Královna koření

• USA The Mistress of Spices (více)

Tilo (Aishwarya Rai) vlastní obchod s kořením v Kalifornii. Neprodává zde však jen přísady do jídel, ale pomáhá svým zákazníkům splnit jejich největší přání. Je královna koření a ovládá tajemné magické síly.Pomocí těchto sil, tak uzdravuje, šíří moudrost a léčí smutky. Až do té doby, kdy do obchodu a jejího života vstoupí osamocený Doug (Dylan McDermott) a Tilo pro něj nemůže najít to pravé koření. On v ní totiž probudí city, které ji magické síly zakazují a ona je postavena před rozhodnutí, které změní nejen její život. Musí se vzdát lásky nebo schopnosti pomáhat ostatním… (oficiální text distributora)

TO

Mystický příběh o kouzelném koření s trestuhodně malou špetičkou romantiky, kde 90% filmu jen čučíme do obličeje té Indické buchty. Docela nuda a ty životní příběhy co filmem procházejí, mě nepřišly moc zajímavé. ()

asirtes

Myslím, že to čo predvádza Aisha Rai celému svetu je tak nemožné, že keby sa Homer Simpson stal arcibiskupom a po smrti by bol vyhlásený za najsvätejší sexidol a odliatok jeho očí by ste si mohli kúpiť v supermarkete ako venušine guličky, tak by to stále nebolo dosť na prekonanie jej "okatého" hereckého netalentu. ()

lumiros

Koření ve mne vzbuzovalo dva pocity: nepřekonatelnou chuť na jídlo a sex. Jinak film je určen nejspíše lidem, kteří mají mimotělní chápání (například po požití nějaké drogy). ()

Ramanam

Nápad uznávám určitě jako dobrý a zajímavý, ale to zpracování..., tak tam to jednoznačně nedopadlo vůbec dobře. Hrozivě jednoduché a zkratkovité. Nefunguje ani vyprávění osudů jednotlivých lidí, na kterém se ukáží jak problémy „domácí“ Indie, kterou si mnozí sebou nesou i ve vysněném superstátu USA, ale i těch všeobecných, platících po široširém světě. Celé uchopeno tak prvoplánovité a dle šablony, že z toho opravdu nemůžu být rozčarován v dobrém slova smyslu. Spíše bych mohl užít více než hodící se termín „tvůrčí nemysl“. Západní divák možná(?) žasne nad tou umělou a neúčinnou „exotikou“, ale já rozhodně jeho nadšení nesdílím. Ono také co oslnivého očekávat, když se skoro celý příběh odehrává v jednom krámku s kořením bez jakékoliv snahy o silnější oživující nápad a hlubší pohled? Prostě a jednoduše, bylo to naivní zpracování zápletky, včetně zbytečně odbytých a povrchně pojmutých postav, vedených do nevýrazného prázdna, i když se dalo určitě s tímto námětem vytvořit mnohem více. Vskutku není nad čím plesat a co oslavovat. Mimo jasně dominantní a nádherné A. R. Bachchan (jen kvůli ní jsem se obětoval) to ani po herecké stránce nebylo nijak oslnivé. I tak přiznávám, že jsem měl po hodině filmu připravené tři hvězdy, ale poté se to vše nějak zhroutilo do sebe sama. Poslední světlé okamžiky a nápady vzaly za své, takže jsem musel nevyhnutelně zvolit pouhé silnější dvě hvězdy. Snahy spojit USA s Indií většinou nedopadnou vůbec dobře a toto je přímý důkaz. Bezemoční z ničeho nic, je mi líto. ()

mirkaaa

Film postrádá jakýkoliv děj, hlavní hrdinka je sice okouzlující, nikoli však po herecké stránce a jediné co se mi ve filmu líbilo, byl voňavý krámek s kořením. ()

peetriss

Aishwarya Rai patří bezesporu mezi nejkrásnější ženy planety, moc jí to sluší, ale pouze tento fakt, spolu s neustálým "tlacháním" o koření a s kořením nemůže utáhnout film s celovečerní stopáží. Prostě a jednoduše filmu chybí potentní příběh. Naopak chválím za kameru a hudbu. ()

PetkaW.

