• mchnk
  ***

  Nefalšovaný filmový úlet, jenž může některým "neznalým" diváků způsobit i šok. Pro znalejší se jedná o celkem humornou podívanou, které se ovšem nevyhýbá přehnané tajtrlíkování a chvílemi dost tragické, rušivé střihy. Nicméně celková "ulítlost" snímku je zcela vstřebatelná a film funguje i jako výborné zdokumentování dobové Prahy.(3.2.2017)

 • kaylin
  ***

  Tenhle film je skutečně unikátní v tom smyslu, že se jedná o adaptaci komiksového stripu, který v té době u nás vycházel a který si našel svoje čtenáře. Takových filmů obecně v české historii moc není a z poslední doby mě napadá jedině "Alois Nebel". Jinak je ale "Pepina Rejholcová" poměrně klasická komediální blbna, která je ke konci až otravná.(5.1.2015)

 • Gekacuk
  *****

  Komedie na druhou, parodie na parodii, fraška nad frašky. Čistý krystal českého dadaismu!!! Těžko překonatelné umělecké dílo vzniklé z původního Voborského komiksu. Vynikající Slávka Doležalová-Kulhavá a Fanda Mrázek, jejichž FERRRDÓÓÓ a PEPINÓÓÓ mi bude ještě dlouho znít v uších. Antonie Nedošínská jako vesnická domácí tyranka, jeden pravý černoch a spousta očerněných bělochů a bělošek představujících domorodce, šílený filmový režisér a jeho stafáž, neméně potrhlý divadelní režisér. V době nátáčení 38mi letý „dědeček“ kokainista Josef Rovenský a oplácaná upejpavá Darja Hajská tvoří zajímavý páreček stejně jako T. Pištěk (velitel hlídacího pluku Bdělá sůva) a již zmíněná A. Nedošínská. Stále spící stárnoucí J. W. Sperger, sodomy a gomory přivolávající Milka Balek-Brodská – i to jsou svérázné postavičky tohoto unikátního filmu.(31.1.2013)

 • NinadeL
  *****

  Na poli českého filmu dodnes nesrovnatelný unikát. Adaptace kresleného novinového stripu! Po 80 letech něco takového už těžko doženeme.(20.2.2009)

 • vitekpe
  ****

  Velmi podarena podivana zalozena na komiksu o Pepine. V hlavni roli skvela Slavka Dolezalova. Ta to cely tahne... Zaujala tez moc hezka Ela Sarkova v roli herecky Fizullini. :-))) Je to bizarnost, ale za videni to urcite stoji.(3.5.2014)