Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

Shidlo

Doporučuju všem, kterým letošní léto přišlo málo romantické :) Prázdniny jsou tu přece od toho, aby si člověk "užíval". Po dlouhé době zase zajásala má romantická dušička, která byla teď dlouho překrýváná nejrůznějšími žánry:) Nevěřím nikomu, kdo označuje tenhle typ filmů za romantické slátaniny. Každý aspoň jednou...ale jo...aspoň jednou v životě prostě byl, je, bude, zamilovaný. Nevím, jestli je Hugh Grant neodolatelný, ale každopádně v roli, kterou mu určil Marc Lawrence byl:) No jo, mužská část filmových expertů asi nejásá :) Ale po pravdě docela originální téma...nevím proč, ale chvílemi jsem si tak nějak vzpomněla na našeho Káju Gotta, jestli by třeba taky neměl usilovat o obsazení v nějakém podobném "dojáku" :) Kdo ví, třeba by mu mohla taková Lenka Lanzová složit textík : "Alles, was ich möchte, ist wieder lieben...."...no, už se zase motám tam, kam nemám, já vím.... ()

bemygirl

Milá odpočinková komedie. Výrazněji jsem se pobavil pouze ve scénách s Hughem na jevišti nebo v úvodním klipu. Ostatní humor snad jen do počtu,zápletka předvídatelná. Podruhé asi už ne,možná s nějakou slečnou na rozehřátí.Do půlky to bude stačit a ta první půle je stejně lepší. ()

Jiřucha

Mám rád Hugha Granta a romantické komedie, což dohromady pasuje jako Arnie a akčňák. Možná to má nějaký vady, ale já si žádneujch výraznejch nevšiml a skvěle jsem se bavil, hlavně při tom aranžovanym "gay" klipu. Grant jako vždy skvělej, jeho druhá spolupráce s rejžou Marcem Lawrencem vyšla mnohem lépe než v prvním případě a Drew Barrymore taky hraje slušně. 90% ()

pleva

Náramně svěží komedie (pokud někdo ještě pamatuje původní význam toho slova) a pokud uvidí jen první třetinu/půlku. Bohužel jen první polovina, která je neotřelá a vtipná. Po první půli film ztrácí tempo a ve 3/3 už vše směřuje přes banální zápletku k hloupému happy-endu, kde je happy vše najednou. Začátek filmu (klip) jsem si pouštěl na youtube až do omrzení. Vtipná parodie na hvězdičky, které umí jen Baby a Shanti Shanti je nosné téma, ale děj sklouzne k tomu, z čeho si sám dělá legraci. Škoda, málo chybělo, třeba bude directors cut :-) První třetina 5 hvězd, druhá 3 a konec nejvýš za 2. ()

Jasmín

Trošku klasika žánru - pěkný a nadějný začátek, který v půlce trochu usne a na konci se přisladí. Mě se tento film však líbil a to kvůli muzice a té popové "pravdě": "ty písničky jsou plné melodických překvapení, jsou chytlavý a dělaj lidem radost....". Hugh podává svůj klasický (a mnou oblíbený) projev, jsou tu dvě skvěle napsané a navíc skvěle zahrané vedlejší role (manažer Alexe a sestra Sophie). Jen ta Drew by se mohla občas trochu opálit ... ()

Lion438

Normálně bych dal asi tři a půl hvězdy, kdyby to šlo, ale nejde, a tak dávám 4. Místy je to kýč kýčů, zvlášť u textů skládaných písní. Ale u vyvrcholení filmu a té Alexovy sólové písničky mi scházely titulky, abych textu lépe porozuměl, takže jsem byl trochu ušetřen. Když přihlídnu k hvězdnému obsazení, 70 % by stačilo. ()

honzahucin

Mám slabost pro Hugha Granta, je pro mě zosobněním britského humoru a nadhledu, jeho účinkování pozvedá i méně povedené filmy. Hudbu složil, slova napsal možná trochu zaostává za Láskou nebeskou, Deníkem Bridget Jonesové či Jak na věc, zejména zakázka na píseň pro vycházející pěveckou hvězdičku se mi zdá trochu za vlasy přitažená (umíte si představit, že by Ewa Farna chtěla píseň od Mišíka?). Jenže Hugh Grant a Drew Barrymore jsou tak úžasní a Don't Write Me Off mě dojala k slzám... tentokrát je mé hodnocení spíš emotivní, ale u filmu jsou přece právě emoce rozhodující, ne? ()

aulikd

Mě se to prostě líbilo. Hlavně první polovina kde Grant má skvělé hlášky. Ikdyž nejlepší byl začáteční klip z osmdesátých let. To jsem se opravdu nasmál. Hruhá půlka je už trochu nudnější a ztrácí tempo přesto dávám 4*. ()

golf78

Film, co pohladí na duši. Předvídatelný ději, klasická romantická zápletka a nepřekonatelný Hugh Grant. Tento film prostě musíte vidět... krásně si u něj odpočinete. ()

sun.eagle

Žánr rom. komedie mám rád, ale tenhle sladák je příliš přecukrovaný a infantilní, jakoby na míru náctiletých naninek. A ten konec je o diabetes. ()

MissDark

Film, ve kterém hraje Hugh Grant, je vždycky aspoň z nějaké stránky trhák. Ať už díky tomu, že je v něm on, nebo kvůli tomu, že má nabídek dost a ty, o které by nejevil zájem 100% může smést ze stolu. A také film s velmi originálním začítkem i koncem. Trochu typický příběh a nějaká ta klišé, ale proč ne? Když se člověk dobře baví, když se nenudí a když i ta sentimentální scéna je zajímavá a způsoví překvapení. Moc dobrý film, který ale ve svém žánru neexceluje. ()

Ludva

[2010-04-21] * Příjemná romantická komedie s vynikajícími dialogy. Dokonce i dočasné odcizení se ústřední dvojce, tento nutný a zpravidla velmi nesmyslně zdůvodněný element žánru, je zpracováno poměrně věrohodně a hlavně o žádné velké odcizení nejde :) ()

JerryPilsen

Romantika jak má být,vše se přelévá pravidelně zleva do prava končíc žádaným hepyendem.Chvílemi to dokonce sklouzává k parodii a Grant je dobrý jako vždy.Úvodní klip jsem dokonce viděl i někde na MTV,ten je fakt ujetej. ()

cachanell

Dvě hvězdičky a to hlavně za úvodní píseň. Zbytek mě nezaujal - moc velký slaďák, na který časem zapomenu. Ovšem melodie z filmu hranou na klavír stále můžu ()

ArtLucie

Začínám být alergická na všechny americký 'oddechovky', ale musim uznat, že tahle patří k těm lepším. Hugh už přestal být nesnesitelný a zdál se mi celkem i vtipný, Drew byla správná jako obvykle a celkově se u téhle romaňťárny dá strávit příjemný večer. Dokonce se přiznám, že nesnesitelná píseň Pop mi utkvěla v hlavně a proti mé vůli jsem si jí broukala ještě pár hodin po skončení filmu :D Dala bych 3 a půl hvězdičky, ale půlky tu nemáme, tak zůstanu na třech. ()

Shameeka

Miluju začátek filmu, ta písnička je prostě dobrá. Mírně se za to stydím, ale ty dvě písničky - Don´t write me off just yet a Way back into law se mi moc moc líbí. Milá komedie, na kterou se ráda podívám znovu. A oceňuju, jak si film dělá legraci z Wham! a spol. a dnešních "popových star". ()