Dobrovolná oběť

• Česko Dobrovolná oběť kanibala (více)

Příběh Armina Meiwese: německý kanibal Armin Meiwese, který se v roce 2001 přes internet seznámil se svou dobrovolnou obětí, člověkem, který byl ochoten se nechat porazit a sníst (ve filmu se postava jmenuje Oliver Hartwin) je zde částečně podán očima studentky (Keri Russell), kterou případ zaujal a rozhodla se vydat po jeho stopách a zjistit víc o kanibalově životě a jeho pohnutkách. (oficiální text distributora)

GoustDog

První půle snímku až nezvykle slabá (1*). Druhá část - když se nám hlavní "hrdina" odhodlá k činu - je poměrně zajímavá, ale nikoliv díky tvůrcům filmu, ale kvůli síle námětu jako takového (2 - 3*). Jo a přítomnost studentky tu je vyloženě otravná a zbytečná. ()

Pitryx odpad!

Skvělý nápad vyžvanit hned během úvodních pěti minut pointu. Opravdu. No a pak už se jen kecá a do kanibalismu se vráží rádobypsychologie. Jakápak zde psychologie?? Lidi se žrát nemaj. Prostě celý film je blbina a nuda. A ještě ten pitomý způsob podání celého "příběhu". Děs. Už ani omylem. Ještě že existuje rychloposun. Proč ta kráva u filmu tak vyváděla? Přece věděla, co tam bude ne? Měla jít raději ta nána pitomá do půjčovny a půjčit si třeba "Popelku". 201208318043/8334 ()

Vivian

Film natočený na motivy skutečné události (případu německého kanibala Armina Meiwese, který se - v roce 2001 - přes internet seznámil se svou dobrovolnou obětí, člověkem, který byl ochoten se nechat porazit a sníst). Snímek si navzdory žánru nelibuje v žádných laciných nechutnostech, zaměřuje se spíše na vykreslení vnitřního světa hlavních postav (čemuž výrazně napomáhá tradičně kvalitní herecký výkon Thomase Kretschmanna, neméně dobré výkony ostatních herců a také zdatná režie a práce kameramana, jehož ponuré obrazy jsou vskutku působivé), drsnější scény se objevují spíše až ke konci filmu a ani tady se divák (nemá-li extrémně slabé nervy) nemusí znechuceně odvracet od plátna/obrazovky, téměř vše je pouze naznačeno (což však neznamená, že nebudete cítit šimravé mrazení nebo vtíravý tlak kolem žaludku, jídlo si k filmu radši nenoste, stejně vám nejspíš nebude chutnat). Příběh Armina Meiwese (ve filmu se postava jmenuje Oliver Hartwin) je zde částečně podán očima studentky (Keri Russell), kterou případ zaujal a rozhodla se vydat po jeho stopách a zjistit víc o kanibalově životě a jeho pohnutkách. Film rozhodně není žádný béčkový krvák, spíš psychologický thriller a navíc dobře a s ohledem na dané téma i relativně vkusně zpracovaný (naštěstí zatím nebyl česky nadabován). ()

MFZB

Neviem, či to je podľa skutočnej udalosti alebo nie, ale strašne mi to prišlo priteplené. No na môj vkus film fakt taký dosť teplučký a toto ja nedmusím. Ak nejde o skutočnú udalosť, prečo tvorcovia nedali do roili kanibala žena a taktiež a do postavy obeti, na film by sa oveľa lepšie pozeralo. Možno je tento film zaujímavý pre dákeho náročnejšieho diváka, ale ja si pod pojmom film s kanibalskou tematikou predstavujem nejaký poriadne nadupaný gore masaker a nie takúto nudnú záležitosť. No nie som dvakrát spokojný, tam na konci. keď už svitala nejaká tá nádej, že si už aj krvičku užijeme, tak film zrazu skočil a bolo po zábave...tentokrát to bude len za 40% ()

johnnie78

Poměrně zajímavě umělecky podané psycho. Ačkoliv vyložené artfilmy moc nemusím, tady mi to nevadilo, stejně jako paralelní příběh s Keri Russell, který rušil jen zpočátku. Velmi dobré, uvěřitelné herecké výkony obou úchylů. Co mi vadilo, že to celé šlo odnikud nikam. ()

Pepi74

"Je to moc tuhé...mělo to být perfektní..."... Takhle - když si člověk zadá na jůtůbu heslo krimi a vyběhne mu název Dobrovolná oběť tak čeká, že tam bude nějaký únos, výměna rukojmích a tak. Bohužel jsem propásl v titulkách celý název filmu. A pak jen zíral o čem se dnes točí. Divím se, že se ti herci nepoblili i když to bylo jen jako a režisér je úchyl. Ta hvězda je za dabing - někdy nezávidím dabérům co musej předvádět. ()

.stenley. odpad!

keď sa nato pozriem z hľadiska filmového: zlé až otrasné spracovanie, herci slabí zbytočná postava Keri Russell príliš dlhé a príliš nudné keď sa nto pozriem z obsahového hľadiska: odporné, zvrátené, nechutné . jeden z mála filmov ktoré som nedopozeral. ()

Snakefinger

Film o Vášni s velikým V. O Lásce s velkým L. O Chuti s velikým CH. Místy trochu utahané ale stejně atmosférická lahůdka pro fajnšmekry. Geniálníě udělané explotation. Mistrně vedené psychologické vykreslení postav. ()

MartinSTFC

Na můj vkus to bylo moc málo zvrácené. Tak vděčné téma, ze kterého by se dalo vytřískat mnohem více, nakonec skončilo jako romantické drama. ()

Little_Sawy

Příběh Armina je zajímavej, týpek prostě hledá oběti, aby jich mohl sníst. Takovej divnej Dr.Lecter, I ksyž on zahral kanibala a šíleného vraha na 10000% a víc. Tohle bylo inšpirováno skutečným příběhem, což je pro mě jěště větší lahůdka. Děj filmu je klasickej, nijak výjměčný. Tzv. Fotografka se vydáva po stopách šileného kanibala aby vlastně zjistila co nebo koho jsi dal na sváču. Ve filmu mi bylo hlavně líto Félixa, vyzeral bejt takoveĵ ňuňas, jelikož jsi vybral přítele dobrého kokota, který chtĕl ze sebe udělat fondue pro psychopata. ()

funesfilm

Je len málo dobre zvládnutých filmov pochádzajúcich z Nemecka. Tento si ale myslím, patrí k tým podarenejším. Celkové filmové stvárnenie sa môže páčiť. Scenáristicky i vizuálne sa s tým tvorcovia dobre pohrali. Nedá samozrejme porovnávať s podobnými titulmi americkej produkcie, no lepšie je sa tohto nedržať. Veď aj za morom vzniklo veľmi veľa béčkových filmov. Je to teda jeden z lepších dobrých filmov. ()

JARDAHONDA

Pońekud utahaný snímek, který je pro diváka lákadlem pouze tím, že je podle skutečné události. Skutečný příběh německého kanibala, který se v roce 2001 přes internet seznámil se svou dobrovolnou obětí, člověkem který byl ochoten se nechat porazit a sníst. Filmařsky nic světoborného, atmosféra je sice místy mrazivá, ovšem až na pár drastických scén celkem nuda. Film mě moc neoslovil. ()

Investman

Tento film je DRAMA. Nic jiného. Mně se to líbilo, za prvé proto, že mám rád Ktetschmanna a za druhé proto, že se mi líbilo jak krásně vykreslily povahy obou účastníků. Myslím si, že stojí za to ho zhlédnout. Škoda jen, že nevykreslili víc to, kde se to vlastně v nich vzalo, kde se vzalo v jednom, že chce být sněden a ve druhém, kdy získal takové choutky. To tam vůbec nenajdete. ()

Pollini

Velice intimní příběh o neobvyklých touhách, strhující herecké výkony, skvěle vystižená atmosféra dokáže člověka vtáhnout do děje. Zřejmě se ale jedná o snímek pro užší publikum, ne každý tomu přijde na chuť. ()

HombreT

Žiadne vykreslenie psychiky postáv a ich motivácii, iba obraz dvoch retardov, čo to nemajú v hlave v poriadku. A k tomu ešte drbnutá sliepočka, ktorá asi čakala Jaimieho Olivera, keď je ku koncu filmu taká prekvapená. Hociktorý faktický článok vám o týchto dvoch nemcoch povie viac ako táto deväťdesiat minútová zbytočnosť. ()