poster

Popelka

Pohádka

Československo, 1929, 51 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • NinadeL
  ****

  Hodně levné, ale také hodně vtipné. Vůbec veškeré pohádky před rokem 1952 byly všechny takové jiné... ;) Nicméně, kdybych měla volit mezi Zdenou Listovou, Evou Hruškovou nebo Libuší Šafránkovou, volím samozřejmě Zdenu a do party beru Betty Boop :)(21.2.2009)

 • cheyene
  ****

  Jako obrázek pohádkové prehistorie je to dobré...mnohé hlášky vzbuzují úsměv, ovšem víckrát to vidět nepotřebuji.(3.3.2010)

 • Marthos
  ****

  "Moje královská choti, to je čupr holčička, to mrkáš, co?" Výroba filmů pro nejmenší diváky byla dlouho - a to nejenom u nás - filmovými výrobci přehlížena, protože při tak omezeném okruhu návštěvníků neposkytovala velkou naději k zpětnému vrácení potřebného finančního kapitálu. Pokud byly filmy pro děti a mládež v té době vůbec natáčeny, jednalo se většinou o velmi laciné a chvatně inscenované snímky, které vycházeli z hesla "pro děti je všechno dobré". Řada dětských filmů měla pak čistě propagační smysl jako reklama na mléko či zubní pastu. Ohlas u dětských diváků byl mizivý a možná proto se pohádkovému žánru tvůrci v dalších letech nevěnovali s takovou intenzitou jako ve vlně padesátých a šedesátých let. Průkopníkem v této oblasti byl zejména režisér Josef Kokeisl, který v druhé polovině dvacátých let natočil sérii pohádkových filmů, mezi nimiž nechyběla ani legendární Popelka. Značně svérázná adaptace této klasiky však slouží jako cenný materiál pro konfrontaci s pozdějšími verzemi. Vedle půvabné Zdeny Listové na sebe veškerou pozornost strhává famózní Milka Balek-Brodská v roli poživačné macechy. Němá POPELKA si i přes osmdesátiletou časovou propast zachovává kouzlo nechtěného a rozhodně by neměla být přehlížena jen z toho důvodu, že existuje celonárodně zprofanovaná legenda jménem Tři oříšky pro Popelku.(9.11.2009)

 • Bety88
  ****

  Možná levné, ale ohromně vtipné slogan "tů tů tů půlnoc už je tu"si asi budu pamatovat ještě dlouho.(24.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace