joho55555

Hmm, nuz uz som myslel ze v tejto dobe tzv. superkomercnych filmov sa nenajde ani stipka originality. A ono to zda sa ide. Ja by som film rozdelil na 4 stvrtiny: prva-skvela,druha-velmi dobra,tretia-dobra,stvrta-vinikajuca..... Prekvapujuco dobry vykon Willa Ferrella, skvela a navyse sexy Gyllenhaal-ka, Hoffman a Thompsonova NO/comment. Main Character, je navyse trosilinku podobny mne samemu, pokial sa jedna o presnost a doslednost, i ked on je postava na hrane extremu, a tak netrvalo dlho aby som sa cely vzil do pribehu a prezival ho s nim... Subjektivne hodnotenie 88% ()

zaji

Zvláštní film.. Hvězdičky dávam jen za herecké výkony, přesto film mě ničím nezaujal.. Co tam mělo být tak vtipného?? S takovým hereckým obsazením bych teda čekala mnohem víc!! Modlila jsem se, aby už byl konec!! sorry.. ()

Theodred

Krásný film, který mě velmi příjemně překvapil.Třešničkou jsou digit. efekty, které se vůbec nevnucují, jen tak přirozeně proplouvají celým filmem. Nevím, kdy naposled jsem nějakému hrdinovi TAKHLE fandil. Byl jsem překvapený sám sebou když jsem se viděl, jak se ke konci skoro modlím za happy end....klidně bych bral i jakkoliv hollywoodsky kýčovitý a do jinak skvělého scénáře se nehodící, jen aby tam byl. A nakonec...no nechte se překvapit. ()

YuriBS

Veľmi originálny námet, ktorý stavia nášho hlavného hrdinu do veľmi nezvyčajnej úlohy. Jeho život je prakticky nudný, ale jedného dňa spozná ženu, do ktorej sa zaľúbi a jeho život začne mať väčší zmysel. Sám však vie, že čoskoro má umrieť, ale snaží sa urobiť všetko preto, aby tomu zabránil, pretože vie, že má nádej. Nakoniec, ale prijme svoj osud a vedome sa rúti do priepasti smrti, hoci nemusí. Veľmi milo ma tento film prekvapil. Zaraďujem ho medzi svoje najobľúbenejšie. ()

ventus

Překvapivě inteligentní komedie, která sice svět neučiní krásnějším, ale po jejímž shlédnutí se na něj budete dívat několik dnů laskavějšíma očima. Pohodový humor (nevím proč, ale film mi připomínal Americkou krásu říznutou Amélií z Monmartru), sympaticky "jiný" hrdina, pekelně sexy Maggie Gyllenhaalová a hravý nelineární způsob vyprávění vás od první minuty vtáhnou do děje, takže se budete královsky bavit, spolu s Haroldem spokojeně civět pekařce na prsa, vychutnávat koláčky, a nakonec budete rádi, že film skončil tak jak skončil, i když správně měl dopadnout úplně jinak. Kvalita a vícerozměrnost filmu je evidentní, například moment, kdy Harold brnká na kytaru a se zavřenýma očima klopýtavě a tiše zpívá jedinou píseň, kterou zná, je jednou z nejromantičtějších first-kissing scén, jaké jsem kdy viděl. Závěrečný recitativ se sušenkami je pak už jen dokonale vyjádřeným světonázorem, nad jehož teologickým a geometrickým rozměrem by nadšeně zapráskal ušima i Ignácius Railly. Tento film mám opravdu rád. ()

Bloodrayne

nuda od začátku do konce... nějaké zvraty jsou až ke konci filmu... jediný kdo hrál hezky je Queen Latifah, moje oblíbenkyně. jinak žádný jiný plus tento film nemá... ztráta času... ()

honzahucin

Milý film s originálním nápadem, stále rtuťovitý Dustin Hoffman, velmi věrohodná Emma Thompson. Ale ten konec je na mě přece jen příliš happy. ()

sioned

Výborný a neotřepaný film o neobyčejně nezajímavém životě jednoho člověka, kterého hlas komentující jeho myšlenky a kroky přivede k uvědomnění si sebe sama a změní tak jeho život. Brzy však zjistí, že hlas nejenom komentuje co se děje, ale také ho směřuje k nezvratnému a tragickému konci. Ke konci tak poetickému a dojemnému, že se s ním nakonec smíří i sám Harold. ()

Avventurato

Po dlouhé době jsem narazil na film, který měl tu správnou hloubku. Krásný příběh, který vtáhne. Zanechá dojem, poučí, dostane vás k zamyšlení. Nevidím jediný důvod proč nedat 5 z 5. ()

prcko

Tento film som videl úplnou náhodou. Pri takýchto okamihoch človeku napadne, možno osud existuje. Ten osud, že mi bolo súdené tento film vidieť. Alebo to bola úplná náhoda? Zo začiatku som si hovoril, čo je to za blbosť? Chlap, ktorý počuje hlas a väčšinou si ho pamätám z béčkových filmov? Prečo som to neprepol (videné v TV) alebo nešiel spať (videné v noci)? Ďalšia náhoda? Možno, ale nakoniec sa to ukázalo ako super film – nad moje očakávania. Dokonca výborný, dával zmysel a zanechal vo mne spomienku (ak počujem v hlave hlas, je treba vyhľadať literárneho experta a nezabudnúť so sebou nosiť hodinky). Teraz vážne. Z nečakaného ešte nečakanejšie, pobaviť a napnúť, to bolo to, čo zafungovalo. Dej dokázal udržať pozornosť, navyše aj hudba bola pohodová a príjemná a slečna pekárka zapôsobila (ostatní herci tiež, vrátane nechápavého Harolda, ten bol nakoniec presne taký, akého film potreboval :-)). 93 % ()

Marcey199

Prostě a jednoduše originální.:) Ta neotřelost mě vtáhla do děje, byla jsem zvědavá celou dobu, jak si osud (tedy Karen Eiffel) s hrdinou pohraje... Willa Ferrella mám opravdu čím dál radši, dokáže zahrát snad všechno, tenhle film mu ale seděl nejlíp. Nepřehání, nepřehrává, je přesně ten nudný úředníček, kterého vykoření až kouzelná Maggie Gyllenhaal (setkala jsem se s ní asi poprvé ve větší roli a naprosto mě uchvátila). Konec je možná trochu... nucený, ale poslední slova autorky jsou úžasnou tečkou za povedeným filmem. ()

JoudaCZ

Chytře vymyšlená romantická komedie. Nezvykle umírněný Will Ferrell (tohle není Frank the Tank!) spolu s Dustinem Hoffmanem a Emmou Thompson táhnou film herecky, chytrý scénář a nápaditá režie (grafické znázornění Haroldova "starého" myšlení je originální) dotvářejí velmi příjemný dojem z tohoto filmu. Jen to asi mělo skončit o 5 minut dřív... ()

Fixa

Když jsem viděl tuto "komedii" , vzpomněl jsem si na zoufalé pokračování Trpaslíka (3dílný seriál "Red Dwarf: Back to Earth (2009)"), kde je podobná myšlenka. Říkal jsem si, že měli tvůrci aspoň zajímavý nápad a teď vidím, že to tu bylo dřív a lépe zpracované...PS: Ještě mně napadlo výborný In the Mouth of Madness , ale to už je horror :-) ()

LaDrona

Jak je možné, že o takových úžasných filmech se člověk vůbec nedoví...nebýt ovšem csfd :-) Tak neotřelý námět a tragikomický příběh jsem na plátně dlouho předlouho neviděla. Skvělí herci, zkrátka jedním slovem - nádhera! ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou