Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiální text distributora)

blazma

Jop tohle mě mega bavilo. Vikingové, jsou v poslední době docela populární téma a pokaždé co tento film vidím tak mě prostě baví. Jasně, spousta věcí je tak trochu nedodělaná nebo nedomyšlená. jako třeba, že lidská rasa není jenom na zemi nýbrž i super vyspělou civilizací která osídluje jinačí planety. Morvan, aka dráček aka světluška je poměrně originální a prostě jo, tohle můžu sledovat vícekrát. ()

JoKKeR

Začátek byl moc fajn, do té doby než se oběvily vikingové, tohle nemá co dělat s Vikingy Antonia Banderase, skoda menšího rozpočtu tady to monstrum bylo zajímavé,boje spatné, jediná važne dobrá věc byl ten začátek...kdyby se to neslo stale v tom duchu tak bych byl víc jak spokojenej ()

gu-staff

Jestli je to horší než 13th Warrior, tak jenom o krapítek. spíš je to trochu jiné. Caviezel byl dobrej, těšil jsem se na Perlmana - no bohužel jsem si ho dost neužil. Kdyby si odpustili trapnej patos s malym sirotkem, a vytvořili uvěřitelnější monstrum, mohlo to bejt za pět. Takhle "jen" za čtyři. ()

l.bejk

Není to špatné to rozhodně ne co se týče příběhu a hercu nic bych nevytknul.Ty triky stoji ale za prd létající neony všude možne a pak se vynoří co si černého,no měly do toho dát o trošku více peněz a stálo by to za to. ()

Akalain

Z původních **** měním po druhém zhlédnutí na ***. Samotný námět Outlandera je výborný ačkoliv tvůrci si mohli více pohrát s dějem a s propracováním napínavých částí (které až tak moc napínavé nebyly). Mě osobně třeba chybělo více úseků z Kainanovy kolonie. A co teprve ten český název? "Vikingové II"? Za prvé tento film nemá zhola nic společného se snímkem 13th Warrior, možná snad dobové a kulturní zařazení. Navíc film 13th Warrior se opírá o skutečnou vikingskou legendu vyprávěnou skutečným arabským cestovatelem, který jako první popsal vikingskou kulturu a civilizaci. Co dodat. Jestli někdy v budoucnu udělají remake (což asi určitě ne) tak ať si dají víc záležet. ()

veverysiak

Taká malá variácia votrelca vs. predátora v historickom rúchu, no domiešali nám to ostošesť, ale treba povedať, že námetovo to celkom ušlo, aj keď tá prekombinovanosť tento film dopredu odsúdila skončiť v druhej kategórii, ako oddychovka to uspokojilo a nebolo treba čakať viac, takže 65%. ()

blekekeke

Tak teď už jen Vetřelec vs. Chuck Norris a bude to komplet. Takhle provařený děj už jsem dlouho neviděl a míchat Vikingy s vetřelcem je trochu více než potrhlý nápad. ()

brasek

Sledovateľný príbeh s digitálnymi trikmi, občas scenár pritiahnutý za vlasy. Bez nejakého väčšieho napätia a atmosféry. ()

cici24

Zase tak špatné to určitě nebylo. Kvalitou mi to připomíná Vikingy s Banderasem, kteří byli jen dost propagováni. Variace na predátora nebo Alieny je taky dobrá, ale jsem na pochybách proč fandit hlavnímu hrdinovi, kterému mimozemská rasa vyvraždila rodinu, když právě ti lidi vyhladili celou rasu a obyvatelé jedné planety. Trochu mi to připomíná největší genocidu a anihilaci v našich dějinách. Ano správně né zádnej Hitler, Stalin nebo Mao, ale naši do nebe velebení přátelé při osidlování Ameriky.... ()

Tempest

Docela dobré propojení žánrů sci - fi a historického filmu. Oboje jsou moje oblíbené žánry, které se pohromadě zas tak často nevidí a tak jsem se docela na tento film těšil. Zklamán jsem nebyl, i když zase tak nadšen také ne. Film si ale dokázal udržet docela slušné tempo po celou dobu a rozhodně jsem se nenudil. Obluda byla docela slušná, jen mně někdy připadalo její jednání nelogické a když se rozsvítila vypadala spíše jako pouťová atrakce. Jen bych trochu opravil informaci z obsahu, Kainan sice Vikingům pomůže, ale svoji vyspělou zbraň ztratí hned na začátku v potoce (ta scéna mně připadala dost umělá a směšná) a protože ve vraku své lodi už asi žádnou jinou flintu nemá tak se ohání mečem vyrobeným z kusu jeho lodě. Moje hodnocení 7/10. ()

djcremo

Mám rád sci-fi filmy a tento bol jeden z mala na ktoré sa dalo aj pozerať. Páčia sa mi aj myšlienky na cestovanie časom, alebo ako to bolo v tomto prípade, v dobe Vikingov stroskotá vesmírna loď. Páčila sa mi aj tá myšlienka na ukovanie super mečov, aj keď som v tomto prípade očakával nasadenie aj nejakých lepších zbraní. Mohlo sa to trocha ešte trikovo viac premakať. A konečne asi prvý mimozemšťan, ktorý nerozprával automaticky po anglicky. Takže celkovo dve hodiny dobre natočenej akcie. ()

barikhartlik

Celkem nechápu, že někdo tento snímek nazval Vikingové II, což svádí myslet si, že je to snad pokračování Vikingů s Antoniem Banderasem. To jsem si myslela i já a jaké bylo mé překvapení, když místo vendolů na vesnice útočí monstrum z vesmíru a hlavní hrdina, který na začátku filmu ztroskotá do jezera se svou vesmírnou lodí, se snaží pomocí svých super schopností a vyspělých zbraní společně s Vikingy zdolat onu obludu. No ale na druhou stranu u filmu jsem se nenudila, ale varuji všechny fanoušky Vikingů (The 13th Warrior) – nenechte se zmást českým názvem. ()

retrix

Původně jsem chtěl dát 3 hvězdičky i přes ty nelogičnosti v první půli filmu. Závěr filmu je však režijně a scénaristicky veden takovým způsobem, že předpokládá jen samé hlupáky v hledišti. A přitom ten námět má takový potenciál, že v rukou mistra se z filmu dalo vytěžit mnohem, mnohem více. ()

Scaevola

Shlédnul jsem s pocitem, že mohu být jen příjemně překvapen - a byl jsem přímo potěšen, neboť nejvíc "béčkoidní" je na tom celém český produkční název. Zajisté se jedná o jednoduše pojatou fantasy/sci-fi (kdeže je hranice těchhle žánrů?) a urputnou akci, ale postavy jsou sympatické, děj i válečné scény odsýpají a nestvůra je přiměřená účelu. Výtečný film, který neusiluje o nic vznešeného. ()

Paserak

Fakt nechápu proč se tohle jmenuje Vikingové II. Vikingové nebyl žádnej oskarovej film, ale tohle ten původní uráží a parazituje. Blbý...nemám co dodat. ()

wray

keby to bola epizoda z nejakeho scifi serialu tak by sa ten "tv dojem" dal tomu odpustit, ale ak je to prezentovane ako celovecerny film :/ nic extra. Vsetko je len recyklaciou toho co tu uz bolo, a jedine co by snad mohlo presvedcit by boli super efekty, super herci, super hudba... nic z toho sa vsak nekona. Outlander zacne priemerne, a v tomto priemernom duchu pokracuje aj skonci. Na druhej strane - je to nenarocne pozeranie, je tam akcia, budu bitky, vybuchy, je to trosku aj scifi - proste nie je to az take zle. Druhykrat by som si to uz asi nepozrel ale to mozem povedat o 95% filmov co som videl. ()

gpx

Dojemný příběh o cestě pana Broučka do dob Vikingů II a jeho silácká cesta za zabitím vetřelce sečnou zbraní. A to prosím bez Riplejové!!! Ale nevadí, k ruce tu je jiná emancipovaná divoženka, která sice neví kdy zavřít hubu, zato do jídla se chlapům nesere a je připravena dojídat z podlahy zbytky čehokoliv. Vše vrcholí dojemnou scénou ála flambovaný Vinetů a adopcí finského bezprizorního chlapce nesourodým párem Norky se silným západo-anglickým přízvukem a troubou co si neváží civilizace. ()

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007