Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

Xavi6

Asi nejlepší muzikál, který jsem kdy viděl, opravdu! Depp jednoznačně zazářil, děj byl naprosto perfektně rozpracovaný, celkově to budilo dobrý nádech, jde vidět, že mu zpívání opravdu jde. :) ()

Teabag

Paráda! Depp, Carter, Rickman - všichní vynikající! Vizuálně působivé, hudebně zajímavé. Co k tomu dodat? Nic. Silné 4*. ()

Bingos

Johnny si s Bonhamkou chytlavě pobrukují a máchají přitom břitvou nebo pečou lidské bochánky. Je to svižné, morbidní, vizuálně úchvatné, temné a hlavně vtipné ... ehm ... říkal tady někdo Tim Burton?? ()

Hanes88

Trojice mých hodně oblíbených herců (Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman) byla hlavním důvodem, proč jsem se na tento muzikál vůbec díval. Ale jsem za to rád! Mělo to náboj, zajímavý děj a ještě zajímavější konec - to jsem vážně nečekal :-). 75%. ()

Itar

Výborné texty, příjemná hudba a jeden malý velký příběh o tom nechutném Londýně. Silné čtyři, které táhnou nahoru především herecké výkony tria Depp / Bonham Carter / Rickman. Sacha Baron cohen však potěšil taktéž. ()

J*A*M*A*L

Začátek mě absolutně zklamal těch prvních patnáct minut bylo naprosté utrpení.Jasně je to muzikál, ale nemůžou se tam přece minutu vybavovat a dalších pět minut se neustále zpívalo.Když po těch minutách utrpení začlo být trošku lepší už to přesto zachránit nemohlo. ()

vander19

Neoblubujem muzikály. A nevšimol som si, že Sweeney Tod je muzikál. Zrejme zato sa mi na začiatku nezdalo, že príliš spievajú. Ale vydržal som až do konca a musím priznať, že celkom sa mi to páčilo. Burton nádherne vykreslil pochmúrnosť Londýna tej doby. Krásna práca kamery, svetiel a do toho fantastiký výkon hereckej dvojice Depp, Bonham Carter ma proste donútil to dosledovať. Hlavne Helene Bonham Carter bola úžasná. Strašne sympatická, pochmúrna a zároveň sexi. Len škoda tých piesní, často sa opakovali. Inak by to bolo geniálne. ()

Paldiny

Tie pevecké čísla boli dosť strašné, ale inak celkom milý príbeh o holičovi čo zarezával turistov Londýna a potom ich domácim servíroval na tanieri. Kam sa hrabe Doktor Lecter. Burton vyčaroval krásnu ponurú atmosféru do akej sedí chladnokrvný Deppov pohľad. Ten síce pripomína viac sériového vraha, než chlapa so zlomeným srdcom, ale vadilo to menej ako tie krásne, na kolene napísané pesničky. Nechal by som Sweeneym oholiť toho kto rozhodol, že film bude muzikálom. ()

woodsman

pribeh dobry ale ten muzikal to dost kazil to bolo fakt zle ale film dobry hnusne sceny niektore na konci riadny zvrat to som necakal ()

fastum

Jelikož jsem nikdy nebyl příliš vášnivým fanouškem muzikálů, sám jsem byl zvědavý, jak na mě Sweeney Todd zapůsobí. Musím říct, že bodoval na plné čáře! Herci v čele s Johnym Deppem jsou krásně namaskovaní (bílý make-up) a přidávají na skvělé horrorové atmosféře, která vás usadí do křesla. A jak se tak proplétáte dějem a písničkami, začnou krvavé vraždy za účelem odplaty, které vyvrcholí ve finále doslova krvavou lázní. Do toho všeho je ještě zakomponován příběh lásky dvou mladých lidí. Úžasné! Tim Burton zase vytasil esa z rukávu. ()

kapibara

Tim Burton, režisér kultovních trháků a modla mnohých filmových nadšenců. Patřím mezi ně. Johnny Depp a Helena Bonham Carter ve svých postavách nezklamali. Ale taky nepřekvapili. Zpěv byl velmi průměrný, to ale zase tak moc nevadí,ne? Vždyť je to jen muzikál... K jeho filmům se zkrátka nejlíp hodí Danny Elfman, jeho dvorní skladatel a kamarád. Jeho melodie k Burtonovým filmům prostě nemají chybu. Film samozřejmě nepostrádá jeho typický rukopis - temná atmosféra, nalíčení herci s děsivým výrazem ve tváři. Všechno přesně tak, jak to chceme od našeho oblíbeného Tima vidět. Jenže já bych chtěla víc. Na Burtonovi mám nejradší jeho doslova černý humor a takové to jemné hračičkování, detaily a invenci. Tady mi to chybělo. Chvíllemi jsem se (Bože odpusť mi!) i nudila. Možná je to tím, že jsem od filmu očekávala příliš. Do děje jsem se doopravdy dostala až v posledních asi 20ti minutách filmu, které byly skutečně působivé (za ně možná časem přidám další hvězdiku, až se na film podívám znova) a doopravdy jsem se bavila při písni paní Lovettové, kdy sní o šťastném životě na pláži. Johnny má na sobě rozkošné pruhované plavečky a k tomu neodolatelně otrávený a lhostejný obličej. Příběh byl jednoduchý (někdo tu psal, že snad plytký - s tím nesouhlasím) možná až příliš, to je taky jedna z věcí, na které mi chyběla práce režiséra s modrými brýlemi. Inu - Karlík, Edward, Ed Wood a další kusy z Burtonovi dílny tímto filmem zůstávají nepřekonány. Tečka. ()

