepřekonatelnej a Sigourney Weaver jakbysmet. Moc se mi líbilo, že i přes těžký životní období v jakym se film odehrává, jsem byla schopná v jednom kuse se smát povedeným vtípkům. Nádhara, prostě nádhera... ()

nightday

Nádherné. Tento dortík byl opravdu chutný. Není co vytknout. Sigourney sice v porovnání s Seung-woo Choem v korejském filmu Malaton slabý odvar, ale i tak roli autistky zvládla skvěle. Alan Rickman - geniální. Krásná atmosféra - východ slunce, jezero, rackové, sněhové vločky - slast pro oči, hudba - dojemná. A ten konec - audiovisuální orgasmus. Sněhový dort si řadím do svých TOP 20. ()

Petey

Osamělý muž, který veze mladou stopařku, havaruje a dívka zemře. Muž jménem Alex je z toho jak jinak než v šoku, a jde se omluvit rodině dívky. Neví však do čeho jde. Její matka je nemocná a byt to na mě, šoupl bych ji do ústavu. Tenhle film mi vůbec nic nedal, téměř ničím mě nenadchl a sedět u toho skoro dve hodiny jsem proste nezvládl. Po dlouhe době film, který jsem neshlédl naráz. Nechápu vysoké hodnocení některych z vás. . . . ()

Petulka88

Po dokoukání se u mě dostavil docela příjemný pocit, tenhle film opravdu dokáže pohladit po duši. A to nejen díky skvělému Alanu Rickmanovi a snad ještě lepší Sigourney Weaver. Povedlo se mu mě dojmout, pobavit, ale i donutit mě k zamyšlení. Pokud se chcete podívat na některý opravdu milý a emotivní film, moc lepších variant než Sněhový dort není. ()

Oonika

Příjemný film, silné emoce a skvělé herecké výkony. Alan Rickman naprosto dokonalý! :) A Sigourney jsem si jen těžko dovedla představit v téhle roli, ale dopadlo to famózně! ()

Brusinka

Hodnocení možná vychází z absence titulků a mé poněkud chatrné znalosti angličtiny, která zdaleka nepokryla veškeré dialogy. Hloupé rozhovory jsem tak buď neslyšela, a nebo slyšet nechtěla:-) Každopádně příjemný film se sympatickými herci. Moc pekné... ()

kihsleek

Ale proč ne, řeknu to. Pro mě je tohle nejlepší výkon Sigourney Weaver od Vetřelců. Alan Rickman (další oblíbenec) je tu trochu méně Snapeovský než normálně... no, a přihoďte do mixu Trinity Carrie-Anne Moss, a kupodivu vznikne povedený komorní drama s nezávislým nádechem. ()

Izz

Ano, možná je Sněhový dort malinko více sentimentálně střižení, než by bylo v ideální. Jeho nesmírná síla ovšem tkví v civilnosti a neuvěřitelně přesných hereckých výkonech, díky kterým jsem schopná odpustit i nudnější pasáže. Protože Alan, Sigourney či Carrie-Anne jsou prostě famózní! ()

Bgraphy

Střízlivý, nenáročný film, bez hlubších myšlenek. Příjemné pohlazení, bonbón sladké chuti "ze života" o jednoduchých věcech s prostým (přesto hlubokým - perfecta mundo) dějem. Autismus Sigourney byl velmi věrohodným. A Alan Rickman, tenhle frajer byl už jedině třešničkou na dortu, nejen vynikající herecký výkon, celkově vnímám velmi příjemné rozpoložení pro dojemné pocity z filmu. ()

jojoping

Napriek rôznym oceneniam, ktoré získal tento film, mňa si nezískal. Neveril som v ňom nikomu a ničomu. Vrcholom sa mi zdá, že Sigourney Weaver bola dokonca nominovaná za hlavnú ženskú rolu (Genie Awards). Videl som už niekoľko autistov, ale to, čo predvádzala lovkyňa votrelcov sa k žiadnej forme autizmu nedá prirovnať. (Ale aby som nebol len negativistický, na Alana Rickmana a Carrie-Anne Moss sa dalo pozerať). ()

jafuska

ano je to sladoučké, jako dort, ale film s hezkými momenty,snad i zamyšlením nad životem samým, Sigourney Weaver zahrála svoji roli hodně dobře, jak může stmelit jedna tragédie s tak odlišnými lidmi? ano, dá se to, ale člověk musí chtít. ()

Saesulkun

Trošičku si dovolím odrazit se od kleopatřina komentáře a oargumentovat tu jednu hvězdičku, kterou mám proti ní navíc. Souhlasím totiž skoro se vším, co napsala, jen si nemyslím, že se hlavní hrdina ocitl tam, kde se ocitl, pouhou náhodou. Vzhledem k tomu, co se dozvíme až v druhé části filmu, totiž vnímám přesah. Už se v podobné situaci jednou ocitl a selhal v ní. Ta čtvrtá hvězdička je právě za to poselství, že ať se stane cokoliv, vždy máme v životě možnost dostat druhou šanci a tentokrát se již třeba zachovat jinak. ()

subic

Tak to jednoho vyděsí. Naštěstí jak to přijde, tak se to rychle vytratí z paměti. Osud sem tam někoho pošle tam, kam by se normálně nedostal, a buď se tomu podvolí hned nebo bude vzdorovat. Sigourney Weaver mě jako autista nebo autistka zase tak úplně nepřesvědčila, ale snažila se. Takže celý dej táhne od začátku do konce Alan Rickman a jde mu to dobře. ()

mirkath1

Po dlouhé době, nemám slov. Další film, který skončí v mém srdci, nádherné. Herecké výkony nad rámec, věřila jsem jim každé slovo, každé gesto. Cítila jsem všechno jako bych tam byla a toužila nějak pomoc. I když pomoc potřebujeme nejspíš my ostatní, co už nevidíme krásu kolem ()

maoc

Neobjevná, ale kvalitně napsaná i natočená artová sundaceová dojímárna, stojící na vynikajícím castingu a tudíž i slušných hereckých výkonech. S. Weaver a A. Rickman mají logicky nejvíce prostoru a proto poutají největší pozornost, ale ani ostatní nezklamali, a to včetně psa. Vlastně mne udivuje, že i když to asi mělo dojímat a já se dojmu snadno, tak u tohoto filmu nic. Přesto - film se nám s ženou trefil do nálady, proto jednu hvězdu přidám. ()

cinema_cz

60 % (Iva Hejlíčková, Ci 10/2007, str. 71) ___ Příjemně neokázalý snímek Marca Evanse. 80 % (Alena Prokopová, Ci 05/2008) ()

capka

Že nevíte, co obnáší taková porucha autistického spektra? Tady se pěkně poučíte, stejně jako Alan Rickman. Sigourney Weaver to můžete věřit. ()