Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

lukasd

Mnohem víc by se mi zamlouvalo, kdyby to byl klasický film a ne muzikál. Hudba, kterou ve filmu použili, mě totiž absolutně nezaujala. Zdálo se mi, že se tam prolínají snad dvě dost unylé melodie, do kterých herci chvílemi recitují a chvílemi nikterak zajímavě zpívají. 65% ()

Mikeel

Burton je pro mne prostě modla, která dovede všechno do dokonalosti. A Depp? Já už nevycházím z údivu, co všechno tenhle chlap dovede - perfektně hraje, ale on umí i dost slušně zazpívat a totéž platí o Heleně Bonham Carter. Jediné, co mi vážně vadilo byla ta kýčovitě šťávová krev, ale tak co. Jinak vážně slušný kousek! ()

Ant_Antony

Týhle Burtonovce jsem nějak nepřišel na chuť a abych pravdu řekl, nudila mne už od vylodění Deppa v Londýně, což je sakra brzo... Vše naprosto předvídatelné, i samotný závěr, který byl po rozvláklém ději zbytečně rychlý a možná i přiškrcený... Holičovu pomtu jsem si představoval poněkud jinak a rozhodně s menšími potoky krve... Světlou tečkou je scéna z trhu se Sacha Baron Cohenem... ()

záplata

Jeden z nejlepších Burtonů. Film, ve kterém jsem objevil talent a všestranost úžasné Heleny Bonham Carter, která zde podala jeden z nejlepších výkonů své dosavadní kariéry. Nechybí černý humor, nadsázka, ironie ani skvělá hudba. Film, který nadchne i odpůrce a nevyznavače muzikálů. Pro mě jasných 5 bodů s vědomím, že je to jeden z nejpovedenějších filmů posledních let. ()

AIMÉE

Je libo masový koláč s namletým lidským prstem anebo krev tryskající z Deppových zákazníků... obojí dostanete v hojných dávkách za doprovodu dobřé zvládnutých vokálů přítomných Herců. A pak je tu ta Burtonovská atmosféra.. Takže další pán na holení??! ()

laepus

Skvělý Burton - ne tak skvělý jako v Ospalé díře nebo Mrtvé princezně, ale rozhodně lepší než třeba v Karlíkovi nebo Edwardovi. Je zbytečné uvádět, že vizuální stránka přebíjí vše ostatní, což je v tomto případě docela škoda, protože herecké i pěvecké výkony jsou zde na vysoké úrovni a také gradace filmu je vynikající a film stále někam spěje, nezastavuje se a poslední půlhodinka je opravdu vrchol. ()

Ollie235

Žánrově mě Sweeney Todd naprosto minul, ale to jsem věděl už dávno před tím, než jsem se odhodlal tento film shlédnout. I tak jsem měl nemalá očekávání a těšil jsem, ale budiž k hodnocení. Natočené pěkně, výběr herců výborný, ale tím pro mě pozitiva jaksi končí. Hudba není přímo špatná, ale od muzikálního zpracování bych opravdu očekával víc a tak mi tam spíše překážela. Krve je spousta a místy se mi zdála spíše zbytečná. V příběhu jsem postrádal trochu více napětí a přišlo mi, že důležité informace byly odhalovány až příliš lacino. Deppův výkon snad hodnotit ani netřeba (ten jeho účes bych chtěl mít!), překvapil mě Sacha B.Cohen v zajímavé roli, která mu velice sedla. Celkově musím uznat, že jsem se nenudil, ale nadšen také nejsem. Díky parádnímu konci jsem uvažoval o 4*, ale ty 3 budou ďábelskému holiči slušet více. ()

mazadlo

Nelíbí se mi když se ,,velký" režisér začne opakovat a vykrádat. Takže pohled na zpívajícího Edwarda , smíšeného s Beetlejuice a vlastně se vším co už jsme viděly mi příliš originální nepřišel. Hvězda za to že je to pokus o to převést muzikál tohoto typu na plátna kin. Za zbytek palec dolů. Prostě podle mě i Burton musí přijít s něčím trochu novým aby nebyl pořád tak stejný...nuda. ()

TwoFace

Tim Burton naservíroval temný, skvěle obsazený muzikál s dobrou hudbou a hektolitry krve. Přiznám se, že to byl první muzikál, který jsem kdy viděl. Ze začátku jsem z toho byl docela rozpačitý, koukal jsem na to hlavně kvůli Johnny Deppovi, ale nakonec jsem byl mile překvapený. Působivý vizuál, skvělé herecké a pěvecké výkony, černý humor a příběh, který mě přivedl k původní londýnské pověsti, jež se ihned stala mou oblíbenou. ()

Milky.

Pro mě naprosté zklamání, Burton už neví coby a vykrádá sám sebe. Většina filmu nudná a nezáživná....očekávání daleko předčilo výsledek. Depp standardní. ()

Movie Gourmet

Film ve kterém Johnny Depp předvádí neuvěřitelný výkon. Nejenom, že jako vždy skvěle hraje, ale navíc i skvěle zpívá. Není to sice první film, ve kterém by pěl takovéto "operní árie", ale měl být filmem za kterého toho OSCARa už konečně měl dostat, když ne za roli Jacka Sparrowa z "Pirátů z Karibiku..." Burtonovic familie jsou dobrá psycha a kdo jiný by mohl splnit jejich ulítlé morbidní fantazie lépe než Depp. Verdikt: 4* a 80 %. ()

Ukko

Kupodivu mi to přišlo docela dobré a to nejsem nějak zvlášť velký fanda Tima Burtona. SIce jsem měl trochu problém se samotnými písněmi (melodie a texty mi přišly divně nezpěvné a plné patosu), ale jinak jsem byl mile překvapen. Nic zásadního, ale hezká atmosféra filmu a poměrně originální zpracování mě potěšily. Takže za tři. ()

Nethar

Poněkud krvavé to bylo, to je pravda :-) Ale v téhle stylizované podobě to vlastně ani moc nevadí. Písně mě nějak extra nezasáhly, ale herecky paráda. Těžko si představit vhodnější potemnělou dvojici než Deppa a Carterovou, k tomu Rickman a je vystaráno. Místy správně černohumorné. ()

Renfield

Nejsem zrovna muzikálový divák, většina mě příliš nezaujme a není to jejich kvalitou, prostě to není můj šálek čaje. Holič je ovšem zcela jiný případ, písní bylo sice až příliš, ale byly vcelku příjemné a poslouchatelné, dokonce si některé pamatuji dodnes. Přesto nejsou v celém filmu to nejdůležitější, tím je silný a pěkně napsaný příběh... možná i proto, se mi Sweeney Todd tak líbil. Své na tom samozřejmě dělá i herecké obsazení, v němž je k "sežrání" především Helena Bonham Carter (nebo její hosté?), zpívá nádherně a hraje snad ještě líp. Johnny Depp je zaručená herecká kvalita a i přes náročnou roli opět nezklamal a to ani zpěvem. Celkové pojetí je opět nádherné, tak jak jsme od Tima Burtona zvyklí, ale trochu zamrzí můj pocit, že už jsem to všechno viděl. Především pak pan holič samotný je dost podobný jednomu zahradníkovi. Ale jinak není co vytknout, atmosféra je patřičně temná a nějaký ten černý humor se tu také najde, i když, i toho by mohlo být více. Naopak velice potěšilo finále, to bylo opravdu výborné a jsem rád, že titulky přišly v tu nejvhodnější chvíli. 75% ()

kamigava

Některé písničky jsou velmi skvělé, ale některé zase ne. Námět se mi líbí a v podání Tima Burtona ještě víc. Deppovi ten zpěv šel slušně. Nečekal jsem, že umí takhle zpívat a ta jeho vizáž je velmi ponurá a ďábelská jako ostatně byl tehdejší Londýn v 19. století. Krvavé vraždící scény jsou syrové a působily reálně. Pořád by ale film mohl mít větší spád. Při některých zpěvech ten děj plyne pomaleji. Atmosféra je na druhou stranu k nezaplacení. PS: Nejvíce se mi líbila scéna, kdy Sweeney zpívá s Turpinem písničku "Pretty Women", která je velmi sarkastickou vložkou při plánování Turpinovy vraždy. Nebo na konci jak Sweeney tančí s paní Lovettovou hned vedle mrtvoly jeho ženy. Jinak jsem četl už i knihu o tomto holiči. FIlm je ale za mě na 60%. ()

geimz

Tretiu hviezdu pridávam za už tradičné remeselné kvality Tima Burtona. Inak mi Sweeney nesadol vôbec, či už pesničkami (neviem, či je to len moja zaujatosť voči muzikálom, ale tie pesničky sú proste otravné a nemelodické), alebo príbehom - Sweeney vraždí kohokoľvek vlastne prečo? Kvôli mäsu do buchiet? Možno divákovi, ktorý od Burtona nikdy nič nevedel, sedí Sweeney Todd lepšie. Pre mňa ľahký podpriemer. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)