Komedie na druhou, parodie na parodii, fraška nad frašky. Čistý krystal českého dadaismu!!! Těžko překonatelné umělecké dílo vzniklé z původního Voborského komiksu. Vynikající Slávka Doležalová-Kulhavá a Fanda Mrázek, jejichž FERRRDÓÓÓ a PEPINÓÓÓ mi bude ještě dlouho znít v uších. Antonie Nedošínská jako vesnická domácí tyranka, jeden pravý černoch a spousta očerněných bělochů a bělošek představujících domorodce, šílený filmový režisér a jeho stafáž, neméně potrhlý divadelní režisér. V době nátáčení 38mi letý „dědeček“ kokainista Josef Rovenský a oplácaná upejpavá Darja Hajská tvoří zajímavý páreček stejně jako T. Pištěk (velitel hlídacího pluku Bdělá sůva) a již zmíněná A. Nedošínská. Stále spící stárnoucí J. W. Sperger, sodomy a gomory přivolávající Milka Balek-Brodská – i to jsou svérázné postavičky tohoto unikátního filmu.(31.1.2013)

Nefalšovaný filmový úlet, jenž může některým "neznalým" diváků způsobit i šok. Pro znalejší se jedná o celkem humornou podívanou, které se ovšem nevyhýbá přehnané tajtrlíkování a chvílemi dost tragické, rušivé střihy. Nicméně celková "ulítlost" snímku je zcela vstřebatelná a film funguje i jako výborné zdokumentování dobové Prahy.(3.2.2017)

Tenhle film je skutečně unikátní v tom smyslu, že se jedná o adaptaci komiksového stripu, který v té době u nás vycházel a který si našel svoje čtenáře. Takových filmů obecně v české historii moc není a z poslední doby mě napadá jedině "Alois Nebel". Jinak je ale "Pepina Rejholcová" poměrně klasická komediální blbna, která je ke konci až otravná.(5.1.2015)

Na poli českého filmu dodnes nesrovnatelný unikát. Adaptace kresleného novinového stripu! Po 80 letech něco takového už těžko doženeme.(20.2.2009)

Velmi podarena podivana zalozena na komiksu o Pepine. V hlavni roli skvela Slavka Dolezalova. Ta to cely tahne... Zaujala tez moc hezka Ela Sarkova v roli herecky Fizullini. :-))) Je to bizarnost, ale za videni to urcite stoji.(3.5.2014)