Vikingové II

Outlander

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2008, 110 min

Sakra jak já tomu strašně chtěl dát za 5*, tak strašně moc, neustále sem přehlížel klišovitý scény, trošku naivně poskládaný dialogy, protože mě to prostě děsně bavilo, i když sem na tom viděl spoustu chyb, ať už se jednalo o dost průměrný efekty, který jsou ale umě maskovaný temnou nocí a nebo takovej béčkojidní děj, ale mě to prostě nevadilo a celej film mě neskutečně natěšil na závěrečnou akci, kterou jsem si představoval jako něco tak mezigalakticky dokonalýho, že bych byl schopnej vnímat až tak po tejdnu, co bych to skouknul, jenže hovno, nakonec se ukázalo, že závěrečných 20 minut je tam spíš navíc a radši to mělo skončit daleko dřív, což mě teda hodně zklamalo a druhá věc, která mě zrovna nepotěšila byl fakt, že se tady prakticky vůbec nekoná střet těch vikingských lidí s ultra moderní technikou a zbraněma outlandera Caviezela. Nicméně i tak jsem se výborně bavil, ale holt to neni až zas tak skvělý, jak sem si myslel.(28.1.2009)

Ron Perlman si zrejme z placu Hellboya 2 odbehol na Outlandera pričom so sebou vzal i kamoša z natáčania Johna Hurta a strihol si priam fantastický nástup na scénu s dvomi kladivami urážajúcimi hlavy nepriateľov. Kombinácia fantasy/sci-fi to zrovna nie je veľká ale ako béčko je to až prekvapivo dobré.(31.1.2009)

Ačkoliv historické filmy nemusím, tohle bylo zcela něco jiného. Film začíná jako SCI-FI, pak se ubírá historickým tempem (Vikingové) a nakonec se objeví i prvky horroru (nestvůra z jiné planety)..... Herec James Caviezel se perfektně na tuto roli hodil. Film měl skvělé filmové triky a musím tedy říci, že jsem se ani na chvilku nenudil. Prostě paráda. :-)(8.2.2009)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $166,003Tržby Celosvetovo $7,033,683 Tržby za predaj DVD v USA $2,384,279 //počet predaných kusov 187,043║ Je to v celku pozerateľné béčko, taký mix filmov Vikingovia a Relic, akciu brzdí rýchli strih, trikovo slušné ale otázka znie kto dokázal do tohto nacpať rozpočet $50miliónov?? /40%/(14.1.2010)

Jaj aké krásne dobrodružné béčko. Keď film a príbeh (nech je akokoľvek okukaný) poriadne odsýpa, divák je ochotný odpustit logické zádrhľe. Vigingovia vikingujú, monštrá monštrujú, slušný herci vytvárajú sympatické postavy, film sa nevyhýba krvavým scénam a vobec, má to celé takú správnu atmosféru. Komické, ako český distribučný názov filmu skutočne pristane. (7/10)(30.3.2010)

• - Zatímco na území Norska nebyla ve skutečnosti za posledních tisíc let zaznamenaná žádná vulkanická činnost, ve filmu jsou jeskyně zalévány žhavým magmatem. (Conspi)

• - Do role Kainana tvůrci zvažovali obsazení Karla Urbana. Ten ale roli odmítl na základě prodlev provázející natáčení filmu a přijal roli ve filmu Cesta bojovníka (2007). (Conspi)

• - Všimněte si kbelíku s vodou, který při odchytu kreatury Kainan (Jim Caviezel) naplňuje vodou ze studny. Kbelík je plný krvavé vody, ačkoliv kamerový záběr na studnu žádné rudé zbarvení neprokazuje. (Conspi)