Série(2) / Epizody(50)

Keiichi se nově přistěhoval do Hinamizawy, kde objeví sérii vražd z minulosti. Ale jeho noví kamarádi o nich mluvit nechtějí a vypadá to, že ho tajně sledují. (Netflix)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (2)

Higuraši no naku koro ni (2006)

HODNOTENIE:Potenciál v niektorých dieloch nie je úplne využitý.Postavy zomierajú a potom sú znova oživené čo mne veľmi nesedí.Naopak kvalita animácie ako keby sa stále zlepšovala.Mrazivý pocit v prvej kapitole žiaľ potom už nepokračuje.Zrejme je to aj spôsobené tým, že človek čaká stále niečo mrazivejšie.Posledné a prvé diely sú najlepšie. Aby ste pochopili o čo vlastne ide musíte pozrieť druhú polovicu druhej série http://www.csfd.cz/film/258646-higurashi-no-naku-koro-ni-kai/. OBSAH:Tento zaujímavý anime počin, ktorý je prepletený záhadami sa odohráva v tichom mestečku Hinamizawa.V tichom? Až na to že, každý rok niekto za podivných príčin zomiera a druhý človek sa zas stratí a už sa nenájde.Hlavným hrdinom je Maebara Keiichi a hŕstka rôzne starých dievčat.Maebara Keiichi trávi čas hraním hier spolu zo svojimi kamarátkami v klube.Temné úmrtia, ktoré sa dejú v mestečku sa mu ani zďaleka nevyhnú! Aj vy sa môžete nechať zaujať hororovou atmosférou Higurashi no naku koro ni. ()

Kai (2007) (S02)

Tak až tu sa dozvieme čo sa v prvej sezóne http://www.csfd.cz/film/224144-higurashi-no-naku-koro-ni/ vlastne dialo a prečo sa to dialo a to až v druhej polovici. Musíme si teda zopár dielov počkať, ale potom nasleduje vysvetlenie všetkého. Preto kto vydržal pozerať s počiatku nepochopiteľné a v podstate, ako keby rozdiele časti mozaiky tak tomu bude do vienka daná odmena. Prvé diely som pozeral s časovými oneskoreniami a posledné diely som hltal ako nič a pozrel som ich v kuse za sebou. Najviac zaujme samozrejme príbeh a dôvod prečo sa to všetko deje. Naši hlavný hrdinovia na to prídu a snažia sa zlo zastaviť, ale nemajú to hneď všetko vyhrané musia bojovať o svoje životy. Viac priestoru dostávajú postavy a výborne je vysvetlený motív a pôvod celého zla. Motív v podstate je pochopiteľný tak sa dá vžiť do celého príbehu podstatne lepšie. Jedno z mojich obľúbených anime (hlavne za túto druhú sériu). ()