Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Působivé rodinné drama o vztahu tří sester a jejich matky, jež se vzájemně odcizily v důsledku tragické události z dětství, se odehrává v Paříži 80.let. Ženy se znovu setkávají, rozhodnuty vypořádat se společně s minulostí a oním hrozivým tajemstvím, jež s sebou po celý život nesou... (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

Nick Tow 

všechny recenze uživatele

Taký jesenný film. Plný silných emócií a predsa tichý, plynúci pomaly a majestátne ako rieka sfarbená krvavým slnkom a opadaným listím. Tú metaforu som nepoužil náhodou, s estetickými symbolmi sa tu pracuje dosť husto: a keby bol príbeh o čosi originálnejší, filmoví fajnšmekri by mali isto sviatok. Hm, sviatok je to vlastne tak či tak, vzhľadom k "debilizácii" súčasnej kinematografie. P. S. Za "oficiálny text distribútora" na žaketke by sa mal dotyčný distribútor nieže hanbiť, ale rovno škvariť. A keďže sa už film volá Peklo, tak teda v Pekle. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Silný scenár Krzysztofa Kieślowskeho a Krzysztofa Piesiewicza. Plný podobenstiev a odkazov k viere, antickej tragédii a obrazových symbolov. Realizoval ho Danis Tanović, ako časť pôvodne Kieślowskym zamýšľanej filmovej trilógie Nebo, Peklo, Očistec. Jej uskutočnenie oddialila smrť poľského režiséra, velikána filmu a predstaviteľa kina morálneho nepokoja. Posledné filmy veľkého poľského režiséra však v sebe niesli všeľudské až patetické morálne posolstvá, deklarovanú vážnosť prednášaných postojov a zároveň príklon k hóch umeníčku. Nositeľmi mravných poryvov duše boli intelektuáli - skladatelia filmovej hudby, sudcovia alebo skvele zabezpečené umelkyne - modelky, baletky, . Čosi z toho sa odráža aj v Pekle, kde vládne akademická atmosféra vysokej školy, dobre zabezpečeného a architektonicky výnimočného domova dôchodcov či kníhkupectva so vzácnymi rukopismi. Táto akademickosť prístupu vadila pri dvoch z troch častí trilógie Biela, Modrá a Červená a prekáža i pri Pekle. Preto len 65%. ()

Reklama

Faye 

všechny recenze uživatele

… „Dávám přednost osudu jako vysvětlení nevysvětlitelného. Vidím v tom něco vyššího. Osud v sobě nese jakýsi smysl, ve srovnání se shodou okolností, která je pouze něčím mechanickým. Mohl bych přijmout smrt, pokud by byla součástí vyššího celku, který má nějaký smysl, pokud by byl součástí velké knihy života. To by byla smrt, kterou přinesl osud“. Tři sestry, kterým osud nebo náhoda zpřetrhaly vzájemné vazby a změnily život na peklo …. Danis Tanovič sice není ani Tykwer, kterému (podle mě) scénář „Heaven“, z trilogie : Nebe; Očistec; Peklo, sednul téměř dokonale a samozřejmě ani Kieslowski, kterému smrt zabránila tenhle projekt uskutečnit. Přesto jsem moc ráda, že film vzniknul. Emmanuelle Béart se dozajista jednou stane legendou a zřejmě nejen francouzského filmu a já jsem konečně zhlédla film, který jsem prachsprostě záviděla každému, kdo ho už viděl. :- ). Tak teď už jen doufám, že se dočkám i Očistce ( tedy toho filmového). A ta závěrečná větička napsaná na papírku …. ta opravdu zamrazí i v pekle…... ()

Foo 

všechny recenze uživatele

Zatím jsem viděla jen verzi s anglickými titulky a DVD né a né přijít. Ale i přesto, že jsem v angličtině mírně pokročilý začátečník, udělalo to na mě obrovský dojem. Film je dobře poskládaný, že vydržíte koukat od začátku do konce. Řešené problémy, traumata, či starosti se mohou objevit v životě každé z nás, žen. Bylo to dechberoucí, ohromující. Myslím, že komentáře předemnou to všechno dokonale vystihují. ()

bila.tecka 

všechny recenze uživatele

Tenhle druh filmů miluji, výborně napsaný, přemýšlivý, neambiciózní, tiše emotivní, komunikující s divákem. Krzysztof Kieslowski svoji plánovanou trilogii (Nebe, Peklo, Ráj) již nestihl, přesto jeho nezaměnitelný rukopis je tím největším kladem. Drama tří sester, které prožívají svá vlastní milostná trápení, má společné téma - trýznivé soužití s mužským "elementem". Herecké výkony bezchybné, režie taktéž. Nádhera, plný počet. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama