poster

Zločin z nenávisti

 • USA

  Hate Crime

Thriller / Krimi / Drama

USA, 2005, 104 min

Komentáře uživatelů k filmu (15)

 • Campbell
  ****

  Docela překvapení, nečekal jsem vůbec nic, dvd se mi dostalo do pracek prakticky omylem, a ani jsem od filmu nic nečekal. No a nakonec to bylo opravdu překvapení. Příběh je klišé a pár scén by zasloužilo sestříhat, ale na film se dobře dívá, a překvapivý konec je parádní. Jen škoda těch pár zbytečných pasáží. Jen jsem moc nesympatizoval s hlavní postavou, gaye opravdu nemusím.(1.4.2011)

 • argenson
  ****

  S tématem homosexuality se podle mě mnohem líp vyrovnává evropská kinematografie, takže tenhle film od začátku nemá úplně jasno, kam směřuje, komu straní a čím chce vlastně být (plačtivá romance/drama o netoleranci/kriminálka), Navíc to má poměrně dlouho slabší děj a všechny zúčastněné matky jsou typově stejně vyzobaný slunečnice, ale naštěstí se neustále oslovujou jménem, jinak bych byl v pasti, která je která. Pak se to rozjede, má to našlapanej závěr a překvapivou pointu, takže ve finále spokojenost.(9.1.2017)

 • danielosbourne
  ****

  Překvapivě k hodnocení na csfd, jsem čekal něco mnohem horšího a on se z toho vyklubal celkem solidní kriminální film. Film plný zvratů a nenávisti vůči homosexuálům. Scénář je celkem obstojný a s herci to je totéž. Tento film bych se nebál shlédnou ještě podruhé a pak klidně ještě znovu.(3.6.2011)

 • arcticsky
  ****

  Veliké překvapení z vlastně neznámého filmu. Důkaz, že když se člověku dostane do ruky DVD s filmem, který má zde průměrné hodnocení, je dobré to zkusit a mnohdy jeden valí oči. Velmi dobrá krimi!!!(2.5.2011)

 • Adiemus
  ****

  Několik klišé (koho by po Americké kráse zmátla Chrisova nenávist?), ale jinak příjemné překvapení. Není to veledílo, hádala bych spíš na televizní produkci,na druhou stranu mě potěšila nenápadná připomínka toho, jak lidé zapomínají, čím v minulosti sami nebo jejich předkové prošli: postoj černého policisty nebyl naštěstí vykreslen politicky zrovna korektní ... Kladně hodnotím i prostřihy ze dvou odlišných kázání.(22.12.2009)

 • peterfriusjilek
  ***

  Film zaujme svojou témou - nenávisť voči homosexualite. Ďalej však už ide o televíznu verziu detektívno-psychologického trileru. Dosť priemernú. Ale oceňujem snahu vyhýbať sa klišé. Taktiež niektoré herecké výkony pokrivkávajú.(29.11.2010)

 • janahorova
  *

  Za mě tuctový a nudný film, který bych přiřadila tak německé televizní produkci.(29.12.2016)

 • Sammy.Boy
  ****

  Překvapení v podobě kvalitního dramatu o důsledcích lidské netolerance.(18.3.2017)

 • fooggyy7
  *

  Válka úchylů. Úchylná církev bojuje proti úchylným buznám za pomoci neznámého černého muže v růžové košili. Něco takového může vyplodit jenom Amerika(15.1.2017)

 • todoyle
  ***

  Průměrná krimi, nezaujala mě ani myšlenkou, ani spádem děje. Nemyslím si že je to nedívatelný film, ale podruhé už bych ho vidět nemusel. Jediné pozitivum, že zobrazuje aktuální problematiku předsudků proti homosexualitě.(12.3.2009)

 • kolemjdouc
  *

  nic moc.Ale filmy s tématem o homosexualitě nedávají moc prostoru k akčnosti.Je to dost citlivé téma a není třeba zbytečně plácat do vody(29.1.2015)

 • pedvora
  ****

  Thriller bych to úplně nenazývala, ale výborná krimi, která ukazuje nenávist vůči homosexuálům plus kam může zajít náboženský fanatismus. Co jsem si dost užila je skvělá hudba !(20.2.2016)

 • Igwar
  ****

  Hoci celý príbeh tohto filmu mi pripadal trošku ako klišé, napriek tomu zaujal. Onú klišoidnosť dostatočne maskuje nielen zaujímavá hlavná myšlienka, ale aj kvalitne vypointovaný scenár a herecké výkony. Napriek tomu sa táto téma dala prepracovať na oveľa kvalitnejší psychologický thriller. Celkovo by som to zhodnotil ako svieže a dobre pozerateľné béčko, ktoré nesklame.(24.3.2009)

 • toyen13
  *****

  Přenádherný film, který odráží realitu, jeden z nejlepších filmů, který pojednává o homosexuální tematice.(3.3.2013)

 • farinelli77
  *****

  Nádherný film a velké překvapení! Ten by se měl vysílat v televizi místo těch mnoha bezduchých slátanin na komerčních programech, které opakují stále dokola!(17.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace