Vikingové II

Scénografie:

David Hackl

Kostýmy:

Debra Hanson

Historické filmy mám rád a „klasické“ Vikingy s Banderasem řadím mezi průměrné kousky. Tenhle film s nimi moc společného nemá, ale líbil se mi nápad přimíchat k severským bojovníkům mimozemské monstrum. Jeho ztvárnění už bylo trochu horší stejně jako celková kvalita scénáře (který nám nabídne nepříliš záživnou atmosféru a několik nelogických kopanců). Na druhou stranu trojice Caviezel, Huston a Perlman podali uspokojivé výkony a prostředí vodopádů bylo nádherné. Jen to chtělo ubrat na nudných dialozích a více se věnovat akčním scénám. Vždyť na to měl Howard McCain dost velký rozpočet. Tak nějak si říkám, že ti Vikingové byli asi vážně tupci, když ani nevěděli, na čemže si postavili vesnici – ale mořeplavci to byli vážně dobří…(19.11.2014)

Ačkoliv historické filmy nemusím, tohle bylo zcela něco jiného. Film začíná jako SCI-FI, pak se ubírá historickým tempem (Vikingové) a nakonec se objeví i prvky horroru (nestvůra z jiné planety)..... Herec James Caviezel se perfektně na tuto roli hodil. Film měl skvělé filmové triky a musím tedy říci, že jsem se ani na chvilku nenudil. Prostě paráda. :-)(8.2.2009)

• tron

„Ja by som ho zabil.“ – „To by urobil tvoj otec.“ – „A urobil by dobre.“ Bože daj, ak raz sfilmujú „Thorgala“, aby nevyzeral takto. V podstate až trápna záležitosť, ktorá je pseudo historická, pseudo sci-fi (mimozemšťania vyzerajú ako ľudia, len majú nakrátko ostrihané vlasy), pseudo akčná, proste je to mizerné, mizerne to vyzerá, je to mizerne zahrané (na Hurtovi s Perlmanom je najlepší snáď len ten kamarátsky pocit, že sa stretli v HELLBOYOVI ako „nepripravený otec neželaného syna“), triky stoja za prd, vlastne nič nestojí za niečo, všetko je o ničom, logika žiadna, dej zlý, vzťahy zlé, postavy o ničom. Zázrak som určite nečakal, ale keď je niečo EŠTE HORŠIE, ako „prví“ VIKINGOVIA s Banderasom, je to už na zamyslenie. Inak, VIKINGOVIA II s nimi nemajú nič spoločné, jedná sa o podraz distribútora. P.S. O rok staršia „podobná“ CESTA BOJOVNÍKA s Karlom Urbanom je aspoň o 20% lepšia.(27.12.2010)

Outlander není nepovedený film. Na béčkové poměry rozhodně ne. Nejhorší na něm vlastně je jeho český název, a za to tvůrci pochopitelně nemohou. Takže co tu máme? Sice klišé-variaci na 13th Warrior (ano, na Vikingy, další takový svérázný CZ distributorský počin), ale zato velice příjemně obohacenou o sci-fi prvky. Triky nejsou (stále se pohybujeme v béčkových vodách) až na jeden „protažení chlapa zdí“ moment vůbec špatné, hudba je dokonce velmi dobrá, herci také (to proto, že ti jsou áčkoví), postavy jsou vesměs sympatické (ale jedna z nich se Boromir vážně jmenovat nemusela), mimozemské světélkující bestie se vydařily, dobře se na to kouká, stopáž nevadí, protože kdykoliv by se zdálo, že filmu dochází dech, přijde parádní scéna jako běh po štítech nebo flashback z vesmíru… Kvůli sci-fi zápletce bych film spíše než s původními „Vikingy“ srovnával raději s Predátory roku 2010. A ti, ačkoliv zdánlivě vypadají lépe, jsou o dost nudnější, nezáživnější a hloupější. Největší minus: Trestuhodně nevyužitý Ron Perlman.(18.1.2012)

• Arachneuss

Jednorázová záležitost, jejíž originální námět se ztratil ve víru stereotypního příběhu a laciných triků. Rkový rating potěší, hlavní hrdina neurazí. Ironií je, že mi na celém filmu nejvíce vadil vzhled Moorwena, jehož celková vizáž a chování až moc připomíná Vetřelce. Vypadat jako skutečný drak, určitě budu v hodnocení schovívavější. I přesto bych se nebál Outlander doporučit. Jako nenáročný zabiják času funguje bezchybně.(13.9.2009)

• - Renny Harlin byl původně navržen na režii a to v době, když Howard McCain psal scénář pro filmová studia několik let zpátky. (c.tucker)

• - Se jménem Boromir se diváci mohli setkat ve filmu Pán prstenů: Společenstvo prstenu (2001), kde roli Boromira, staršího ze synů Denethora II., majordoma Gondoru, ztvárnil Sean Bean, jemuž byla před natáčením filmu přisuzována role Kainana. (Conspi)

• - Ve scéně, kdy je vyslechnuta Kainan (Jim Caviezel) a Wulfric (Jack Huston) odchází pro vodu, je možné v záběru spatřit muže mířícího k ohništi. Stejného muže následující záběr kamery na daném místě ovšem nezobrazuje, za to je možno jej vidět, jak míří opačným směrem k požáru rozpoutanému během potičky. (Conspi)