Démon pomsty

(TV film)
  • Velká Británie Pumpkinhead: Ashes to Ashes

Už jsou to dvě desítky let, co Ed Harley (Lance Henriksen) naposledy probudil mstitele známého jako Démon pomsty. A teď jeho čas přichází znovu. Obyvatelé malé jižanské vesnice totiž odhalili, že místní lékař (Doug Bradley) obchodoval s orgány jejich zemřelých příbuzných a těla pohřbíval v bažinách. Proto žádají starou čarodějku, aby znovu vyvolala démonův hněv a pomstila jejich znesvěcené rodiny. Netvor poskládaný z mumifikovaných zbytků samotného Eda Harleyho opět pokračuje v konání hrůzy a je jedno, kdo mu stojí v cestě. Po dvaceti letech v zapomnění se Démon pomsty konečně vrací, aby srovnal účty. (Bontonfilm)

Terva

CITÁT - Žiješ jenom na dluh. Smrt je věčná..............Myslel jsem, že to bude lepší než jednička, ale spletl jsem se. Zase je tu řada nepravděpodobných náhod a situací, které ačkoliv je to horor, jsou těžko uvěřitelné a ztrácejí logiku. Chtěl bych například vidět někoho po takové kruté operaci, ponořeného do lesního bahna (Manthing), jak vstane nebo spíš vyplave na hladinu , vyleze ven a ještě stačí dojít k silnici a ještě narazit na auto a zrovna...bla...bla...bla. V prvním filmu se Pumpkinheadovi říkalo Mrtvolák a tady mu pro změnu říkají Tikvohlav, tohle však je asi spíš chyba českého dabingu. Následné nalezení hrobu Pumpkinheada je také velmi podivné až směšné, ale bez této skutečnosti by příběh prostě nemohl pokračovat, že. CITÁT - Měl jste vědět, že ho nemáte rušit, šerife......... Takže si "bábinka" jen tak mimochodem vezme podpaží jednu nalezenou mrtvolu a odejde sní z místa činu - jak prosté. Samotné postavení její chaty je také divně situováno. V prvním příběhu se hrob Pumpkinheada nachází až za samotným příbytkem této "čarodějnice" Zde se však návštěvníci musí nejdříve projít kolem a posléze i skrze hřbitov a pak teprve dojdou k chatě, která má vchod směrovaný ke hřbitovu. Je to celý postavený na hlavu. Za co se nám tvůrci mstí? CITÁT - Řekněte: Pomsta.............. Krev života je použita, vetřelec..pardon...Pumpkinhead, tedy Tikvohlav probuzen a nesmyslná vyvražďovačka může začít. Mě se to zdá prostě jako blbost. Má to, stejně jako předcházející příběh, povedené triky, ale to je vše. Pár fandů se asi bude nad příběhem rozplývat nad pár "gore" scénami, ale mne to nebralo. CITÁT - Co budeme dělat?.............. ()

corpsy

Ten ´´rumunský´´ štýl je cítiť. Ale nieje to zápach, ako by sa dalo od takejto béčkovej produkcie čakať. Kĺže to však medzi hororom a akousi zmeskou žánrov a nepúta tak pozornosť diváka. Je to škoda, lebo pripomína prvý diel viac, ako ´´iná´´ dvojka. ()

ConanVJ

No tak tohle za byla hovadina. Jednou člověk nemůže usnout a nestačí ce divit, co dokáže naše tv v noci dávat :D Jako horor bych to rozhodně neviděl, místama jsem se tomu i smál. Celkově mě to vůbec nebavilo a dávám tomu 10% za ty vtipný scény :) ()

K.I.N.G.

Žádný jiný díl ze série Pumpkinheada jsem zatím neviděl, ale s tímto jsem byl spokojen. Jelikož jsem věděl, jak nízké to má tady hodnocení, tak to zdaleka předčilo mé očekávání. Má to svoji specifickou atmosféru, což bych u tak nového hororu rozhodně nečekal a taky dost dobrý děj. Největší kámen úrazu je podle mně v digitálních efektech, které jsou tu občas uplně strašné. Tento film si budu pamatovat jako solidně natočený příběh s tykvohlavem. 50% ()

Hennes

Tykvohlav ďábel, partička zaměstnanců krematoria spolu s posedlým doktorem a skupina lidí toužících po pomstě, to jsou "hrdinového" tohoto ničím neohromujícího hororu. Lidé kteří chtějí pomstu netuší, že po jejím ztělesnění s ní spojí své osudy. Pomsta vykonává své a vraždí, ovšem s tím umírají i lidé kteří pomstu chtěli. Nejlepší postavou, díky které dávám hvězdičku, byla stará čarodějnice, jenž pomstu přivolala. ()

Jino

Už je to pěkná řádka let, co jsem měl možnost potkat se na VHS s prvním Tykvohlavem. Na dlouhou dobu to bylo taky naše jediné setkání ... až do teď. Podle internetových hodnocení jsem čekal nějakou těžce koukatelnou blbinu, ale nakonec musím říct, že mě Ashes to Ashes docela i mile překvapil. Ano, logika Pumpkinheadova jednání a objevování se na scéně je tristně zanedbaná. Stejně tak jako tupé postavy, některé dialogy a do očí bijící, směšně udělané počítačové efekty pohybu samotného tykváče v celé jeho kráse. Ale protože jsem z této série viděl jen první díl, na který si vzpomínám jen matně (flashbacky potěšily) a nemůžu se tedy počítat za jejího znalce (což jakmile to bude možné doženu), vypl jsem mozek a jen si užival masky tykvohlava, pěkně vypadajících vysušených těl, Douga Braydleyho a navrátivšího se Lance Henriksena. 50% ()

Mefistofelle odpad!

Hodně špatný film, na kterém by se těžko dalo najít něco dobrého. Dokud jsem neviděla tento počin, netušila jsem jaké neuvěřitelné nelogičnosti jde v jednom filmu napáchat. Herci nudní a nesympatičtí, atmosféra žádná, dialogy byste zasechli duchaplnější i v mateřské školce a strašidlo, které je k smíchu... lepší popis pro tenhle film bohužel neexistuje. ()

kosta73

Podle zdejších hodnocení jsem čekal nějakou příšernost, ale v závěru jsem byl až skoro příjemně překvapen. Film se drží zaběhnutých pokračovacích klišé, jako klíště, takže Pumpkinhead má místo malé skupinky teenagerů k dispozici rovnou celé městečko, první půlka vesele odsýpá a jste ( jsem ) filmu ochotni odpustit i poněkud absurdnější scénář. Skvělá atmosféra a poctivé triky, kterými disponoval první díl série, jsou sice ty tam, ale zase přibylo na krvavosti a gore, což se ale nakonec dalo čekat, neboť režie se ujal Jake West zodpovědný za o rok mladší gorefest EVIL ALIENS. Druhá polovina filmu je ale nudná až hanba a některé scény a dialogy jsou, co se týká logiky, až na samé hranici únosnosti. Škoda. Kdyby se podařilo udržet tempo první půlky, mohlo to být vcelku důstojné pokračování vkusné jedničky. ()

lennyd odpad!

V jednom polorozpadlém krematoriu si našli docela výhodnej kšeft - ne uplně prohnilým mrtvolkám berou orgány (včetně kůže) a tyto dál prodávají. A když je o mrtvolky nouze, nepohrdnou ani náhodným kolemjdoucím. Jednomu takovému dárci orgánů se podaří utéct, a celej kšeft prozradit na místní policejní stanici. Při šťáře v krematoriu se najdou i pozůstalí několika místních, a ti uzavřou dohodu s nedaleko žijící čarodějnicí. Svoji krví vzkříší dávného démona, které se pak za ně pomstí na pachatelích (kteří mimochodem z celého průšvihu vyjdou nepotrestáni - asi je soudnictví všude stejné jako u nás). Ale démonovi se moc nechce do pomsty, tak to bere hlava nehlava. A jedinou cestou, jak se jej opět zbavit je zabít ty, kteří jej vyvolali ... Uh. Co říct. Myšlenka by nebyla marná (vyvolaného demona se zbavit zabitím jeho vyvolatelů), ale zpracování stojí za pěkný kulový. Kromě toho, že démon je pěkně hnusnej (a nejen proto že by ho hnusným chtěl režisér udělat), herci jsou taky takoví nevýrazní (ají když je démon jednoho po druhým likviduje. Jedině bych zmínul zajímavou scénu se zničením kostele, ale to je tak všechno. Zdaleka se vyhnout ... ()

Bobik9

Nepochopím tak nízké hodnocení. Celkový přívěh byl slušný, dobře sedící hudba, výborné herecké výkony, především doktora a Ed Harveyho a relativně strašidelná Baba Jaga. Nebylo to nic převratného, ale rozhodně to nespadá do podprůměru kalsických vyvražďovacíh horrorů. ()

spiritus odpad!

Velice šitózní film, to se jen tak nevidí...řadil bych to tak do kategorie "C" a to ještě s odřenýma ušima. ()

bobstock odpad!

Další z omylů, kdy jsem si démona verzi z 88 roku spletl s tímto. Kvalitou to šlo hned dolů po rychlé ukázce místní obludy z lesů. Škoda, že sem si tykvohlava poprvé zobrazil právě zde. Sebralo to absolutně veškeré tajemno, zbytek byla hloupá nahánečka pachatelů krádeže lidských orgánů. Levná animace stvůry + nemotorný pán v gumovém obleku. Lance Henriksen jako zoufalý duch našeptávač. Snad jen na tu Ioanu Ginghinu se dalo koukat. 15% ()

Mania

Líbí se mi nápad, ale to zpracování je tedy otřesné. Konec je dobrý, zapadnou do sebe nějaké části, který se nepostřehly v průběhu filmu, i když většina je celkem odvoditelná od začátku. Bohužel moc zvratů tam na diváka nečeká. Taky bych úplně seškrtala milostný trojúhelník, to podle mě do takových filmů prostě nepatří. Možná bych dala tři hvězdičky, ale to by to muselo být aspoň trochu strašidelné... Démon mi až příliš připomíná vetřelce, (vím, že to bude asi tím, že je 'dělal' stejný člověk), celý film jsem jen čekala kdy mu z tlamy vystřelí druhý zuby. monolog: Oni ty těla vozí do bažin právě proto, že v krematorium nejde pec, přeci pak jí nakonci musí opravovat, aby spálili ty těla. Duch se tam objevuje proto, abychom pochopili, co se stane s těma, kteří se rozhodnou démona vyvolat, ze začátku je to celkem nelogické, ale myslím, že hlavně závěrem se to dost vysvětluje. ()

Heroine

Teda, 26%. To je síla. Musím říct, že i když je to jen přihlouplý horor, zase až tak zle to nevidím. Viděla jsem už i horší. ()

Deratizer

Tato verze, kterou jsem viděl jako první, se mi líbí ze všech verzí tohoto hororu nejvíc, ikdyž hodnocení ostatních tomu rozhodně neodpovídá. Film má působivou temnou atmosféru a je hezky ztvárněn. Naopak původní verze z roku 89 mě rozhodně nějak extra neoslovila. Tato hororová série má i zajímavou hlavní myšlenku, takže hvězdička navíc. ()

Rathalos

Treti Pumpkinhead a sice to nie je ziaden filmovy hit,ale celkom slusna zabava zrovnatelna s dvojkou,dalo sa na to pozerat,nie je to az taka hororova katastrofa,ako tu na CSFD je hodnotena,opat priemer...:-) ()

Johny M.

První Pumpkinhead, co jsem viděl a vůbec ne tak špatnej, jak jsem podle místního hodnocení očekával. Douga "Pinheada" Bradleyho žeru už od prvního Hellraisera a i tady byl skvělej. Na nějakej lacinej horůrek poměrně slušný efekty, atmosféra i hudba. Pro mě fakt slušný 3,5* (a to jsem uvažoval i o 4ech*). ()