Hvězdné duo Jean-Claude Van Damme a Vivica A. Fox se společně poprvé představuje na filmovém plátně v napínavém akčním thrilleru Elita armády. Philip Sauvage (Van Damme) býval během operace Pouštní bouře vojákem speciální jednotky. Teď je najat k ochraně vysloužilého světového šampióna v těžké váze Waynea Barclayho. Barclay, ze kterého se zatím stal zámožný podnikatel, se i se svou rodinou ocitl v nebezpečí. Z vězení právě propustili bývalého rapového krále a gangstera a ten se chystá Barclaymu pomstít za to, že ho pomohl dostat za mříže. Riziko je vysoké, a proto Sauvage sestavuje tým mladých bojovníků a bývalých vojáků, kteří dohromady tvoří Elitu armády. (oficiální text distributora)

Nekgro

Po shlédnutí JCVD si u mě Van Damme hodně polepšil, ale tímhle filmem opět sklouznul k "béčkovosti". Neskutečně trapný hlášky; akce pomálu a když už, tak strašnej střih (viz. souboj Sauvageho s Barclaym v tělocvičně); a navíc neskutečně tvrdí posluhovači záporáka (rozuměj kopa svalů, trapnejch keců, nejdrsnějších postojů typu "Já jsem King, ty jsi ho...", ale žádnej mozek). Prostě typický film v programu nejmenované televize na sobotní večer... ()

#47

No nehrát v tom Van Damme, tak to spláchnu někam hodně hluboko, ale pořád mám pro tohohle borce slabost a jak se říká stará láska nerezaví. Bohužel poslední dobou jeho filmy vypadají tak, že víc střílí než kope, což je trochu mimo jeho starou image. Elita armády je tak trochu příběhem plným akčních klišé, až se z ní občas stává nechtěná komedie (záporák míří Xkrát na někoho z klaďasů pistolí, ale než se vykecá, tak mu to někdo překazí atd.). Všechno je zde až nechutně předvídatelné a nezvykle tady Jeanovi chybí milostná scéna. Fanoušky JCV tento snímek neurazí, ale pro běžné publikum je to prachobyčejný akční brak. ()

Puol

Prekvapený trailerom na J.C.V.D. som sa po dlhšej dobe rozhodol zhliadnúť nejakú novšiu "Vandammovku". Nebolo to dobrá voľba. S týmto režisérom nakrútil svoje dávne hity, momentálne obaja točia voloviny a to aj v rámci B-produkcie. Tak možno zas niekedy v budúcnosti. ()

helloween93

Van Damme co to zase bylo? To byla elita, ale sraček. Další stupidní film, kde dělá Van Damme ochranku nějakému bohatému, ale hodnému černochovi před jiným, ale zlým černochem. Hrozné. ()

MickeyStuma

Jean Claude Van Damme v téměř černošském filmu. U něj krapet nezvyklé. Tentokrát hraje bodyguarda významného černošského boxera a že to nebude žádná legrace je navýsost jisté. Coby akční postava sahá často po zbrani a své zájmy dává náležitě najevo. Své bojové schopnosti tu sice taktéž projeví, ale že už nejsou jeho prioritou je známé a s ohledem k jeho věku i pochopitelné. Byť se jedná o videofilm, vyzněním, výpravou a atmosférou se může klidně rovnat s akčními kinofilmy 90. let. Snímek má švih a jistou nadsázku, což dělá z díla zajímavým a neutuchajícím. Neřadí se mezi ty špatné ani horší. Akční zábava, která by se ve Van Dammově filmografii nemusela ztratit. ()

Hapretor

Hrozná kokotina. Ale Vivica A. Fox byla sexy. Takže díky jednu * přidávám. Ovšem ten její cicmák s Van Dammem na konci byl zase naopak nechutný. ... mohl by už někdo Van Dammeovi říct, aby si nechal odstranit tu bouli na čele !!! - je to totálně nevkusný a aspoň by tam měl jizvu a vypadal by drsně. A ještě jedna ... ten hlavní záporák měl hlavu z profilu jak alien. Kde vyhrabali obsazení tohoto filmu by mě fakt zajímalo. Ještě jeden ... ten hip hop styl je tady podanej strašně trapně. Rvalo mi to uši, když tam pouštěli ty h .... !? Na zabití času to ujde - jinak brak s velkym "B". ()

Wallis3 odpad!

