Sista

Celý film je takový mdlý, chladný, bez jiskry, psychologie hlavních postav je hrozně povrchně podaná a divák si musí spíš domýšlet, proč se vlastně chovají zrovna takto. Medvídkův dort mi prostě moc nezachutnal. Navíc to, jak se v celém filmu dort neustále (a dost křečovitě) objevuje, aby ve finále ztělesnil šťastné řešení problémů několika hlavních postav je neuvěřitelně našroubované a trapné. ()

mul.berry

Celkem solidní film, rozhodně vzhledem k současné české filmografii. Zápletka sice nic moc, dalo by se to mnohem líp. ()

Snake.Charmer

Ach jo, Medvídku, co s tebou?? Vyloženě špatný to nebylo... Příjemná hudba, slušné herecké výkony a občas nějaký celkem vydařený vtípek. Ale většina postav je bohužel bez větší hloubky, snad jenom postava Ivana Trojana má hlubší myšlenku, kterou odkrývá jeho přiznání na konci filmu. Film postrádá jakékoliv silnější nebo zapamatovatelné scény, vyjma té poslední výše zmíněné s Trojanem, ale to je na celovečerní film trochu málo. A navíc je to místy docela nuda. Největším přešlapem z celého filmu je pak jednoznačně taneční scéna pánského tria. Dlouho jsem váhal mezi 2 a 3*, ale objektivně to někde okolo těch 50% je... Za epesní obraz nad gaučem v obývaku u Macháčka a Vilhelmový zaokrouhluju nahoru. Přesto je Medvídek nejslabším Hřebejkovým filmem. ()

adriane9

Rozporuplné hodnocení zde na čsfd mě hodně překvapilo a musela jsem to vidět. Od vzniku filmu sice dost pozdě, ale jsem za to ráda protože jsem si sama prošla nějakým příběhem a vidím to jinak. Tohle musí vidět fakt člověk co si prošel nebo prochází manželstvím a doslova řečeno - moc to nehrotí. Jde o to, že ty postavy a jejich svět jsou tady šílené, člověk se s někým stotožní a nakonec je na něj naštvaný nebo naopak. Jednání schvalujete nebo jednoznačně odmítáte a od toho se odvíjí ty názory zde. Já za sebe říkám, že svět by neměl být černobílý a jak bylo řečeno na závěr snímku, nejde o to všechno pochopit, ale chtít to přijmout. Výborný Macháček,Trojan a Vilhelmová. ()

zdeny99

Vynikající česká tragikomedie, v níž je spousta lží, rozchodů a zase naopak nových lásek a porodů. Je jich tolik, že by to vystačilo na několik filmů. Jenže pod Jarchovského scénářem a v režii Jana Hřebejka se to vše smysluplně vtěsnalo do jednoho filmu. Všechno poklidně plyne, většina toho pomaloučku troskotá a divák se i při vcelku vtipném scénáři baví. Podle mě je Medvídkem skvostem mezi českými filmy. Macháček, Vilhelmová, Issová, Trojan atd. tu zahráli parádně. Především Issová coby postižená holka perlila. [21999. hodnocení, 602. komentář, 53%] ()

luxuska

medvídek má několik hodně silných momentů, ale jako celek vyznívá poměrně prázdně...asi jako když vám někdo vypráví o svých známých - někdy je to vtipné, někdy dojemné, občas strašně zajímavé, ale za chvilku to pustíte z hlavy, protože ty lidi stejně neznáte a jsou vám tak nějak jedno... ()

hazaba

Takový český průměr s několika výbornými dialogy (popř. monology), situacemi a hereckými výkony. Líbil se mi především Macháček, ale ani Trojan nebyl špatný. ()

Gedes

Tak teda nevím, co si o tom mám myslet :-), drama? spíš než komedie (humor jsem hodně postrádala). Zajímavý příběh ale je laťka je příliš vysoko než takže nestačí jen duchaplný příběh, ale chce to i ten humor, kterého tam bylo poskrovnu!!! ()

Eluin

Inu, mně Medvídek zaujal. Vykresluje život takový, jaký je. Vyčpělá láska, život ve lži, faleši, umění se přes to vše přenést... Jistě, Hřebejk už netočí tak dobré (a divácky oblíbené filmy) jako dříve, ale Medvídek rozhodně není špatný. Přkvapilo mě angažování pana Menzela, už jsem se bál, že si nikde nezahraje, člověk jej v poslední době vídá maximálně v seriálu Hospoda:-). ()

