Hedvábná cesta

• Kanada Silk (více)

Psala se tehdy šedesátá léta 19. století a šarmantní francouzský bohatý syn starosty Hervé Joncour v podání Michaela Pitta měl všechno, o čem ostatní muži sní. Výnosnou práci, luxusní hřejivý domov a v něm především čarokrásnou milující ženu s tváří Keiry Knightleyové. A přesto nebyl zcela spokojený. Chyběly mu totiž životní výzvy. I z toho důvodu se nakonec vydal do Japonska, v té době téměř nepřístupného cizincům, aby jednal s tamějšími hedvábnými magnáty o možnostech interkontinentální spolupráce a pokusil se zařídit obchod snů. Nakonec ale v zemi vycházejícího slunce nalezl mnohem víc, přičemž možnost propašovat zapovězené hedvábné červy do Evropy byla tím nejmenším. Japonsko nabídlo svému hostu především lásku dívky, konkubíny, jejímuž půvabu navzdory všem kulturním a společenským překážkám Joncour okamžitě propadl. Tím se ale dostal před nevyhnutelnou volbu. Vynikající kamerou a hudební složkou, z pera Ryuichiho Sakamota, působící obrazové romantické drama natočil v roce 2007 kanadský režisér François Girard, jehož unikátní smysl pro poetiku mohlo české publikum ocenit již v roce 1998 v nezapomenutelných Krvavých houslích. (oficiální text distributora)

Linsang

Může mi, prosím, někdo vysvětlit, proč se vůbec takovéto filmy točí????? Absolutně o ničem. Kdybych si deset minut po začátku zchrupla a probudila se deset minut před koncem, o nic bych nepřišla. Nechápu, co v takovém filmu dělala Keira Knightley? Ta má snad na víc než na tuto neskutečnou táhnoucí se nudu. ()

Antonymi

Rozvláčné bezobsažné nic. Čekala jsem alespoň nějaké poselství na závěr, zajímavou pointu, ale stejně jako celý film to i na závěr nabídlo totéž - hezké obrázky bez hlubší myšlenky. Velké plus za výpravu, kostýmy, kameru a tak dál, ale co je to platné, když to má divákovi kromě statických záběrů houby co nabídnout. ()

Pythonator

Keira tu má konkurentku v kráse v jedné opravdu sexy Japonce. Ale o čem byl film si moc nepamatuju. Vím jen, že hlavní hrdina je nesympatický a jeho představitel se hodí spíš na role psychopatických magorů, které mu tak dobře jdou. ()

EmmaMorley

Po prečítaní knižnej predlohy som bola veľmi zvedavá na filmové spracovanie. To ma bohužiaľ sklamalo, najmä kvôli obsadeniu hlavnej postavy. Michael Pitt je na postavu Hervé Joncoura primladý, pôsobí nezrelo a neatraktívne. Celkovo bol pre mňa film oveľa slabším zážitkom ako kniha, chýbala mu hlavne jej hĺbka a tajomnosť. Záver knihy ma dojal k slzám, film so mnou ani nehol. ()

Accacia

Dlouho jsem neviděla něco tak plytkého. Závěr filmu znáte v podstatě ve vteřině. Je to opravdu moderní film. Forma bez obsahu, hlavně působit vizuálně, bez milostných scén se neobejde nic. Hlavní mužská postava nevěrohodná. Nudný film. ()

kakakakakaka

Pekne vytvorené , ale dejovo úplne prázdne. Film o ničom. Stále chodí hore dole , a nejaká slečna po ňom pokukuje. Pekná vizualizácia ,pekná krajina, Krásna hudba , Krásna záhrada. (ikeď cítiť toľko ľaľií naraz.... asi by mi odpadol nos :D) ()

majka25

Tak tohle pro mě bylo trochu zklamání. Po přečtení obsahu jsem čekala více z Japonska a nebo alespoň z té cesty tam. Vyklubalo se z toho ale "jen" osobní drama jednoho muže, který se nedokázal tak úplně rozhodnout. A stále mi vrtá hlavou jeden moment - on se s tou svou Japonkou přece nevyspal, ale jestliže psala ten dopis jeho žena, pak si podle obsahu musela myslet, že ano. A to on jí nikdy nevyvrátil, což pro ní muselo být to nejbolestnější... Každopádně jsem očekávala o něco více napětí, než mi film opravdu mohl poskytnout... ()

Dejv007

Úplný průser to nebyl, ale znovu bych se na to nepodíval. Někde jsem slyšel srovnání s Posledním samurajem, ale kromě Japonska to s ním nemělo společného vůbec nic. Film je jak psí čumák, vleče se nudným tempem a vůbec to celé nedávalo smysl. Distributor psal, že se měl hlavní hrdina v Japonsku zamilovat. Ano, nějaká Japonka, která za celý film ANI JEDNOU nepromluvila, se mi líbila, ale stejně se klidně vyspal s jinou. Vlastně jsem ten film vůbec nepochopil a kdo ví, jestli tam vůbec bylo něco k pochopení. ()

Martazoe

Tři hvězdičky dávám za obrazovou stránku filmu, zasněnou atmosféru a krásnou hudbu. Příběh je ovšem velmi nudný a pro mě nezajímavý, rovněž hlavní mužský hrdina, jak už zde bylo několikrát řečeno, opravdu působí toporně a nijak zvlášť sympaticky. ()

JJ23

Tento film určite nepoteší každého... Záležať bude určite aj od faktu, či divák čítal knižnú predlohu alebo nie. Otázka, ktorá mi po dopozeraní filmu ihneď napadla bola: Môžeme naozaj sledovať film trvajúci takmer dve hodiny len pre jeho ohromujúcu kinematografiu a nejaký pohľad na rozprávanie príbehov, alebo by to malo byť skôr naopak? Myslím, že "Silk" dokazuje, že je to často nemožné primerane preložiť hlbokú, emocionálne nabitú knihu do dôveryhodného a príjemného filmu. Osobne som sa strašne nudil menej ako polovicu filmu. A to cestovanie bolo, tiež trošku nedomyslené a chaotické. Niekedy som mal pocit, že tvorcovia, by si mali trošku viac naštudovať základné fakty a údaje o hodvábnej ceste . Áno, je to vizuálne presvedčivé. A áno, v herectve sú nejaké jemné momenty, najmä od Alfreda Moliny. Ale celé to zanecháva v divákovi dosť neuspokojivý pocit... pocit, že so všetkými tými peniazmi, zdrojmi a brilantnými hercami mohli prísť s niečím iným. ()