Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

Chrisie odpad!

A teď se ptám Vás milí diváci: Proč?? Panebože proč a nač byl tento film natočen? Kde je pointa, kde je hlavní děj? Řekněte mi co mi tenhle film nabídne? Nic, pouze 99 minut ztracených v mém bídném životě. Ano chápu, každý máme svůj názor. Většině se to líbí, nádherné! Romantické a krásné, ale promiňte, asi na slaďáky nejsem. Drew Barymore to však v tomto snímku velmi sluší. Jí to sluší všude, nepletu se hej? Barymorka je dobrá herečka, obdařená talentem. Chtěla jsem dát 1* za probuzení pod klavírem a za herecký výkon, ale má zlá stránka nesouhlasila. ()

DJago

Famozní výkony hlavních hrdinů Alexe a Sophie (Hugh Grant a Drew Barrymore) mluví za vše. Film na který se vždy rád podívám znova a znova. Obsahuje vše co má romantická komedie mít + mnoho vtipných situací, které umí zahrát právě jen Hugh. Jako třešinka na dortu je hudební klip Alexovi skupiny POP! s písní ,,Goes My Heart,, na začatku a konci filmu. ()

El_Barto

Toto je můj nejoblíbenější film svého žánru. Už jsem ho viděl nejméně desetkrát ale stále mě baví. Jak už jsem řekl u Kamarád taky rád tak slabinou těchto filmů bývá závěr. Ale tady se to dalo snést. Jedna hvězdička za hudbu, druhá za několik celkem poveených hlášek, třetí za herecké výkony a hlavně za tu herečku, co hrála Coru a čtvrtou za závěrečné titulky, ve kterých bylo mj, vysvětleno, proč byli PoP! větší než Beatles. 80% ()

JirkaWade

Music and Lyrics byl ještě před několika lety byl pro mě dokonce nejoblíbenější film. Postupem času a filmových zkušeností se ocitá níže a níže, to ještě neznamená, že bych si ho znova nepustil. Nejvíce se mi na filmu líbí písničky v podání Granta, které mě prostě dostaly a musel jsem si je okamžitě stáhnout na internetu a pořád poslouchat. Teď už sice vím, že děj není dokonalý, mě se však líbí kromě jistých pár okamžiků. I dneska ve mně vyvolá pár emocí závěrečný koncert v Madison Square Garden a to hlavně písnička Way back Into love. ()

Profík

Koukám, že mých za 5 tady bude působit ve většině asi jako pěst na oko, ale já nemůžu níž. Mně to prosrě sedlo, u spousty vtipů se prostě musím chechtat nahlas, hlavní herci si podle mě dost sedli a i vedlejší postavy mají šmrnc, jako třeba sestra hlavní hrdinky. A Coru Corman prostě miluju. A vůbec je tam spousta vtípků, kterých si při prvním zhlédnutí ani nevšimnete, ale ty drobné nuance film hodně pozdvihují. Pro mě skvělá žánrovka, které se prostě nestydím dát 95%. ()

JBpivosaj

Hrozný songy a pěvecké výrony všech zůčastněných tragické.... Po herecké stránce byli Hugh i Drew celkem obstojný...Znovu už se na toto tahání za uši nepodívám. ()

bratr_jezek

Chemie mezi oběma trochu nesourodými protagonisty dělá z filmu lepší nadprůměr, komický žánr tu zastupují postavy okolo a několik scén (všechno co souvisí s kapelou Pop vás zaručeně pobaví). Ústřední píseň je správně melodická i romantická, vtipné je i video kapely Pop. Myslím, že se podařilo rozvířit vody dnes již stojaté romatiky. Nebýt několika přehrávačů (sestra, ta bloncka co chce být lepší než Shakira), dostal by film klidně i víc. ()

skierka

Jasně, není to bůh ví jak silný příběh o lásce až za hrob, ale pokud si chcete u filmu odpočinout, tak rozhodně neprohloupíte. Hugh Grant svou roli zahrál na 1 a Drew Barrymore za ním nijak nezaostávala. Navíc film disponuje chytlavým soundtrackem. Za mě 4* ()

Regeindy

Úvodní klip, už asi nic ve filmu nepřekonalo, každopádně spousta výborných fórků, které Hugh Grant cedí, jak kdyby si je sám vymýšlel, roztomilá Drew Barrymore a super soundtrack určitě přebilo těch pár povinných klišé. Navíc parodování současných (polo)nahých zpívajících děv(ek), které pokaždé musí prožívat veřejný orgasmus, aby drželi krok, nemohla mladičká Haley Bennett stvárnit lépe. ()

JRSB

Na začátku ten klip mě úplně chytil, že jsem přežila tento film. Písně dobré, jen ta Cora nic moc. ()

andydufrsn

Romantika jak vyšitá. A jako každá správná romantika se, i tenhle snímek, drží pevně daných pravidel, ale pro fanoušky tohohle žánru to určitě zklamání nebude! ()

007hanka

Vůbec nechápu, proč má tenhle film tak mizerné hodnocení. Já si nemůžu pomoct a chechtám se už od úvodního "hvězdného" videoklipu a protože je celý děj tak prošpikovaný ironií a shazováním všech těch ikon showbusinessu osmdesátkami počínaje a posledními lety konče, mileráda mu odpustím i tu cukrovou vatu, která tam (cynikové prominou) musí bejt, aby to drželo slepený pohromadě. ()

walsidal

Už úvodní pasáž filmu, kde se Hugh Grant představí jako popová hvězda osmdesátrých let, stojí určitě za to. Následně ho vidíme s odstupem řady let, kdy už je z něho hvězda hodně vybledlá, vystupující už jen pro fanynky v „menopauze“, která dokáže se sarkasmem i ironií celkem vtipně glosovat svoji situaci i dění kolem sebe. Náhoda mu přivede do cesty trochu střelenou Sophii coby textařku, aby se pokusili spolu vytvořit hit… Hugh Grant a Drew Barrymore v tomhle filmu přededli povedenou dvojici, která mě celkem dobře pobavila. Větší ambice asi film ani neměl. ()