#47

Ten život je opravdu nevyzpytatelný...po předchozích dvou zklamáních (Horem pádem, Kráska v nesnázích) a vesměs nevalných zdejších komentářích jsem se chystal na Medvídka s minimálním očekáváním, jaké překvapení nakonec nastalo když jsem z kina odcházel s pocitem uspokojení a snad i s nadějí že se Hřebejk zase vrací tam kam chci aby se vrátil. Šestice hlavních představitelů je až na vyjímku vynikající - majitel galerie a pohodář Macháček + slepice Vilhelmová, dvojice která perlí od začátku a jejich dobře napsané dialogy jsou možná to nejlepší co si z filmu člověk zapamatuje,dále pak záletný gynekolog Luknár + úklidový maniak Geislerová (nechápu ale proč nominaci na lva dostala právě ona, ale to už je asi jakási setrvačnost filmové akademie) a nakonec inteligentní diplomat Trojan + nemastná neslaná Nataša Burger, s tou jedinou jsem měl trochu problém. Klára Issová a její lehce narušená postava pak byla jenom dalším pozitivem. Když to ještě doplní skvostná dvojice Menzel + Křesadlová, ve výsledku vychází jeden příjemně strávený večer s kvalitním českým filmem. ()

wictoria

jsem zklamaná. Herecké výkony dobrý (za to ta hvězdička), příběh ale chabý a konec... jsem nějak nepochopila. Generace jsem stejná jako hrdinové filmu a v některých scénách (VilhelmováxMacháček) jsem poznávala občas naší domácnost :-S Jinak jsem si už po několikáté neodpustila poznámku, že naše kinematografie se "vrací do 30.let min.stol.", kdy ve všech filmech také hráli pořád stejní herci. Jen místo Nový, Mandlová, Pištěk atd. čteme v titulcích Vilhelmová, Geislerová, Trojan... (přesto se mi moc líbí)... jen na rozdíl od těch filmů pro pamětníky, na které se klidně kouknu po roce znova třeba Medvídka už nikdy vidět nemusím ()

Axident

Dal bych tři, ale nebylo by to fér. Musím ale ty slabé dvě hvězdy dokomentovat. Jsou totiž především za zprzněné nebo přinejmenším nešťastné zpracování, než za obsah, ten jsem chápal a absolutně nesouhlasím s výtkami o nereálnosti a chladnosti a bla, bla, bla, jak napsal lebowski: takový přesně život a vztahy jsou, jen to ještě dvaceti, pětadvaceti letí nevědí :o) Takže: děsně mě štve Hřebejkova polopatičnost, všechno je schématické, popisné, jak pro blbce, jak předvymalované omalovánky pro děti. Už jen nastínění postav při titulcích a otravné nápisy Řím, Břevnov atd. (Vow, díky, při záběrech na Řím bych si jinak musel myslet, že jsou to Kbely.) Ale kupodivu ještě před koncem filmu jsem si stále myslel, jak všem škarohlídům vytřu zrak, všem těm halasným kritikům, co všechno vědí nejlépe a jediní rozliší bodlák od růže, protože charaktery a situace mě přišly zatraceně věrné, ač milionkrát obehrané a dříve lépe natočené, lepšími režiséry, ale v tu chvíli mi to nevadilo a vychutnával jsem si ty tragikomické drobky, co pozná ze svého života skoro každý starší třiceti let, ALE... Vše to bylo JEN vzato a slepeno k sobě, rutině natočeno, téměř bez jakékoliv kontinuity, prostě jen mozaika, manželské etudy, dobré na pět patnáctiminutových epizodek do TV, nedržící pohromadě a díky tomu ke konci se rozsýpající a ztrácející na smyslu a síle. Jako když vezmete ingredience, z kterých by šel udělat velmi chutný dort, když už jsme u těch dortů, ale při kuchtění vám najednou absolutně dojde invence, tak uplácáte nějakou tu bublaninu a vrznete to do trouby. Jíst se to dá, špatně vám rozhodně nebude, ale dort, dort to tedy není ani omylem! Škoda, škoda, pokud se Hřebejk nesebere a neukročí rázně stranou, nevím, nevím... ()

Puol

U mňa len za tri a to najmä za sympatické postavy,napr.: Gaislerová a Luknár i keď sú vlastne sympatické všetky. Ako je u tochto tvorčieho týmu zvykom, je to film v podstate o ničom (čo niekedy vôbec neprekáža), ale v tomto prípade sa to hlavne v prvej polovoci vlieklo až príliš. ()

*Colorado

Na takové obsazení se bohužel žádný herecký koncert nekonal a to i přesto, že námět není špatný. Moc mě to neoslovilo. Slabších 50% ()

ivamka

Jak v životě i tady je všechno jinak. Další film,který mi neukázal nic nového. Na to, že to bylo o ničem, se tam všichni hezky předvedli. Trojan ty pomatence hraje fakt přesně, příště by mohl hrát už nějakého konkrétního politika. ()

Radek.SCH

Rozpočet: 25 milionů Kč __________ Neskutečně nudné, nevtipné a blbé. Bezpochyby nejhorší Hřebejkův film a já jen doufám, že níž už nepůjde. Kde jsou ty doby Pelíšků.... ()