Funny Games USA

• USA Funny Games (více)
Drama / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiální text distributora)

ProchY01

Podhodnoceno. Chápu, že je to kopie (zřejmě dokonce 1:1), ale řekl bych účelová - zpřístupnit film širšímu publiku - já například jsem původní film vůbec neznal, dokud nevznikl tento (a věřím, že nejsem sám). Tedy hodnotit negativně jen kvůli remaku zde není na místě. Pokud to tedy nebudu brát v úvahu, tak mi zůstává povedený thriller se vším všudy. ()

Monniques

No, smíšené pocity z tohoto filmu. Začátek přiměřeně dobrý, no a pak ta druhá část mě jakoby zklamala. Delší nudná pauza a pak to zcela neočekávané pokračování mě moc nenadchlo. Herecky samozřejmě zdařené, ale ten divný děj. Přesto dávám tři hvězdičky. ()

Rafafareye

Buržoazní spratci otráveni pozlátky se mstí na člověku jako takovém. Už je zřejmě nebaví lovit zvěř a proto ochutnávají novou hru, která jim nabízí mnohem víc adrenalinu a perverze. ()

ta*jemna* odpad!

...absolutně zbytečnej odpad a ty pseudoumělecký pětihvězdičkový bláboly k tomu tady mě utvrzují v tom, že jsem letadlo... ()

90125

No dobre, uznavam istu umelecku ambiciu pana rezisera natocit psychotriler inak ako sa to bezne robi (bez hudby, bez mnozstva rychlych strihov). Lenze tomuto filmu, ak to teda chcel byt psychotriler, sa vobec nepodarilo vytvorit to co by som ja od takehoto typu zanru v prvom rade ocakaval, teda napatie. Asi od polovice som pozeral na hodinky a cakal kedy to uz skonci. A podivnosti typu, ze ma herec zo sceny oslovi a spyta sa ma ako divaka ci sa mi film paci, som teda nepochopil. Taktiez mi nebolo jasne "co chcel basnik povedat" scenou, ked si herec ovladacom od videa vratil odohraty dej a scena sa odohrala znovu, inak. Mozno ze su to originalne tahy, ale mne sa nepacia. A mozno to nechcel byt psychotriler, ale akasi satira a ja som to vobec nezachytil. Pre mna tento film nezachranila ani krasna Naomi. 45 % ()

teseth odpad!

Film prvních 50 minut působí naprosto bezchybně a pokud by končil tak já bych dal za 5*. Pak přichází neskutečný průser zvaný dálkový ovladač. Nevím, kterého debila mohla taková zhovadilost vůbec napadnout. Celý výsledek snažení jde totiž do kopru. Nepřekousnu prostě takové diletantství, které dokáže během minuty z parádní psychařinky udělat totální sračku. Takže odpad je na místě. ()

vaexp

Je to krutý film a přece není, protože člověk skoro neuvidí žádnou brutální scénu. Když se k násilí zchyluje, najednou kamera zabere jinou postavu, což je možná pro nás ještě horší, neboť začíná pracovat naše fantazie a vymyslíme si mnohem brutálnější scénu, než by ve filmu mohla být. Od začátku do konce jsme přinuceni fandit Anně a její rodině v nesmyslném boji, kde jedna nezdvořilost může znamenat smrt pro některého z členů rodiny. ()

ivanlaris

Hnusnejší film som asi nevidel. Z tohto mi vyplýva, že keď si niekto príde k vám požičať vajcia, rovno ho pretiahnite bejzbolkou alebo ešte lepšie brokovnicou. Otras... Fuj! ()

pepca72

Dokonalé psycho hororové explotation. Tak nepěkné pocity jsem už dlouho u filmu nezažil, jako u tohoto snímu, a to myslím v dobrém. Na mně to stupňování psychyckého teroru s přechodem do fizického násilí fungovalo výborně. Hlavní záporáci byli fakt hnusní, a jejich role jsem jim žral i s navijákem. Film jede na plný pecky, a nenchá na chvíli vydechnout. Plná palba, za 5 *. ()

Filatov

Docela dobrý thriller s nesympatickou dvojicí šikanovatelů a sympatickou trojicí hlavních hrdinů. Prostě nikdy nevíte, jakýho magora můžete potkat, takže pozor na to, aby vás někdo neprosil o čtyři vajíčka. Pak ať se vám v hlavě rozsvítí červené světýlko pozor :-) Naomi Watts je kost a body dávám i za to, že šikanovatelé přímo mluví s námi diváky, tím že se ptají do kamery, to nás úplně vtáhne do dění, jako bychom u toho byli také. Dalším přínosem je neotřelý konec, kdy jednou dobro nezvítězí nad zlem, ale naopak. Jinak jsem ale postrádal více překvapivých momentů. ()

Ms.Iris

Skvelé herecké výkony, vrátane mladého Georga.. paradox milého úsmevu, prívetivého hlasu Petra a Paula a zároveň ich bezohľadná drzá brutalita voči nevinným ľuďom.. dlhé zábery na nič, ktoré majú čo-to do seba.. zábery len na tvár, v momente keď však chcete vidieť viac a štve vás to.. Peter a Paul, resp. režisér Haneke sa zahráva nielen s danou rodinou, ale aj so psychikou divákov. Na jednej strane sa mi tento štýl filmu páčil, na druhej strane ma film rozčuloval a pobúril. 4* ()

Pythonator

Zábavné hry typických amerických psychopatů. Naomi Watts za jedna, film spíše za pět (tedy při známkování jako ve škole). Jen díky Timu Rothovi jsem dosáhl až na dvě hvězdičky. Koho by bavilo dívat se na utrpení nevinné rodiny??? Psychopaty? ()

tomiss

Po uchylnej pianistke, dalsia lahodka z cukrarne tohto psych-loga/pata(??) :) K tomuto kusku som sa dostal uplnou nahodou v TV. Zacalo to nevinne, dvaja (celkom sympaticki) mladici idu pre vajicka ku susedom. Ak si nieco v zivote neviem predstavit, je zazit to, co zazila rodina v tomto snimku. Pocit bezmocnosti, s ktorym sa reziser az nemiestne zahrava, komunikacia s divakom a neustala otazka, ktora vas sprevadza celym filmom: "Este nemate dost?" Az sa cudujem sam sebe, ze som to dopozeral do konca...Osobne by som tento protest proti nasiliu vyniesol na piedestal psycho-thrillerov. Videl som ho jediny krat a ten pat-hviezdickovy dojem, ktory vo mne doteraz tlie si nechcem kazit opatovnym zhliadnutim...aj ked ma laka pozret si verziu z roku ´97 ()

Richie4422

Meeh.. príliš snaživý byť psycho, ale akosi to tomuto konkrétnemu filmu nejde a pritom by stačilo viac týrania a ponižovania, kľudne aj nahá scéna, takto vás ten film počas psycho momentov zobudí a necítite sa úplne uspokojený scénami. Michael Pitt ale dokonalý a on sám tento film dvíha na inú úroveň. Twist viditeľný, dejová línia dopredu daná, preto pokus o vyvolanie nádeje nefungoval. 2,5 hviezdy, dve sú ale málo, takže tri. ()

uprchlice

"Funny Games" je bezesporu kvalitní podívaná, která v divákovi vyvolá pocit strachu a on má důvod film vypnout, ale atmosféra je tak hustá, že zkrátka film musíte dokoukat do konce. Mladí chlapci, kteří udělali jedné americké rodince peklo během jednoho večera a v jejich vlastním rodinném sídle, vás zaručeně dostanou svým vystupováním a možností rodinu zabít tím nejrychlejším způsobem. Naomi Watts svou roli zahrála na vybornou. Ovšem herecký výkon Tim Rotha trochu pokulhával a nebyl dost přesvědčivý v roli, kterou hrál. Naopak jsem si myslela, že se diváky snaží zmást svým chováním. Každopádně na remake je horor "Funny Gemes" kvalitně natočen a zaručuje neklidné spaní. ()

chlievik

Nevidel som originál, ale myslím že ani nemusím, bola by to zbytočná strata času, viem si živo predstaviť ten nemčúrsky odpad, len bez HD kamery ešte, s nemeckými ksichtmi, aj keď.. aj tieto boli dosť "nacistické". Neznášam filmy tohto druhu, pretože je strašne ľahké ich natočiť, netreba myšlienku, nič prekvapivé, ani inováciu, prosto nič, len snahu šokovať, a byť hrubo brutálny a úplne cynický. Nudia ma tieto snímky, nebavia ma, a plus aj škodia spoločnosti (myslíte že to nikoho nenaprogramuje, aby v tých dvoch kreténoch videl seba?), a hoci umenie by malo mať úplnú slobodu, a preto ju rešpektujem, a aj takéto "diela" musia mať slobodu byť stvorené, ale totálne ich treba dať dole minimálne aspoň slovne,ukázať ich ako úplne primitívne, neumelecké, stupídne a nemajúce v sebe akúkoľvek inováciu ani myšlienku. Toľko filmov je presne na toto kopyto: prídu, začnú jemne, má to najprv nádych drzosti, citlivý divák jasne vidí, že z toho bude masaker, divím sa, že to tí manželia nepostrehli, tak jasné, tak očividné, a potom sa to zvrtne, zabíjajú, ak má režisér úchylku to ukazovať, tak to ukáže, ak má úchylky byť "tajomným", tak to nezobrazuje, toto je výlučne len podľa jeho psychiatrickej diagnózy, a nakoniec sa z toho protagonisti tým najcynickejším a úplne chladným spôsobom dostanú, a ani sa nevyjadrí, že zlo nie je potrestané, a že to stojí za úvahu atď, pretože celý film sa nesie v schéme, že "čo je vlastne zlo?", a že to vlastne všetko nič nie je, a idioti, ktorí to sledujú a nechápu, a nepriznajú si že sa im páči úchylný film to hodia do roviny, že sa jedná o satiru. Satira? Prečo ma to nenapadlo, a niekde som nevidel jej prvky a nikde som sa ani nezasmial? Chýba mi snáď zmysel pre humor? Alebo ma nepresvedčili herci? Tí dvaja mladí šaškovia, zjavne jeden dostal angažmá preto, lebo je gay, a možno aj ten druhý, herecký výkon Rotha a Wattsovej je nepodstatný, pretože ho ledva zobrazujú, hoci Wattska sa vedela rozplakať a ukázať šialený strach, to áno, ale inak je to tak skryté a neukázané, a vlastne ich tam dvoch ani netrebalo, lebo hrali len invalidov z jednej pecky golfákom, a jednej pecky do brucha, nechápem, to vlastne ani nemuseli hrať oni dvaja, mohol to hrať hocikto, boli tak nenápadní ako pes ktorý skapal, divím sa že vôbec vzali tieto roly, ktoré ich radia v tomto narcistickom filme až na druhé možno až tretie miesto, proste narcistické recitály sebavedomého teplého modela ich radia až niekam do spomienkovej geriatrie alternatívnych hercov 90-tych rokov, čím ich dosť zosmiešnili, čo sa mi nepáči, a tiež herecký výkon mladého Pitta je smiešny, je úbohy, nepresvedčivý, príliš uhladený, nikde nevidieť stopy vnútornej agresie, pripadá mi to ako teenagerský hitlerjugend bez dôvodu, bez zranenia v sebe, ktoré by bolo motorom na takéto správanie, celé je to nelogické, lebo.. takto riskovať..hocikedy mohol (kým kreténe nemali pušku) Roth schmatnúť nejaký svietnik, a prásknuť jednému z nich po hlave a bol by the end, čo ak spomeniem, povedia, že som idiot, že to predsa režisér vedel, a práve preto to malo byť tak ako to bolo, a možno tým nájdu aj "dôkaz" vyhlásenej neexistujúcej satiry. Nuž myslím, že zdá sa, že pán režisér si na tom asi doma onanuje vtáka, videl som aj jeho iné filmy, je to úchylný starý úbožiak. Natáčať filmy o sériových vrahoch sú takmer vždy sračky. Buď sú ponuré, alebo cynické, alebo je tam príliš veľa násilia, a iné to ani nemôže byť. V tomto prípade, to druhé, režisér vsadil na cynizmus, a dohnal ho do extrému, v snahe ukázať "genialitu" v jednoduchosti s vajíčkami, neviem čo je na tom geniálne, toľko sa obdivuje génius vrahov, ale keď sledujem niektoré reálne príbehy, zisťujem, ako to boli idioti s IQ 60, alebo od detstva týrané a nevyrovnané osobnosti, bez inteligencie, a keby aj jeden zo sto bol geniálny a nadaný, tak nikdy nieje kľudný a vyrovnaný, a preto nepôsobí tak lacno, ako tí dvaja. Možno ma fakt len nepresvedčilo herecké podanie Pitta, a možno tomu nedám "odpad" preto, lebo to násilie tam nie je zobrazované tak kreténsky ako vo filmoch ako Hostel alebo Kill Bill. Ale inak stratený čas pre mňa. No jasné, a "alternatívni umelci" mi teraz povedia, že v tom neviem nájsť umenie a že tomu nerozumiem, a že nerozumiem genialite a blabla, ok, urobte niečo čo je 1.nové, 2.čomu nebudem rozumieť a nebudem to chápať a odídem šokovaný, lebo teraz som bol skôr znudený, a mohol som popri tom počúvať filharmóniu v slovenskom rozhlase, 3. urobte niečo čo bude poznať každý a nebude to komerčný brak,a nebude to lacné B-čko, a potom sa budeme baviť. No a ešte... kamera.. tá bola celkom fajn, ale to ma bavilo len na začiatku. Hovoriť tu o prevratnom umeleckom diele je.. smiešne, množstvo nedocenených samozvaných artistov sa snažia kompenzovať si svoje životné komplexy práve tým, že sa upnú na obranu takýchto blbostí ako je tento film. Strašne by som chcel vedieť na základe ČOHO ste označili tento film za "kritiku násilia na obrazovkách". Režisér urobil Pianistku, podobnú uchylárčinu, a nemyslím že je to náhoda, urobiť dva filmy ktoré majú sadistický podtón znamená holdovať niečomu podvedome, môžete mi rozprávať čo chcete, réžo je úúúchyl, nejde o kritiku ani satiru. () (méně) (více)

