Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hrdinové pohádky jsou naprosto rozdílní – jeden je bohatý panovník (J. Šťastný), druhý je chudý zahradník (I. Trojan). Jmenuje se Lešek a má rád Jolanku (D. Morávková). Jenže její otec (P. Kostka) mu ji nechce dát za ženu, pokud mu nepřinese prsten a pytel zlaťáků. A pak Lešek potká čerta (P. Štěpánek) s lákavými dary – je to kouzelná čepice, s jejíž pomocí se stane neviditelným, a pírko, které mu otevře každou pokladnu. Jak těžké je odolat… (Česká televize)

(více)

Recenze (16)

otík 

všechny recenze uživatele

Hezká a především příjemná pohádka, ve které snad nejvíce jen bijí do očí rozdíly mezi exteriéry a tradičními studiovými záběry. Jinak jde o příběh mladého zahradníka, který má rád dceru bohatého obchodníka, ale nemá peníze, aby se jejímu tátovi líbil. Pomocnou ruku mu podá čert s kouzelným pírkem a čepicí. Jenže mladík se snaží získat si dívku poctivě, což se samozřejmě podaří, neboť jsme v pohádce. Řada známých herců odvedla dobrou práci a natočili hezkou pohádku, která vám ještě dochutí nedělní odpoledne. Hudba: Vadim Petrov ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Čert, jak už to v našem slovanském pojetí bývá, je tu kladnou postavou. Sice pokouší, ale jak správně říká, cestu do pekla si každý najde sám (trochu to připomíná větu z ďáblova advokáta: "Já vytvářím podmínky. Manipulujete se sami."). Jen je škoda, že vedlejší postavy tu zastiňují ty hlavní. Vedle tradičního Štěpánka je to i správná femme fatale Zlata Adamovská. ()

Reklama

triatlet 

všechny recenze uživatele

Slovanský základ v pohádce je patrný, ale neveřil jsem, že by český čert (v podání Petra Štěpánka) byl tak dobrosrdečný. Nicméně scénáristce K. Kuršové a režisérce V. Janečkové se na malém prostoru podařilo příběh podat uceleně. Pěkný je motiv přebírání jiných podob (ať už v se přestrojuje král nebo ostatní na maškarním bálu). Čtvrtá hvězdička je za sympatické herecké výkony (Morávková, Šťastný, Trojan a ostatní o 18 let mladší:-). ()

Nonna 

všechny recenze uživatele

Celkem neškodné zpracování příjemné pohádky a určitě bych dala více hvězdiček, ale já se prostě na tu "krásnou" Danu Morávkovou nejsem schopna dívat. Ona musí mít asi nějaké osobní kouzlo, díky kterému ji režiséři do rolí krasavic a milovnic obsazovali a obsazují, ale já ho na filmovém plátně prostě nejsem schopna postřehnout. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Krást se nemá a to za žádných okolností. Zamilovaný Lešek hodí úsilí svých rodičů o jeho výchovu za hlavu, když mu čert nabídne kouzelné pírko, s jehož pomocí si může otevřít zámek k truhlici se zbožím ve zlatnickém krámě. Získá tak briliantový zásnubní prsten pro milovanou Jolanku a doufá, že s jejím prstenem ozdobeným prstíkem získá nejen její ruku, ale i zbytek Jolanky. Vzdušné zámky a růžové obláčky mu nemilosrdně rozfouká jeho tchán - čekatel, když se dožaduje ještě i vstupního kapitálu k tomu, co má od svatby být společným rodinným podnikem (opět krutý rodič, který chce svoje dítě zajistit). To by v tom čert byl, aby se i tentokrát čert příhodně neobjevil a nenesl další artefakt. Tentokrát se Leškovi otevřou už dveře přímo do královské pokladnice. Lešek je však trochu nedovtipa, vleze do špatného okna a místo aby získal svoje věno v královské pokladnici, učiní první krok k tomu, aby se stal národním hrdinou. Takhle mladinkého jsem Ivana Trojana zatím v ničem neviděla. Jeho poctivý hlavní hrdina měl něco do sebe. Nejvíc se mi ovšem, podle očekávání, líbil čert. Vedle takového pekelníka i král hraje jen druhé housle. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama