FosaCZ

Jan Hřebejk (si) i letos natočil nový film. Tentokrát vypráví o těžkém období (tvůrčí) krize středního věku a tvrdí, že větším zlem než lhát je lež tiše tolerovat. Do hlavních rolí obsadil své staré kamarády, epizody zaplnil svými známými, dětské představitele sehnal výhradně z vlastních a přátelských zdrojů a navrch přidal své oblíbené motivy (Itálie, víno a výtvarné umění). Poněkud při tom ovšem zapomněl na to, že publikum není tvořeno jen vlastními kamarády. http://chromy.blog.idnes.cz/c/10581/Jak-Hrebejk-s-Jarchovskym-varili-dort.html ()

kuduka

Já vám nevím - vás opravdu pořád ty stejné tváře baví? Mám z toho pocit, že si pan Hřebejk točí filmy hlavně pro sebe - proč si nenatočit film s partičkou osvědčených kamarádů, z nichž většina je herecky zdatná a ještě se pěkně u toho pobaví? Chápu, že každý má svého oblíbeného koně, ale musí to být celé stádo? ()

swell

Medvídek je podle mého názoru pokusem o již tak trochu tradiční český film s psychologickým námětem a dramatickými problémy kolem partnerských vztahů. Podle obsazení a režie jsem doufal v další z kvalitních domácích snímků tohoto roku. Ale bohužel, pocit uspokojení se nedostavil. O komedii zdaleka nešlo, za celou hodinu a půl jsem neměl důvod k zasmání, za to pro nudu bylo prostoru víc než dost... 35% ()

swoulen

Při pohledu na herecké obsazení jsem čekala kvalitní filmový zážitek, ale bohužel opak byl pravdou. I hlášky Macháčka vyzněly tak nějak, jako celý film, na prázdno. ()

yueh

Nejhorší Hřebejkův film. Kdyby to nebyl český film, asi bych ani nevydržel do konce. Hřebejk potvrdil, že je film od filmu horší, ikdyž na tomhle scénaři stavět asi fakt nešlo. Žádná výrazná postava, žádný děj, žádná zápletka, žádná pointa, přišlo mi, že děj jen tak proběhl a v podstatě se nic nestalo. Kvůli takovým zážitkům opravdu filmy nesleduji. ()

Miloško

Hřebejkov najnovší film sa určite nezaradí medzi jeho vydarené diela.Nie je to zlé,ale stále tu vidím to isté,čo je skoro v každom českom filme.Až smiešne vyznieva napríklad úplne zbytočná postava K.Issovej,ktorá tú hrá trochu vyšinutú sestru T.Vilhelmovej.A to je len jeden príklad.Takýchto zbytočných,vymyslených postáv je tu viac...[DVD,27.04.2008] ()

JanHá

Musím přiznat, že jsem k Medvídkovi přistupoval už od začátku s dost silným despekt a jednotlivé scény mě v mém kritickém pohledu postupně jen utvrzovaly. Přesto se ve filmu našlo pár dobrých míst, z nichž bylo možno vytušit, že film točil tým kvalitních řemeslníků. Ovšem jako celek mě film spíše rozladil. Tragikomedie pro horní střední vrstvy od Hřebejka a Jarchovského mě už delší dobu nebaví, a to hlavně kvůli absence trochu silnějšího myšlenkového námětu. Místo vtipné tragikomedie s přesahem k jakési životní moudrosti (ala Woody Allen) jsme častěji svědky spíše „plácání“ se na místě, které lze popsat jako vršení klišé za klišé, hromadění nevěrohodností a vykonstruovaných banalit (hlavně v příběhu samotném), jež jsou prošpikovány nepropracovanými dialogy. Někdy méně by bylo více (méně postav, méně dějových kudrlinek, které jdou do ztracena apod.). Až příliš lze z výsledného tvaru cítit, že tvůrci točí filmy rychle a snadno, jakoby si na pomoc brali kopírák a zapomínali, že třeba také psychiku postav lze trochu lépe propracovat, udělat ji věrohodnější (třeba namísto hluchých záběrů vzlétávajících letadel či turistických záběrů z Říma, jež opět tak trochu idealizují „západní“ svět). Hodnocení pomoci hvězdiček je někdy těžké. Nyní jsem se přiklonil (možná ne úplně spravedlivě) spíše k tomu horšímu, a to zejména pro zmiňovanou tvůrčí sterilitu, která na mě dýchala. Trocha tvůrčího nadšení a snahy dělat filmy jinak by neškodila. Z Hřebejka se místo toho stává spíše kvalitní režisér reklamních sloganů na neexistují hyperreálný svět. Bohužel. ()