tribican

Tak jsem zase jeden z těch, co zřejmě "obrovský přínos" tohoto filmu nepochopili... Dvojka kluků, u kterých nikdo nechápe, o co jim vlastně jde, neschopná ženská, chlap bez kapky empatie a dítě, které zažívá hrůzný teror. Některé scény (mrtvý pes padá z auta) podle mě byly zcela zbytečné a film spíše potopily, stejně tak jako návrat psychopatů do domu (buď neměli odcházet vůbec, nebo se už nevracet). I tak bych film hodnotil spíše kladně a považoval bych ho za určitou formu psychologického dramatu... ale scéna s ovladačem mi zničila jakoukoli představu o tom, že bych se na film mohl podívat po druhé. 45 % ()

Mates Hradecky

Film je opium lidstva. Divák omámen ponoří se v děj a jeho vlastní starosti jsou v té chvíli upozaděny až do závěrečného defilé nekonečných seznamů členů štábu. Pokud ovšem film toto umožní. Promlouvání na diváka do kamery tento prožitek nabourává. Nemám to rád již od dob Štěpánky Haničincové a čertíka Bertíka. I zásahy do děje dálkovým ovladačem připomínající trikové studiové scény z Arabely. Škoda tak, že se ke mě nedostala již v době premiéry původní evropská verze. Ta USA verze je prý prakticky stejná, ale bude asi stejná jako USA vepřo-knedlo. Hrozivé téma remaku začíná být více než deset let po vzniku originálu poněkud vyčpělé. Navíc ve srovnání s běžnými zprávami, kde nám každý večer servírují precizně natočená umělecké videa bojovníků IS zobrazující brutální popravy náhodně lapených obětí v dresech pracovníků Technických služeb. V celkové zábavní produkci USA jedná se i tak o nadprůměrné dílko. A višničkou na dortu je Naomi učinkující polovinu filmu v poloprůhledných gaťkách. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu