Funny Games USA

• USA Funny Games (více)
Drama / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiální text distributora)

jda23

Dalsi z filmoveho klubu, tentokrat remake ako uz vsetci vieme. Scenar robeny asi na nejakej dobre overenej tlačiarni na cenne papiere, naozaj dobra kopa driny a talentu. This is it ! Upgrade-ovane psycho mojej doby, nervozne rozpravanie, všeobecna nedovera v seba sameho. Mimoriadne trasľavé napatie počas skoro-skoro celeho filmu. Alebo keď sa s vami niekto hraje ako s nimi... chvilľu mi trvalo kym som sa vratil. Byl jsem zděšenej jak ten čech ! ()

radeckator

Jelikož jsem od filmu s označením horor očekával trošku něco jiného a neustálé čekání na to kdy tam někdo na někoho jukne pozornosti mé lehce odvádělo, tak mírné zklamání. Dále jsem měl celý film neustále nutkání srovnávat ho s Mechanickým pomerančem i když se jedná o film z úplně jiného soudku, ale za to asi pravděpodobně mohla ta všudypřítomná bílá. Jinak film herecky hodně dobře zvládnutý (Pitt 1*), ale moc moc mě mrzí, že jsem neviděl originál a teď už snad ani nechci, jelikož se bojím, že po tom co znám děj by mě moc nebavil. Tak snad možná za nějaký ten rok. Jé, už teď se těším :-) ()

markotter

Jako rodič a manžel jsem měl s tímhle filmem dost problém - pořád jsem si představoval, že ta rodina jsem já. Chlapci byli výborní (Michaela Pitta jsem viděl ve Snílcích a tohle bylo torchu jiný kafe..). ostatní herci si moc nezahráli..:-) .Ocenil jsem, že ač americký film, tak rozhodně nebyl korektní a tvůrci se nebáli sáhnout po nejtvrdším kalibru. Trochu mi to připomínalo Jezero smrti, ale proti němu to bylo v 2. polovině nudnější. ()

spacylemon

...krásně tísnivá atmosféra... Bohužel jsem na otázku toho vošousta, jestli se rodinka dožije rána, odpověděl správně. Tím jsem přišel asi o největší klad filmu, totiž o překvapení, že vlastně žádný skutečně překvapivý dějový zvrat nenastane. Jak by taky mohl nastat, když se při každé šanci na záchranu, postavy chovaly jako úplní dementi bez nejmenšího pudu sebezáchovy - bylo to snad proto, aby se divák cítil ještě více frustrovaně? Jestli jo, tak to se teda fakt povedlo. Totální bezvýchodnost. ()

Dumb

Emocionálne drásajúci snímok, perfektne vystihnutá psychológia postáv, obsah neuveriteľný avšak Hanekeho režisérskou rukou uveriteľný, psychologická precíznosť podmienená žiadnou hudbou, zdĺhavými statickými zábermi ale najmä zábery priamo nepoukazujúce na to, čo si konzumný divák žiada(napr. nahá Naomi Wats v zábere kde je snímaná len jej tvár) implikuje akýsi vnútorný dialóg so sebou samým. ,,Metafyzická“ scéna s ovládačom je na prvý pohľad nepochopiteľná avšak je kľučovým bodom, kulminujúcim poukázaním na už spomínaný ,,vnútorný dialóg“(divák, ktorý funny games sleduje ako manifest násilia, pre pobavenie, divák ktorý chce vidieť krv, sadizmus, divák ovplyvnený televíznym násilím, síce spolucíti s obeťami avšak s pocitom ,,nadradenosti“ a ,,skazenosti“ akoby ,,držal palce“ násilníkom... v tom nadíde naivná scénka kde sa Naomi oslobodí zo zaviazaných rúk, uchopí brokovnicu a tohto ,,hrdinu“ nečakane zastrelí! – divák si pomyslí, trápny ,,happy end“/dobro apon v nejakej miere vyhráva nad zlom/ avšak použitím ovládača sa emócie vracajú, aj keď po menšom šoku, na správnu kolaj, avšak filmová hodnota klesá: - pre nepochopenie). Haneke je režisér s dušou psychológa a kritika spoločnosti a Funny games U.S. je toho dôkazom. ()

