Vikingové II

Scénografie:

David Hackl

Kostýmy:

Debra Hanson

Jedno z nejlepších béčkových fantasy, jaké jsem za poslední roky viděla. Zapomeňte na logiku toho, kterak se člověk z budoucnosti dostane mezi vikingy a užívejte si norské mytologie a soubojů s meči a sekerami. Což o to, že monstrum vypadá příliš digitálně, tady jde o hrdiny. Tohle je ten typ filmů, které mi v kinech chybí. Dost bylo filozofování, jde se bojovat jako za Conanových dob.(19.4.2009)

Blbé jak troky, ale přesto vcelku zábavné. Ze všech těch klišé a občas až příšerně přepíčené slzupudnosti by šla hlava kolem i tříletému dítěti, ale to dítě by naopk nejspíš při pohledu na ty hromady mrtvol stejně chcíplo hrůzou, takže proč ne. Jen mi to zpočátku mírně evokovalo Černočernou Tmu, ale té tohle béčko nesahá ani po kotníky... nehledě na to že tohle nemá se žánrem sci-fi společného prakticky nic. 6/10(23.4.2009)

• Kryton

Námět a popis vypadal dobře. Film pak , ale vypadá jako směs instatní kaše. Tolik ingrediencí z jiných filmů , ale nedrží jako celek. Chvílema člověka začne nudit i akce , která je chaoticky natočená. Kdyby to aspon bylo temné a dusivé, ale je to jako ona instatní kaše. Rozbředlá s hrudky a s chutí, kterou budete rádi odstraňovat nečím jiným.(7.2.2009)

• Arachneuss

Jednorázová záležitost, jejíž originální námět se ztratil ve víru stereotypního příběhu a laciných triků. Rkový rating potěší, hlavní hrdina neurazí. Ironií je, že mi na celém filmu nejvíce vadil vzhled Moorwena, jehož celková vizáž a chování až moc připomíná Vetřelce. Vypadat jako skutečný drak, určitě budu v hodnocení schovívavější. I přesto bych se nebál Outlander doporučit. Jako nenáročný zabiják času funguje bezchybně.(13.9.2009)

• UncleG

Když pominu naprosto "na pěst" distribuční název, který dává tušit spojitost s filmem, se kterým Outlander nemá naprosto co dočinění (ano, v tomto případě bych možná uvažoval o obnovení trestu smrti), vychází mi celkem koukatelné Béčko. Béčko se solidním rozpočtem a ne úplně špatnými herci, ovšem stále jen film "druhé cenové skupiny", který zkušenějšího diváka naprosto nemá čím překvapit. To samo o sobě by vydalo na tříhvězdičkovou "lidovku" a můžem jít dál. Jenže mě při sledování Vikingů Dvě přece jen několik věcí prudilo: 1) Proč mají všichni drsní vikingové to maličký nedomrlý metrosexuální tetováníčko na delťáku? Asi proto, aby to působilo rebelantsky, ale zároveň to nikoho neurazilo, že? 2)Seveřani mají spousty jmen. Opravdu spousty. A opravdu hezkých jmen. Tak proč se, sakra, jedna z hlavních postav musí jmenovat "Boromir"? Komu tím jako pomůžete? No a nakonec: 3)Proč dostal Ron Perlman (jehož badass fousatec byl jednoznačně nejzajímavější postavou v celém filmu) tak žalostně málo místa?(24.9.2010)

• - Ve scéně, kdy se Kainan (Jim Caviezel) loučí se svojí rodinou a z okolí se ozývají hlášení v jejich rodné řeči, mluví on i jeho manželka anglicky, tedy jazykem, který se Kainan "naučil" až po ztroskotání jeho lodi na Zemi. (Richie666)

• - Jeden ze štítů v síni Štítů byl pomalovaný jako norská vlajka. (c.tucker)

• - Na požádání Howarda McCaina hercům se správnou výslovností islandštiny pomáhal erudovaný profesor. (Conspi)