Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

manonfire

Tak Jim Carrey byl skutečně vyděšený jak kdyby ho celou dobu ve filmu naháněl někdo s číslem 23 v klidu v kalhotách, ale to je tak všechno. 40% ()

JančiBači odpad!

Ako môže režisér Voľného pádu nakrútiť film ako tento ? Je mi ľúto Carreyho snahy o seriozne herectvo, ale bohužial tomuto by nepomohol ani De Niro. Jeden z najhlúpejších scenárov na svete.Kľudne by sa dalo k číslu 23 dostať aj takto 25-2=23 !! Príde Vám to ako blbosť ? Mne tak prišiel celý film. ()

mikulem

Tradiční problém mnoha Amerických filmů. První polovina je naprosto skvělá. Jakmile ale dojde na objasňování příčin, je to přehnané a těžko uvěřitelné. Podobný film by měl otázky klást, a nepokoušet se nám vnucovat odpovědi. To u tak šíleného námětu vyjde málokdy. ()

P1tr

Čekal jsem zlo, ale nakonec jsem se u dvacettrojky dobře bavil. Uznávám, že scénář netěží ze zajímavého tématu maximum a pár opravdu hloupým momentům se také nevyhnul, nicméně i přesto mě Walterova cesta po stopách staré vraždy dokázala napnout a držet mě v očekávání, co bude následovat. Herecky nic vyjímečného, což vynahrazuje Joel Schumacher a jeho pečlivě vytvořený vizuál. Přes pár chyb se mi Číslo 23 líbilo a považuji ho za kvalitní thriller. ()

U.Tarare

Námět byl dobrej, ale v druhé polovině to jde s celým scénářem z kopce. Nebýt ve filmu tak silná paranoia k číslu 23, a také kdyby film nekončil takovou blbostí, tak by z toho mohlo bejt zdařilý dílko. ()

HomeAlone

Pribeh ma az tak nechytil ale J.Carrey svoju rolu stvarnil velmi slune a bolo zaujimave sledovat ako sa prevtelil do postavy Waltera Sparrowa / Fingerlinga ()

giovanni3

Od mysteriózního thrilleru v hlavní roli s Carreym jsem fakt nic nečekal, ale opak byl pravdou. Film mile překvapil i hereckým uměním Carreyho a prolínáním s řekněme minulostí. Na stranu druhou se do Vás celý film hustí číslo 23 a vše kde je. Učitelka na základce byla schopná vždy vyvolat z data na tabuli toho člověka, kterého chtěla prostým dělením/násobením/sčítáním/odčítáním a jen málokdy se nedokázala chtěného čísla dopočítat.. Zde to nikdy nebyl problém. = zajímavý film, ale průměrné 3z5 jsou tak akorát. ()

zsn

Životní role Jima v žánru vážného filmu, jež přesahuje i jeho talent komika. Netušila jsem, že jej mohu potkat jako seriózního člověka - manžela, otce, milence, schizofrenika, vraha... K tomu zvizualizovaná čtená kniha = Úžasné! Nedoceněný film. ()

milancecil

258. Pro mne opravdu velké a hlavně potěšující překvapení, vskutku mysteriózní dílo, tentokrát cele zapadající do žánrového rámce, kdy divákova pozornost je spolehlivě připoutána k událostem, jejichž až závěrečné rozuzlení jim dá ten pravý smysl, doposud umě zastřený a matoucí, až pak, náhle objevíme tu zdánlivě chybějící logiku, ucelený význam jednotlivých sdělení, až pak užasneme a chce se nám vše zhlédnout alespoň ještě jednou, pochopit tak to původně přehlédnuté v těch nejdrobnějších detailech, máme již pro vše pravé zdůvodnění, tak si představuji výborné drama, jehož kvalitu doceňuji, až po několikerém a hlavně stále pozornějším zhlédnutí, všichni své role zvládají s naprostou přesvědčivostí a Jim Carrey, ten u mne v oblibě postoupil o několik příček vzhůru, potvrdil rozsah svého herectví, určitě by se našly i další dramatické role, ve kterých by mohl podobně nebo ještě více svůj talent uplatnit, věřím, že to nebyla výjimka a v odklonu od převážně komediálních postav bude pokračovat, u mne tím na popularitě dále jen získá. Zajímavý komentář: jezurka42 ()

venca163

Mysteriózní napínák a Jim Carrey. Obě 2 ingredience můžu skoro kdykoli. Konspirace kolem 23 jsou možná hloupoučký, tenhle film nikoli. Plus od prvních minut mě uhranula ta kamera a přísaham, že jsem nevěděl, že za ní stojí Matthew Libatique. Je to machr. (75%) ()

ondrech

Kamera: Matthew Libatique .... hele, co proti tomu všichni máte? Mně osobně se to celkem líbilo, a to hlavně po technické stránce - výprava a hlavně KAMERA(kvůli ní jsem tam hlavně šel) je prostě skvělá! To, že Joel je průměrný režisér, je známo dlouho a kdyby se dostal námět do rukou zkušenějšímu scénáristovi, tak by ten film neměl chybu. Úvodní titulky jsou prostě dokonalé. A Jim Carrey je celkem jistota, přestože už zahrál lepší role(Věčný svit apod.) Matthew Libatique je prostě nejlepší kameraman, co znám(dobře, tak ještě richardson a Spinotti) a kdyby dostal takovou volnost, jako třeba v telefonní budce, jistě by film získal o rozměr navíc. Dobré čtyři hvězdičky. ()

sedm.1

Skvělý výkon Jima Carreyho v docela slušném thrilleru.Pár nedotáhnutých věcí,sem tam přitažený děj za vlasy,jinak však napínavé,chvilkami originální,pointa sice už zas tak originální není,přesto zajímavou zůstává.Navíc nemohu opomenout velmi kvalitní vizuální stránku filmu,Joel Schumacher občas tyto věci dotáhne skutečně do perfektní kvality(viz 8MM).Má to spád,zajímavou myšlenku,žádnou zbytečnou vatu okolo,tak proč to neohodnotit nadstandartněji? ()

Hortenzia

no podľa mňa to nebola až taká katastrofa,jim carrey mi dokonca vadil menej než obyčajne,ale o podobných témach som teda videla oveľa lepšie filmy... ()

ZkuKol

Obsesivní numerologie, se zmateným dějem, nejdivnějšími anti-erotickými scénami, potetovaným a občas až směšným Carreyim, ale s -pro mě- poměrně lákavou zápletkou (opravdu nemám na mysli číslo 23). Celý film mě prostě zajímalo, jak to dopadne a docela to i odsýpalo (Schumacher je přece jen rutinér), ale jinak je to fakt občas až zhovadilý (Schumacher potřebuje málo peněz a silného producenta v zádech a to i při post produkci). Kamera je občas velmi příjemně překvapivá a občas je nudně střídá filtry Hudba nepříliš originální, ale žánrově sedí a všichni hrají jak o činži, žádné extra výkony, ale taky žádné provary. Ale Jim, Jim je fakt divnej stejně jako celý film... 30% ()

finx

Jim Carrey ve své netradiční roli se mi velice líbil. Film na mě působil nadprůměrně a všechna ta mysterie okolo čísla 23 se mi velice líbila. ()

lskala

Vcelku solidní thriller. Nejedná se bombu jako Sedm a podobně, ale dá se to v klidu dokoukat .A pokud člověk nečeká od filmu Číslo 23 nějaký zázraky, nebude zklamán a překvapí ho možná i finální rozuzlení příběhu. 60% - 3*** ()

Mr.Jackass

Sice mám tyhle psychomagoroviny rád, ale mně prostě něco chybělo...Jim Carrey výborný, příběh jistě zajímavý a rozuzlení lehce nečekané, přesto si myslím, že z tohoto námětu se dalo vytěžit více... Sice paranoia kolem čísla 23 zde byla až moc absurdní, jako nápad bych to neodsuzoval... ()

LadyVader

Nechápu takový nízký hodnocení, mně a příteli se to líbilo docela dost, asi nejsme nároční :-). Ale vidět Carreyho v roli toho detektiva byla docela příjemná zmněna, po těch všech bláznivých komediich :-). ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli