Za dávných časů, v divokých hvozdech Japonska začíná mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům. A také příběh lásky lidského dítěte vlčí bohyně - princezny Mononoke - a válečníka věřícího v mír mezi lidmi a přírodou - prince Ashitaky. (oficiální text distributora)

rerabinka

SteveV: Mám v plánu se na to podívat (doporučeno od kamaráda Tyčkina) a po Tvém komentu jsem ještě zvědavější, když jsou tak protichůdná hodnocení.. ()

kamil.i

Epické prepojenie ekologickej myšlienky a fantasy žánru, ktoré precízne vykresľuje každú postavu a používa pri tom detailnú animáciu v každej fascinujúcej scéne. Tento popis by sa s menšími obmenami dal použiť snáď na každé Miyazakiho autorské dielo, no Princezná Mononoke u mňa zastáva výsostné miesto v jeho úžasnej kinematografii. ()

Neonka007

Rozhodně jedno z nejlepších anime! Mijazaki opět boduje. Film mě očaroval a ráda si jej čas od času znovu pustím. Příběh se mi nikdy neokouká, krásná hudba v pozadí filmu dodává ještě větší kouzlo, bezkonkurenční fantasy! - 5* ()

Carodej_pes

Na obsah možná musím ještě dozrát, aby se mi plně zalíbil. Ovšem to, co Mijazakiho dílo předvádí v akčních pasážích, je hodno absolutního hodnocení. Mistrovská animace a naprostá uvěřitelnost událostí (fascinující smysl pro detail); podobný prožitek přináší pouze některé počítačové hry/videohry. ()

Randwulf

Nádherný film s krásným příběhem a úžasnou hudbou. Už od začátku je děj skvěle rozjetý a když už se někdy zastaví, stojí to za to, protože jsou to dost často části filmu plné výjimečného vnitřního poselství. Princ Ashitaka je pro pozorování očima nezastřenýma nenávistí schopen udělat všechno, čímž ve filmu vzniká spousta paradoxních situací. U záporáků jakoby na konci ani nedošlo k obrácení, ale spíš ke smíření se skutečností, že to teď nevyšlo a nabízí se myšlenka, že to tam jednou stejně všechno zničí, ať už jim v tom budou bránit opice házející klacky nebo stádo přerostlých prasat. ()

Muel

| Studio Ghibli | Nie som úplne na tieto anime veci, ale Mijazaki je také meno, že jeho filmy neodmietnem a dobre mi tak, pretože Princess Mononoke je jeden nádherný film plný lahodných záberov na tú ručne kreslenú prírodu a s už klasicky mijazakovsko-psychadelickými nápadmi, pri ktorých sa vám všetky zmysly otočia o 180 stupňov. Emočne ma to až tak nezasiahlo, skôr som len dumal nad tou krásou, čo mám pred očami a chválil Mijazakiho odkaz. Páčilo. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

RickyFitts

mně je to asi nějak cizí... nezvládám asijský nabobtnalý příběhy s přítomností nabobtnalý superhmoty, co na konci filmu všechno požírá (viz také Akira), není mi sympatický prostředí, postavy, skoro nic... Miyazaki má určitě obrovskej talent, jeho filmy jsou velký a originální, ale nejsou pro mě... 2+ ()

RadimFišer

Hvozdy, duch lesa, překrásně vyprávěný příběh, který nemá v našich končinách obdoby. Jako bych měl pocit, že mě tento film vrátil do života. Místy máte pocit, že žijete přímo v tom filmu. Dokonalé záběry a propracovaná choreografie. Dám příklad, když leze princ Ashitaka na věž u své rodné vísky. Poté přijde pro mě typické japonské zmizení ve větvích stromů, fyzikálně naprosto nevysvětlitelné. Je opravdu nepříjemné, jak se ženy smějí zdejším mužům. Líbila se mi tajná komnata, kam nikdo nesmí, kde se vynalézají nové zbraně k ovládnutí světa. A to prosím stojí za řeč. Též neuvidíte v jiném filmu jak vypadá duch pralesa. Jeho nádherný úsměv, jakoby vycházel z nebe. Poslední dobou mi přijde, že jenom chválím, ale když se dívám na filmy z 200, tak musím uznat, že většina sem patří. Zvláště princezna Mononoke. A co na závěr...skláním se před vámi Miyazaki ()

Sista

Ještě větší zážitek než Cesta do fantazie se nekonal. Příběh je moc krásný, ale asi jsem měla příliš velká očekávání… ()

Kvítek

Milé, zelené, vtipné, drsné a první nakoukání do japonské kultůry. Fanoušek anime ze mě ani tak nebude, ale rachtající kostičky chci domů :D !!! ()

grerar

Tohle je animovanej akční film. Kam se hrabou The Incredibles. Možná v některých pasážích mohly být kratší záběry, ale jinak skvělé. (koneckonců některé detaily dobré - hua hua Kill Bill :D ) skoro 100%. ()

Saur.us

Miluju filmy Hayao Miyazakiho a o tomhle filmu jsem slyšel jen to nejlepší. Krásný opravdu je, výborné zpracování to ano. Ale přeci jen mě neokouzlil tolik jako například Cesta do fantazie nebo Zámek v oblacích. Dávám 4,44 ()

Badel

Režisér má bohatou fantazii a občas vtipnej cit pro detail. Ale příběh nemá moc logiku, postavy se chovaj japonsky (tj. přehnaně a nesmyslně), holky, kluci, zvířátka tu maj stejnej obličej s obříma kukadlama a pootevřenou pusou. Animace mi moc pěkná teda nepřijde, klasický trhaný pohyby. Režisér má zřejmou fixaci na ženský:) Kupodivu mě víc zaujal ještě ujetější Zámek v oblacích. ()

Gastovski

Moje první zkušenost s anime a musím říct strašné, strašné. Délka tomu taky na kráse moc nepřidala, spíš naopak. Animace a hudba mě taky nechaly zcela chladným. A co se týče "krásného" příběhu, ten byl pro mě hotovým peklem. Kanci, ze kterých lezou červi nebo co to byl o, lesní démon se po useknutí hlavy stává vraždící "obr žvýkačkou" a tak bych mohl ještě pokračovat. Je to sice fantasy, ale co je moc, to je moc. Myšlenka? Že lidi jsou čuňata? Nevím, možná to mělo myšlenku, po tomto zážitku se mi o tom nechtělo ale moc přemýšlet. S anime už nechci mít nic společného. ()

edie sedgwic

Jedine, co sa mi na tomto animaku zdalo rozpravkove bolo vitazstvo dobra nad zlom, inac bolo z pribehu citit silnu vypoved: stare vs nove, do akej miery ma clovek pravo zasahovat do pradavnych pravidiel, ktore fungovali cele veky, niciva sila nenavisti. Film vo mne zanechal naozaj hlboky dojem, dokonca aj za inych okolnosti gycove prvku nevyzneli tak gycovo. Tie japonske animaky maju vela do seba. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

30.11.2010

Miyazakiho pidilidi

Miyazakiho pidilidi

22.12.2009

Blíží se Vánoce, čas pohádek. Jednu tady pro vás máme. Ačkoliv, asi všichni víme, že filmy japonského studia Ghibli nejsou tak docela pro děti. Naši potomci, kterým televize promítají utrhávání hlav… (více)