Brouk

Paranoia je nakažlivá. Servírka Agnes Whiteová (Ashley Juddová) žije po rozchodu s násilnickým manželem sama v levném motelovém pokoji. Nemůže se vyrovnat se ztrátou synka, který se jí před lety záhadně ztratil během obyčejného nákupu v samoobsluze. Jednoho dne se Agnes seznámí s bývalým vojákem Peterem Evansem (Michael Shannon). Z obou se brzy stanou milenci. Peter vzápětí zjistí, že v pokoji jsou drobní brouci, kteří jsou schopni dostat se lidem pod kůži. Pochopí, že hmyz k Agnes dovlekl on sám, protože po válce v Zálivu podstoupil u armády experimentální léčbu, ve které byl spolu s dalšími vojáky zneužit jako pokusný králík a ve které jej lékaři úmyslně nakazili. Několik lidí se snaží Petera přesvědčit, že žádní brouci neexistují a že vše se odehrává jen v jeho hlavě. Je však pozdě: zamilovaná Agnes totiž Peterovi ve všem věří a stejně jako on se pouští do předem prohrané války s neviditelným hmyzem… (Česká televize)

tranquill

Syrová, jednoduchá... absolutní psychárna. Schizofrenní sugesce je sakra nepříjemná věc a zde dokonce i nakažlivá. Film je podán až divadelně a hlavní důraz je kladen na herce, kterým jednoznačně vede šílená Ashley Judd. ()

Gardenboy

Tak toto bolo riadne psycho ... paranoidný thriller, ktorý má zaujímavý námet, perfektnú ukážku trhania zubov, kvalitne prehrávajúcu Ashley Judd a výborného Michaela Shannona. S piatimi hercami na priestore jednej hotelovej izby sa pokúsill William Friedkyn o zázrak ... ale iba takmer ... diváci mu to totiž v podstate nezožrali. Slabšie 4* ()

Hannibal1913

Až na Peterovo vytrhání zubů a jejich následné "znovuobrození" se ně to dost líbilo... Překvapuje mne 47%, ale aspoň je vidět, že co člověk, to názor. U mě dobrý minimálně na 75% ()

junglewar

Tvůrci to mysleli dobře, ale tak nějak je to nakonec úplně o ničem, kouknout se na to jednou dá. Vlastně jde o vzkaz, že všichni konspiračáci jsou úplný kryplzojdi. ()

DarkMatter

Určitě zajímavý film, ikdyž docela chápu, že pro některé lidi nepochopitelný, nudný a nestravitelný. Není to klasický holywoodský trhák, ale divadelní základ se nezapře. To je možná hlavní nedostatek filmu. Trochu jako bych seděl v divadle, jako by to byla natočená divadelní hra a jako samotný film nic moc zvláštního oproti hře nepřináší. Snad jen pár velmi zajímavých režisérských kousků (např. závěr postelové scény). Herecké výkony zaujmou určitě každého. Celé se to odehrává v jednom bytě (jen snad v jednu chvíli v obchodě) a to možná umocňuje tu divadelní atmosféru. Samotný příběh je vcelku zajímavý - co všechno dokáže paranoia... Možná bych původní divadelní hru ohodnotil na 5 hvězd, ale k tomuto filmu jsem váhal mezi 3-4... Přeci jen to asi mohlo být o něco lepší, otázkou je jestli by to nebylo ještě více na úkor atmosféry. Takže 3 hvězdy, ale určitě to stojí za to... ()

Milda003

Většinou když píšu nějakej komentář tak se snažím to provést intelektuálně, v tomto případě snad poprvé použiju i vulgarismu abych varoval lidi, že je to TOTÁLNÍ PÍČOVINA a nikdy, NIKDY se na to nedívejte. ()

MindTuber

Role hmyzu v psychologicky pojatých dílech je nezastupitelná a kupodivu tomu není jinak ani u Brouka. Brouk je dostatečně podivný na to, aby stál za shlédnutí. Dostatečně paranoidní na to, aby i pobavil a to především v závěru (i ty největší nesmysli vám zapadnou do sebe jako skládačka. Jen to chce motivaci a trochu toho šílenství). Nicméně nejde o žádné veledílo, které by člověk rád podstupoval znovu. Co filmu nechybí je gradace, i když na můj vkus by mohla být bez těch časových střihů, ale asi to jinak nejde, když se v podstatě po celou dobu filmu nehneme z místnosti. Slabší trojka. ()

jafuska odpad!

vůbec nevím co to mělo být, tak hrzoný film vlastně jen o bláznech, bláboly a strašná nuda, nechápu jak někdo tohle mohl natočit strašný, nedoporučuji ztráta času ()

Zaplo05

Slabý béčkový film o lidské vyšinosti. První polovina se táhne jako týden před výplatou, potom začně pracovat na hlavních postavách psychologie věci. Film stojí přetrpět, kvůli výbornému hereckému výkonu na konci. Možná hodně divný film, pro oko zásaditého člověka. ()

Ka_cos

No tomu, jak si sám rval ten zub, jsem se musela smát. Na mě moc přehnaný ......už kvůli tomu, že já osobně bych si doma nikdy nenechala cizího chlapa. ()

adamix

Silne paranoická dráma s výraznou psychológiou postáv, ktorá nám z dvoch - životom ubitých - charakterov vyčarí pár masochistov s halucináciami, tvoriacich s bravúrnymi výkonmi a frustrujúcim prostredím (pozostávajúcim z jednej motelovej izby) drsný zážitok. Je sranda, ako sa to od začiatku stupňuje. Až do záverečného ,,vzplanutia" neviete, kam až do akej miery ľudského šialenstva sa bude film uberať. Friedkin vedel, ako na to. Odkaz pre milovníkov tohto žánru: POZRITE SI TO! STOJÍ TO FAKT ZA TO A NEOĽUTUJETE! Za mňa 4* a 80%. ()

Miloško

Skor thriller,pre mňa vobec nie horor! Odohráva sa to stále v jednom motely prvá polovica nuda,rozhovory, záver čisté psycho. Zbytočný film ()

MORION

paranoja dotiahnuta do extremu :) vyborna studia paranoidneho spravania, ovplivnitelnosti, manipulacie a vzniku psychologickych poruch vo vhodnom prostredi. vyborne zahrane, dobra atmosfera.. povodne som sa filmu na zaklade komentarov trochu obaval, ale prekvapil ma v pozitivnom slova zmysle ()