Vikingové II

Scénografie:

David Hackl

Kostýmy:

Debra Hanson

Jaj aké krásne dobrodružné béčko. Keď film a príbeh (nech je akokoľvek okukaný) poriadne odsýpa, divák je ochotný odpustit logické zádrhľe. Vigingovia vikingujú, monštrá monštrujú, slušný herci vytvárajú sympatické postavy, film sa nevyhýba krvavým scénam a vobec, má to celé takú správnu atmosféru. Komické, ako český distribučný názov filmu skutočne pristane. (7/10)(30.3.2010)

No byl jsem filmem velmi zaskočen a příjemně překvapen a potěšen. Nečekal jsem moc a dostalo se mě hodně slušného béčka. Ač je na konci kopa přehnaných věcí, tak jsem jim to sežral i s navijákem. Takového draka jsem teda nečekal, ten nápad je opravdu prvotřídní. Prostředí nemohlo být zvoleno lépe, meče, štíty, vikingové.... herci byli dost vpohodě. Škoda, že ta jeho puška zůstala skoro nepoužita. Je to mezi 3-4 sakra:)(11.4.2009)

Ačkoliv historické filmy nemusím, tohle bylo zcela něco jiného. Film začíná jako SCI-FI, pak se ubírá historickým tempem (Vikingové) a nakonec se objeví i prvky horroru (nestvůra z jiné planety)..... Herec James Caviezel se perfektně na tuto roli hodil. Film měl skvělé filmové triky a musím tedy říci, že jsem se ani na chvilku nenudil. Prostě paráda. :-)(8.2.2009)

• Isherwood

Fakt, že je to o něco málo lepší než Pathfinder sice není zase až takové terno, každopádně Outlander mohl být větší výhra, kdyby si ujasnil, čím že to vlastně chce být. Zavání to echt béčkem (první slovo v rychle naučené staré norštině je ‚fuck‘), ale té smrtelné vážnosti je tam až příliš. Není to ‚guilty pleasure‘, není to ani shit hodný žumpy. Je to dokonalá ukázka, jak může Hollywood promrdat padesát mega (výdělek cca 6 mil. :)).(5.10.2009)

CITÁT - Uctíval Odina a ne člověka pověšeného na kříži.......... Film v Čechách hodně poškodil zcela nesmyslný překlad názvu. Evokovalo to totiž pokračování filmu Vikingové z Antonio Banderasem a Vladimírem Kulichem. Jenže tohle se původně jmenuje Outlander a ikdyž se to odehrává mezi vikingy, je to sci-fi o mimozemšťanech. Nemá to tedy z prvním filmem vůbec nic společného. Kdo čekal opak byl jistě zklamán Stejně tak já. Proto jsem se po několika letech rozhodl na film podívat znova a dát mu třeba šanci. Ani totiž nevím proč, ale nějak jsem si na něj vzpomněl. Vyhrabal jsem dvd, které bych možná už ani nikdy nepustil, a - pustil. CITÁT - Tohle tedy medvěd není........... Film má povedený scénář a hudbu. Záporem jsou rychlé střihy, některé zmatené záběry a rychlé souboje, částečně se odehrávající ve tmě. Ohnivá scéna okolo 70 minuty byla nádherná. Je tu i má oblíbená kamerová scéna. Okolo 74 minuty se kamera začne otáčet kolem stojících vikingů a sleduje jejich rozhovor u kamenné studny. Tyto záběry mám rád. CITÁT - Já vím, jsem blázen.......... Trikově celkem povedené, hudba a ozvučení dobré a celkem dojemný konec mě nutí dát za čtyři. Scénář - Dirk Blackman a Howard McCain. Kamera - Pierre Gill. Hudba - Geoff Zanelli.(28.9.2012)

• - Ve scéně, kdy je vyslechnuta Kainan (Jim Caviezel) a Wulfric (Jack Huston) odchází pro vodu, je možné v záběru spatřit muže mířícího k ohništi. Stejného muže následující záběr kamery na daném místě ovšem nezobrazuje, za to je možno jej vidět, jak míří opačným směrem k požáru rozpoutanému během potičky. (Conspi)

• - Na požádání Howarda McCaina hercům se správnou výslovností islandštiny pomáhal erudovaný profesor. (Conspi)

• - Freya, kterou ztvárnila Sophia Myles, je v nordické mytologii jméno pro ženu nesmírné krásy, ochranitelky těhotných žen a matek a ženu Odina, otce všech nordických bohů. (Conspi)