Omlouvám se, ale hloupější film jsem už dlouho neviděla. Snaha ukázat odlišnou kulturu i tradice byla očividná, ale provedení značně pokulhávalo. Beru, když někdo mluví se zvířaty, mrtvými, dokonce i kytkami... ale aby někdo rozmlouval s kořením mi přišlo trochu... maličko... zvláštní. Nemluvě o primitivním a neuvěřitelně průhledném ději. Celkový dojem bohužel nezachránily ani kouzelné oči nádherné Aishwaryi, kvůli které dávám 2 hvězdičky a ne jen jednu. ()

Angie91

Aishwarya Rai je nádherná žena, to ví snad každý, ale můžu s čistým svědomím říct, že tento film je krásně natočený, zpracovaný a na mě dýchá kouzlem a aromem indického světa. Tolik barev a vůní... ()

artas

Tá druhá hviezdička je za Aishwaryu ktorá je naozaj neskutočne krásná. Inak film je neskutočná nuda. ()

Jeremiah

To, na co tento film svým titulkem lákal, to i splnil. Romantiku, nejomamnější vůně orientálních koření,a lásku jako nejsilnější koření, to vše zabalené do krásy v podání hlavní představitelky. I přes pohnuté osudy návštěvníků krámku, na mne dýchl klid a vnitřní duševní rovnováha, která může člověku dát novou sílu do života. Již vím, proč je v Indii více než miliarda lidí. Hezký a příjemně plynoucí film, který si své 3 hvězdičky plně zaslouží. ()

Narciska

Byla by to pěkná romantika nebýt toho, že jsem si celou dobu říkala, jak asi chodila nakupovat a pronáslědovala mě otázka, čím to, že mu nevěřím vůbec nic...? Že by neuměl hrát? Škoda, ona byla skvělá ()

brumbrum

Akoze fakt retardacka kravina. Pipka-nepipka, toto sa nedalo kukat. Ten blbec buzikovsky, co ju bali pri doprovode klavira, je desny; neznasam tieto nemuzne uplakane tipy, co idu po sexe a lapnu babu na slzy a vykasanu koselu a smutne pribehy. Keby tam boli dali sympataka, aspon trochu, bolo by to menej zle. Ale takeho pizmona.. Do toho pateticka hudba na pistalke a indicke aaaa-haaaa-aaaaa-aaaa-haaaaa, modlitby ku korenickam (WTF?!), smutne oci, akoze hlboke pribehy.. Za vlasy pritiahnuty maglajs, korenickovo-indicko-americky sajs, trocha magie bezkontextovej. Clovek si da to spravne korenie a je jak vymeneny, mne by sa zislo dake tiez prave z toho; manzelka to mienila dopozerat, a to napriek mojim pripomienkam typu 'feferonku do prdele, to pomoze na vsetko ty kreten'. Slabomyselne. Davam 1* za tu pipku a ze som videl aj debilnejsie filmy. ()

E lan

Možná zkloubení americké a indické filmové školy přináší divný a těžce stravitelný snímek, který především nudí a nic zajímavého nepřináší. ()

arkie

Aishwarya Rai je nádherná - takže se přivažte k židli, do úst si nechejte dát roubík a koukejte se a trpte pro tu krásu. Po dvaceti minutách budete chtít raději omdlít, než se dívat do konce - mě zachránilo hodně piva a společenská nutnost. Opravdu fekálně děsný film. ()

Oonika

No, dlouho jsem váhala s hodnocením, dlouho... On to není až takový zázrak, někdy je vývoj příběhu i dost hloupý. Ale má to svoje kouzlo. Za prvé jde o dost neobvyklé prostředí, za druhé je hlavní hrdinka neuvěřitelně krásná a za třetí, když se se tam objevil Dylan, můj svět byl o něco hezčí O:-) ()