Mladá studentka se dvěma kamarády se rozhodla natočit dokument o masovém vrahovi Lesliem Vernonovi, který byl údajně jako malý vhozen do vodopádu, kde ale přežil. Vrah si s nimi domluví schůzku a začíná natáčení. Je vybraná oběť, která musí přežít, je vybrané místo, kde většina nepřežije a divák zjišťuje (a nejen on), jak to vlastně v těch slasherech už desítky let chodí. Když už má natáčení dokumentu skončit, ve studentech se přece jenom hne svědomí… (MareT.)

corpsy

Pseudo pseudo film. Narážať na formálnu stránku, je zbytočné. Narážať na bludy a kecy, tobôž. Ale prísun ingrediencií je máličko nad zenitom flopu a ja sa proste nejako bavím. A je čudesné prečo. ()

ledzepfan

No mazec-takhle dobře jsem se u slasheru bavil naposledy..no, snad ještě jako děcko u nějákého vřískotu.. Nejen, že to má ve své jednoduchosti naprosto brilantní nápad ale celé je to natočené a zahrané hrozně přirozeně, lehce a s radostí.. Nathan Baesel je tady hrozně sympatický psychouš a nadšení pro řemeslo z jeho postavy stříká jak krev z prořízlé aorty. Já teda nevím co kdo očekával, ale já slashery neberu moc jako nosiče strachu, takže mi ten uvolněný a vtipný nadhled absolutně nevadil... V posledních minutách to trošku ztrácí drajv ale to je jen drobná šmouha, která nemá vliv na fakt, že je to nejchytlavější subžánrová hra široko daleko. ()

ladko

Po 10-tich minútach filmu som si v duchu povedal, že to bude bomba. Leslie dovtedy veľmi pekne hláškoval("I only keep pets I can eat."...) a aj nápad bol originálny. Lenže potom sa to akosi zvrhlo, Leslie prestal vtipne hláškovať, dobrý nápad sa rýchlo opozeral, nastúpila nuda a v duchu som si hovoril, kedy už konečne niekoho zabije. Potom sa to trochu rozbehlo, ale úmrtia boli málo krvavé a originálne. Aspoň zápletka okolo "survivor girl" bola pekná, aj keď trochu predvídateľná - ale aspoň trochu osvieženia do príbehu doniesla. Ako sa tu už niekde v komentároch písalo, čím viac slasherov a hororov máte napozeraných, tým viac si film užijete. Ja som sa bavil celkom obstojne, ale zato moja sestra(ktorá veľa slasherov nevidela) vravela, že to je najväčšia blbosť, akú doteraz videla:). ()

fcreading

"Čo ťa nezabije, to ťa posilnií." Pohľad do sveta sériových vrahov, najmä Jasona, Freddyho a Michaela, pradujú sa o nich legendy, ľudia už neveria nikomu, ale kde sa vzal, tu sa vzal Leslie Vernon ktorý pokračuje po svojich šľapajách. Pozve si k sebe domou 3 dokumentaristou, s ktorými chce natočiť pravdivý príbeh o sebe, a otom ako si pripravuje plán, záverečný plán a to zlikvidovať čo najviac teenegerov. Je tu ukázané všetko čo od hororu očakávate, až po múdrych slovách, s ktorých som si niečo vzal na pamäť a u ktorých som pochopil, očom vlastne horor je, o pláne, o chytrých nápadov ako jednoducho vystrašiť niekoho, kto vám stojí v ceste. Leslie sa najmä zameriava na Kelly, myslí si že je panna ale není, a tak sa nám to zvrhne a panna je vlastne redaktorka, ktorá s Lesliem natáča dokument, ale než sa stihne rozhodnúť na ktorú stranu pôjde či na Leslieovu, teenegerov, odpoveď je jasná. Zahrál si tu aj Englund v roli psychiatra, ktorý sa snaží dolapiť Leslieho a výbornú hudbu, ktorá to pekne zdobí 95 percent. ()

Zayl

Tak trochu dokumentárně pojatý slasher, kterému se povedlo to, o co se snaží stovky jiných marně - zachytit tíži chvíle života jednoho zabijáka. Každý fanoušek slasheru si bude libovat! ()

AlistairMir

Lesliemu prostě nešlo nefandit :-D Chlápek, co doma tejrá své dvě želvy, má dokonale nabiflovanou veškerou látku ohledně toho, jak se stát legendárním killerem a udržuje se v kondici, se nám v první hodině filmu představí v dokumentu tří studentů (2x on 1x ona) a provede nás pravidlama slashere. Dozvíme se tak, jak si zabiják vybírá své oběti, že první setkání není zdaleka náhodné, co všechno si killer musí připravit - dějovou linku, místo, pasti, nalákání do nich, předvídat co kdo udělá...jako to by bylo těžší než vystudovat vysokou a Leslie to všechno dává a ještě počítá s plány v plánech plánů jiných plánů...chápete ne? Zbylá půlhodinka brilantně přepne do klasického slasheru se všema chybama obětí, na které Leslie poukazoval a úplný závěr (titulky) tomu nasazuje pomyslnou tečku. I když tu možná nasazuje dokonalá písnička Psycho killer, to nechám na Vás. Dal bych plnou palbu, ale bohužel první hodinka má pár nudnějších částí a vraždám se nedopřálo pozornosti, kterou si zasloužili. I tak silné 4* PS: Englund a Hodder mohli (a měli) být využitější, už vzhledem k tomu, že Leslie měl kámoše, starého vrahouna v důchodu, od kterého bral rady. No a jelikož v tomto filmu byli vrazi Freddy, Jason a Michael skuteční, tak kdo jiný by mu měl radit než odpočívající Jason či Freddy, když je oba ve filmu máme? Opravdu škoda a celkem se divím, že to tvůrce nenapadlo :-) ()

Pirabin

Takhle by měli vypadat Pseudodokumentární filmy! Nic jako REC, nebo Paranormal Activity, takhle to musí vypadat, první polovina geniální, druhá ovšem pokulhává...stejně dávám 5 h ()

Caminzind odpad!

