Vikingové II

Karen Loop

Kostýmy:

Debra Hanson
  • Jezinka.Jezinka

Bylo tam něco jako princezna, tak k tomu napíšu něco jako komentář. Co jsem hlavně nepobrala, byla ta potřeba tvůrců narvat tam toho Vetřelce a kosmické lodě. Ze všech bojů jediný dobrý byl ten lidí s lidmi. Výprava, atmosféra, postavy a figurky, vztahy mezi postavami, všechno dobré, jen pak tam z jiného filmu a jiného světa přicválala příšera a celé se to zhroutilo a já si šla do mazáku pro špenát, abych měla něco studeného na hlavu. Špenát nebyl, ale mražené řízky posloužily stejně, navíc jsem na konci filmu vypadala jako jedna z těch rozložených mrtvol v obludově spižírně, což mému filmovému prožitku dodalo hloubku a já měla pocit regulérní 4D projekce. Proč Vikingové II? Proč ne E.T. versus Alien?(13.6.2017)

No byl jsem filmem velmi zaskočen a příjemně překvapen a potěšen. Nečekal jsem moc a dostalo se mě hodně slušného béčka. Ač je na konci kopa přehnaných věcí, tak jsem jim to sežral i s navijákem. Takového draka jsem teda nečekal, ten nápad je opravdu prvotřídní. Prostředí nemohlo být zvoleno lépe, meče, štíty, vikingové.... herci byli dost vpohodě. Škoda, že ta jeho puška zůstala skoro nepoužita. Je to mezi 3-4 sakra:)(11.4.2009)

Neuvěřitelný kločkopes. Vetřelec říznutý Gwoemulem, zasazený do špinavehé a krvavého světa severských legend, beroucích si to nejlepší z Bewoulfa a Pána prstenů (podobné obličeje, jména)a okořeněných videoherní poetikou, atmosférou a vizuálem. A víte co je nejlepší? Že kombinace akčního braku a áčkového rozmáchlého scifi (která se tak vyplatila z v Černočené tmě a tak selhala v Kronice temna) funguje. Film se vyhýbá těm nejprovařenějším klišé a napětí dávkuje mistrovsky. Herci hrají velmi dobře, až se to nesluší a především analogie z Beowulfem (král Hrotghar má svoje prokleté monstrum, Kainan je vlastně Beowulfem) pro mě osobně zvedá hodnocení na naprosto poctivé 4 hvězdy. Nečekal jsem nic a dostal jsem velice dobrou, na nic si nehrající zábavu. I když začátek byl opravdu hodně brakovej... A škoda, že potenciál konfliktu staré civilizace s moderními technologiemi zůstal dokonale nevyužit.(29.1.2009)

• teutates

Hrdinský epos... na troskách "Kryptonu" došiel Kainan, obávaný bojovník o ktorom sa píšu elégie dodnes (nepriamo samozrejme)... Obrovský potenciál, snaha a dokonca aj pár scén boli vážne "cool", avšak prevedenie, scénar a citový doplnok ťahajú vikingov ku dnu. Dedina mi pripomínala zatiaľ ešte nedokončený "upgrade" z Warcraftu, odhalenie "minerálneho prameňa" a dokonca patos, ktorý trval skoro celú dĺžku tohto snímku ma nepresvedčili o vyššom hodnotení... (viac takýchto okamžikov) 5/10... Ale ak by som to vzal ako "ultra-mega" akčné sci-fi a privrel 1,5 oka moje hodnotenie by bolo 7/10...(28.1.2009)

To je zajímavé, jak je ta stará norština podobná moderní angličtině. Když už se Claviezel učil aramejštinu, na jazyku vikingských bojovníků mohl taky zapracovat. Ale dosti lingvistiky. Z podobného ranku je to jednoznačně nejlepší film za poslední dobu. Kam se hrabou nějací AvP a podobné zrůdnosti, tohle je dobrodružná akce jak má bejt. Dějově to není o nic větší béčko než nějací kovoví plecháči měnící se na barevná autíčka a v zábavě je to daleko předstihuje. Má sice menší chyby jako přílišné upozadění některých sympatických vikingských ranařů v čele s Ronem Perlmanem a Johnem Hurtem a až příliš přepálený závěrečný boj, ale ostatní je opravdu na místě, atmosféra, prostředí, bitky, dokonce ani ta akční ženština mi nevadila. Zkrátka popít Heorotovu medovinu, přepásat se těžkým mečem a vyrazit bojovat s drakem jako v severských eposech. P.S. Stejně jako v Beowulfovi docela sympatické ironizování křesťanství.(29.5.2009)

• - Ve scéně, kdy je vyslechnuta Kainan (Jim Caviezel) a Wulfric (Jack Huston) odchází pro vodu, je možné v záběru spatřit muže mířícího k ohništi. Stejného muže následující záběr kamery na daném místě ovšem nezobrazuje, za to je možno jej vidět, jak míří opačným směrem k požáru rozpoutanému během potičky. (Conspi)

• - Ve scéně, kdy se Kainan (Jim Caviezel) loučí se svojí rodinou a z okolí se ozývají hlášení v jejich rodné řeči, mluví on i jeho manželka anglicky, tedy jazykem, který se Kainan "naučil" až po ztroskotání jeho lodi na Zemi. (Richie666)

• - Nejdříve bylo zvažováno mezi Thomasem Janem a Seanem Beanem na roli Kainana než James Caviezel souhlasil, že tuto roli vezme. (c.tucker)