Dobrovolná oběť

• Česko Dobrovolná oběť kanibala (více)

Příběh Armina Meiwese: německý kanibal Armin Meiwese, který se v roce 2001 přes internet seznámil se svou dobrovolnou obětí, člověkem, který byl ochoten se nechat porazit a sníst (ve filmu se postava jmenuje Oliver Hartwin) je zde částečně podán očima studentky (Keri Russell), kterou případ zaujal a rozhodla se vydat po jeho stopách a zjistit víc o kanibalově životě a jeho pohnutkách. (oficiální text distributora)

Pepinec

Jestli je tu někdo něčí dobrovolná oběť, tak já tohohle filmu, protože jsem si ho včera večer dobrovolně pustil, aby mě teda trošku napnul. Na přebalu se totiž hrdě ční glosy "film, na který nikdy nezapomenete" nebo "film, který jste nikdy nechtěli vidět," přitom by tam mělo být napsáno spíš něco ve stylu "vařila myšička kašičku, posrala to trošičku." ()

whack

Myslím si, že dobrovoľná asistovaná samovražda nie je vražda, ale to je jedno. Tento realistický príbeh bez umelého manipulovania s citmi a moralizovania (moralizovanie ničí objektivitu!) umožňuje nahliadnutie do mentality týchto ľudí, no je asi aj dôvodom toľkej kritiky. Mne sa ale páči, keď vidím veci také aké sú a nie také, aké nie sú. ()

*CARNIFEX*

Mladú študentku pracujúcu na záverečnej vysokoškolskej práci zaujme prípad kanibala Armina Meiweseho. Je natoľko posadnutá jeho príbehom, že je ochotná urobiť takmer čokoľvek aby sa dozvedela pravdu o ňom samotnom, či jeho dobrovoľnej obeti, ktorá sa dala tomuto šialencovi zjesť. Samotný akt si mal Armin dokonca zaznamenať za pomoci kamier. Je ale skutočne pripravená na "priamy prenos" šialenstva? Horor ani omylom. Pokiaľ dráma, tak o štipku lepšia ako priemer. Občasné napäté scény síce dopomohli k pochmúrnej atmosfére, no od záveru či samotného filmu som očakával viac. Žiadne mimoriadne gore nečakajte - 55 %. ()

Malarkey

Můj oblíbenece Martin Weisz se pustil do případu, o kterém Německo mluvilo ještě roky potom a Rammstein si z něj udělali song, a stali se tak ještě víc slavní. Každopádně naznačil lidskou stránku těch, kteří se této hrůzy zůčastnili a ukázal nám, jak to asi tenkrát u Armina vypadalo. Pěkně proklipované, filtrami upravené a nechutně zvrácené. Svůj účel to splnilo. ()

Aluska88

Mám ráda filmy s tématikou "zla, šílenství a bolesti," které dokáží člověka, jež je, či postupně začne být, touto stranou lidské mysli a jeho činů fascinován, postupně stahovat do temné propasti. Správně tíživě ponurá atmosféra, skvělá, s černě orámovanýma očima (které do temného zpracování výborně pasovaly:) Keri Russell a opět výborný, můj oblíbený Thomas Kretschmann. ()

• V scéne, keď Armin Meiwes (Oliver Hartwin) prechádza po internete, natrafí na článok s názvom "How to Butcher the Human Carcass". Ide o skutočný článok, ktorý napísal Bob Arson z organizácie Church of Euthanasia a ktorý bol preložený aj do češtiny pod názvom "Úprava lidské mrtvoly ke konzumaci". (whack)
  • Film je natočen podle skutečných událostí, které se odehrály roku 2001 v Německu. (Pepinec)