Profesor Ethan Learner veze rodinu z koncertu, a když zastaví u benzinové pumpy na Reservation Road, jeho syna srazí a usmrtí auto řízené rozvedeným právníkem Dwightem Arnem. Ten veze svého syna z baseballového zápasu. Arno z místa nehody ujede. Tragédie zasáhne oba muže stejnou silou. Ethan, jehož manželství prochází krizí, není schopen přijmout synovu smrt, bere vyšetřování do vlastních rukou a rozhodne se najmout právníka. Dwight má trýznivé výčitky svědomí a enormní strach, že mu jeho bývalá žena zakáže kontakt s vlastním synem, mu nedovolí přiznat se. Souhrou neuvěřitelných náhod se Dwight stane Ethanovým právníkem. Teď už je jen otázkou času, kdy se pravda dostane na povrch! (TV Nova)

Sharleen

Opäť zaujímavý film a opäť je v ňom Jennifer Connelly. Tentokrát však viacmenej sekunduje výbornému manželovi Joaquinovi Phoenixovi a previnilcovi Markovi Ruffalovi. O trošku vyšperkovanejší scénár a dala by som určite 5 hviezdičiek, ale aj takto sú to veľmi slušné 4. Tento film si určite zaslúži lepšie hodnotenie, ako tých momentálnych 66%. ()

LdaVinci

Divím se, že to nemá více procent. Přece to co se stalo v tom filmu... když se vcítíte do těch postav. To je prostě na zamyšlenou. Herci zahráli na jedničku, což jsem od těchto jmen taky čekal, ale musím je vyzdvihnout. ()

Humprt Pum

Kritika, se kterou se ztotožňuji: WALLS TREET JOURNAL: It's amazing how quickly movies can reveal themselves. I say this on the basis of a little game I sometimes play with myself, trying to infer what's to come -- style, pacing, gracefulness, clumsiness, promise or lack of it -- from the first five or 10 seconds of the first scene. Much more often than not, those few seconds prove predictive. They certainly are so in "Reservation Road," a deadly earnest and deadly dull psychological thriller whose opening shot of an audience at an outdoor music recital is at once artificial, overlit, suspiciously static and yet discernibly, almost haplessly, acted. The next few seconds, at a Red Sox game, may not qualify for my own game, but they're stridently and insistently manipulative. A story of interlocking -- I'm tempted to say gridlocking -- fates, "Reservation Road" was adapted by John Burnham Schwartz and the director, Terry George, from Mr. Schwartz's novel of the same name. The precipitating event is a terrible accident -- I'll say no more, for fear of making the movie sound interesting and tempting you to see it -- an accident that touches the lives of a husband and wife played by Joaquin Phoenix and Jennifer Connelly, and a divorced father played by Mark Ruffalo. Both fathers are remarkably dislikable, while every step of their way -- a route that takes us through grief, guilt, rage and vigilantism -- is predictable. The director's approach to his turgid tale is nothing if not forthright. His only aesthetic strategy, as far as I could see from the many minutes that followed the first five seconds, was putting Vaseline on the lens during a long shot at a funeral. ()

sirrgulo

Film pro mě byl trošku zklamáním. Herecké výkony se mi líbily a nezklamaly mě, děj byl též solidní, ale tvůrci se mohli soustředit taky trošku na hudbu, která by pomohla v některých scénách zvýšit napětí. I když v závěru jsem se trochu dočkal. Přesto pro mě právě hudba byla kámenem úrazu celého snímku. Být lepší asi bych přidal jednu možná i dvě *. Škoda ()

gotham

Reservation Road je temné psychologické drama o jedné nešťastné události, která tragickým způsobem zasáhne do života dvou milujících otců. Děj filmu je sice občas kostrbatý, ale vynahrazuje to skvělé herecké obsazení. Phoenix, Ruffalo i Connelly předvádí opravdu vynikající výkony, umí diváka vtáhnout do emotivní dramatické podívané a nenechat ho chladným. Režisér navíc skvěle stupňuje tempo až do závěrečného finále, což se mu daří i díky rozumné stopáži. 70% ()

wallax

Veľmi slušný snímok so skvelým Joaquinom a Markom o silnom pocite viny ktorý zožiera človeka, ktorý si uvedomuje svoju chybu a túži ju veľmi napraviť...ale to už jednoducho nejde...jediné čo ešte môže spraviť, je vyjsť v ústrety spravodlivosti ale tým sa obrať o slobodu. Silné drama o dvoch otcoch ktorí milujú svoje deti, o ich strete so smrťou a ich zmysle pre spravodlivosť. ()

zzzzzjjjjj

Velice solidní, už od pohledu americký film, který jsem nedávno shlédnul v televizi. Nevidět ho v televizním vysílání, tak bych o něm asi ani nevěděl, jako většina neví doteď, podle počtu hodnocujících... Pro rodiče s malými dětmi docela psychologické téma, vžívají se do oné situace (Viz můj taťka). Skvěle si zde počal Joaquin Phoenix, zároveň i Mark Ruffalo. 👍🔝 Konec jsem popravdě (nejen od nich) čekal trochu vypjatější, napínavější a né že si ho domyslíme sami... Každopádně to je věc názorů... Být toho, neštítil bych se ohodnotit 5*, ale díky poslední čtvrthodině srážím jej na 4* a 78%. ()

DonBraso

Tady je už je jedno jestli silnější tři nebo slabší čtyři. Herci drží vcelku emoční drama na vysoké úrovni. Sice by i zde stačilo ještě víc přitlačit na pilu. Ethan v podání Phoenixe přijde tomu na kloub takovým dost pochybným způsobem, policie je opět na menším bodu mrazu a tak je vlastně cajk, že jdeme za rodinou. To je tu silnější téma a popravdě drží pohromadě. Samozřejmě ne ve filmovém příběhu, který během sekundy dokáže změnit celý Váš život. 75% ()

david666

Solidní drama s kvalitním hereckým obsazením. Zejména scény v úvodu a ke konci filmu jsou dost silné. A J.Phoenix snad ani špatně hrát neumí. J. Connelly s M.Ruffalem mu zdatně sekundují. Ke konci jsem si říkal, že obětí může být i ten, kdo se zpočátku nezachoval správně - svědomí tě dostane. ()

bonovox

Od tohoto filmu som očakával oveľa viac, žiadne vyvolané emócie, žiadne vygradované finále..., veľká škoda, pretože herci predvádzajú slušné výkony. ()

lehkoživka

Silné téma v hodně slabém zpracování. Ethanova rodina je tak strašlivě ideální - rodiče tak moudří a zodpovědní, děti šíleně roztomilé, krásné a hodné jak cvičené opičky - něco mezi reklamou na pribiňáčka, hypotéku a prášek na praní. Film obsahuje přesně 3 myšlenky: 1. viník nehody, který zabil dítě a ujel, může být taky člověk, který trpí. 2. Pomsta není řešení. 3. Vyrovnat se se smrtí vlastního dítěte je setsakra těžké. Takže staré osvědčené "pravdy", deklamované pomocí těch nejprovařenějších holywoodských klišé. Jednu hvězdu dávám za konfrontaci Ethana a Dwighta, která byla poměrně silným momentem, přestože Joaquin Phoenix chvílema dost přehrával. Druhou za herecké výkony Marka Ruffala a Jennifer Connely. Jinak slabota. ()

Kudeat

Pěkné .. řekl bych, že se film velmi povedl. Ale i přesto mi tam něco chybělo, něco, díky čemu bych dal ještě o hvězdičku víc. Supr obsazení, zajímavý děj ale zvrat nenastal a závěr nebyl nějak neočekávaný. Klasický film u kterého znáte konec už v polovině. Samozřejmě mě potěšil Joaquin jelikož je to můj nejoblíbenější herec, ale jak říkám nic zvláštního. Nezanechalo to ve mě žádné pocity. Na filmu jako takovém žádné chyby nejsou, ale nedivím se, že nemá žádný fanklub. 4* ()

gezper

Naprosto průměrné drama s pořádně americkým nepravděpodobným vztahovým propletencem. Nebýt Phoenixe a Ruffala, tak to nemá nic moc co nabídnout. Bez nich by se dalo dokonce hovořit o nudě a šedi. [50%] ()

Kozlowski8

Hlavními postavami příběhu jsou dva muži. Prvním je Dwight, který srazí a zabije autem malého kluka a od nehody ujede, druhý muž je Ethan, otec onoho přejetého klučiny. Dwighta drásají výčitky, Ethan je odhodlán najít viníka za každou cenu...Zajímavý emotivní příběh o tíze svědomí a vnitřním vypořádáním se s osobní zodpovědností, které si v určité míře prožije asi každý a z pohledu druhého muže je to zase obrovská bolest ze ztráty dítěte a zároveň nenávist vůči tomu, který to způsobil, přerůstající až v posedlost pomstít se. Film je zákonitě postaven právě na těchto dvou hlavních postavách a Mark Ruffalo i Joaquin Phoenix si vedou velmi dobře. 65%. ()

Franki69

Film pro jakéhokoliv rodiče...s excelentními Phoenixem a Ruffalem. V anotaci je řečeno vše, film je skvělý a tenhle temný příběh podal uvěřitelně mrazivě...Dávám 80% ()

Max40

Moc smutný film,který si asi už víckrát nepustím.Což neznamená,že by byl špatný,ale prostě si myslím,že jednou a dost.Dokázál jsem se vžít do pocitů obou otců,kterým jedna událost změnila celej život.Myslím si,že 70% by si film zasloužil. ()

pirate

Na drama téměř vůbec nejsem a pokud ano, tak je to už rarita. A protože mě tento film udržel bez jediného zívnutí, tak má 50%. ()