Funny Games USA

• USA Funny Games (více)
Drama / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiální text distributora)

Marcos

Celkem netradičně pojatý film,který se vyhýbá zažitým pravidlům. Žádné extrémně drastické scény a proudy krve,ale strach a beznaděj v sázce o život. ()

dkas

Až zazvoní chlapec v bílém v rukavičkách a bude chtít vejce, hned volám policii! Dost znepokojující film, ale ty experimentální scény mi tedy spíše vadily, kazilo mi to atmosféru. Chvílemi to trochu připomínalo 15 minut, ani ne tak dějově, jako spíše myšlenkou. Jo a fanouškem kapely Naked City se zřejmě nikdy nestanu, ta jediná píseň ve filmu je fakt šílená. Ale do filmu se náramně hodí :o) ()

vozralec

Nakonec přece jen za čtyři hvězdy. Psychopati odvedli solidní práci v rukavičkách. Tatík trošku bačkora. Zajímavé zpracování. Nezbývá než konstatovat, že Seagal by vše vyřešil za 5 sekund. Nemáte vejce? ()

HanaGr

Nebudu si hrát na to, že jsem to pochopila a že mě ten film děsně bavil a na rovinu napíšu, že jsem nasraná! WTF??? Dálkovej ovladač??????? ()

filip289

Čakal som že sa mi to bude páčiť viac. Herci boli skvelí, to musím uznať, reakcia pred použitím ovládača 10/10,ale v niektorých častiach ma film proste nudil. ()

celticek

Těžko se to hodnotí, ale jsem spíš znechucený. Rozzuřila mě hudba. Naomi Watts vypadá ve spodním prádle moc dobře a to je asi jediné pozitivum. Chápu, co tím chtěl režisér říci, ale tato poloha mi nesedí, navíc na téma nesmyslné násilí jsem viděl filmů dost a ani jeden nebyl tak špatný jako tento US remake. Originál jsem neviděl, ale už teď k němu přistupuju skepticky. Zbytečná ztráta času, to jsem radši měl pokračovat v rozečteném Sandmanovi. ()

joelly01

Jedna dolu za fakt, ze se, alespon v mych ocich, jedna "jen" o pretacku pro emericky trh. To snad Mistr nemusel, mohl nam misto toho vpalit neco ale uplne jineho. To bysem se radovala lepe. ()

ANTYCHRYST

Po letech viděno a musím opravit hodnocení na 3 * jako musím říci že mi ti dva namachrovani hajzlici neskutečně pili krev.. celé to je psycho jízda ..jak mluví slušně a nervujou ty majitele jako by se nic nedělo.. škoda že rodinka nebyla početnější a více brutality by neuškodilo.. Samozřejmě konec jak si ty dva srace podaji a zmasi je.. 65% za tu znepokujici atmosféru... ()

Anomiska

Síce nikdy žiaden výskum v podstate nepotvrdil súvislosť násilia a pôsobenia médií, ale toto je tak znepokojivý film, že ho fakt už nepotrebujem vidieť. ()

ardno5

Tak díky tomuto filmu já budu spát jen 5h před prací?? Naprosto nulová atmosféra, ale proklatě špatný a ujetý scénář, který pluje proti proudu všedních hororu.. Opravdu nevkusný film plný dlouhých záběrů jak ze sedmdesátých let alá král Oidipus.. Dávám 1* za herecký výkon Naomi. Opravdu nemohla za ten špatný scénář a hold se chovala tak stupidně jak bylo psáno.. Zvrhlý a nudný a hloupý... No dávám 20% a už to doufám nikdy neuvidím :-) ()

alldo.raine

Nejhorší snad je, když ti dva nejsou na scéně. To jsem měl stažené půlky a hlavou pod dekou, co se kde kdy zase stane. A tadruhá scéna na konci s golfovým míčkem. Brrrrrr. Nikdy víc. ()

MFloyd

Tak upřímně nevím, jestli to byla taková s***ka, nebo jen kravina, co se tváří jako geniální reflexe... já vlastně nevím čeho. Kdyby to někdo nepochopil, ani jedno není kladné. Nejdříve je tu začátek, který na vás uvrhne temnou atmosféru, kdy čekáte, že něco přijde, ale vy sedíte ztuhlí a nevíte, kdy a co přijde. Už už bych film začal chválit, když potom nastane onen zvrat a všechno jde, budu slušný, k šípkům. Zaprvé chování obětí je u spousty případů fakt retardovaný, například to, že pokud nemůžete chodit, většinou vám pomůže třeba hůl... a co se používá u golfu??? Zadruhé pasáže, kdy se děje něco děsivého a film se snaží dojit krutou scénu pomocí statické kamery a dlouhých (tady si neodpustím sprosté slovo), kur**sky dlouhých a nudných scén. Já vím, že to možná působí, jako nízká empatie k postavám, ale když jsou celou dobu tupé a jediný, kdo dokázal velmi dobře hrát, byla Naomi, tak si u mě prostě hluboké prožitky nezaslouží. Pak přichází naprosto WTF momenty s ovladačem, bořením čtvrté zdi... no ale věřím, že tvůrci si po dokončení pohonili nad každou scénou, jak je geniálně vymyšlená, jak užaslý divák bude střídat zadržování dechu a brek. Zatímco já jsem si přál, aby ten "magický" ovladač byl v mojí ruce a já mohl zmáčknout vypínací tlačítko. ()

koudi

Tak tenhle snímek mě dostal. Přemýšlím jestli je to jenom sranda nebo opravdu zdařilý kousek. Herci a jejich výkony bezpochyby excelentní.*SPOILER* Pitt si mluví do kamery a rozebírá situaci pro diváka. Pak když mu zabijí kamaráda, tak si přetočí děj zpátky a zachrání ho. A ve scéně na lodi, kdy je ještě zrnko naděje, že se alespoň poslední člověk zachrání ze spárů sympatických maniaků, tak to Pitt rychle ukončí s poznámkou, že už má hlad a nechce se mu čekat na závěr :D:D to mě dostalo. Jedním slovem !BLÁZINEC! a já musim dát 5 hvězd. ()

Baki

Neviděl jsem původní verzi a proto jsem si myslel, že mě tato verze nadchne, protože jsem ještě nic podobného neviděl. OMYL!. Tenle film mě absolutně nevzal. Připadal mi hrozně dlouhý a nudný. 2* moc. ()

LukeSharp

Velmi zajímavá,trošku divná a šílená podívaná. Hlavní dva psychopati jsou tak neskutečně švihlí až je to sympatické a fandil jsem jim celý film. Narozdíl od vřeštícího Rotha,toho malého haranta a... no tady už bych lhal kdybych řekl,že mi vadila polonahá Naomi Watts. Ale stejně mě prostě více bavily hry obou sociopatů a kdyby druhá půlka nebyla nudná a už přece jenom nesmyslná(viz přetáčecí scéna) asi bych nahodil plných 5*. Nicméně je zde pro mě velmi užitečné poučiní. Nebijte sousedy když si přijdou pro vajíčko a vždy bud'te zdvořilí!! 75% ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu