Vikingové II

• USA Outlander (více)
Trailer 2

Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Blizzard

Outlander je stručně řečeno variace na The 13th Warrior, s tím rozdílem, že tohle je akorát sci-fi béčko s podobným tématem, odehrávající se dokonce shodně za doby Vikingů, které vyměnilo Banderase za Caviezela a ohnivou saň v podobě rituálních zabijáků za Moorweny aneb krvežíznivé potvůrky s instinkty vetřelce a arzenálem predátora. Jádro je sice stará a ohraná písnička, ale je tu pár světlých momentů a záběrů, které celému snímku přidávají na kráse/brutalitě. Za sebe mluvící budiž příklad kněze s hláškou: "I command thee, Lucifer, quit this place!", jejíž následky si jistě sami domyslíte. Pravdou však je, že film mohl skončit i úplně jinak. V podstatě mírumilovná rasa Moorvenů, kterou potkala genocida zlých lidí, mohla třeba zvítězit, všechno živé pěkně zmasakrovat a nakonec tak zachovat svůj druh na nové planetě. Tím by přece láska a pravda skutečně zvítězila nad lží a nenávistí, ale to by už nebyla ta naše americká pohádka o tom, jak princ s nově vykovaným Excaliburem zabije draka, vezme si princeznu za ženu (v tomhle případě ještě stihne adaptovat ubohého sirotka) a všichni žili šťastně až do smrti. (6/10) ()

Malarkey

Já se na tenhle film docela těšil. Líbil se mi nápad. Během filmu mě ale každá další minuta začala čím dál tím víc srát. Ze začátku jsem si představoval brutálně zajímavý sci-fi, pak jsem zpozoroval a když jsem si uvědomil, že z toho filmu bude nějakej trapnej lov na vetřelce, byl jsem okamžitě nasranej. Takovejch filmů je miliarda. ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $166,003Tržby Celosvetovo $7,033,683 Tržby za predaj DVD v USA $2,384,279 //počet predaných kusov 187,043║ Je to v celku pozerateľné béčko, taký mix filmov Vikingovia a Relic, akciu brzdí rýchli strih, trikovo slušné ale otázka znie kto dokázal do tohto nacpať rozpočet $50miliónov?? /40%/ ()

Cervenak

Drsný mimozemský vyhladzovač loví prerasteného votrelca vo vikingských lesoch, pričom v jednej ruke zviera frajerský meč ukovaný zo zvyškov havarovanej kozmickej lode a druhou objíma bojovnú divožienku z Tristana a Izoldy. No nemilujte to. ;-) Beowulf meets Predátor meets Votrelec meets Ježiš Caviezel. Jasné, Outlander je béčko. So všetkým dobrým aj zlým, čo k tomu patrí. Má "nie úplne blbý scenár", ale nevýrazné postavy (za nevyužitosť Rona Perlmana by mali niekoho zbičovať). Je nabitý akciou a veľmi šťavnatou brutalitou, no bitky sú neprehľadne zostrihané a prehnaná minutáž spôsobí, že v druhej polovici tempo poľavuje a záverečná bitka v jaskyni je už trochu únavná. Vidieť, že je lacný (celkom vážne si myslím, že producent Barrie Osborne ukradol kostýmy vo WETA Workshope v sklade s ceduľou "Rohanská jazda"), ale triky sú obstojné a tvorcovia rozhodne vedia podať malebný sci-fi alebo fantasy obrázok. Je to tak 5/10, ale s prívlastkom guilty a 3* dám už len preto, že Outlander je o triedu zábavnejší film ako Pathfinder, tretí Underworld alebo ktorýkoľvek Votrelec vs. Predátor. ()

Isherwood

Fakt, že je to o něco málo lepší než Pathfinder sice není zase až takové terno, každopádně Outlander mohl být větší výhra, kdyby si ujasnil, čím že to vlastně chce být. Zavání to echt béčkem (první slovo v rychle naučené staré norštině je ‚fuck‘), ale té smrtelné vážnosti je tam až příliš. Není to ‚guilty pleasure‘, není to ani shit hodný žumpy. Je to dokonalá ukázka, jak může Hollywood promrdat padesát mega (výdělek cca 6 mil. :)). ()

• Všimněte si kbelíku s vodou, který při odchytu kreatury Kainan (Jim Caviezel) naplňuje vodou ze studny. Kbelík je plný krvavé vody, ačkoliv kamerový záběr na studnu žádné rudé zbarvení neprokazuje. (Conspi)
  • Jack Huston, představitel Wulfrica, během natáčení odmítl dvojníka a všechny kaskadérské scény odehrál sám. Při jedné z nich si však zlomil rameno. Jednalo se o scénu, kdy padá z Moorwenu a je zároveň ošklivě poraněn mečem protivníka. Do rukou ošetřujících doktorů se ale na vlastní naléhání nechal odevzdat až po skončení natáčení. (Conspi)
  • Freya, kterou ztvárnila Sophia Myles, je v nordické mytologii jméno pro ženu nesmírné krásy, ochranitelky těhotných žen a matek a ženu Odina, otce všech nordických bohů. (Conspi)

Související novinky

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Edgar Allan Poe (na obr.): „Zánik domů Usherů“; Emily Brontë: „Bouřlivé výšiny“; Miguel de Cervantes: „Don Quixote“. A k tomu švýcarská legenda o kušostřelci Vilému Tellovi. Ano, nové adaptace…

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha…

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007

Dávnověcí skandinávští bojovníci se vrací na plátna kin. V posledních letech se jim tam kdovíjak nedařilo. Adaptace Crichtonových Pojídačů mrtvých pod tuzemským názvem Vikingové dopadla tuze neslavně…