Další záplata na Žankův fan Damův nájem? Hodně hodně špatný gangsta film, ještě horší akční film. Prostě Jelita armády. ()

Ronyk7

Konečně Van Damme natočil něco, na co se dá dívat dýl než 15 minut, ale pořád to ještě není ono. 29.01.2007 ()

Johny M.

JCvD kamennější než kdy jindy, ač mi to u jeho postav normálně moc nevadí. Tady už mi to přišlo trochu moc. Možná trochu šmrncnutý komedií, sem tam nějaká ta hláška. Nějaký to sprostý slovo od Jean-Cludea taky potěšilo ;-) A pravda - nepůsobilo to tak kýčovitě, jak Seagalovy hip-hopový experimenty :) Závěr trochu trapnej, ale budiž... ()

Darckol

Príjemné B-čko. Van Damme bol pozerateľný, škoda niektorých scén, ktoré mi pripadali doslova ako nútene zahrané. 5,0/10 ()

Candyman

Doufám, že tenhle film nenapadne nikoho vysílat v kině. Je to klasická TV béčková, možná až céčková akčňárna, ale co naplat. Dám tomu 3* za to, že tam hrál Van Damme :) Prostě mám rád akční hrdiny 80-tých let no... Jinak je to fakt pruda. ()

Louie

Konečně Van Damme takový, jaký má být. Akční, vtipný a nenáročný. A víte jak je to s tím hip hopem, člověk by ho i poslouchal, kdyb neslyšel jen k.. ... ... .... :-) ()

duffi

JO! Van Damme je zpět! Opravdu je to to nejlepší co se mu za dlouhou dobu podařilo, film má dobrý scénář, film má spád a byť není nijak originální, byly to příjemné dvě hodiny. Možná jen český překlad opět evokuje béčkovost... ()

E lan

Jeane Jeane Jeane, tohle je zase havárie! Katastrofální scénář, režie, herecké výkony (Jean dominuje, bohužel). Nic nezachránilo ani novácké hd rozlišení:-)) ()

Kingjiri

Van Damme by měl zvážit, jestli se místo herectví nebude věnovat profesionálnímu hraní pokeru. Jeho poker-face, kterej dokázal udržet po celou dobu bez ohledu na to, co se dělo, by odrovnal kdejakýho zkušenýho pokerovýho hráče (problémy by nastaly asi jenom v případě, kdyby si naproti němu ke stolu sednul Seagal). Příběh je klasickou Van Dammovkou, takže scénář s aspirací na Oscara nečekejte. Ale je pravda, že čas od času i nějakej ten jednodušší příběh přijde vhod, hlavně, když si chce člověk trochu oddychnout a nad filmem (moc) nepřemejšlet. Technická stránka věci je kupodivu obstojně zvládnutá, což je menší plus. Když k tomu přidám sympatickou čokoládovou Vivicu A. Fox dostanu se nakonec na dvě hvězdy. ()

LabySo69

Van Damme, tradičně se stejným ksichtem od začátku do konce, stojí spíše v pozadí příběhu. Tudíž je ve filmu žalostně málo akce a když už nějaká teda je, tak bohužel není o Van Dammeových nohách, ale o střílení. Kdyby byl ve filmu aspoň ten jeden kop s otočkou, šel bych s hodnocením o jednu hvězdu výš, takhle teda za dvě. :) Doufám, že Eagle Path nedopadne stejně. P.S. Taková zajímavost - Původně měl hrát boxera, jemuž kreje Van Damme záda, Wesley Snipes, ale nakonec to nedopadlo. ()

Likan7

Vlastně celkem spokojenost, vzhledem k posledním filmům, které jsem s Jean-Claudem viděl. Ono to je takový nijaký, nezajímavý příběh, akce, scénář, postavy, ale prostě to není takový průser, do jakýho se Van Damme umí namočit. Nevím sice jestli byl zcela při smyslech, protože obvykle vypadá buď opilý nebo zfetovaný (proto taky jen střílí), ale neurazí to, nenadchne a i když to mohlo být o 15 minut kratší, ostudu tentokrát film Van Dammovi neudělal. ()

Nix

Pohodové béčko, kde Van Damme dělá bodyguarda černochovi, kterého chce zabít jeden z minulosti. Nic složitýho, má to i odlehčenou formu a občas se prohodí i nějaký ten vtípek. Celkově film celkem odsejpá, ale nečekejte akční pecku. Tady se spíš jen střílí a jen párkrát si tu Van Damme provětrá nohy. Ale je to v pohodě záležitost, ale nic extra. Na jedno podívání a doplnění si restů od Van Damme v pohodě film poslouží. ()