Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

JimiH

Příslib béčkové zábavy byl velmi rychle nahrazen toporností a extrémní sterilností. Mimózní casting, špatná režie a chaotický slepenec westernu, dystopické sci-fi a boje s upíry namísto zajímavého fikčního světa. ()

Kingjiri

Kněží, kteří jsou v boji z blízka lepší než členové SWAT. Kněží létající při soubojích více a výše než Neo v Matrixu. Kněží, kteří jezdí na rychlých vytuněných motorkách s nitrem. Pokud jste doteď ani jednou nevěřecně nezavrtěli hlavou, tak zkoukněte Kazatele a třeba se vám bude líbit. Já na něj do kina nešel s velkým očekáváním, takže jsem byl připraven na všechno, ale přiznám se, že tohle mě trochu zarazilo. Aspoň, že se tvůrci vytáhli a investovali nějaký ty peníze a čas do vizuální stránky filmu, která neurazí, ale ani nenadchne. Více práce si mohli dát u příšer, které mi přišli jako kopie Venoma ze Spidermana 3. Zaplať pán Bůh za to, že má Priest alespoň sympaticky krátkou stopáž a tak se dá dokoukat až dokonce. Kazatel je prostě taková béčková jednorázovka s velmi strohým a divným scénářem, která ode mě může dostat dvě silnější hvězdy, ale ani o hvězdu více. ()

sanikope odpad!

Shiiiiit man. Po 3 mesiacoch cestovania po Malajzii som sa konečne ocitol v civilizácii v Kuala Lumpur a chcel som si dať troška svojej obľúbenej dávky kina. Bez toho že by som vedel čo idem pozerať zobral som prvý film ktorý hrali. A tým bol práve Priest samozrejme s malajskými a čínskymi titulkami. Povedal som si OK. Netušil som však že pred vstupom do kina musí človek odovzdať na recepcii mozog aby ho náhodou nepoužil. A to bol práve môj prípad. Priest jednoducho nemá žiadnu zápletku a ani na chvíľu sa netvári že ju bude mať. Story je veľmi jednoduchá. Som Kňaz a som mašina na zabíjanie všetkých možných vampírov. A tak aj bude. Netreba si s toho robiť hlavu jednoducho vraždím až kým sa nevynoria záverečné titulky. Jedine pozitívum filmu som našiel v minutáži keďže to trápenie netrvalo dlho. Verím že sa možno nájde skupina ľudí ktorý si dokážu takúto akciu užiť, ja som sa asi ocitol v zlej kinosále. Bohvie kedy sa opäť ocitnem v civilizácii??? ()

dodona

Ak sa mi 87 minútový "supercool film" zdá byť neskutočne dlhý, asi nie je všetko v poriadku, však? Tú lacnosť výpravy a efektov by som ešte odpustila, ale hlúposť deja a dialógov už tak ľahko neprehltnem. Priest je film neskutočne stupídny a dokonca aj nudný, čo je veľmi zlá kombinácia. Čo je horšie, tvári sa dokonale vážne. Nie je v ňom však jediná scéna, ktorá by mi vyrazila dych, alebo by som si aspoň povedala: wow, tak toto teda stálo za to. Nie je v ňom ani len žiadna pamätná hláška. Nič. Len stále sa vracajúce otázky: Prečo, Bože? Prečo, Paul?, a na konci: Amen. ()

Henry Morgan

Postapokalyptická vize světa, ve kterém svádí od pradávna kruté bitvy lidé a upíři? Hele když jsem to četl, tak jsem se zděsil, ale protože to mělo podivnou auru a hrál tam bettany, tak jsem se na to šel mrknout a neodradil mě fakt, že to hrají jen jednou denně v 22.00. Musím uznat, že jsem čekal fakt průser, ale velmi mile mě to překvapilo a potěšilo. Celkový průběh filmu a atmosféra by se dala přirovnat možná k šílenému maxovi. Včetně prostředí, krajin a kulis, ale bylo to vyšperkované a dobové zvláštnosti a upíry. Netvrdím, že to byl nějaký skvost, ale dobře zafungovalo spojení fanatického katolismu, který ovládal společnost, kazatelů, jako ochránců lidí a krvelačných bojovníků, dále pak zvláštní herecké obsazení, pocit tajemna a temna a nakonec i Bladeovské souboje byly dost povedené. Kazatelé, dávní válečníci, kteří nyní stáli na okraji společnosti, se spojili, aby navždy skoncovali s upíry. Já vím, zní to strašně komicky, fádně, teatrálně, kýčovitě a kdovíjak ještě, ale v tomhle filmu to prostě funguje a vše podbarvuje jakási tajemná minulost hlavní postavy. ()