KatRi

Budete moji! To je heslo nelítostného holiče, hrdiny tohoto krvavého příběhu z Londýna. Vizuální stránka je opravdu jedinečná, prostě burtonovská, takže si vlastně ani neuvědomujete, kolik krve kolem vás protéká...Uhrančivý, trpící, neodpouštějící, pomstychtivý, šílený i naléhavý, přesně takové pocity jsem měla z Johnnyho Deppa, který mě démonickým výrazem i svou vizáží uchvacoval. Ani mi nevadilo, že jeho zpěv nebyl dokonalý. Navíc mu zdatně sekundovala Helena Bonham Carter (paní Lovettová), představují společně silnou sestavu, která nenudí. Také atmosféra města na mě dýchla svou opravdovostí. To se ovšem nedá říct o představiteli zamilovaného mladíka ani "Boratovi." (Adaptace jedinečného divadelního muzikálu Stephana Sondheima z roku 1979) ()

Dallas

Tipický Burton. Ničím z brusu novým ma tu neprekvapil, ale mne to aj tak na veľmi slušný zážitok stačilo. Tradične vyšpičkovaná stylizácia postáv aj scény. Jeho dvorný herci (a on vie prečo si ich vyberá) opäť výborný. Hudba a texty piesní skvelé a ich interpretácia väčšinou veľmi dobrá. Príbeh je v celku dosť jednoduchý, ale jeho postupná gradácia až k výbornému finále je úžasná. Musím sa priznať, že som čakal trochu menej krvi (dievča čo sedelo predomnou v kine si občas zakrývalo oči), ale na kvalite to neubralo. Tim Burton je jedným z mojich obľubencov a vôbec ma nesklamal, aj keď videl som lepšieho Burtona (a nie jedného). 80% ()

M.I.K.E.

Ani nevím jak tento morbidní, avšak vizuálně skvělý snímek mám vlastně brát. Jako muzikál, který se snaží svými na oko duchaplými texty vyprávět příběh o pomstě B.Bakera nebo jako černou úchylnou komedii s geniálě-vizuálním podtextem? Zvolil jsem si možnost druhou a nesmírně sem se bavil. Škoda jen, že pouze každá pátá píseň byla obsahově a hudebně opravdu zajímává. Naštěstí Johny opět potvrdil, že je herecký chameleon první třídy a už ve svých 43 letech dokázál záhrat opravdu vše a jako třešničku na dortu přidal i zpěv. Navíc Boah Carter mu skvěle sekundovala. Žádný Top film to sice není, na to má bohužel moc hluchých míst a slabší příběh, ale naprůměrnou zábavou se nazvat dá. ()

dehlie

keď som na to išiel vôbec som netušil, že sa má jednať o muzikál, očakával som niečo ako horor/ krimi. jasne víťazí forma nad obsahom, helen bonham carter nad deppom a v závere malý toby nad všetkými. niečo tomuto snímku však chýbalo, bola to tá povestná burtonovská poetika, ktorú nemal ani hlavný hrdina ani samotný príbeh.70% ()

mota

Zklamání. Byť muzikál, nečekal jsem u Burtona pokles o třídu dolů. Nepočítaje hlavu třeštící vysoké tóny, kterých bylo na temný Londýn privela. ()

Macik

Aneb jak pravil Rudolf Hrušinský v mém tolik oblíbeném filmu Bílá paní, když schvaloval coby soudruh předseda divadelní hru o bílé paní: " No mělo to talent, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že by tam neměla být ta bílá paní" :-) Takže muzikál ano, ale nemohu se zbavit dojmu, že by se tam nemělo zpívat :-) Vpodstatě zápletka je více než triviální (a už tak často viděná), že jediný čím může být film zajímavý je právě pojetí pana režiséra. A proto se ptám, bylo nutné z toho mít muzikál? Co z toho udělat normální film, s lepším scénářem a né že postavy přichází, odchází a tak nějak si na plátně dělají co se jim zachce. Vše je vykonstruováno a upraveno pro Deppa aby strávil na plátně co nejvíc minut, že se jaksi zapomnělo na ostatní postavy a jejich prokreslenost. Závěr je dost syrový, že ani živá kráva na to není tak syrová. Vpodstatě se ale několikrát máchne břitvou a je po všem. VERDIKT:Tim opět vykreslil atmosféru nádherně. Nepatřím mezi ty, co se jim zprotivuje tím, že je pořád stejný. Takový je Burton! Bohužel tady samotný příběh je trošku jednodušší a scénáristicky nezvládnutý. Příště bez zpěvu, Time ;-) ()

Vejrrr

Trochu zklamání... Mít angličtinu na takové úrovni že bych nepotřeboval titulky mohl by být můj názor jiný, protože jsem slyšel krásně znějící rýmy, ale takhle to byly nechytlavé melodie (narozdíl od Corpse bride), takže z té hudební stránky by to bylo na 1a půl zašedlé hvězdičky. Jeden by si myslel, že když se nevyvede hudební stránka věci, tak po herecké a dějové stránce to bude o poznání lepší. Bylo... ale nevalně... Obsazení dokonalost sama, to je pravda... Depp,Carter a Rickman ... líp to nejde... A k ději.. Příběh lásky dvou mladých lidí mě upřímně bavil víc než zapejkání lidí do koláčů. Těžko říct, kam se podělo tu Burtonovský kouzlo a proč to celý na mě působilo tak chladně... ()

ekomo

Na muzikál se tu našlo až příliš záběrů na pryštící krev. Jinak velmi nápaditý děj s průměrnými hereckými výkony, které ovšem zdaleka oslnuje pestrost námětu a skvělá režie. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)