Série(2) / Epizody(50)

Keiichi se nově přistěhoval do Hinamizawy, kde objeví sérii vražd z minulosti. Ale jeho noví kamarádi o nich mluvit nechtějí a vypadá to, že ho tajně sledují. (Netflix)

Recenze uživatele TomX2 k tomuto seriálu (2)

Higuraši no naku koro ni (2006)

Môj celkový dojem: Aj napriek tomu, že Higurashi no naku koro ni má viac slabších stránok (strašne mi liezlo na nervy, ako postavy jednu vetu opakovali x krát) a pár dielov je nudných, som nad mieru spokojný. Ako celok to pôsobí ako úžasné, psycho anime, ktoré síce zo začiatku vyzerá ako milá rozprávka pre deti o priateľstve, v skutočnosti to ale pripomína zvrhlú rozprávku pre dospelých.. Ten nápad nie je zlý a popravde, má to aj niečo do seba.. v anime je veľa divných alebo zvrhlých scén, ktoré by ste deťom pustiť určite nemali (a kto má dobre pozná, vie, že to mám rád) a niektoré zvraty sú aj prekvapivé (alebo aspoň zaujímavé).. Najviac sa mi páčil asi príbeh prvý a posledný a toto ma doslova držalo za vajca.. som zvedavý na pokračovanie (alebo čo to je).. a moje dík patrí aj prekladateľovi a jeho pripomienkám v reklamných titulkách, Arigato Gozaimas ^^ Moje hodnotenie: 89% ()

Kai (2007) (S02)

Higurashi no naku koro ni Kai síce úplne nevysvetluje udalosti z prvej série a stále po sebe zanecháva veľa otázok, no tento fakt vôbec znevažuje kvality tohto diela, naopak, núti diváka nad týmto kúskom stále rozmýšľať aj niekoľko dní po projekcii. Čo sa týka pozitívnych/negatívnych stránok seriálu, Kai o niečo prevyšuje prvú sériu, no stále je na podobnej úrovni. Morbidita, mysteriózno, fantázia, zlý pocit z neznámeho, atmosféra, tajomno...všetko, čo fungovalo v prvej sérii, dobre funguje aj tu. A možno ešte lepšie. ()