Spaziergang

Větší béčko jsem si nemohl přát :-) mohlo to být ještě o 15 minut delší, aby stihli killnout tu upíří královnu sakra! :-) ()

Design

není to vyloženě špatný film. Ale má 4 zásadní problemy, ktere mu ubiraji 20-30%.... 1) špatná hudba.. 2) vzhled upírů.. kdyby trošku ubrali na fantastičnu zrůdností a kopii Predatora a udělali něco víc lidského tak by to bylo lepší ... 3) v okamžiku kdy se film má rozjet do poslední velké akce a vyvrcholení tedy kolem 80min vám řeknou že je konec a počkejte si na další část. 4) občas je to trošku stupidní.. na druhou stranu námět dobrý, bojové scény taky, celkově sympatických 60% ... fakt vychytat pár věcí a mohlo to být někde úplně jinde ()

JamieSmith

Ani úžasný hlas Paula Bettanyho nezachrání stupiditu a klišoidnost dialogů. Cam nechodí bez trika a Maggie Q nemá natolik sexy obleček, aby odvedli pozornost od stupidního děje. Karl Urban není dostatečně velký badass, co by dokázal pozvednout akci na vyšší level. A s obsazením, jaké tento film má, se tomu fakt nedá říkat "béčko". ()

Tamten

Nejhorší na tom filmu je, že vám představí drsňáka schopného provádět neuvěřitelné kousky, celou dobu se ve vedlejších bitkách naznačuje, co všechno dokáže a vy už se těšíte na tu obrovskou řežbu, ve které to všechno rozjede - a ona nepřijde. Možná je to záměr, ale mě to přišlo jako trochu nevyužitý potenciál, protože kvalitní triky i filmový prostor na to byl. Ale i tak je to pěkný oddychový kousek, kdy to zas jednou nandáme těm hnusnejm slizkejm prevítům, aniž bychom příliš řešili proč a jak. ()

Shakaar

Nebylo to tak špatné. Hlavně když na to jdete uplně neinformovaný a akorát s tím že je to posapokaliptické horrové sci-fi. Právě to prostředí a příběh mě vcelku nadchlo. Škoda že to mělo stopáž necelých 90 minut. Hlavním problémem kazatele je možná že se až příliž bál rozvinout příběh a možná ho zrychlit. Film totiž končí právě když se začně něco dít. Jinak zápletka a kombinace s trochou westernu s místní technolgií (moderní spovědnice ,motorky na solární energii - a které se ještě musí dobíjet :-)) to vše dobře modeluje příběh. Přejen ale od hlavního záporáka Karla Urbana jsem čekal více...ale to byl trochu spoiler takže toho nechám, ikdyž když se dívám na místní hodnocení moc lidí se na to asi nepodívá, snad aspoň tyto spoilery někoho nalákají a navýšší hodnocení na minimálních 60%. Takže horší 3* tomu určitě dám. Kdyby byla dvojka nebránil bych se, ale chtělo by to propracovanější scénář...nebo delší stopáž. ()

