Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

01Zuzana10

Pridlhé. So štipkou witty komentárov, milá Drew ale inak priemer. A ozaj. Aj tá pesnička sa mi začala páčiť po toľkom opakovaní.. .:) ()

Rosalinda

To video, klip, videoklip (říkejte si tomu, jak chcete) úplně na začátku je naprosto boží (jako dlouho už jsem nepoužila tohle šílené slovo?). Fakt je úplně super. Krásná osmdesátková parodie. Bohužel je to asi to nejlepší z filmu a vystřílet si téměř celý zásobník hned na začátku akce mi přijde trochu... trochu hloupé. Že by si autoři díla mysleli, že to daj i tak? Tak to jsou fakt šílenci na odstřel. Ale na straně druhé, docela dobré to bylo. Píši docela a dala jsem čtyři hvězdičky? Totiž.... vzpomněla jsem si na osmdesátá léta (já, malá holka až puberťačka v té době cca), nasadila nadhled a dobrou náladu a nechala jsem se filmem docela slušně bavit. Bráno takto, je to celkem slušný počin a fajn zábava. Jinak asi neee... takže hodnocení zde chápu. A Hugh Grant a Drew Barrymore (ta především) byli skvělí. Zkrátka film si bere na paškál příšerné osmdesátky a nemilosrdně přiblblý svět "šoubizu", a to já, pánové a dámy, to já jakože můžu. ()

mae-geri

Pekna romanticka komedie, ktera je sice predvidatelna, ale stejne se na ni dobre diva :-) Na vecer straveny ve dvou film akorat.. 70% ()

Želik

Videoklip skupiny POP! a tanečné kreácie Hugha Granta sú božské. Keď už nič viac človek sa aspoň zasmeje. ()

*Elfík*

Tákže, začátek byl slibný a Sophia správně ukecaná. To, jak pořád pokládala věci na klavír, bylo ohromně vtipné. Jenže potom jsem se začala tak trochu nudit. Chvílemi to zachraňovala Cora s jejími písničkami a trhlá Sophiina sestra. Konec byl odporně slaďácký, jak se sluší a patří na romantickou komedii, takže budu muset jako většina lidí dát tři hvězdičky.... ()

Skip

Pohodová romantická komedie, kde se nic moc neřeší, herci hrají svůj standard a ono to ke spokojenosti bohatě stačí. ()

Parlay

Hughovi dle mého názoru role sedne perfektně, Drew je správně diblíkovitá, nicméně... Žádné velké jiskření se nekoná :-( Pokoukáníčko je to příjemné a místy pobaví, avšak vyloženě rušivá a zbytečná je dramatičtější rovina týkající se Sophiiny minulosti, kterou si tvůrci mohli odpustit. P.S. Oldschoolový klip alá 80. léta je prostě boží :-) ()

GILLWANDER

Herca Hugha Granta dvakrát v láske nemám, no ak ho ale niekto umiestni do romantického filmu určite je to dobrá voľba. Spolu s Drew Barrymore (ani ju tiež veľmi nemusím) sa vo filme dobre dopĺňali. Hudba celkom ušla, len ten začiatočný a zároveň aj záverečný song bol príšerný (videoklip bol nemožne gýčový B-)) Mne sa to páčilo. Dobrá komédia s príjemnými romantickými prvkami dopĺňaná slušne rytmickou hudbou. 70% ()

maverick10

Je to takova naivni romanticka pohadka a to ja rad. Navic s krasnyma pisnickama a zato ta hvezdicka navic. Tvurci nam ten skromny pribeh moc nedramatizuji, kolizi je tam po skromnu, takze nebudete v napeti, zarazeni v kresle a s vytrestenyma ocima, sledovat nejakou dramatickou zapletku. Je to spis takova oddychovka ktera nerozbreci ale spis uklidni a obcas jsem se dost zasmal, par dobrejch hlasek tam bylo. ()

SonG

Průměr..jediné, co mi po filmu zůstalo, je fakt, že Grant už je navždy zaškatulkován do romantických průměrných filmů... ()

easaque

+2* po nějakém čase jsem si lehnul k televizi a vybral jsem si tuhle oddechovku. Od příběhu nemůžeme nic novátorského čekat a podobný rádoby "pohádkových" příběhů najdeme stovky v červené knihovně. A tím, že od začátku víme jak to skončí, tak můžeme vypnout mozek. Prostě roztomilé, romantické a ideální jako výplň mezi reklamami v televizi. Další z řady dostatečných neurážejících filmů se známými tvářemi. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Chen

Kouzelná odzrbrojující komedie, která funguje jak díky příjemných hereckým výkonům, tak díky dobře napsanému scénáři a výtečnému soundtracku, který je roztomile kýčovitý. A dojem nezkazí ani očekávané přesládlé finále filmu. ()

HappySmile

Krásná romantická komedie, určitě jedna z těch lepších. Drew Barrymore to s Hughem Grantem prostě sedne a ty písničky z filmu se mi moc líbily. ()

Antabelus

Takřka podprůměrná směsice všelijakých pokusů o to vytvořit romantickou atmosféru nejen pro diváka, ale taktéž ve snímku. Ani jedno se podle mě vůbec nedařilo a pan režisér šlapal sám sobě na paty. Trapný začátek, nudný děj a kýčovité vyústění - 3 hvězdy s odřenýma ušima. Ale věřím, že kdybych byl nezadaná žena, ještě teď bych brečel jako želva a hystericky křičel "Já chci taky" :) Podtrženo, sečteno, zasmál jsem se sotva dvakrát a to byl spíš takový úchecht. ()

SallyZen

Tak tohle je přesně ta romantická komedie, která by měla být pomezním bodem pro porovnávání s jinými podobnými komediemi. Najednu stranu celkem zábavné, hudba docela posluchatelná. Ale třeba herci se mi tu nepáčili. Granta nemusím a Drew mi tu nějak neseděla. Přesto určitě lepší nadprůměr a song PoP - Goes my heart si občas rád pustím. 65% ()

Aljak

Milé, veľmi milé! Aj keď to bola romantická komédia s typickou schémou a dejom, kašlať na to že to bolo klišé - aj tak sa mi to veľmi páčilo a miestami aj dojalo! Už samotné hudobné prostredie sľubovalo dobrú atmosféru, no a aj herecké obsadenie. Hugh Grant a Drew Barrymore boli vynikajúci, tie ich spoločné rozhovory a scénky boli naozaj výborné. Zbožňujem ten Hughov herecký prejav (a v tomto prípade aj ten tanečný), no a Drew v tom nie je veru o nič horšia. Skvelý humor vôbec nepôsobil nejako násilne a ani vulgárne, takže o to viac ma to potešilo a rozveselilo. Celkovo vydarený film umiestnený do pútavého hudobného prostredia - teda lepšie povedané do jeho pozadia, v ktorom sa piesne rodia. ()