Nechápu. Nechápu o čem to bylo, proč to někdo natočil, komu je to určeno a co se mi TO snaží sdělit. Za celou dobu jsem si nebyl jistý, zda-li je to míněno jako fiktivní dokument. A nevím to doteď. WTF? Nesmyslné postavy, nesmyslný scénář, nesmyslné akce, nesmyslní a úplně zbyteční herci: asexuální afektovaná novinářka a nějaký slizký, snad koněm olízaný hejsek, od pohledu oba tuctoví, hloupí, nudní a povrchní... ti že mají být schopni rafinovaného pronásledování a krvavých jatek? Fuck off! Celé je to navíc hrozně užvaněné, takže nuda a odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! odpad! ()

Havaj8

Tohle pro mě není žádnej slasher, ale jenom parodie na něj. Dokument, kterej nám ukáže jak se slasheroví zabijáci připravujou na akci. Konkrétně tady Leslie, všechno tak nějak se dalo, jak se zjistilo, že to zapadá do plánu, to dokázalo překvapit, ale potom už to bylo jenom ohraný a dokola. Opět to je případ staršího ročníku, kterej já ocenit nemůžu... ()

peiton

WTF??!Obávam sa,že túto myšlienku filmu možno pochopia a ocenia iba a len zarytí fanúšikovia žánru horor s upresnením na subžáner slasher.Ak si odmyslíme tú brutálne nezmyselnú hlavnú dejovú linku a jej príbeh zduplovanú štýlom Found footage sťaby dokument,dostávame docela poučnú inštruktáž o masových vrahoch,ich myslení,plánovaní,samotnom vraždení atd.Mňa takýto počin neuchvátil,z masového vraha nešiel strach,krv netiekla prúdom a mňa ako pravého hororového fanúšika nechytil za srdce. ()

dubinak

V první polovině to byla prdel. Klasická hororová komedie s velice osvěžujícím námětem. Stopáž ale trochu nevyvážená a při druhé polovině nadšení pomalu začalo opadat a místy se vyskytovalo trochu WTF jednání vedlejších rolí. Každopádně zabavilo, ale určitě přemýšlím, zdali dát BTM tři nebo čtyři hvězdy. Za pár týdnu od projekce uvidím, jak moc si na film vzpomenu; jestli se nad vzpomínkou pousměju či jí budu ignorovat. ()

Stallone

Jako expert na horory chválím originalitu filmu. První hodina je skoro až dokument z pohledu zabijáka o tom, jak se správně na svůj den připravit, jak to vlastně v těch hororech může fungovat a ukáže nám slasher klišé. Nápad tedy výborný, ale provedení nudné a parodické. Pan režisér se bál ukázat opravdovou akci. První hodinu se tedy jen žvaní a v poslední půl hodině vlastně skoro nic z té ´´práce´´ záporáka nevidíme. A to mě mrzí. To je potom skoro až amatérská práce. Film doporučuji pouze fanouškům žánru. Já hodnotím mezi 2-3* (tj. horší 3). ()

matrosh

Měl jsem na výběr mezi silnými 60% nebo slabými 80% a zvolil jsem silných 60%. Film má zajímavý nápad a perfektně funguje hlavně v první polovině, bohužel to je taky asi všechno, co dokáže nabídnout. Pro fanoušky slasheru povinnost, pro nás ostatní, jeden z mála slasheru, který stojí za to vidět. ()

SHI-SHA

Povinnost pro všechny fanoušky práce pánů Jasona, Freddyho, Chuckyho a Majka. První polovina je prostě skvělá. Samotná akce už mi přijde horší - od chvíle přechodu z ruční kamery na klasickou filmovou mi přišlo, že se vytratilo napětí a o strachu ani nemůže být řeč. Což je škoda, klidně to mohl být hororový film roku. ()

Radiq

Ze začátku to vypadalo fakt originálně a občas mě to i bavilo. Ale ten konec už nebyl vůbec zajímavej a všechno mi na tom přišlo nezajímavé a nudné. Tím chci říct, že sympatického a charismatického vraha vystřídal děj, kterej i přes to, že měl být předvídatelnej podle jeho plánu a neměl být předvídatelnej pro diváka, stejně předvídatelnej byl. Jinak ten jeho plán byl až trochu moc naplánovanej. Role R. Englunda byla tak malá a nevýrazná, že ji mohl hrát kdokoliv jinej... Jinak souhlasim s Klayem, že je to dost inspirovaný filmem Man Bites Dog. ()

Khumbac

I v takové stodole, dílně, či v jablečném sadě může být kopa srandy. Leslieův výraz mi trochu připomínal ksicht Jima Carreyho. ()

Honzek

Výborný nápad, který je však naprosto průměrně zpracován. Je to škoda, potenciálu měl snímek na rozdávání. Ale na druhou stranu se nejedná o tak špatný biják - rozhodně stojí za shlédnutí a kdo ví, třeba se vám bude líbit mnohem víc, sám jsem chtěl dát jednu chvíli čtyři hvězdy! Co však řeknu s jistotu je, že to je velmi originální počin. ()