Listyx

Film který nepřekvapí naprosto ničím. Nesmyslná příběhová smyšlenina vytvořila kostru pro natočení béčkového putování odnikud nikam. Atraktivní akce je ve filmu stopové množství a ve stejném objemu je zastouponena i radost diváka ze sledování hereckých výkonů. Obzvláště nudní byli hlavní protagonisté a to jak na dobré, tak i na špatné straně. Proč tedy dvě hvězdičky? Protože se to jednou nechá vidět bez toho aby vám zešedly vlasy, ale v kině bych musel sníst dvoje nachos abych neusnul :) ()

alienemo

Krásne bečko ktoré nemá tendenciu sa tváriť ako niečo lepšie. Podľ komentárov podomnou som čakal nejaký prepadák a dostal som svieži brainwash. Dejovo je to otrepané, logika moc nesedí ale výprava je výborna, herci su dobre obsadení (aj keď veľa toho na hranie nemajú) Soundtrack je v pohode aj keď chvíľami ta monumentálnosť liezla na nervy. Od tohto filmu som proste dostal presne to čo som aj čakal. ()

vikino1

Tak to ne ! Lítat ve filmu dovolím akorát Klarkovi Kentovi, Neovi v Matrixu a ritířům Jedi ze Star Wars. I "s talentem od boha" nebude žádnej člověk nikdy lítat, skákat a padat tak jak se mu to zrovna hodí.... Jinak film má celkem dobrou atmosféru, která postupem času upadá. Takže z prvotních 3,5 sjíždím na 2. ()

Luckyman

Na tento film som sa veľmi tešil, myslel som, že to bude celkom dobré, ale trošku ma sklamal. Miestami to bolo také nemastné, neslané a až posledných niekoľko minút to bola dobrá akcia. Záver bol síce trošku od veci a veľmi zaujímavo to skončilo. Slabší priemer. ()

Acrobat odpad!

Ako divákovi je mi ľúto, že Scott Stewartovi Cirkev nejako ublížila (možno si to myslí len on), inak si neviem vysvetliť, prečo by práve cirkev mala strážiť despotizmom človeka budúcnosti. Nevadí, od famózneho Mada Maxa nečakám v postapokalytpickom scenári nič svetoborné. Za jeden príklad si dajme: Zazrel som dušu upíra, a neuveríš, s ľudskou sa nedá zrovnať, je krajšia.“ Alebo niečo v tom zmysle. Ty chamraď upírska, našťastie neprežiješ, je tu mimikou a postavou nevýrazný Kazateľ, ktorého režisér štylizuje do gýčových polôh (a to sme nadávali na Shootera). Absolútne sympatie ma však len výborný Karl Urban ani nie tak kvôli sebe samému, ale vizáži, výzorom, nasvietením, klobúkom. Máličko priestoru pre Karla spôsobuje zúfale bytie do PC stolíka, ukľudním sa konečnou stopážou, ktorá nie je zbytočne prepálená. Mizerná forma obalila tuctový scenár z pár dobrými zábermi. Scott sa vystríhal všetkých nebezpečenstiev Légie a udrel vyššie. Ale zasa až tak nie. Aby sa nám nezatočila hlava. Judas, Baby. (videné 07.09.2011, BDrip) ()

umbjaz odpad!

nudil sem se. dlouho sem se nudil. Vlastně sem se celou dobu nudil. Sem silně nevěřící a scénář co se točí jen kolem boha a upírů (kteří sou pro mě nejhorší ztvárnění upírů ze všech upírských filmů vůbec) mě natch asi tolik, co noví hnisající vřídek na obličeji. ()

Skautka

Film, který mě velice překvapil, opravdu povedené sci-fi. Dominantní zbraně, budovy i dopravní prostředky. Jestli se rádi lekáte pak vás tenhle film dostatečně uspokojí. A opět jsem ráda viděla Cama Gigandeta v roli drsňáka o niž se úspěšně zasloužily i některé jeho předchozí filmy a seriály. Akorát mě trošku zklamal otevřený konec s nedokončenou válkou. Očekávám pokračování :D !!! ()

E lan

V několika málo momentech relativně zajímavá podívaná, upíři jsou vykreslení velmi dobře a originálně, postapokalyptický svět stejně tak. Hlavní problém je asi v hercích a scénáři, to jsou dvě hlavní slabiny. Bettanymu role "kněze" rozhodně nesvědčí. ()

gulama

Díky trajleru jsem myslela, že půjde o špičku, bohužel tomu tak není. Pokud jste viděli trailer, viděli jste celý film… Stopáž je katastroficky krátká, příběh není vůbec rozvinutý a vůbec dalo by se z toho vytřískat mnohem více… Než jsem se pohodlně usadila v křesle, tak jsme odcházeli… ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku