Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faye
  ****

  … „Dávám přednost osudu jako vysvětlení nevysvětlitelného. Vidím v tom něco vyššího. Osud v sobě nese jakýsi smysl, ve srovnání se shodou okolností, která je pouze něčím mechanickým. Mohl bych přijmout smrt, pokud by byla součástí vyššího celku, který má nějaký smysl, pokud by byl součástí velké knihy života. To by byla smrt, kterou přinesl osud“. Tři sestry, kterým osud nebo náhoda zpřetrhaly vzájemné vazby a změnily život na peklo …. Danis Tanovič sice není ani Tykwer, kterému (podle mě) scénář „Heaven“, z trilogie : Nebe; Očistec; Peklo, sednul téměř dokonale a samozřejmě ani Kieslowski, kterému smrt zabránila tenhle projekt uskutečnit. Přesto jsem moc ráda, že film vzniknul. Emmanuelle Béart se dozajista jednou stane legendou a zřejmě nejen francouzského filmu a já jsem konečně zhlédla film, který jsem prachsprostě záviděla každému, kdo ho už viděl. :- ). Tak teď už jen doufám, že se dočkám i Očistce ( tedy toho filmového). A ta závěrečná větička napsaná na papírku …. ta opravdu zamrazí i v pekle…...(8.11.2006)

 • kleopatra
  *****

  Neumím napsat nic duchaplnějšího než - Překrásný film. Měl tolik vrstev a odnoží a já se po jeho skončení bála, že když si ho hned nedám znovu, tak tu jemnou pavučinku obrázků, myšlenek a emocí poztrácím. To ale není ke škodě filmu, je to naopak jeho přednost - být na něj znovu zvědav a opět v něm objevovat. A pak se podívám, kdo že to má kromě jisté režisérské ruky a neskutečně podmanivých ženských výkonů na svědomí?... scénář: Krzysztov Kieslowski. Proč se tomu nedivím?!(18.11.2007)

 • Skuby47
  *****

  Tento film jsem si koupila na základě zdejších obdivných komentářů, které vzbudily můj zájem. Není to sice moje krevní skupina, ale nelituji. Ten film mě uchvátil i když jsem měla na začátku problém se zorientovat v ději, protože něco takového se ve filmovém světě vidí málokdy. Příběh se z jednotlivých střípků zvolna skládal v mozaiku a stále více mne vtahoval do děje. Zvláštní neobvyklá forma vyprávění, excelentní herecké výkony a působivá hudba vytvářejí neopakovatelnou atmosféru tomuto ponurému dramatu. Ještě dlouhou dobu po skončení filmu jsem ho nemohla dostat z hlavy.(14.9.2011)

 • bila.tecka
  *****

  Tenhle druh filmů miluji, výborně napsaný, přemýšlivý, neambiciózní, tiše emotivní, komunikující s divákem. Krzysztof Kieslowski svoji plánovanou trilogii (Nebe, Peklo, Ráj) již nestihl, přesto jeho nezaměnitelný rukopis je tím největším kladem. Drama tří sester, které prožívají svá vlastní milostná trápení, má společné téma - trýznivé soužití s mužským "elementem". Herecké výkony bezchybné, režie taktéž. Nádhera, plný počet.(27.9.2011)

 • sanikope
  *****

  V momente ako tá stará pani išla s tou flašou do kontajnera som si povedal že to pôsobi úplne ako KIeslowski a hop v záverečnych titulkách sa dozvedám že je pod tým podpísaný... paráda... bol som na rozmedzi medzi 4 a 5 hviezdami ale za tú nádhernú zapletku a celkovú atmosféru keď som si ani neželal aby film skončil sa prikláňam k 5.... úplne si viem toto Peklo predstaviť ako 10 hodinový serial... ešte raz paráda ... musím si doplniť Danisa Tanoviča doteraz som ho poznal iba ako No Man's Land, to ma až tak nedostalo a tak som zvedavý na jeho ostatné kúsky ...(3.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace