V řetězech

Lazarus Redd je bývalý bluesový kytarista, který se živí farmařením. Je zklamaný životem neboť ho opustila žena kvůli jeho vlastnímu bratrovi. Lazarus je z té situace nešťastný. Rae Doolová je mladá dívka, jejíž přítel Ronnie získal práci jako voják v armádě. Rae byla v dětství sexuálně zneužívaná a její matka jí vůbec nepomohla. To formovalo její chování a v městečku nemá dobrou pověst. Spala snad s půlkou města. Svého přítele sice miluje, ale nemůže si pomoci a bezprostředně po jeho odjezdu už jde ven, bere drogy a vyspí se hned s několika muži. To vše sleduje i Ronnieho kamarád Gill. Opilou a zfetovanou Rae veze domů a hodlá toho využít a vyspat se s ní také. Rae by to vzhledem k její povaze snad ani nevadilo, ale jeho řeči, které má k jejímu chování ji vyprovokují k tomu, že se mu vysměje a urazí jeho mužnost. To Gilla tak rozčílí, že Rae zbije až do bezvědomí. Pak ji bez výčitek svědomí vyhodí z auta a odjede. Shodou okolností se to stane v blízkosti domu Lazara Redda, který ji druhý den najde a odnese ji k sobě domů, kde jí poskytne první pomoc. Když se Rae trochu probere, spatří nad sebou tvář černocha a pronese jméno Tehronne. Je to jeden z jejích milenců. Lazarus se domnívá, že to on ji takto zbil a zajde za ním, aby se ho na to vyptal. Od Tehronna se dozvídá, jakým bídným životem Rae žije a rozhodne se vzít její osud do svých rukou. V lékárně získá léky na zápal plic, kterým Rae zjevně trpí a nakoupí jí šaty, protože ji našel jen ve spodním prádle. Rae trpí nočními můrami a utíká a tak se Lazarus rozhodne zakročit. Kolem pasu jí připevní pevný řetěz, který jí umožní pohyb po domě, ale utéct nemůže. Chce, aby se z ní stala slušná dívka. Lazarus se již od dětství přátelí s R.L., který je místním pastorem. Když pastor přijede na návštěvu, Lazarus zprvu nechce, aby Rae viděl, ale nakonec je seznámí. Rae je už smířená s tím, že bude nějakou dobu žít u Lazara a zrovna v tu chvíli jí Lazarus řetěz sundá. Uvědomil si, že nemá právo měnit něčí život. Rae u něj zůstává dobrovolně. Společně zajedou do městečka, kde se Rae pokusí smířit s matkou, ale dopadne to špatně. Matka s ní nechce mít nic společného a řekne jí velmi ošklivé věci a nepřipouští si žádnou vinu na tom, že Rae byla sexuálně zneužívaná matčiným partnerem. Lazarus vezme Rae večer do baru, kde zase po letech hraje se svou kapelou a Rae se to velmi líbí a je uvolněná. Ani jeden z nich netuší, že se Ronnie vrátil... (TV Prima)

Bobik9

Nejdříve jsem netušil, co můžu od tohoto filmu čekat. Dlouho jsem ho odkládal a dával přednost jiným, na které se chci podívat, ale kdžy jsem si ho nakonec pustil, nelitoval jsem. Opravdu zajímavý příběh, na jehož konec jsem napjatě čekal. A především, herecké obsazení a výkony byly naprosto špičkové. ()

PierrevanH

Americká békárna, představte si, že by se tenhle snímek točil u nás...Film stojí na výborných hereckých výkonech, celkově je ale vhodný na to, když chcete zabít čas... ()

neoBlast

[Asi čtvrté zhlédnutí] Ano, já vím že Black Snake Moan není objektivně dokonalým filmem. Pro mě je ale tenhle Craig Brewer tak moc osobní a stojí i pět let od jeho zásahu hrozně vysoko v mé top. On si hraje, netočí film, ale prodloužený videoklip a stylistické cvičení kde děj je to opravdu nejméně podstatné. Pohled na Samuel L. Jacksona a čtvrtoblečenou Christinu Ricci je prostě rozkošný a ta jižanská atmosféra nenapodobitelná. A zkuste mi poukázat na film s nejlepším písničkovým soundtrackem - Black Snake Moan ho strčí do levé náprsní kapsičky kam si Justin Timberlake ukládá kondomy na přístí dvě hodiny. Tenhle soundtrack mi stále rotuje v playlistu ve velmi pravidelných intervalech (včetně chválihodných performancí Samuel L. Jacksona). 90 % ()

venison

Film jsem si s chutí pustila znovu.. Parádní atmosféra, bezva muzika a skvělý herci odehráli neobvyklé role :-) ()

lennyd

On, velký černý muž, toho času v rozchodovém řízení se svojí ženou, nasraný na celý svět. Ona, malá bílá dívka, postižená nemocí, při které o ní ostatní říkají, že je jen obyčejná děvka. On ji najde polonahou a zbitou na svém pozemku, a rozhodne se, hlavně kvůli svým osobním pocitům, ji zachránit. A vyléčit nejen její tělo, ale hlavně i její duši... Film jako takový se mi úplně dvakrát nelíbil, příběh mi přišel hodně přitažený za vlasy, a vůbec mi nějak osobní příběhy všech hrdinů byli trochu ukradené. Čím si mne ale film získal byla spousta (podružných) maličkostí - za prvé hudba - zvlášť ve scénách, kdy se Samuel L. Jackson rozehrál (a rozehřál) to byl jedno z nejlepších hudebních doprovodů, které jsem ve filmu slyšel. Za druhé - Christina Ricci - větší polovinu filmu se pohybuje jen ve spodním prádle, a tu menší polovinu filmu v oblečení, které nezakrývá o moc víc z jeho těla než to spodní prádlo - a co s tím má chudák divák (chlap) dělat. A za třetí - Samuel L. Jackson jako velký nasraný chlap - v naprostém kontrastu se spoustou jeho "uhlazených" rolí - a taky perfektní. Za čtvrté - Justin Timberlake - neříkal jsem nedávno, že asi bude lepší herec než zpěvák? A za páté.... A za šesté... ()

PetrPan2

Tradičně dobrý Samuel L. Jackson a krásná Christina Ricci, která je většinu filmu buď polonahá anebo rovnou nahá, navíc připoutaná ke kanapi. wow. ()

Compadre

Už samotný přebal tohohle filmu mě prostě úplně dostal...nějak mi připomněl atmosféru starých amerických nízkorozpočťáků ze sedmdesátých let...a to slibovalo hodně...následný dojem z filmu byl více než dobrý...vlasntě byl naprosto skvělý! Dostal jsem přesně to, co jsem čekal a ještě trochu víc..Nádherná a maximálně odvázaná nymfomanka Christina Ricci, drsňák Samuel L. Jackson a i ostatní postavy z Black Snake Moan se vám prostě museji líbit...celým filmem zní chvílemi zadumané, chvílemi docela ostré blues/rockové tóny, které se do jižanského prostředí, kde se celý film odehrává báječně hodí...to se prostě musí vidět!! ()

Antek

Bluesová bajka o vyrovnávání se s minulostí a o strachu z dospělosti (=budoucnosti). Vynikající tandem tvořený "jižanským černochem" Samuelem L. Jacksonem a "nymfou" Christinou Ricci táhne celý film na hodně pevném řetězu a divákovi uniká, že jde v podstatě o tolikrát omleté klišé "dvě osamocené duše se sbližují". Neoriginální téma, originální zpracování. ()

marie.en

Justin Timberlake znovu ukazuje, že je prostě skvělý herec. O ostatních hereckých výkonech ani není potřeba mluvit. Film, od kterého jsem ze začátku neočekávala mnoho, se ukázal být opravdu dobrým a zkrátka mne velmi překvapil. Skvělá hudba i herci. Těsně balancuje na hranici čtyř a pěti hvězdiček. ()

fefee

"Ta holka jde po péru jak mucha po hovnu!" Samuel opäť nesklamal a je skvelí ale ten debilný scénar, ach jaj. Nadržaná nymfo-ku**a ktorá nedokáže nič iné iba rozťahovať nohy, tak to sa už nedalo pozerať na tu retardovanosť. Scéna príchodu mladíka do domu to totálne zaklincovala. 2,5* ()

JohnSmith

Jak se z holčičky z Adamsovi rodiny stala mega děvka. Nečekal jsem od toho moc a byl jsem příjemně překvapený. Jackson i Ricci byli výborní. ()

davidek

Velmi zvláštní film o lidském charakteru a o prostě velké chybě a o tom jak se může všechno dát do kupy. Spousta malých šotů, které občas uniknou oku, ale při druhém a třetím shlédnutí se objeví a doplní tenhle luxusní film. Christina Ricci je k sežrání. ()

Guzo

Nikdy bych nevěřil, že film s popisem romantické drama se mi bude ¨tak líbit, ale tenhle je špičkovej. Od skvělých hereckých výkonů Ch. Ricci a Samuela L. Jacksona po hudební kulisu, která nejspíš všem nesedne, ale do tohohle filmu se výborně hodí, obsahuje všechno, co má správný film mít. 4* je možná ještě málo. ()

Ravi

Trochu jinak pojatý film o neposlušné holce z civilizace, kterou postaví do latě venkovský balík v podání Samuel L. Jacksona. Během filmu jsem se dobře bavil, ale na konci tomu amíci zase nasadili korunu. No neva, zábava prvotřídní, dějově i herecky pochybné, ale vzhledem k nárokům filmu na diváka přiměřené. 70% = 4-/5 ()

milancecil

Pro mne opravdu velké filmové překvapení, už jen ten výběr herců pro hlavní postavy, Christina Ricci a s ní Samuela L. Jackson, oba sice skvělí, ale herci tak krajně typově odlišní, že nebýt právě tohoto originálního námětu, jen velmi těžko bych si dokázal ty dva představit v nějakém filmu vedle sebe, v příběhu s dusnou a temnou atmosférou, brilantně doprovázeném podmanivě efektní bluesovou muzikou, nevyzpytatelný osud v něm svede dohromady ty dvě veskrze zvláštní lidské bytosti, jí, mladou, divokou, nespoutanou rebelku, jakoby samotným ďáblem ovládanou, a jeho, stárnoucího, osamělého, bluesového kytaristu, když Lazarus projíždí vozem cestou, kde bezvládně leží jen tak pohozená surově zmlácená Rae, Lazarus se jí s velkou milosrdností ujme a poskytne na omezený čas nejnutnější pomoc, tak nechá pomalu vznikat neobvyklé soužití dvou naprosto nesourodých lidí, naplněné konflikty, eskalujícím napětím a řadou, často pro oba velmi překvapujících a bolestných zvratů, které tak z nitra každého z nich vyvrhují kruté pravdy o jejich vlastních životech, úžasné, mimořádně zdařilé, drsné vztahové drama nabité vábivou živočišností. ()