Pauling

Inspirace: film ze života -budu se opakovat, takový skutečně život je. Tak nějak jsme skoro všichni zrozeni. A dobře jsem se pobavil. ()

Vejrrr

Že se Hřebejk kompletně odpoutal od ducha Pelíšků nebo Pupenda a zaměřil se lidské city v té nejhlubší formě, dokázal nejen v Krásce v nesnázích, ale nyní i v Medvídkovi. Jedná se o surový drama, o nelehký osud šesti lidí, jejíchž vztahy byly plný lži, podvodů a falešnosti. Smutný a bohužel asi i reálný... Na vtip v Medvídkovi moc často nenarazíte, to spíše než s dobrým pocitem po shlédnutí skončíte s pěknou depresí... Vše je podáno lidsky, přirozeně a hold vzdávám všem hercům, kteří průměr filmu vytáhli do nadprůměru. Přesto po dlouhé době co jedna hvězdička u filmu pana Hřebejka ubyla a musim konstatovat začátek slábnutí filmařiny dvojice H+J ()

spiritus

Hřebejka mám rád, resp.rád mám jeho filmy. Bohužel se to dá říct o jeho dřívější produkci, protože je čím dál tím víc evidentní, režisérova vyčerpanost a to samé platí i o "jeho" dvorním scénáristovi Jarchovským. Sestupná tendence jejich výtvorů je zřejmá. Začalo to jako pohádka, končí to jako nepovedený vtip. Po celkem zdařilém filmu Horem pádem, který sám už byl o 2 třídy níž než Pelíšky, přichází další kvalitativní propad. Nutno podotknout, že za to určitě nemůžou herci. Z hloupého a bezduchého scénáře, nejde vytřískat hodnotný film. Teda jde, ale v historii to umělo jen několik málo herců (Menšík udělal i z totální pitominy one man show). Zkrátka Medvídek se tváří a vypadá jako dobrý film, ale dobrý film není. Nenutí vás na něj vzpomínat ani si ho nějak replikovat a co nejhůř, ani se na něj znovu někdy dívat. Není v něm nic, co by mě k tomu vedlo. Film nezapadne do šedivého průměru ČR kinematografie, ale už tam dávno a hluboko zapadl, stejně jako tam zapadá celá současná Hřebejkova tvorba. Nemám jedinou motivaci těšit se na to, co bude dál. Nestyda? Hm...Možná jednou na DVD, ale čistě ze zvědavosti. ()

Delaney

Film by nebyl vůbec špatný, kdyby neměl takové nutkání se roztahovat, kam až může, V půlce filmu jsem si už myslel, že se bliíží konec, ptž bylo po pointě a už nebylo co dál sledovat, ale to že další hodinu se bude řešit "Kdo to ví a kdo to neví..." Mi příšerně lezlo na nervy.. Ale i tak se jedná o lehce nadprůměrný film, který neurazí... ()

sona123

Ach bože! Nejsem velký fanda Hřebejka, samozřejmě kromě Pelíšků, to je bezkonkurenčně jeden z nejlepších českých polistopadových filmů. No od Pupenda to s ním jde ale z kopce. A v Medvídkovi to bohužel nezachránil ani Macháček s Vilhelmovou. ()

Yardie

50%. V podstatě polovinu filmu jsem se totálně nudil a nechápal, o čem ten film má být. Bylo to bez nějaké hlavní dějové linie, vtipu, prostě o ničem. Potom se začalo něco konečně dít a začala se utvářet jakási zápletka, lépe řečeno zápletky. Ale tady v podstatě také nebylo nic objevného. Taková vztahová dramata už jsme viděli 100x a v mnohem lepších provedeních. Jen to potvrzuje upadající českou filmovou tvorbu. Howgh! ()

Ukko

Začátek filmu mě moc nevzal, ale postupem času mě začal docela bavit. Docela se mi líbil Macháčkův herecký výkon, jeho postava mi byla asi nejsympatičtější. Medvídek sice není nic extra ale rozhodně není špatný film. Jen se trochu bojím, že za pár let se na něj úplně zapomene. ()

Chajimwitz

Tak zase jsem jeden z mála,který film nezklamal,já jsem totiž něco podobnýho očekával.Na Vilhelmovou už začínám mít alergii. ()

mosnak odpad!

Hřebejkův film o hovně (sorry ono šlo vlastně o tragikomedii,která je postavena hlavně na dialozích) :-( kecy - nevěra - kecy - výčitky - lhaní - kecy - kecy - kecy.... Ble hnus za 2% ()

kritiklon odpad!

Jedno velké a nudné NIC pod další bezduchou taktovkou Jana Hřebejka který se opět snaží o film který nám má cosi vyjádřit a sdělit ale nikdo přesně neví o čem je vlastně řeč! Příběh o jakýchsi mezilidských vztazích zamýšlený tak aby sme si z toho všichni sedli na zadek ale natočený jako absolutní, nudný a nic neříkající brak! Hřebejkova tvorba mi vůbec příjde každým rokem horší a horší v paradoxu s tím že filmy si dávají vyšší a vyšší ambice a předchází je rozsáhlejší a rozsáhlejší reklamní kampaně před jejich premiérou. Kde jsou ty časy filmů jako Pelíšky, Musíme si pomáhat nebo Šakalí léta. Ach jo co nás ještě čeká v budoucnosti? ()

mira007

Hřebejk jde od desíti k pěti. Tenhle film jsem teda moc nepobral, spleť nudy a nudy. jedinej ostrůvek byl dialog menzela se svou filmovou manželkou. Z respektu k člověku,který natočil Pelíšky dávám jednu hvězdu. ()

HonzaSim

Čekal jsem průměrnou oddechovku, ale nakonec ani na ní to za mě nestačilo. Jiří Macháček také moc nepředvedl, jako showman na pódiu se mi líbí víc. (Paradoxně ve Vratných lahvích byl výraznější, i když měl menší roli.) Díky přítomnosti "milovaných" hereček Geislerová - Vilhelmová, se mi znovu potvrdilo, že filmy s nimi většinou pozitivně nehodnotím. Co se týká komedie, tak párkrát jsem se zasmál, ale příběh procenta hodně sráží. Děj neslaný, nemastný, takže šlo spíš o klasický film, stěžující si, jak je život špatný. Film hodnotím jako slabší, protože jsem místy usínal. 35% ()

Strike

Už jsme tomu moc nevěřil, ale Medvídek je ještě horší než Kráska v nesnázích... Opravdu špatný scénář odnášejí hlavně herci, kteří díky absolutně pitomým dialogům, které jsou absolutně mimo, předvádějí opravdové Mistrovství světa v přehrávání. Vrcholem je Klára Issová, která je příšerná už jen proto, že její postava je totálně zbytečná. P.S. Závěr těsně před titulkama - s focením plakátu a následným projitím kolem + dovysvětlení osudů = jedno velké WTF????? ()

arcticsky

Suverénně nejhorší Hřebejkův film. I ty dvě hvězdy by byly strašně moc. Jeden dialog Menzel - Křesadlová to ani náhodou nezachrání. Nemám rád, když se všichni chovají jako idioti a celé se to ještě tváří vážně... ()

Suchinnen

Jan Hřebejk by se měl porozhlédnout po novém dvorním scénáristovi (možná jen dvorní scénárista po nových nápadech) a možná i nových hercích, protože tohle bylo vážně slabé. Přestože je to víc než reálný pohled do života, což je také jediná devíza, je film opravdu nudný a co mě opravdu zarazilo, z několika stran i špatně zahraný. ()

Greg25

40% Nádherná ukázka toho jak lze závažná a aktuální témata dneška zpracovat povrchně a dost nelíbivě. Základní problém filmu je i ten, že ačkoliv scénář s dějem jsou situovány spíše do dramatu, herci hrají spíše komedii, což ve výsledku budí přinejmenším rozpaky. Připočítají-li se k tomu všemu ještě scény ve kterých se vyskytuje všech hlavních sedm aktérů jako např. oslava narozenin, nepůsobí to jako ucelená atmosféra mezi kamarády, ale jako povrchní neupřímnost nuceného zla. Jediný přesvědčivý herecký výkon, který stojí za to předvádí Klára Issová v roli duševně hendicapované ženy. Neříkám, že je to špatný film, lepší než třeba taková Kráska v nesnázích, ale obsahuje až příliš těch povrchnosti a slovíček ALE..... mohlo to být lepší a o dost. ()

bidja

Sestupná tendence potenciálu JH je již zřejmá. Doporučuji vyměnit dvorní herce a scénaristy. Rutina zřejmě neprospívá. Ale na druhé straně R.Luknár je milým zjevením. ()

Phillo odpad!

Toto som nevydržal. Nulová réžia, príbeh, gradácia, motivácia, emócie. Tento film je ako hľadieť ďalekohľadom do cudzieho okna 1 a pol hodiny a predstavovať si prečo o čom a načo. A to ma ani trochu nebaví. ()