sehe

Chápem,že Funny Games USA má nielen svojich odporcov ale i svojich obdivovateľov.Mňa táto hra M.Hanekeho s divákom absolútne dostala.Psychický teror,násilie,skvelý Michael Pitt v roli synčeka zo zazobanej spoločnosti,ktorý sa z nudy zahráva s ľudskými životmi.Chcete sa staviť,že o deviatej ráno budete mŕtvy?Snáď sa ma to v živote nikdy nikto nespýta. ()

gemi

Výbornou atmosféru ruší občas přespříliš dlouhé záběry bez střihu, ve kterých se nic neděje. Promlouvání "padoucha" k divákům je vysloveně stupidní a postavy se v druhé polovině filmu chovají tak hloupě, že si říkáte "doufám, že vás zabijí pomalou a bolestivou smrtí". ()

kwaicheng

Působilo na mě dojmem dílka, jež se poněkud lacině snaží šokovat diváka pomocí dvou anetických, podivně fakansky ostříhaných hochů. Přepadená rodina byla dost divná též, otec se sesypal hned ze začátku, Naomi Watts coby matka byla nesympatická od prvního záběru, děcko vypadalo jak z Hičkoka, tudíž nejsympatičttější mi bylo to jejich psisko, které bohužel skapalo hned zkraje. ()

pabelito

Násilný, nechutný, krutý film, ktorý sa vôbec nepozerá ľahko, ale na ktorý tak ľahko ani nezabudnete. Fuj, fuj, fuj & štyri hviezdičky!! ()

Oonika

To promlouvání do kamery bylo teda dost hrozný. Celý to vlastně bylo dost hrozný, ale udělalo to na mě docela dojem. Vůbec bych nečekala, že mě tahle šílenost nakonec docela strhne, i když jsem to místy chtěla vypnout, hlavně kvůli tomu napětí, nedalo se to vydržet.... No, zkrátka dobrá šílenost. ()

porky93

Je až neuvěřitelné, jak Haneke dokázal opravdu vynikající film totálně pohřbít jednou scénou. Onou scénou s ovladačem se totiž z originálního a výborně natočeného psycho-thrilleru stal jen trapný pokus o filmový experiment. Proč trapný pokus? Protože tento experiment, který má poukázat na touhu řadového diváka po násilí, osloví pouze právě na tento typ stupidního řadového diváka odrostlého na primitivních béčkových hororech. Přitom do oné scény (občasné hovory do kamery se dají ještě ignorovat) to byl vskutku výborný a dobře klapající film a já se skvěle bavil. Za valnou většinu filmu, jenž je koncipována jako psychologický thriller bych dal asi 5*. Kdybych ovšem měl film hodnotit jako experiment, nebylo by to ani na jednu hvězdičku, a proto mám dosti smíšené pocity. Jinak herecké výkony, kamera a režie opravdu stojí za to. Zkrátka a dobře mohl to být výborný film, kdyby se Haneke nesnažil za každou cenu vypadat jako velký intelektuál a celý snímek tak nezkazil. ()

Searison

Hodně depresivní , zvrácené, ale zároveň ironické až trapné. Není nic lepšího, když u Vás film vyvolává všechny možné emoce. Určitě lepší než film prospat ;). 80% ()

tančísvlky

Film búra obvyklé koncepty bežného diela. Chce byť za každú cenu originálny a to u filmov Hanekeho je skôr do diaľky jasné. Manipulácia z divákom je však pozoruhodne fungujúca. Stále čakáte , že sa nejako vyjasní a ono nie. Haneke je zvláštny prípad, nezapadajúci do žiadnych tabuliek. Mrazivý príbeh z ktorého radosť určite príliš mať nebudete. Vrcholom všetkého bol spätný návrat udalostí , to už bolo príliš veľa. Dám len priemer. Logiku v tom nikto nehľadajte a ja to mám pod kontrolou... ()

