Amazing Race: O milion kolem světa (TV pořad)

Amazing Race, The

Úžasné dobrodružstvo

Akční / Dobrodružný / Soutěžní / Reality-TV

USA, 2001, 60 min

Jedna z NEJ realityshow ve všech směrech. Výborný nápad, režie, střih, hudba, výprava a divák u obrazovky s napětím hltá každý nadcházející okamžik. /// 1. série - 85%, 4. série - 85%, 5. série - 95%, 6. série - 95%, 7. série - 95%, 9. série - 100%, 10. série - 90%, 11. série - 95%, 12. série - 90%, 13. série - 90%, 14. série - 95%(18.3.2008)

Vůbec nejluxusnější soutěž v dějinách, předčící i Pevnost Boyard, Hry bez hranic, Survivor... prostě všechny. Toto je královna všech soutěží. A přesně jak říká larelay, v amerických soutěžích stojí za to se i jen zůčastnit... Ale pouze koncept a polovina řad je amerických, je několik z jihoameriky (myslim že Brazílie) a v Asii taky točí vlastní. Pro zajímavost, některé díly měli i české etapy. A nová T.A.M.A. China Rush se namísto po světě má odehrávat "pouze"(přecejen je velká) v různých městech Číny. Každopádně by nebylo špatné, kdyby někdo uspořádal něco podobného v ČR lokálního a nebo kdyby byla čistě (středo)evropská(28.4.2010)

Skoda, ze Americania maju take otvorene moznosti. V tomto jedinom im snad zavidim, ze maju niektore vyborne RS, ktore sa oplati nie len sledovat, ale i zazit. Skoda preskoda, hned by som sa balila :D Nevadi, este ze mam moznost to aspon sledovat :) Niektore ulohy su naozaj mazec, vobec sa nedivim, ze podaktore princeznicky tam chytaju zachvaty zurivosti, pripadne sa pohadaju s partnermi a v tom lepsom pripade sa len vyplacu :) Najoblubenejsia dvojica: Uchenna & Joyce... Podotkam, ze Joyce si dala ostrihat dohola svoje nadherne vlasy len preto, aby vyhrali Fast Forward. Uzasne :) Nejneoblubenjsia dvojica: Lorna & Mirna; Najambicioznejsia dvojica: Rob & Amber :)(3.9.2009)

Sledoval jsem australskou verzy pořadu, ale nemyslím, že se výrazně neliší od US. Jak už je zde napsáno, můžeme jen litovat, že pořad těchto rozměrů si české televize nemohou dovolit, neb sledovanost by jim náklady nevrátila. V podstatě jde o to, že týmy dvou lidí cestují z místa na místo, v rámci jednoho státu nebo i napříč kontinenty, kde plní snadné i velmi těžké úkoly. Zásadním úkolem je však orientace v cizí zemi a štěstí. V australské verzy bylo úkolů na štěstí několik, hlavně v závěru pořadu to považuji za vyloženě nefér část, která kazí jinak úžasnou soutěž. Soutěž mají šanci vyhrát fyzicky a psychicky odolní jedinci, kteří ideálně trochu sportují a nechovají se k soupeřům jako svině, neb ti jim to velmi snadno vrátí prodloužením trasy.(2.1.2012)

Masakr prostě, nejlepší reality show! Je to jízda, napínavá a nervydrásající a o slovech jako Detour, Roadblock nebo Pit Stop už se člověku začíná i zdát... Osobně mně zaujala i spousta zajímavých míst a jsou v tom emoce a to je to hlavní :) --- S1 - 90% - Abych nespoileroval, povedená série na rozjezd, člověk si najde týmy co má rád a já osobně jsem si tedy našel i hlavní záporáky a jakmile je komu fandit, tak se do toho člověk vžije ještě víc... Situace kdy už si lidé myslí, že jsou vyřazeni a je jim oznámeno že nejsou, ta radost... To je nádhera prostě, po tom všem co si tam prožili... --- S2 - 90% - Celou sérii jsem neměl vyloženě svého favorita, ale nervydrásající a emotivní konec série vytáhl tuhle sérii na srovnatelnou výbornou úroveň.. A nezapomenutelná hláška - "I'm not a miner! Yes, I know you are not, you are an idiot!" --- S3 - 95% - Uff... Nervy, emoce, zvraty, všechno, aaaaa... Celá série mazec, tahle reality show se asi nedá nemilovat... --- S4 - 85% - Co se týče těch klasických věcí jako trasa, úkoly, napětí atd. bylo zase všechno parádní... Ale fakt, že všechny týmy, kterým jsem to přál vypadly v prvních dvou třetinách trasy a týmy, kterým jsem to už od první třetiny trasy nepřál se dostaly až tam, kam se dostaly... To se prostě na hodnocení projevit musí :) --- S5 - 95% - Nooo.. Zatím jedna z nejpovedenějších sérii, tentokrát se mi asi nejvíc líbil výběr týmů, rychle jsem si je zapamatoval a bylo jich tam hodně sympatických... No a v téhle sérii toho hráči snad nejvíc nacestovali a byly tady jedny z nejtěžších úkolů, co se zatím v Amazing Race vyskytly.. Kaviár - zatím asi nejbrutálnější Roadblock... A i když nakonec nevyhráli mí úplní favoriti, tak to bylo zase tak pěkně dojemný jako vždycky... --- S6 - 90% - Další parádní série... Bohužel už je to dlouho, co jsem jí viděl, tak si nezvpomínám na podrobnosti, ale AR snad nikdy nezklame... --- S7 - 100% - Tak sedmá série... Nemám slov! Asi opravdu nejlepší dosavadní cesta okolo světa. Výběr týmů naprosto úžasný, člověk měl hned záporáky i oblíbené... Těch zvratů.. A ten konec! Nemám slov, dokonalost.(20.1.2008)

• - Ve 13.sérii zdravil týmy na zastávce na Novém Zélandu John Keoghan, otec moderátora pořadu Phila Keoghana. (10milda)

• - Většina závodu v druhé sezóně byla na jižní polokouli. (KucC)

• - Spoiler: V každé sérii ve finálovém díle v cíli čekají všechny již vyřazené týmy. Ve 13. sérii mezi nimi ovšem chyběli Toni a Dallas. (Muldy)