Pokud jsi jednou uvnitř, už se nikdy nedostaneš ven! Nejhorší noční můry se stávají skutečností... Mladá teenagerka Madison (Sarah Roemerová) se rozhodne, že nastoupí na univerzitu, kde skoncoval se životem její bratr. Se svými novými spolužáky začne pátrat po děsivém tajemství, které skrývá jejich kolej. Z té se postupně stává vězení, kde stále přetrvává duch vraždícího lékaře. Šance na přežití je téměř nulová... (oficiální text distributora)

XI-XAO

Horor bez hororu, se spoustou nesmyslných dialogů o zubožených dušičkách spolužáků a velkým drsným šíleným doktorem, který měl v mládí jako svůj vzor Freddy Kruegera. Bohužel i po četných plastikách stále není tak strašidelný jako jeho idol a navíc není ani zdaleka tak nápaditý. ()

chaosteory

Sterilní, bez nápadu, bez atmosféry a po pár minutách značně předvídatelné. Jelikož i pohled na můj bankovní účet mě děsí víc, nemůžu přehlédnout naprosté vyrabování Noční můry nebo Boogeymana. Kdybych to vzdal po půl hodině, kde bylo alespoň pár hlášek a náznak děje, bylo by to lepší. ()

Rychleji

Při prvním "zjevování" u Nitky jsem měl strach, kdy na mě co vybafne a tajil jsem dech, abych nevzbudil nikoho v bytě ... Vážně nesnáším lekání. Ale bohužel, či snad pro mě a spolubydlící bohudík, všechny "děsivé" scény nastupují stejně zdlouhavě jako v REC a tak se vlastně není čeho bát. Jelikož to tak probíhá před každým krvavým čímsi, není vlastně ani na co čekat. A scénář taky wow ... Samozřejmě že když nám mizí spolužáci/spolubydlící jeden po druhým, tak pro jistotu budeme zůstávat každej zvlášť, ať to vrahovi ulehčíme a nemusíme přidělávat scénáristovy složité kličky. Vážně působivé. Pak mě taky celkem udivuje, jak tu každý dává hvězdičky za "potenciál". Když vynechám to, že tento námět znásilnilo už spoustu režisérů (př. ten film o spáleném blázinci s duchem ředitele a jeho dcery), stále mi to, že potenciál nevyužili příjde jako mínus. Nelogické, stupidní, neskutečně neděsivé, a místy nechutné (scéna z posilovny/kuchyně). ()

valmet

Zoufale slabý. Pocit strachu nula, napětí nula, děj předvídatelná nuda. Hvězdička jen za nahou Sarah Roemer. Ihned po tý scéně jsem to vypnul. ()

uprchlice

David R. Ellis má na svém kontě například "Noc žraloka 3D", "Hadi v letadle", "Nezvratný osud 2", "Nezvratný osud 4". Za film "Matrix Reloaded" byl dokonce nominován za cenu Taurus pro nejlepší koordinaci triků, což si myslím, že je dobré. Jeho film "Azyl" byl také celkem dobrý. Obsazení si myslím dobře promyslel a herci byli snesitelní. Děj na začátku byl podle mě nejzajímavější, protože se teprve seznamujeme se studenty na univerzitě a 6 z nich začne pátrat po doktorovi, který své pacienty mučil. A aby toho nebylo málo, vydají se do tajemné místnosti, kde najdou doktorovu složku a nedlouho potom začne někdo studenty vraždit... U filmu jsem vůbec netrpěla a dal se lehko zkouknout až do konce, ale... Část, kdy studenti teprve najdou minulost o doktorovi je lepší, než když je doktor začne zabíjet. Vraždy jsou na duchařský horror dost zvláštní, protože oběť ještě předtím uvidí svou minulost a pak zemře! Jenže mrtvola není poté k nalezení! "Azyl" nehodnotím jako propadák, ale jen chtěl malinko doladit, protože jsou v něm malé nedostatky (například se tam studenti mezi sebou moc vykecávaj a vypráví si své životní osudy... To bych vynechala, protože to zabírá moc času), ale i tak uznávám, že se režisér snažil. Každopádně jako třešničku na dortu bych "Azyl" nehodnotila. Spíš takový sladký dortík s trochou hořkých mandlí, které potřebují vydloubnout ;-) ()

Aleais

No horor, skôr triller, ktorého hlavnou témou je "zabite čo najviac študentov". Šialený duch doktora hrôzy, ktorý sa snaží ísť po deckách, ktoré prežili v detstve nejakú traumu. Podľa jeho chápania má asi každý traumu a psychické problémy snáď okrem neho. Takmer nulový priestor na rozvoj postáv, sotva sa vám predstavia, navštívia zakázanú časť a už to ide "hor sa zabíjať". Ešte teraz premýšľam, či tie 2 hviezdičky nie sú veľa. Ono ide hlavne o to, že horory mám naozaj rada, ale proste za ten čas čo som videla určitý počet hororov, väčšina z nich bola oveľa lepšia, než toto. No a normálne by tento film mohol byť fajn, len to bolo nemastné, neslané, strašne z rýchlika, ako som písala takmer nulový rozvoj postáv a celé to bolo len o zabíjaní. Mohli popísať viac históriu toho ústavu a vytvoriť lepší príbeh. Hoci s takýmto námetom neviem či sa to dá. No aspoň mohli z doktora urobiť menej "komickú" postavu, čo sa po každom zaháňa iba ihličkami. Plus príde mi to ako inšpirácia z kombinácie hororov, ako tu niekto písal o Fredym Kruegerovi, takisto tam vidím Nezvratný osud, ten však mal aspoň lepší príbeh a vedeli ste vopred, že smrť si pre každého príde. No neviem... keď tak premýšľam, ani tie "ľakačky", ktoré sa bežne v horore používajú neboli priemerné, ale skôr pod priemerom. A po tomto zhodnotení to znižujem na 1*. ()

Candimann

Tento snímek nazývající se azyl ze začátku, když se studenti zabydlovali a upřesnovali jsi, kde to jsou vlastně ubytování zprva působilo i „hororově“(procházka s baterkami po bývalém blázinci,....), ale jak se tam prvně objevil šáhlý doktor tak ve mě nadšení ze začátku uhaslo, ale přesto mi to nedalo a znuděně dodíval do poslední minuty, takže mé hodnocení zní * a půl. ()

vantak odpad!

Dopozerané na tretí pokus. Dva pokusy skončili zaspatím. Absolútne žiadna ľakačka, atmosféra pod bodom mrazu, napätia asi ako v 30-ročnej 1,5V batérii, nápady čo-to ukradnuté a doplnené ďalším ukradnutým. Shit a odpad, keby som to nevidel, o nič by som neprišiel. ()

Deadmaus

Z tohoto filmu jsem měl opravdu husí kůži. Nemůžu si pomoct, ale na každého jiný metr a tohle je opravdu můj šálek kávy. Sice chvílema sem se mne zmocňoval pocit, že koukám na Alenku v říši divů, ale hned na to - to přebila nejedna lekavá, nepříjemná scéna. Měl jsem po celý film nepříjemný pocit, a ještě k tomu to bylo v noci, takže můžu doporučit sledovat, při zhasnutých světlech, ve sluchátkách, kvůli autentičnosti. Je do skvostné dílo, které se opravdu nemá za co stydět. Viděl jsem horší!! ()

katjaaa

Takovýchto hororů jsou mraky. Nic nového nenabídne, přestože začátek vypadá slibně. Hned jak se na scéně objeví napodobenina Freddy Kruegera všechno jde do.... ()

vrch07256732

Strašná kravina na r. 2008. V 80 tych rokoch by to bolo stráviteľné béčko ale toto v novom mileniu? Jedine tie mordy stáli za to, ale na Freddieho Kruegera to nemá - a to sa reálne písali roky 80-te. ()