pOne

Přirovnávat tento film k Americké kráse? :) Po shlédnutí Medvídka to může říct leda člověk, který se právě přistěhoval z Marsu. Pro mě je snímek především souborem pár vtípků ze strany tradičního exekutora J. Macháčka. Ve všem ostatním průměr. Soubor těch samých tváří českého filmu furt dokola. Hodně slabé tři hvězdičky. Zítra nebudu vědět, o čem film byl. Nepodstatný věci pouštím z hlavy. ()

Mr.Shock

Na tohle jsem se díval hrozně, hrozně zkouřený... A prostě mi to nespínalo, fakt jsem NECHÁPAL, jak to může být tak komplikované, smutné, divné... Divné, to je to slovo. Ale dobře divné. To Lebowski: Sorry, ale tvrdit, že " takový život ale opravdu je.. " mi přijde trošku postavené na hlavu, až bych řekl, že tenhle výrok snad autor sám nemyslel vážně... :) Nicméně pokud upustím od nutkavého pocitu, že se režisér a hlavně scénárista museli zbláznit, tak jsem si Medvídka docela užil, rozhodně divákovo oko (ucho, duši) neurazí, ALESPOŇ u mě se tomu tak nestalo. 75% ()

Bilky

Neveselá komédia alebo veselá dráma o bizardnostiach dnešných vzťahov sa tvorcom rozbila pod rukami hlavne kvôli roztieštenosti hlavnej línie. Scénarista akokeby nevedel koho má sledovať a tak všetky postavy pôsobia príliš povrchne a divák nestihne pochopiť dôvody konania jednotlivých protagonistov. Slabý scénar a strih by som ja osobne vinil z mdlej diváckej odozvy. Je to škoda lebo herecký potenciál aj tema generečnej výpovede dnešných 40-tnikov bola opäť premrhaná... Priemerný film s niekoľkými skvelými momentami, čo je ale na celý film bohužiaľ málo. Niečo málo k hercom, ktorých mám všetkých do jedného rád a možno preto som bol týmto filmom solídne sklamaný: TROJAN dostal opäť veľmi podobnú postavu ako v Jednej ruke čo si myslím, že nebolo príliš šťastné. Naproti tomu casting GEISLEROVEJ bol príjemnou zmenou. Potešil MENZEL aj ISSOVÁ v úlohe šedej myšky :) Ale hviezdila VILHELMOVÁ a zdarne jej sekundoval MACHÁČEK vo svojej asi "najcivilnejšej" úlohe. Ak by som mal ale zovšeobecnovať, tak mám dojem že celkovo tentoraz holky prehrali svojich hereckých partnerov. ()

Honzus

Když by někdo chtěl natočit dokonalou parodii na Hřebejkovy filmy, musel by natočit Medvídka. Zase je to absolutně o ničem, navíc schází jakkákoli atmosféra, jež byla devízou skvělých Pelíšků a solidního Pupenda. Bohužel kvalitě zmíněných filmů se Hřebejk v Horem Pádem, Krásce v nesnázích ani v Medvídkovi zdaleka nepřiblížil, a to především vinou Jarchovského blbých scénářů. Autorská dvojice se sice může znovu spolehnout na velmi dobré herecké výkony (tentokrát především ženské), nicméně to nic nemění na tom, že se Medvídek zařadí mezi filmy, na které se zcela jistě rychle zapomene. ()

hwnd

Po několika málo dnech vím z tohoto veledíla jen to, že jsem se občas zasmál, že děj se rovnal nule a že to vlastně ani nijak nekončilo. Ale zase se mi nedělalo zle jako u krávy v nesnázích, takže za to to má o hvězdičku víc. ()

Předseda

Já mám tyhle antiromantické komedie rád a asi i proto, že nejdou do žádného řešení, prostě život a vztahy jedou bez ohledu na naše přání a tužby a buď si v tom šrumci stihneme splnit životní sny bez ohledu na své rodiny nebo se tomu běhu přizpůsobíme a své životní priority dokážeme poskládat dřív, než nás přehnané ambice semelou. (Asi jsem mimo mísu, co?) ()

moviepill

Nesmelý rozjazd, ale potom... Medvídek je tak medzi tromi a štyrmi hviezdičkami. Hodil by sa trochu lepší záver, 10 minút navyše by neškodilo k dotiahnutiu myšlienok. Výborná Geislerová - myslím, že najlepšia a najperspektívnejšia herečka súčasnosti v ČR. Som z mladšej generácie, a predsa sa mi to páčilo... ()

laple

Nebylo to špatný, ale nic extra taky ne. Průměrný život průměrných lidí tak, jak to zažívá většina z nás. ()

MartyMcFly89

Díval jsem se na to v televizi, dával jsem tomu nejdříve docela velkou pozornost, ale postupně jsem se snažil nemyslet na to, že to vůbec běží, jinými slovy, pokoušel jsem se to ignorovat. Ten film je tak hrozný, že mi docházejí slova na popsání .... (došla slova právě). Macháček se mi zarostlý moc nelíbí a celou dobu se tváří, jako by ho to celé štvalo. Trojan vypadá sice normálně, má zase podivnou postavu jako vždy, ale repliky mi nějak neseděly. Celé to na mě působilo dost špatně. ()

quasar

Můj komentář se nebude moc lišit od většiny ostatních. Film zaujme, ale nevtahne. Ve svém věku ho chápu líp, než mladší ročníky, ale stejně si myslím, že stavět tragikomický příběh podobně jako Pelíšky není nejšťastnější. Při sledování si mockrát řeknete, jo tak takhle to v životě občas fakt je, ale čtvrt hodiny po filmu si na něj ani nevzdychnete... ()

jack_scott

Hřebejk je evidentně minimálně občas přeceňovaný,což se v tomto snímku opět ukázalo. Ono totiž točit filmy na způsobu tragikomedie, obzvláště konverzační formou není samoskou, a pokud komerční publikum po ojedinělých úspěších téma stále žádá, a tvůrci na to přistupují…. Ačkoliv jejich tvůrčí invence tomu zdaleka neodpovídá…pak dopadají výsledky jako tento film. Nevím, proč malé české publikum stále žádá něco, co se ani nedá v dobré kvalitě pořád natáčet. Přesto je ta paličatá poptávka stále zde. Konkrétně mne snímek nezaujal vůbec ničím, postavy trapné, příběh absolutně nezpracovaný….musím říct, že valnou většinu času mne snímek nebavil, až na pár světlých vyjímek (obzvláště díky herectví Jiřího Menzela). Také tedy netuším, proč jsou stále obsazováni stále titíž herci, obzvlášť současné populární herečky se mi vyloženě hnusí. Ale malost a ubohost českého filmu opět vítězí nad vším ostatním s přehledem Leonidase. Alespoň se mi tedy potvrdilo, že dělám dobře, že český film soustavně nesleduji. Je to tiž skutečně o žaludek. ** a 40%. ()

Rastman

Další z řady "sociálně studijních" filmů české produkce. Není to nijak oduševnělé a hlavní dějová linka ani nijak originální. Jako spousta podobných filmů spoléhá na situační humor a vtipné dialogy (občas hraničící s černým humorem) a snahou vetřít se do divákova světa. Realita "průměrně hloupých lidí" přenesená na plátna kin. Nestačí se ale jen občas podívat okolo sebe? ()