Režijní debut režiséra Sung-su Kima - film o bezcitnosti, nemilsordnosti, násilí, sebedestrukci a touze po moci na jedné straně a emocích, očekávání a zklamání na straně druhé - jehož ústředními postavami jsou drsný detektiv Jang Do-young (Kwon Sang-woo) a inteligentní, slušný a rozvážný státní zástupce Oh Jin-woo (Yoo Ji-tae). Ti spojí své síly s cílem dostat do vězení hlavu gangu Yu Kang-jina (Sohn Byung-ho). Přes jejich úporné úsilí, nekonečné vyšetřování, má Yu početné konexe v nejvyšších politických kruzích, díky nimž se detektiv i státní zástupce ocitají v pasti, ze které není úniku. Originální název YASU znamená "příšera" - jak tvrdí představitel detektiva, v každém z nás dřímá příšera, která se probouzí ve chvíli, kdy je člověk dotlačen do vypjatých situací. A těch je ve filmu požehnaně, stejně jako zlomů a překvapení. O zábavu a napětí tudíž není nouze, skvěle vygradovaný děj vás nenechá ani chvilku v klidu a do poslední chvíle nevíte, k jakému konci to vše vlastně spěje. (Jenova)

Hebča

Mé první setkání s asijským filmem. Bohužel asi špatná volba. Nepříjemně zdlouhavý film se zbytečně protahovanými scénami. Celkový dojem také snižovala neschopnost se ze začátku zorientovat v postavách (což není chyba tvůrců, ale moje, uznávám). Vše ale jakžtakž zachraňuje působivá hudba, dobrý výběr záporáka a klaďase (státní zástupce) a velmi podařený konec. 26.11.2006 ()

ivan_drago

Standardně nadstandardní akční drama o korupci a nedosažitelnosti práva... Pěkně ztvárněná bezmoc oficiálních úřadů a cesta jejich členů na opačnou stranu zákona... Nijak šokující, normálně jihokorejsky brutální... ()

Ceres

Skvělé krimi, které je velmi našlapáno emocemi, které ke konci vrcholí čím dál více a více. Korejci zahráli na správnou strunu v tomto případě, kdy mají velmi dobře vyeskalované emoce díky matce a hudbě Kawaije Kenjiho. Tohle je snad první případ, kdy mi tak pořád naštvaný detektiv, který kolem sebe mlátí všechny a má neustálé výlevy emoci nevadil. Celkově jsem byl nadmíru spokojen a tohle bude za 80 %, jen škoda té závěrečné scény na střeše, jinak skvělé. ()

Pecival

Rozjezd je poněkud pomalejší a občas jsem se úplně neorientoval, ale ke konci do začne slušně šlapat na plyn a gradovat. Povedená krimi o dvou zcela odlišných policejních přístupech i lidech jdoucí za stejným cílem. Skončit film o tři minuty dřív byl by to nářez. ()

chef

Na hľúpučké rozhadzovanie rukami hlavného hrdinu som si proste počas celého filmu nezvykol, ako ani na jeho celkové stvárnenie postavy, ktoré vyznelo skorej ako karikatúra. Námet fajn, scenár a spracovanie podpriemerné. Vzťah ku matke je z režisérskeho pohľadu veľmi plytký a nevenovalo sa mu, podľa mňa, dostatok priestoru na prehĺbenie citov u diváka (retrospektíva). A k poslednej scéne iba toľko, že si ňou u mňa mohol filmik zachrániť svojou gradáciou aspoň 3* nebyť absolutne odignorovanej logiky pri vzájomnej krížovej paľbe SWAŤakov. Možno mi film zrovna nesadol, ale 5* u niektorých užívateľov skutočne nepochopím. ()

system

Tohle jsem presne potreboval:-), opet sqela korejska krimoska s vynikajici ustredni dvojici a bezchybnym zpracovanim vypiplanem az do posledniho detailu. Film, ktery mi po dlouhe dobe poradne napumpoval adrenalin do zil:-). ()

krusty2

Prvu polovicu skratit a cely film viac zakcnit.Do hlavnych postav dat Lea a Shiu.A mame tu 9 oscarov;-). A teraz vazne:Miestami je to zdlhave a az druha polovica nabera to spravne tempo.Preto len 4.Zaver je ale vynikajuci a mam pocit ze mi to pripomenulo to najlepsie od Luca Bessona. ()

Martyr

Ďalší z radu špičkových kórejských filmov. Tak urevaného hlavného hrdinu som ešte nevidel :) Skvelé emócie, skvelá typická "kórejská" hudba a skvelý nepredvídatelný koniec, to ma vždy zoberie. Neviem prečo musia takéto filmy točiť práve šikmáči ale ide im to perfektne! 80% ()

JohnyTrava

Tak z úvodu to bolo dosť zmätené, a fachalo to na úvod dosť rýchlym tempom, s množstvom zbytočných prestrihov, ktoré síce boli štýlove ale nehodili sa. Ale potom nastúpil pravý kórejský štandard, tempo spomalilo a vražednosť zrástla. I keď mnohé som už videl v iných kórejských(i nekórejských) filmoch, stále mi to príde svieže a aj napriek, nevydarenejšiemu úvodu (teda asi až na prvé minúty, ktoré boli vysvetlené na konci), ktorý zachránil vydarený koniec dávam 5*, kedže ma tá tvorba stále baví. ()

wege

Po tom, co jsem viděl Beomjoidosi, jsem si musel pustit něco co vypadalo na první dobrou podobně, a bohužel to byla tragédie. Ani ne tak příběhově, ale spíše postavou toho detektiva. Já jako beru, že Korejci hodně přehrávají a vkládají do toho emoce až moc, ale tady to bylo asi kilometr za tím, co by bylo snesitelné. ()

xav

Tenhle film mohl byt vazne dobry a jako milovnik korejskych filmu jsem se i hodne tesil. Bohuzel hloupe dialogy a az nudna agresivita jednoho z hlavnih protagonistu vratila film do prumeru. skoda. ()

muti

pri scene strielania pred divadlom som dostla pocit ze som uz nieco podobne videl, zeby nieco podobne s Al Pacinom? (zeby niektory neskorsi Godfather?) koment: kitano, sniper18 ()

Sefik

Akce slušná, zápletka výborná, ale uřvaný psychopat kazí na tomto filmu zcela vše. Bohužel více nelze. ()

wray

tieto azijske filmy u mna funguju tak na 50%. Bud mi to sadne a potom som vsetky tie kulturne odlisnosti (vratane faktu ze azia vnima/tvori film uplne inak) ochoty akceptovat, alebo ich dokonca vyzdvihujem nad vsetko to americke neoriginalne opozerane, alebo - je to wtf nezmysel, ktory ma cely cas vytaca (nelogicke postavy, neuveritelny scenar, herecky uplne zle zle) ale vravim si isto to bude mat nejaky koniec s ponaucenim kde to cele ocenim. Running Wild je ten druhy pripad, a este aj bez konca, takze kludne nech si tomu kritici davaju kolko chcu oceneni - toto nebol dobry film. Nebol to odpad, to by som tomu krivdil, ale bolo to velmi velmi zle. Urcite nedoporucujem a snad sa mi podari v buducnosti podobnym "dielam" vyhnut :/ (snad maly bonus - uz po par tyzdnoch som kopletne na film zabudol a teraz som si ho musel pred hodnotenim aspon popretacat nech viem o com to idem pisat :) ()