Vikingové II

Scénografie:

David Hackl

Kostýmy:

Debra Hanson

Jedno z nejlepších béčkových fantasy, jaké jsem za poslední roky viděla. Zapomeňte na logiku toho, kterak se člověk z budoucnosti dostane mezi vikingy a užívejte si norské mytologie a soubojů s meči a sekerami. Což o to, že monstrum vypadá příliš digitálně, tady jde o hrdiny. Tohle je ten typ filmů, které mi v kinech chybí. Dost bylo filozofování, jde se bojovat jako za Conanových dob.(19.4.2009)

• castor

První Vikingové měli ve své době velkou hvězdu, uznávaného režiséra a balík peněz (160 milionů dolarů). Jenže z filmu s Antoniem Banderasem a tvůrcem Predátora nebo Smrtonosné pasti se stal propadák a kritici si na něm pořádně smlsli. Český distributor si titul nicméně půjčil i v případě story o bandě Vikingů, jednom cizinci a ohnivé sani. A divák si klepe na čelo, jak mohlo něco takového stát padesát milionů dolarů, respektive jak mohli být producenti tak štědří? Mixuje se tu totiž severská mytologie a sci-fi. Hodně divoké a hodně nekonzistentní. Zaměnitelný (i když snaživý) James Caviezel tu totiž přistane se svou vesmírnou lodí, ocitne se mezi Vikingy a společně odolávají útokům jakéhosi monstra. Sice od téhle ptákoviny rychle upustí, i tak bych ale namísto svítící obludy mnohem raději sledoval dva znepřátelené severské kmeny plné nasraných dvoumetrových zarostlých chlapů, kteří svými syrovými bitkami látce dodají tu pravou atmosféru chladu, smrti a barbarské zběsilosti za vzdáleného vytí hladových vlků. Což se v tomhle případě bohužel nestalo.(4.4.2014)

nechť zhyne český distributor:-)film nemá samozřejmě nic společného s vikingy banderase,které se paradoxně taky nejmenují vikingové:-)no nic.caviezel si špatně nevybírá,to my víme.ač se jedná o dvd film z menším rozpočtem,kvalitativně je hodně nad průměrem.na dvd film nečekaně silná výprava,dobré kostými ale hlavně i efekty.co se tyče lehce moralizující pointi scénáře přivřu oko a bavim se perfektním výkonem caviezela a solidně odsýpajícím sci-fi.outlander je film,jenž bych z fleku poslal do kin,například solomon kane,určený pro kina,nedosahuje kvalit outlandera naprosto v ničem,ať je to scénář nebo kvalita efektu,či již zmíněné výpravy.jo hold je takovým dalším,zbytečně nevýrazným filmem,při čemž je to nadstandartně záživná sfi-fi.(24.12.2010)

• Kryton

Námět a popis vypadal dobře. Film pak , ale vypadá jako směs instatní kaše. Tolik ingrediencí z jiných filmů , ale nedrží jako celek. Chvílema člověka začne nudit i akce , která je chaoticky natočená. Kdyby to aspon bylo temné a dusivé, ale je to jako ona instatní kaše. Rozbředlá s hrudky a s chutí, kterou budete rádi odstraňovat nečím jiným.(7.2.2009)

CITÁT - Uctíval Odina a ne člověka pověšeného na kříži.......... Film v Čechách hodně poškodil zcela nesmyslný překlad názvu. Evokovalo to totiž pokračování filmu Vikingové z Antonio Banderasem a Vladimírem Kulichem. Jenže tohle se původně jmenuje Outlander a ikdyž se to odehrává mezi vikingy, je to sci-fi o mimozemšťanech. Nemá to tedy z prvním filmem vůbec nic společného. Kdo čekal opak byl jistě zklamán Stejně tak já. Proto jsem se po několika letech rozhodl na film podívat znova a dát mu třeba šanci. Ani totiž nevím proč, ale nějak jsem si na něj vzpomněl. Vyhrabal jsem dvd, které bych možná už ani nikdy nepustil, a - pustil. CITÁT - Tohle tedy medvěd není........... Film má povedený scénář a hudbu. Záporem jsou rychlé střihy, některé zmatené záběry a rychlé souboje, částečně se odehrávající ve tmě. Ohnivá scéna okolo 70 minuty byla nádherná. Je tu i má oblíbená kamerová scéna. Okolo 74 minuty se kamera začne otáčet kolem stojících vikingů a sleduje jejich rozhovor u kamenné studny. Tyto záběry mám rád. CITÁT - Já vím, jsem blázen.......... Trikově celkem povedené, hudba a ozvučení dobré a celkem dojemný konec mě nutí dát za čtyři. Scénář - Dirk Blackman a Howard McCain. Kamera - Pierre Gill. Hudba - Geoff Zanelli.(28.9.2012)

• - Všimněte si kbelíku s vodou, který při odchytu kreatury Kainan (Jim Caviezel) naplňuje vodou ze studny. Kbelík je plný krvavé vody, ačkoliv kamerový záběr na studnu žádné rudé zbarvení neprokazuje. (Conspi)

• - Ve scéně, kdy je vyslechnuta Kainan (Jim Caviezel) a Wulfric (Jack Huston) odchází pro vodu, je možné v záběru spatřit muže mířícího k ohništi. Stejného muže následující záběr kamery na daném místě ovšem nezobrazuje, za to je možno jej vidět, jak míří opačným směrem k požáru rozpoutanému během potičky. (Conspi)

• - Neuvědomělou změnou maskérů prochází Boromirovo (Cliff Saunders) tetování, když scénu od scény mění vzhled z medvědího obličeje na medvědí pracku. (Conspi)