Wangui namja

• Jižní Korea 왕의 남자 (více)

Druhý divácky nejúspěšnější jihokorejský film všech dob představuje mezi tituly přední pětice žebříčku domácí návštěvnosti výstřední unikát. Nejedná se totiž o vysokorozpočtový blockbuster, ani o dílo rozvádějící populární téma vztahu Severu a Jihu. Snímek naopak náleží mezi středně nákladné produkce a je vystavěn jako komorní drama s hrstkou postav a homosexuálním podtextem. Děj se odehrává na začátku 16. století během posledních let vlády krále Yeonsana považovaného historiky za krutovládce, ale také interpretovaného jako tragická osoba s oidipovským komplexem. Na jeho dvůr se dostane dvojice kejklířů a šašků, kteří svými posměšnými vystoupeními vynáší před králův zrak špatnosti a intriky dvorských úředníků. Neschopnost jasně vidět a nutnost interpretace předváděného dění se odráží i ve vyprávění filmu, které nikdy doslovně nekonstatuje povahu vztahů mezi jednotlivými postavami. [Filmasia 2008] (oficiální text distributora)

Pedross800

Absolutní překvapení, už bych na to ale mohl být u korejců připraven :) jedním slovem nádhera!!! Ten film mě mnohokrát rozesmál, donutil se zamýšlet a nakonec i dojal...co víc si přát? ()

honelnik

Pre fanusikov zanru povinnost. Z kazdeho policka dycha atmosfera dobovej Korey, so vsetkou pompou a svinstvom, ktore obnasa. Vyborne zahrany, skvostne stvarneny, zaujimavo napisany. Napriek tomu vsetkemu som po par dnoch len marne spominal o com ten film bol....a to finale.. :D ()

jorgus

vcelku povedena prostredni cast, zajimave podani divadelnich scen, ale ten konec...sliboval vzhledem k nadsenym ohlasum zdejsich uzivatelu mnohem vice..:( ()

Georgiana

Lituju jenom jedný věci..., že jsem se na to nepodívala dřív. Kdo by pomyslel, že film o klaunech a králi mně dokáže podlomit kolena. Musela bych hodně zavzpomínat, abych si vybavila film, který má tak promyšlené charaktery jako tento. Srdcervoucí vizuálně krásná podívaná, kvůli které nevím, o čem přemýšlet dřív. (Spoilery) Jestli o králi, jehož porucha osobnosti ho dovede k absolutnímu šílenství? O Gong-Gilovi, klaunovi, který se stane členem dvora? O Jang-Sangovi, jehož pouto k Gong-Gilovi mě svírá u srdce?... Závěr hereckého koncertu s posledním pousmáním krále a dialogem hlavní dvojice mi nedovolil mrknout až do posledního nádherného akrobatického čísla. Jisté jsou dvě věci, že film si pustím znova a Lee Joon-Gi byl opravdu nejkrásnější chlap i holka. :D ()

Al44...

Vynikající jihokorejský historický film, který zpracovává docela okrajové téma. Jde o příběh potulných herců, kteří se shodou okolností dostanou na dvůr krutého a dá se říci šíleného korejského krále. Herci v té době byli svým postavením na úrovni otroků a proto se museli docela dost činit (a prodávat), aby si vůbec vydělali na obživu a netrpěli hladem. Z několika scén mi doslova běhal mráz po zádech. Mám na mysli hlavně ty scény, kdy musí hlavní hrdinové hrát doslova o svůj holý život. Vynikající herecké výkony dvou hlavních kejklířů ještě dle mého převyšuje výkon herce, který stvárňuje krále Jonsanguna. Za zmínku stojí i moc pěkná ústřední melodie, která jen krásně dokresluje některé pasáže filmu. ()

Sykon

"Největší peníze se válejí v královské posteli" prohlásil jeden z hlavních hrdinů, aniž by ale tušil, že nad onou postelí se také vznáší meč, o kterým nikdo neví kdy a na koho padne.Ale musím uznat že film je to výborný, bez příkras, ale na druhé straně velmi citlivý. ()

kukkik

Zajímavý příběh, snad i lehká variace na Hamleta. Vztahy mezi postavami jsou pro našince skutečně hůře čitelné a pro mě celkem komplikované i při bedlivějším sledování. Atmosféra, kostýmy, obsazení i děj jsou ovšem velice koukatelné a vtáhnou diváka do děje, takže ani to, že chvílemi nevíte co se děje, vás o celkový pocit na konci filmu neochudí. Jednoi stačí ale nevidět by byla škoda. 4/5 ()

RigorMortis

Krásna atmosféra, farebnosť, až z toho miestami bolia oči a pútavý príbeh, ktorý zbehne ako voda. Korupcia a skazenosť na kráľovskom dvore, vyšinutý kráľ a faloš. Osobne som sa nestretol s veľa juhokórejskými filmami s homosexuálnym podtextom, takže aj toto mu pridalo na jedinečnosti. Film, ktorý treba "prežuť", no ktorý zanechá v človeku stopu. ()

Sennhie

And we'll put on a show to end all shows! A taky, že ano. Jen hlupák by se po tomto představení pokusil postavit na jeviště. Největší síla filmu je jeho úplný konec, který k velké škodě trvá jen několik málo minut oproti skoro dvouhodinové vatě, ale o to je silnější a nechal mě s otevřenou pusou a to doslova. ()

Sticks

Skvostná pocta umeniu a herectvu na pozadí psychologickej záťaže moci a ceny ľudskej dôstojnosti, poprepletaná vzťahmi ako z romantizmu. ()

AmunRa

Čistokrevné historické drama. Žádné akční scény, jen prvotřídní herecké výkony a výborný scénář. Těžko pochopitelné, že vážný film o šíleném králi, klaunech, intrikách a homosexualitě mohl dobýt velký komerční úspěch, ale v Jižní Korei to zjevně možné je. ()

vojacek

Jak bych se k tomu nejlépe vyjádřil. Je to takový příběh o komediantech s nádhernou výpravou, dobrými hereckými výkony, ale přesto mě tento film nenadchl. Měl jsem pocit, že se tam jaksi nic moc neděje. Nicméně velmi solidní ***. ()

Filmasia 2008

Filmasia 2008