Už vám není dvacet, paní Bláhová

(TV film)

Malá televizní komedie o babičce a vnučce, které myslí na vdávání. „Boženko, nebuďte bláhová. Už vám není dvacet". Proč takto poněkud netaktně připomíná babičce Bláhové (D. Medřická) její věk důchodce Václav Hošek (M. Kopecký)? Vždyť ona je ještě tak pohledná a navíc zastane spoustu práce. Pokusme se to vysvětlit – rodina Králových (otec – V. Brodský a matka – K. Slunéčková) má vedle dcery Boženky (Z. Adamovská) a syna Romana (V. Dlouhý) babičku Boženu Bláhovou, která své dceři vydatně pomáhá s domácností i výchovou dospívajících dětí. A to až do chvíle, kdy začnou s údivem najednou pozorovat, jak se jim babička mění před očima. Jen kvete, chodí pozdě domů a už není, jak to bývalo zvykem, připravená ani večeře ani snídaně... Situaci v rodině ještě navíc komplikuje dcera Boženka, která chce rodičům představit svého nastávajícího (S. Skopal). Jak to všechno dopadne a kolik ženichů se dostaví? Na to už se podívejte v malé komedii Zdeňka Podskalského. (Česká televize)

ondrula

Hlavně díky Kopeckému, který hraje na malém prostoru velké divadlo, je to povedená a zábavná mikrokomedie. Pamatuju si, že když jsem byl malej, jely tyhle věci v TV skoro nonstop. Danu Medřickou mám rád, ale tentokrát nehrála nic moc, co by se jí dalo uvěřit (zvlášť když hraje jakoby ztřeštěnou infantilní babičku). No a Svatopluk Skopal mě přirozeně sral jako vždycky. ()

PhillM.

Jízda herecké smetánky v něčem, co by mohlo být dalším dílem Takové normální rodinky. Dana Medřická posilněná 20% výčepní lihovinou táhne tuhle mikrokomedii s poloprázdným scénářem, ovšem herecky naplněnou až po okraj. ()

J R C Pecuchet

Vynikající krátkometrážní televizní komedie, kterou nerežíroval nikdo jiný, než dlouholetý osobní přítel Vlastimila Brodského Zdeněk Podskalský. Zde by se měli povinně inspirovat tvůrci dnešních stupidních seriálů, jak se dělá kvalitní komedie !!! ()

MickeyStuma

Na zábavnosti, estrádnosti a humoru je na této malé televizní komedii velmi vidět, že za režijní taktovkou nestál nikdo jiný, než Zdeněk Podskalský. Když opomenu půvabnou Zlatu Adamovskou a Svatopluka Skopala, objevují se zde samé dnes již herecké legendy, kteří už bohužel nejsou mezi námi. Po herecké stránce nejvíce vyniká Dana Medřická v roli vdavekchtivé babičky, které ji ostatní výborně sekundují a nahrávají. Škoda tak krátké půlhodinové stopáže, neboť zápletka příběhu měla ohromně navíc. Nešlo tady jen o překvapení v podobě babiččiny touhy se vdávat, ale málem se tu rozjela etuda záměny nápadníků nejen pro babičku, ale i pro její vnučku, neboť obě mají stejné jméno. Tato šance na situační estrádu plnou zmatků a nedorozumění nebyla využita a je to škoda. Použít to pro celovečerní film, nemuselo by to být vůbec špatné. No nic, každopádně se tento mini příběh nese na vlně dobré zábavy, který snad ani po tolika letech nezestárnul. ()

anitae

Komedie plná hlášek...Můžu se tě něco zeptat?... Ne. ..Silný citový vztah na pět?... Láska. ..Jo, dobře...A ještě latinsky měď? .. To pivo je kalný... Když zrají švestky-pivo se kalí. ..Švestky dozrály..no, tak to není vina švestek ani moje. ..Latinsky měď? [kuprum] ...Až na Vánoce.. Co až na Vánoce? .. No, rum - koupím až na Vánoce..Latinsky měď je cuprum - nikdy nepochopím tvoje myšlenkové pochody. --- Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere... --- Mami, co to máš na sobě? To mrkáte jakej jsem kusanec, co, že jo? Vodkuď to máš? To teďkon frčí! Sexy svetr po dědečkovi a ta sukně ta je z truhly na půdě... Prožraná od molů?? No, to je takovej vzor-molovej...A to mi spousta hlášek unikla.. ()

Schlierkamp

Československá televizní komedie, která nabízí pohled do jedné rodiny, v níž dcera a babička pomýšlejí ve stejnou dobu na sňatek. Do komedie Z. Podskalského byli obsazeni velmi známí herci, neboť otce rodiny ztvárnil V. Brodský a jeho ženu K. Slunéčková. Výstřední babičku žijící s nimi v domácnosti představovala D. Medřická a dceru hrála Z. Adamovská. V rolích nápadníků obou dam se objevili M. Kopecký a S. Skopal, přičemž hlavní zápletka této půlhodinové inscenace spočívá v jejich záměně, kdy je pan Brodský šokován, když se mylně domnívá, že jeho mladá atraktivní dcera si vyhlédla šedesátníka M. Kopeckého. Posledního člena rodiny, syna, ztvárnil V. Dlouhý, který měl jen menší, doplňující roli. Název snímku odkazuje na poslední větu ve filmu, kterou pronesl pan Kopecký, poté co se v závěru vyjasnili partnerské vztahy, v reakci na zneklidňující poznámku své snoubenky, jež by se chtěla údajně pokusit o dítě. Je vidět, že pan Podskalský byl nadprůměrný režisér s talentem na komediální filmy, přesto se tento půlhodinový snímek nemohu hodnotit jinak než průměrně. ()

Brinkley

Bez ohledu na prvotřídní herecké obsazení, jde o tuctový tv filmeček z 80. let, který ničím nevyniká. Ani vtipem. Bohužel. ()

Jonatána

Já jsem se skvěle bavila a obdivovala jsem krásně temperamentní "prdlou" paní Medřickou, které svetr po dědovi a molová sukně z půdy senzačně sekly. Taková příjemná jednohubka s herci, kteří pronáší bezvadné hlášky a na které je radost se koukat.Cuprum a blížící se jaro na podzim mě normálně rozsekaly. Čtyři hvězdičky a ani o jednu míň. ()

ostravak30

To je vůbec nejhorší, když je v rodině obětavá matka, babička a působí vlastně jako služka a najednou služkou být přestane. A rodina se může zbláznit. Jen díky výraznému obsazení si hra zaslouží tři hvězdy, ale jinak jsem se zase příliš nebavil. Nicméně televizní komedie není dlouhá. ()

Lish84

Příjemná chuťovka. Zápletka se sice nedá označit za vrchol originality a nápaditosti, ale rozhodně je docela fajn a poskytuje hercům spoustu možností se "vyřádit". Chybu nemá dvojice Medřická a Kopecký, o moc pozadu nezůstává ani Vlastimil Brodský s Karolínou Slunéčkovou. Ti mladší už sice nemají vtipné výstupy "v popisu práce", ale třeba Vladimír Dlouhý Daně Medřické ve společné scéně zdatně sekunduje. ()

honzic

Viděl jsem lepší komedie, této něco dost chybělo, hercí dobří, ale nezachránili tak trochu nudné a mdlé podání. Hodnocení: 55 % ()

Cascabel

Do dvou třetin perfektní konverzačka, v poslední třetině vcelku průhledná komedie záměn, ale každopádně herecký koncert, ve kterém hraje první housle naprosto okouzlující Dana Medřická. ()

Signore

Velmi příjemná komediální miniatura, které dominují tři velikáni české herecké školy (v jakémkoliv pořadí: Brodský, Kopecký a Medřická). ()

milos.bradik

Vynikající herci, ale tentokrát neměli co hrát. Zaujalo mne, že Medřická tady hraje maminku stejně starému Brodskému a nejstarší z nich vypadá Kopecký, který byl paradoxně nejmladší. ()