V řetězech

Lazarus Redd je bývalý bluesový kytarista, který se živí farmařením. Je zklamaný životem neboť ho opustila žena kvůli jeho vlastnímu bratrovi. Lazarus je z té situace nešťastný. Rae Doolová je mladá dívka, jejíž přítel Ronnie získal práci jako voják v armádě. Rae byla v dětství sexuálně zneužívaná a její matka jí vůbec nepomohla. To formovalo její chování a v městečku nemá dobrou pověst. Spala snad s půlkou města. Svého přítele sice miluje, ale nemůže si pomoci a bezprostředně po jeho odjezdu už jde ven, bere drogy a vyspí se hned s několika muži. To vše sleduje i Ronnieho kamarád Gill. Opilou a zfetovanou Rae veze domů a hodlá toho využít a vyspat se s ní také. Rae by to vzhledem k její povaze snad ani nevadilo, ale jeho řeči, které má k jejímu chování ji vyprovokují k tomu, že se mu vysměje a urazí jeho mužnost. To Gilla tak rozčílí, že Rae zbije až do bezvědomí. Pak ji bez výčitek svědomí vyhodí z auta a odjede. Shodou okolností se to stane v blízkosti domu Lazara Redda, který ji druhý den najde a odnese ji k sobě domů, kde jí poskytne první pomoc. Když se Rae trochu probere, spatří nad sebou tvář černocha a pronese jméno Tehronne. Je to jeden z jejích milenců. Lazarus se domnívá, že to on ji takto zbil a zajde za ním, aby se ho na to vyptal. Od Tehronna se dozvídá, jakým bídným životem Rae žije a rozhodne se vzít její osud do svých rukou. V lékárně získá léky na zápal plic, kterým Rae zjevně trpí a nakoupí jí šaty, protože ji našel jen ve spodním prádle. Rae trpí nočními můrami a utíká a tak se Lazarus rozhodne zakročit. Kolem pasu jí připevní pevný řetěz, který jí umožní pohyb po domě, ale utéct nemůže. Chce, aby se z ní stala slušná dívka. Lazarus se již od dětství přátelí s R.L., který je místním pastorem. Když pastor přijede na návštěvu, Lazarus zprvu nechce, aby Rae viděl, ale nakonec je seznámí. Rae je už smířená s tím, že bude nějakou dobu žít u Lazara a zrovna v tu chvíli jí Lazarus řetěz sundá. Uvědomil si, že nemá právo měnit něčí život. Rae u něj zůstává dobrovolně. Společně zajedou do městečka, kde se Rae pokusí smířit s matkou, ale dopadne to špatně. Matka s ní nechce mít nic společného a řekne jí velmi ošklivé věci a nepřipouští si žádnou vinu na tom, že Rae byla sexuálně zneužívaná matčiným partnerem. Lazarus vezme Rae večer do baru, kde zase po letech hraje se svou kapelou a Rae se to velmi líbí a je uvolněná. Ani jeden z nich netuší, že se Ronnie vrátil... (TV Prima)

HonzysKISS

Kunda, blues a Samuel L. Jackson. Co víc si ještě přát… Jenom škoda, že je to taková klasika. Žádnou psycho šílenou magořinu bohužel nečekejte. Je to spíš pěkná podívaná na jeden menší večer. ()

Crackonosc

První třetina vynikající - správně ujetá a zábavná (hlavně "seznamování" s řetězem). Pak už ale začíná bejt vidět, jak moc je v dalších částech film natahovanej a jak by mu nůžky prospěly. Kdyby to celý skončilo záběrem na Justina za oknem baru v 90tý minutě, možná by to nebylo úplně uzavřený, ale mělo by to koule! ()

asanakis

Originální námět a vynikající hudba, která filmu dodává opravdu skvělý náboj. K tomu přičtěme kvalitní herecké výkony ústřední dvojice a vznikne nám Black Snake Moan. ()

Foxhound#1

Z malé zamračené Wednesday vyrostlo kus baby a navíc umí i hrát. Přidejte fakt, že hraje nymfomanku co jde po péru jak moucha po hovně a zůstanete u filmu až do konce. K tomu skvělý S.L. Jackson v roli svérázného věřícího farmáře se zálibou v blues, prostě povedené. ()

iampatrik

65% První půlka filmu se s nikým nepárala. Byla úderná, nekompromisní a dala vyniknout ústřední dvojici. Jako však sám název filmu říkal: "zůstaň v řetězech".. jakmile řetěz zmizel ze scény, film už nebyl tak svižný. Zmírnil a snažil se z počátečního filmu-ďábla udělat film-andílka. Co však nezklamalo, nenudilo ani chvíli, byla výtečná hudba, kterou ve filmu musel slyšet a cítit každý i odpůrce blues. ()

Prochy38

Velmi příjemné překvapení. S. L. Jackson i Ch. Ricci zaváleli pořádně. Film je nabitý nejen skvělou hudbou, ale i silným příběhem. Ze začátku jsem myslel, že to film pro mě moc nebude, ale ta druhá polovina se nese v kapku jiném duchu amá to sílu. A Ch. Ricci, jak se mi normálně moc nelíbí, tak tady byla i sexy, i krásná i fakr dobrá! ()

ondrula

Tohle je dobrej film. Trošku stupidní je zápletka, ale zachraňují to herecké výkony Samuela L. Jacksona a Christiny Ricci, oba hrají fantasticky. Chvílema film působí prázdně a vyplňují ho dlouhé záběry na polonahou Christinu, ale to by zas až tak nevadilo. Nějak mám teď smůlu na filmy se stupidním koncem, tenhle bohužel patří mezi ně. A opravdu otřesné je (ne)herectví Justina Timberlaka, to je fakt děs. ()

Hanes88

Docela hodně zajímavé drama, které mělo náboj a hlavně bylo netradiční. Jackson s pěknou Christinou Ricci byli pro tyto role jako šití namíru a všechno kolem děje bylo tak dobré, že moc nechybělo a málem jsem dal 5 hvězd. 85%. ()

lucijelucije

A já jsem si pořád říkala odkud znám tu sexychtivou kočku. Mimochodem svůj "problém" zahrála Ch. Ricci báječně. Postavička jako klusk, a touha po sblížení ji opravdu sedla. Sice byl způsob S. L. Jacksona prapodivný, ale s určitým výsledkem. Film se táhne v zajimavém duchu, ale až se ukáže kytara a Jacksonův zpěv, všechno je najednou smyslné. ()

Jeržik

Film co se nezavděčí a podle mého se nebude ani příliš líbit. Přitom nic kvalitnějšího letos ještě brány hollywoodu neopustilo a v rámci dramatu jasné "Best of" poslední pětiletky. Pokud jste Naladěni, film vás utopí ve své neředěné atmosféře, kvůli které by mohl klidně trvat tři hodiny a stále by to nebyla nuda. To vše především díky impozatním hercům v nefalšované životní formě, tvrdě si říkající o všechna herecká ocenění, která se mi zrovna vybavují, chytlavému soundtracku, servírujícímu řádně propečené jižanské blues(&rock), vycíděnému scénáři plnému zemědělského humoru a režisérovi, co pečlivost studoval u švýcarských hodinářů. Odzbrojující filmový zážitek, zanechávající po sobě neuchopitelný vnitřní pocit naplnění a živé filmové radosti, aneb Blues v srdci a mokro v kalhotech/kách.;) 90% P.S. Pozor na těžce spoileroidní komentáře(tady někdo potřebuje přivázat řetězem k topení, co?;). ()

Klay

Ten chlapík Craig Weber má talent pro skloubení hudby a obrazu. Občas to vypadá jako trailer k GRINDHOUSEu a ta bluesová hudba krásně dokresluje 70s atmosféru. Ostatně nejlepší scéna je když si Samuel L. Jackson vezme kytaru a zahraje Christinně Ricci titulní písničku zatímco mu za okny domu duní bouřka. Ale opravdu to muselo trvat dvě hodiny? První půlhoďka je čistě nudící a i potom jsem měl občas pocit, že by to šlo prostříhat. Herci byli výborní, finále nečekaně příjemné s optimistickým nábojem. I přes občasnou nadsázku je V řetězech fungujícím "vážným" drámčem. ()

Dallas

Bol som prekvapený, lebo som čakal niečo trochu iné. Ale musím povedať, že prekvapenie to bolo velmi milé. Výkon hlavnej dvojice je výborný. Christine Ricci to tu fakt sekne. Každý milovník gytary (nielen bluesovej) musí hudbu pochváliť. Samuela L. Jacksona si viem ako pravého bluesmana ľahko predstaviť. 75% ()

Martin_W

Hezké drama s trochou komedie obohacované troškou thrilleru. Mohl se klást větší důraz na konečně závěr. Jinak hodnotím jako takový menší nadprůměr. 69% ()

lareinna

Začiatok sa rozbieha pomalšie, ale potom to stojí za to. Vadil mi jedine ten dabing, keď je dabovaný aj spev. To vyznie proste strašne. ()

bobstock

Christina zahrála pěkně projetou díru a Samuel to zase hezky rozjel na párty v knajpě. Vše ostatní.. nuda schovaná za boha. 40% ()

kluk z Na

Pěkné, ale nereálné... Christina Ricci má zajímavou nemoc, která pramení z jejího zneužívání z dětství... divné je jak se ta nemoc projevuje... naštěstí je zde životem znechucený Samuel L. Jackson, který se jí pokusí vyléčit...po svém... bohužel potenciál zůstane nevyužit a Samuel si začne hrát na taťku ... příběh mi přijde až pohádkový, akorát dětem bych ho rozhodně nepouštěl... Christina Ricci mě o svých hereckých schopnostech v tomto filmu nepřesvědčila, nechápu jak někdo může považovat tuto postavu za oskarovou... bolestná scéna odchodu jejího milovaného mi byla spíše k smíchu:D nicméně po většinu filmu jí věříte, že potřebuje sex... potřebuje to když jde po ulici... když poslouchá blues... když je na dojezdu... prostě potřebuje:D no a Samuel po herecku standart, ale ty hudební čísla mě zabíjeli, bylo to nádherné... a také opět rozjížděl sérku z bible:D... ehm eště Timberlake, zbytečná postava... 4* za pěknou pohádku pro dospělé(mozek vypnout) ()

chalp

Podľa obalu dvd som čakal niejaký psycho thriller možno horor kde bude Samuel Jackson zrejme mučiť tínedžerov takže očakávania najvačšie neboli, ale čo už mal som voľný večer tak som sa do toho pustil.Lenže ako pozerám jediná tínedžerka čo tam je je štetka, zrejme nymfomanka(neskor pochopíte), ktorej odchádza chlapec na vojnu a celá vytešená sa nemože dočkať mrd párty, ktorá ju čaká.Potom tu máme životom unudeného bluesmana, ktorého opustila žena a začala si to rozdávať s jeho najlepším kamošom.Takže žiadny horor sa zrejme nekoná a s nadšením pozerám ďalej.Zhodou okolností sa títo dvaja stretnú aj keď nie za možno najlepších okolností, nakoľko Sam si zaumieni, že túto diablom posadnutú nymfu zmení.Ale tu sa už blížim k spolierovaniu takže v najlepšom treba prestať ;)Veľmi zaujímavý a netradičný film, ktorý ma po dlhšej dobe veľmi príjemne prekvapil skvelými hercami(teda až na Justina, sorry holky), rozhodne zaujímavým scenárom a perfektným soundtrackom, z ktorého polovicu hraje a spieva Samuel, ktorého fakt žeriem.Takže v plnom hodnotení mi nič nebráni...a odporúčam! ()