Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

Evziiik

Opět oni, Johnny Depp, H.B.Carter a Tim Burton mě přiměli k pěti hvězdičkám. Příběh sice postrádá Timovu úžasnou fantazii, přesto se mi líbí. Pochmurné a temné prostředí, zdrcené srdce Benjamina Barkera oproti paní Lovettové, která je plná naděje, že jednoho dne získá pana Todda jen pro sebe. Přesto, že nakonec všichni končí nešťastně - smrtí, alespoň dcera hlavního hrdiny má naději na lepší život. A vlastně je pro ni jenom dobře, že se nedozvěděla, že právě přišla o oba rodiče. ()

Hnedoocka1

Mám velmi ráda muzikály, a popravdě řečeno je tento můj nejoblíbenější. Zaujal mě zpěv, velmi dobré texty a hezky udělané pochmurné prostředí. Johnny a Helena jsou skvělí, nejlepší dvojka všech dob. ()

JirkaWade

Je to určitě zajímavé dílo, spoustu hudby, chladnokrevných vražď, ale přeci jenom ke konci už mi připadalo vše příliš ohrané a nezáživné. ()

C.A.T.

Film, který mě od začátku až do samotného výtečného konce, donutil s neskutečným úžasem zírat na obrazovku. Úžasné provedení, naprosto geniální Johnny Depp, který mě přesvědčill na 100%, že si dokáže zahrát i zhrzeného vraha a jako vždy okouzlující Helena Bonham Carter s kombinací s perfektní hudbou. Sympatický cynismus a parádní konec. Pro mě jednoznačně 5*. Burton byl, je a bude vždy skvělým režisérem, ale s tímto snímkem se tedy opravdu vytáhl. ()

Devoon

Spievajúci Johnny Depp a Helena Bonham Carter? Veď prečo nie?! Ó áno ak máte náladu, na zaujímavý krvavý muzikál vrelo odporúčam! Film som videla 3krát a po pravde štvrtýkrát si ho pozriem možno o dva roky, keď už zúfalo nebudem vedieť, čo si pozrieť! Ale páčilo sa mi to! Ten koniec bol najlepší, naozaj som niečo také nečakala, čo ma potešilo. Ak sa doma naozaj nudíte, tak si tento film určite pozrite! ()

GiorgioB.

Jasně, nejlepší způsob, jak se pomstít někomu, kdo vám zničil rodinu a celej život, je založit si živnost, vraždit jednoho zákazníka za druhým a čekat, až se do fronty postaví ten chlap, kterej si to zaslouží. To by mě zajímalo, jak by tenhle film dopad, kdyby si ten soudce nechal narůst fousy. Fontány krve mě moc nepobavily, písničky taky ne. Snad kdyby se ďábelskost ústřední dvojice odkrývala nějak postupně, aby tam byla aspoň ňáká záhada a napětí... ()

Torcida.hr

Když jsem si film pustila, tak jsem nevěděla, že je zpívaný, ale mile mě překvapil. Podruhé se mi líbil už víc a Johnny hezky zpívá :) ()

Eclipsis___

Na mňa priveľa spevu. Niekomu to išlo, niekomu nie, ale aby na 5 minút hovoreného slova pripadlo 8 minút spevu...no nie, na muzikál som chuť nemal, ďakujem. ()

Bassko

Celkom dobrý film s hrôzostrašnou myšlienkou no v prevedení do filmu to také brutálne nebolo. Kruto mnoho krvi na spievajúci film pri čom tie piesne boli podľa mňa otrasné, nemalo to melódiu jednoducho iba rýchlejšie rozprávali a neskôr dvíhali hlasy no hrôza, ale film bol zaujímaví to musím uznať.... ()

Verdell

Sice zajímavý film s typickou Burtonovskou atmosférou, ale na můj vkus tam bylo až moc krve a od poloviny jsem měla pocit, že už se tam nedělá nic jiného, než podřezávají krky. Mnohem víc by se mi líbilo, kdyby se to zpracovalo normálně a ne jako muzikál a Helena Bonham Carter s Jayne Wisener zpívaly až přehnaně vysokými hlasy. Ze všech filmů, co jsem od Tima Burtona viděla se mi Sweeney Todd líbil bohužel nejméně. ()

padlar

Jedním slovem? Zklamání. Jinak, strašně dlouho se ve filmu vlastně nic neděje, jen se v téměř pravidelných intervalech střídají mluvené a zpívané pasáže, a pak je tu už rovnou finále. Které je mimochodem docela očekávatelné. Zajímavé je celkové vizuální pojetí snímku. To, jak je u Burtona obvyklé, je impozantní. Ale je to také to jediné, co mě na celém snímku zaujalo, což je docela slabé. Navíc mě při sledování filmu rušilo, že zatímco dialogy byly předabované, tak zpěvy měly titulky (i když uznávám, že to až tak nemá co do činění se samotným filmem). ()

vancoura

Poznámka k zajímavostem: Sweeney Todd pořádně oholí tři muže. Tím z nich, který není zmíněn je soudce Turpin. ()

El_Barto

Když vezmete hromadu lidí, kteří jsou ve svém oboru skutečná esa, tak to většinou nefunguje ( třeba ve sportu Real Madrid se svým projektem Los Galácticos I) a stejně tak to dost často platí i ve filmu. Ale Sweeney je výjimka, Johnny Depp, H. B. Carter. A. Rickman. T. Spall, S. B. Cohen... všichni to jsou herci par excellence a jejich kombinace se neskutečným způsobem povedla. Násilí tam skutečně mohlo být méně, ale i tak se mi to moc líbilo a muzikál jsem si zamiloval, škoda že ho nikde u nás nehrají :-( ()

fero12

Tim Burton aj s Johnnym Deepom v plnej kráse. Skvelé prostredie troška my prekážalo že je to muzikál. Ale DOBRE ()

Reidi

Neuvěřitelně dobře natočený film.Skvělé obsazení,Skvělé výkony(jak herecké tak pěvecké) silný příběh tomuto filmu nejde skoro nic vytknout.Skoro.Tím ale u toho filmu je podle mého konec,který by si zasloužil víc než mu bylo dáno. 85% ()

KristKrist

Hororový muzikál doporučený kamarádkou,který jsem shlédla kvůli ní a triu Johnny Depp,Alan Rickman a Helena Bonham Carter. Všichni tři podali skvělé herecké výkony a na film jsem se dívala hlavně kvůli nim. Muzikály zas tak až moc nemusím,takže v tomhle směru film nedovedu nějak ohodnotit,i když pravda,že místy jsem se u něj nudila. Jinak námět příběhu je zajímavý,myslím si,že by mě to bavilo víc,kdyby to nebyl muzikál,ale muzikál to je,to zas nemůžu fimu vyčítat. Je to příběh s místy prázdným dějem(hlavně když se zpívá :D) ,proto dávám tři hvězdičky. 60% ()

sedmdevet

Typické, typické, a proto prostě víc než dobré. Navíc postavy v sobě přes tu neobvyklé náslilí mají jakousi křehkost. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)