10Domik10

Obsah je výstižný: Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu !! Niekto si to pozrie rád, iný sa tomu vyhýbajú. Nikto však nemôže povedať, že sa niečo takéto vo svete nedeje. Za nedávanie si "servítky pred ústa" mi je F.G.USA sympatickým filmom. ()

k4m1k4z33

Kruté, surové, ze začátku mě oba usmívající se chlapci pěkně rozčilovali, ale pak mě začal bavit ten kontrast jejich klidu a paniky ostatních účastníků hry. ()

ljukyljuk

Veľmi znepokojivé a ak si tento film chcete pozrieť štýlom "vonku je pekne, tak na deke a slnku aj takúto vec zvládnem", tak NIE! Nerobte to! lebo sa zrazu pristihnete, ako už fajčíte tretiu cigu po sebe, čo vám to je tak nepríjemné. Tie ich ksichtíky, ako boli úlisné, tak boli uveriteľné, najlepšia bola ale jednoznačne Naomi Watts, ktorá acted the shit out of it, asi tak by som to... No napriek tomuto pocitu, čo to vo mne vyvolalo, napriek štýlu, napriek vývoju príbehu, ktorý bol veľmi zaujímavý (v polovičke filmu som už myslel, že ok, stačilo a zrazu... loptička, do piče!!!), napriek všetkému to ale vo mne nezanechalo nejaký message, ak nejaký malo, len som videl šialene brutálnych ľudí robiť šialene brutálne veci a, čuduj sa, svete, dialóg o alternatívnych realitách ani prihovorenia do kamerky mnou až tak veľmi nepohli. 66% ()

criticson

V případě Bílé stuhy jsem autorův chladný, takřka chirurgický odstup od tématu kritizoval, avšak v tomto případě byl zcela na místě. Funny Games jsou dokonalou studií lidského strachu, sebekontroly a psychického trýznění, které mi způsobilo nevolnost už po pár minutách sledování. Ohromný hold navíc vzdávám skvělé Naomi Watts, nejen za tu obdivuhodnou akrobacii jen ve spodním prádle, ale i hmatatelnou hrůzu, jež z ní vyzařovala po celou dobu téhle filmařské "šikany". ()

Wann

Funny Games USA patří mezi ty filmy, u kterých někteří lidé prohlásí že je to genialita a někteří lidé zase že je to odporné, ironické, blbé a cynické. Tento film člověk nesmí tak trochu brát vážně a morálku na 2 hoďky hodit za hlavu. Mimochodem natočit úplně stejný film dvakrát, akorát se známějšími herci byl dobrý tah a myslim si že se docela vyplatil jelikož původní Rakouskou verzi nikdo nezná. ()

kukkik odpad!

Nuda, šeď. Do domu nějaké nudné americké rodiny příjde nějaký floutek v rukavicích, začne pokládat otázky, po jejichž položení by jakýkoli alespoň krajně soudný člověk volal záchranku či policii. Později se objeví další floutek stejného ražení. Co chtěl tento film říct? Nevím. Asi nejsem dost umělecká duše abych si pracně vydedukoval (vymyslel...) poselství tohoto díla. Pořád jsem čekal na nějaké rozuzlení, třeba že jeden z příchozích si nasadí nějakou masku a začne běhat po domě s kudlou nebo něco co by rozproudilo děj a udělalo z toho koukatelný horor ale ono nic. Dejte mi 5 000kč, jednu kameru, 5 náhodných lidí bez hereckého vzdělání, jednu až dvě budovy se zahradou a maximálně 5 dní natáčení a vznikne naprosto stejný film jako Funny Games a Funny Games USA. Nudný, nesmyslný a korunu tomu nasazuje tak dokonale zamaskovaný nízký rozpočet tím, že herci kteří neumějí hrát, prostě nehrají. Pouze čtou text bez stopy emocí. Někdo to považuje za umění ale prostě herec (jehož úkolem by mělo umět zahrát emoce) který ''hraje'' tak, že kdyby mi jeho text přečetl google translator nepoznal bych rozdíl, je podle mě při natáčení plně nahraditelný papírovou kulisou. Ne, prostě ne ==) odpad! ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu