Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiální text distributora)

Trailer 2

tron

Bože daj, že ak raz sfilmujú Thorgala, aby nevyzeral takto. V podstate až trápna záležitosť, ktorá je pseudo historická, pseudo sci-fi (mimozemšťania vyzerajú ako ľudia, len majú nakrátko ostrihané vlasy), pseudo akčná, proste je to mizerné, mizerne to vyzerá, je to mizerne zahrané (na Hurtovi s Perlmanom je najlepší snáď len ten kamarátsky pocit, že sa stretli v HELLBOYOVI ako „nepripravený otec neželaného syna“), triky stoja za prd, vlastne nič nestojí za niečo, všetko je o ničom, logika žiadna, dej zlý, vzťahy zlé, postavy o ničom. Zázrak som určite nečakal, ale keď je niečo EŠTE HORŠIE, ako „prví“ VIKINGOVIA s Banderasom, je to už na zamyslenie. Inak, VIKINGOVIA II s nimi nemajú nič spoločné, jedná sa o podraz distribútora. O rok staršia „podobná“ CESTA BOJOVNÍKA s Karlom Urbanom je o 1* lepšia. ()

Superpero

Ten nápad je dost šílenej, ale funguje to a je to zábava. Ty sci-fi a fantasy prvky jsou docela chytře pospojovaný a třeba vykování super mečů byl fakt dobrej nápad. Ta vikingská atmosféra se mi tam líbila a akční scény nejsou úplně marné. Jim Caviezel je překvapivě dobrej, když drsně čumí nebo bojuje. Naopak když dělá něco jinýho, je to dřevák. Nebýt to tak dlouhé a bez vyloženě debilních flashbacků, tak by to moje hodnocení ani nebylo tak nadnesené :) 7/10 ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $166,003Tržby Celosvetovo $7,033,683 Tržby za predaj DVD v USA $2,384,279 //počet predaných kusov 187,043║ Je to v celku pozerateľné béčko, taký mix filmov Vikingovia a Relic, akciu brzdí rýchli strih, trikovo slušné ale otázka znie kto dokázal do tohto nacpať rozpočet $50miliónov?? /40%/ ()

Rogue

Nedostatek peněz a nápadů vynahrazený béčkovitou vtipností a stopovým množstvím guilty pleasure zábavy. Má to všechno, co mají lidi rádi - kroužení kamery kolem vikingské vesnice, podzemní jeskyně, vrak pod vodou, světélkující příšery a jejich doupě, zelený sliz, hrdinovu smutnou minulost, lovestory, výbuchy, šablonovité žvásty, Boromira, strom v domě, finálový souboj na útesu u vodopádu, vesmírnou loď, dvoumetrové fantasy meče a zrzku. Akorát je to zcela nefunkční. ()

Arachneuss

Jednorázová záležitost, jejíž originální námět se ztratil ve víru stereotypního příběhu a laciných triků. Rkový rating potěší, hlavní hrdina neurazí. Ironií je, že mi na celém filmu nejvíce vadil vzhled Moorwena, jehož celková vizáž a chování až moc připomíná Vetřelce. Vypadat jako skutečný drak, určitě budu v hodnocení schovívavější. I přesto bych se nebál Outlander doporučit. Jako nenáročný zabiják času funguje bezchybně. ()

• Renny Harlin byl původně navržen na režii a to v době, když Howard McCain psal scénář pro filmová studia několik let zpátky. (c.tucker)
  • Neuvědomělou změnou maskérů prochází Boromirovo (Cliff Saunders) tetování, když scénu od scény mění vzhled z medvědího obličeje na medvědí pracku. (Conspi)

Související novinky

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Edgar Allan Poe (na obr.): „Zánik domů Usherů“; Emily Brontë: „Bouřlivé výšiny“; Miguel de Cervantes: „Don Quixote“. A k tomu švýcarská legenda o kušostřelci Vilému Tellovi. Ano, nové adaptace… (více)

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007

Dávnověcí skandinávští bojovníci se vrací na plátna kin. V posledních letech se jim tam kdovíjak nedařilo. Adaptace Crichtonových Pojídačů mrtvých pod tuzemským názvem Vikingové dopadla tuze neslavně… (více)