Amazing Race: O milion kolem světa (TV pořad)

Amazing Race, The

Úžasné dobrodružstvo

Akční / Dobrodružný / Soutěžní / Reality-TV

USA, 2001, 60 min

Mám úchylku s názvem reality show a tahle je přesně podle mého gusta. Obdivuji dvojice, které se vydají vstříc neznámému, nebezpečnému a hlavně překonání sama sebe. Já bych na to neměla nemluvě o tom, že bychom se s manželem rozváděli už během první etapy. Co mě pravidelně dostává je zabedněnost Američanů, kteří si myslí, že Londýn je země a Praha v Rumunsku... Na druhou stranu jsou jejich reakce, kdy se účastnice, která mi celou dobu nebyla sympatická rozbrečí při projíždění chudou Asií, mnohdy překvapivé. Reality je plná protikladů, napínavých momentů a celého světa.(13.9.2011)

Asi jsem nějaká natvrdlá, ale mám problém rozeznat, kdy běží upoutávky na tuto soutěž a kdy je vysílána soutěž samotná. Neustálý střih, přeskakování od jednoho týmu k druhému, 2 sekundy u manželského páru, 3 sekundy u nejlepších přátel (nebo je to tým buziků, vypadají prakticky stejně), jůůů, dramatický zvrat - kravka zapomněla vzít soutěžní pomůcku, takže celé 4 sekundy strávíme u nemastné hádky se starým, kdo za to vlastně může, pak honem 2 nicneříkající sekundy v autě s bukvicema (nebo s nejlepšíma kamarádama), 2 sekundy běžící manželský pár, 3 vteřinky hysterčící transka, které(mu?) upadl umělý nehtík, sekunda nervózní hoši v autě a tak pořád dokola. Není šance někoho pořádně poznat, trochu se s ním ztotožnit, přát mu úspěch. Z jednotlivých úkolů jsou vidět jen kratičké sestřihy, řešení problémů je kolikrát přeskočeno, napětí veškeré žádné... Ale možná má neúčast pramení z toho, jak zřídka "Amazing Race" vídám a při pravidelném sledování by se dojem vylepšil. Pro soutěžící je to určitě super zážitek, jako divák se moc nebavím. Pro mě teda snesitelný průměr na zabití času při přípravě či konzumaci večeře - přinejmenším se z toho člověku nechce grcat jako u "Fear Factor", nenasere to jako zprávy a neunudí k smrti jako utkání Gambrinus ligy. 51%(28.3.2012)

Vůbec nejluxusnější soutěž v dějinách, předčící i Pevnost Boyard, Hry bez hranic, Survivor... prostě všechny. Toto je královna všech soutěží. A přesně jak říká larelay, v amerických soutěžích stojí za to se i jen zůčastnit... Ale pouze koncept a polovina řad je amerických, je několik z jihoameriky (myslim že Brazílie) a v Asii taky točí vlastní. Pro zajímavost, některé díly měli i české etapy. A nová T.A.M.A. China Rush se namísto po světě má odehrávat "pouze"(přecejen je velká) v různých městech Číny. Každopádně by nebylo špatné, kdyby někdo uspořádal něco podobného v ČR lokálního a nebo kdyby byla čistě (středo)evropská(28.4.2010)

"Philééé, už běžíme!" Tohle je moje jediná televizní závislost. Klobouk dolů před tvůrci, kteří dovedou dvakrát do roka ukočírovat tenhle závod kolem světa. Každá řada má pečlivě vybrané soutěžící, takže ano, opakovaně tu vidíte soutěžící páry typu "prsaté blondýnky", "přátelé z dětství" nebo "nefunkční partnerská dvojice", ale v každé sezóně máte i překvapení typu dvojice "sedmdesátiletý dědeček a jeho vnuk", "trpaslice a její sestřenice" nebo "alternativní dvojka hypíků". Plus tu samozřejmě nechybí padouši, kteří v rámci hry provádějí menší či větší podrazy. A tyhle dvojice jsou vhozeny do stresujícího závodu o čas kolem světa. A že se podíváte do zajímavých koutů naší planety! Konečně reality show, kde se neřeší, kdo komu co řekl, kdo koho pomlouvá a kdo se komu líbí.(4.9.2012)

Výborný námět. Závodit po celým světě, plnit úkoly, poznat, jak to chodí jinde a pokud jste opravdu dobří, přisbůsobivý, rozhodní a máte i potřebný kousek štěstí, můžete vyhrát 1000000$. Každý, kdo to někdy sledoval, by si to chtěl zkusit a zažít. Ze začátku každé serie, je to vždy trochu zmatek, než se zorientujete, kdo je kdo a kdo ke komu patří, ale velmi brzy si najdete své favority a držíte jim palce, aby chytli správného řidiče taxíku a vyhráli zasloužený mega. Musim ještě zmínit moderátora nebo lépe řečeno průvodce Phila Keoghana, který k této reality-show přirostl a pasuje sem jak zadek na hrnec.(16.6.2008)

• - Většina závodu v druhé sezóně byla na jižní polokouli. (KucC)

• - Ve chvíli, kdy týmy opouští Singapore, je možné na letišti vidět název letiště Changai Airport. Ve skutečnosti se však letiště jmenuje Changi Airport. (KucC)

• - V první sérii Phil Koeghan přivítal vždy pouze poslední tým, v následujících sezonách už zdravil všechny týmy. (KucC)