Televizní reality show, ve které několik dvojic závodí po světě. Otevírají obálky s úkoly a nejlepší, nejrychlejší tým vyhraje 1 000 000 $. (maroon93)

larelay

Skoda, ze Americania maju take otvorene moznosti. V tomto jedinom im snad zavidim, ze maju niektore vyborne RS, ktore sa oplati nie len sledovat, ale i zazit. Skoda preskoda, hned by som sa balila :D Nevadi, este ze mam moznost to aspon sledovat :) Niektore ulohy su naozaj mazec, vobec sa nedivim, ze podaktore princeznicky tam chytaju zachvaty zurivosti, pripadne sa pohadaju s partnermi a v tom lepsom pripade sa len vyplacu :) Najoblubenejsia dvojica: Uchenna & Joyce... Podotkam, ze Joyce si dala ostrihat dohola svoje nadherne vlasy len preto, aby vyhrali Fast Forward. Uzasne :) Nejneoblubenjsia dvojica: Lorna & Mirna; Najambicioznejsia dvojica: Rob & Amber :) ()

xxmartinxx

Koncept je ok na jednu/dvě řady (i přes někdy roztomilou kulturní a společenskou necitlivost vůči jiným kulturám ze strany soutěžících i produkce, která ale naštěstí působí spíš naivně a hloupiučce než zle), ale velmi brzy se to stává mechanické a repetitivní. nekonečně dohánění letadel, příliš čitelný vývoj epizod... na rozdíl od jiných stálic soutěžních reality-TV se to nemá kam vyvíjet a evolvovat. ()

Tom Riddle

Uff... Mám za sebou dvanáctou řadu, a nestačím se divit. Jsem velkým fanouškem Survivora, který pro mě stejně zůstává tou nejlepší reality show, ale The Amazing Race je snadno druhá nejlepší volba. Kromě kolonky "reality show" tyhle dva pořady nemají nic moc společné. Oba totiž vynikají v úplně jiných věcech. Survivor je o strategii, je to hra sociálních dovedností a dlouhého plánování. The Amazing Race je o improvizaci, o štěstí, o ostrých loktech a adrenalinu. Strategie tu (až na podle mě trochu zbytečné U-Turny) prostoru moc nemá. Proto rychle vtáhne, ale taky rychle vyhoří. Survivor se dostává pod kůži pomalu, ale setrvává. Já preferuju trochu trvalejší zážitky, proto vítězí Survivor. Ale to je jen věc vkusu, obojí určitě patří k (úzké) špičce žánru. (btw Kynt a Vyxsyn, Dustin a Kandice, Rob a Amber, best teams) ()

Zeck

THE AMAZING RACE, skvělá neotřelá a geniální hra, která sází na naprosto banální věc, cestování. To, co z toho dokázala CBS vytřískat je neuvěřitelný úspěch a zároveň zatraceně zábavné. Stejným způsobem mě dokázal strhnout pouze Survivor a ačkoliv jeho jsem měl v oku od roku 2001, kdy jsem byl těsně před pubertou, The Amazing Race jsem poprvé zhlédnul až před dvěma týdny. Každé zastavení v boxech, každá objížďka, zrychlení a zátaras jsou neuvěřitelně chytlavé a pokud vás tato hra pohltí a vy fandíte těm svým, jste napumpovaní adrenalinem k prasknutí. Takhle soutěž je neuvěřitelně akční a zběsilá, ze začátku každé série téměř geniálně nepřehledná, takže pokud někoho odradilo prvních pět epizod, tak velká chyba. Soutěž totiž dostane ty pravé grády teprve ve chvíli, kdy nám trochu prořídne pole, když zbude posledních 5 týmů, tak už to začne být více zajímavé a přichází to, kvůli čemu tato show vyhrála 6x po sobě cenu EMY. Čas vyhrazený pro jeden tým se zvyšuje a my tak můžeme sledovat každé zakopnutí a zdržení se. Více o soutěži na mém profilu, ale v rychlosti S08 - 70%, S09 - 80%, S10 - 90%, S11 - 70%, S12 - 100%, S13 - 65%, S14 - 80%. A ještě něco, omezte prosím v komentářích ty hrozné spoilery!!! Nic mě nenasere víc, než když jdu ohodnotit pořad a zjistím vítěze sezón, které jsem ještě neviděl. 100% 9.11.09. více zde - http://the-amazing-race-cz.blog.cz/ ()

Djkoma

Výborná záležitost, která díky kvalitnímu výběru a zajímavým lokacím baví každou sezonu. Nepamatuji si vysloveně slabou sezonu, v které bych někomu nefandil, někdo mi nevadil a neviděl jsem skoro celý svět. Mezi Reality show jde o velmi zajímavý počin, který možná nezaujme všechny, ale jehož prožití musí být úžasný zážitek. Třeba se jednou "hra okolo světa" dostane i k nám :). Sezona IX.: úchvatná jízda, plná soubojů na ostří nože, perfektně vybrané týmy, které si dokázaly konkurovat prakticky neustále. Výhry v etapách byly několikrát nečekané. Celkový tým, který získal 1 milion dolarů byl od prvního okamžiku mým soukromím favoritem a moc jsem jim to přál (závěrečný nervák s vlajkami je naprosto boží). Bezchybných 5*/100% za dosavadní nejzajímavější jízdu. TTOW! Sezona X.: slušná sezona. Několik týmů je od počátku odepsaných a jeden z nich, opravdu nejvíce pro mě nenáviděný tým s upištěnou ženskou, vydrží z looserů nejdéle. Jinak ze všech týmů jsou 3-4 silné, z kterých jsem fandil krásným Misskám (Dustin!Dustin!), ale několik dílů bylo bez gradace a týmy chvílemi dost nudili. 80% Sezona XI.: all star sezona mě poněkud zklamala v týmech, kde byla více než polovička zúčastněných předem odepsána a naopak potěšil výkon "netradiční dvojce sestřenic" a celé finále. Osobně jsem fandil misskám:) tak třeba příště 85%. Sezona XII.: z počátku nesympatické týmy se rychle vyfiltrovaly a závěr je opravdu vynikající. Především v druhé půlce jízda...85%Sezona XIII.: Opět zbytečné týmy, ale celkem sranda především v druhé půlce. Rozhodně nezapomenutelný "pochod" Dana:) to se budete smát hodně dlouho... 85%Sezona XIV.:tradičně slabší začátek, ale brzy se začalo ukazovat, které týmy budou opravdu silné. Finální trojice tak nebyla překvapení a závodu nechyběli americké emoce (Luck), emoce (roztleskávačky) i rodinka (Japončíci). Typicky americký sezona se vším, co amerika miluje... ale stejně těch 85% tam spadne i za ten finální propad z první příčky na třetí v poslední překážce a dvojici malých mužů, co dostali 2 hodiny stopku:) ()

• Za práci na tomto pořadu byl český kameraman Petr Cikhart v roce 2007 oceněn prestižní soškou Emmy Awards. (Mara12)
  • V osmé sezoně padl rekord v počtu navštívených měst, který byl navýšen na rovných 50. (KucC)