Nebezpečný cíl

• USA Bangkok Dangerous (více)

Remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999. Život nájemného /nelítostného/ zabijáka Joa (Nicolas Cage) se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou... (oficiální text distributora)

FilmFan24

Nevím čím to, ale pětadevadesát minut fimu se vleklo jako tříhodinová stopáž náročného artového filmu. Nevím, jestli je na vině zpracování nijak objevného námětu, kde podle mě mnohdy tvůrci sami neví, proč je zrovna barevný tón filmu takový, jaký je. Po úvodní předehře s Hradčanami v pozadí začíná příběh profesionálního zabijáka (Nicolas Cage), který po poslední zakázce v Bangkoku, chce ze zabijáckým "řemeslem" skončit. Cageovo charisma ztrácí s každým novým příčesem se kterým se objeví a tak ty jeho náhlé city a emoce u jinak chladnokrevného zabijáka beze jména mu nějak nevěřím. Už nějakou dobu mám obavy, že kariéra tohoto herce začíná, až na občasné výjímky jakými byli filmy "Pan Rosnička" nebo "Obchodník se smrtí", dosti strmě upadat...P.S. Ani mě nějak neláká vidět původní film bratrů Pangových. ()

dawe04

5/10 - Nicolas Cage předvádí svůj nový účes aneb jak nájemný vrah ke štěstí přišel...skoro. Banální zápletku s fádní akcí zachraňuje od průseru jen sympatický thajský kurýr a Cagova potenciální slečna lékárnice - opravdu rozkošná diva před kterou by roztál nejeden ledovec. A Titanic by možná žil. PS: Když už se Cage na začátku chlubil jak mu tato práce umožňuje cestování, proč si nezašel ke kadeřníkovi v Praze. Ti hollywoodští ho zjevně nenávidí. ()

Dexter1

Akože akčný film, ktorý sa môže popíšiť maximálne trápnymi scénami, tupými dialógmi a odporným strihom. Cage v úlohe nájomného vraha absolútne neuspel a miesto drsňáka na mňa pôsobil ako nepochopený komik s dosť divným účesom. ()

Skip

Když se elitní nájemný zabiják bez emocí zamiluje a navíc se dostaví něco jako svědomí, je to pro něj průšvih. Problém je, že ani jednu z těch emočních poloh prostě nemůžete věřit, protože to tentokrát Nicolas Cage jednoduše nezvládl. Pohled vlahých očí mu nikdo nežere, stejně jako chladný zabijácký pohled. No a co se akce týče, byl to velký podprůměr. ()

Dubro

Miesto „ V kinech ČR:04.12.2008“ by tam malo byť „V kinech ČR: ani náhodou“ . Párik Pangovcov dal film aj s Cageom do snehu a Nicolas by sa mal spamätať s kým to kávu mieša a kam to má našliapnuté. Aby mu ostal nejaký divák, ktorý mu zatlačí viečka a zatiahne zips na igelite. 3,14 (ale len za záver tejto biedy) ()

maverick10

Nehorazna slatanina. Radoby cool Cage vypada s tema vlasama smesne. Cely pribeh je divny, nelogicky a zbytecne komplikovany. Nicolas se zacina v tech beckach doslova topit. ()

ilemas

Ani na podruhé jsem to nedokoukal do konce. Nicolas Cage je nezáživný až trapný, každým dalším filmem jeho sláva upadá. Větší část filmu se odehrává v noci, takže výsledný efekt je téměř nulový, z Bangkoku vidíme jen bary a noční život, čili téměř nic tak jako z Prahy na začátku filmu. ()

M.i.k.e

všudypřítomná nuda...dvě hvězdy sou za relativně ucházející poslední půl hodinu...jinak spíš ztráta času... ()

Meridius

Elitní nájemnej vrah, kterej má výčitky při práci a mimo ni se zabouchne do němý lékarnice? Kdepak. Jedinej klad tohohle filmu je Brian Tyler na pozici skladatele. ()

Martin741

Byvali casy, kedy herec Nicolas Klec vedel ponuknut kvalitu /8 mm, Obchodnik se smrti 2005/, Thutmosezial ako cas leti, leti smerom dole aj kvalita Klec-ovych snimkov. Zakladny pribeh sice fajn /premena z nekompromisneho zabijaka na zlomeneho lovca nicomnikov ....../, ale reziser Danny Pang /Oko/ je len rutiner, ktory nedokaze z Kleca dostat maximum, ako to spravil napriklad Schumacher vo filme 8 mm. No pan Klec uspesne pokracuje nastupenym trendom, smer zumpa, gratulujem . 5 % ()

O´Neill

Nevím proč hodně lidí na tenhle film nadává. Mě se zdal náhodou velice dobrý, stejně jako Nickův herecký výkon. Dal bych i plný počet, ale u posledních 20 minutách filmu jsem nebyl tak nažhavený jako ze začátku, takže za mě 4 hvězdičky. Jinak Praha potěší. ()

JohnRambo

V určitom momente som chcel dať filmu 4* ale nakoniec som sa predsa len priklonil k trom. Akčné scény pekné, hlavne po vizuálnej stránke (kill na vode v člne ma dostal). Ale to čo mi vadilo sa dá povedať jedným slovom: bezobsažný. Jednoducho, príbeh celkom zaujímavý ale vliekol sa pomáály a nakoniec z neho žiadna sláva nevyšla. Ale inač celkom vpohode film, nenudil som sa to je hlavné. ()

Kwaichi

Kvalita filmov s Nickom ide ako po sínusoide. Momentálne sa pohybuje niekde v okolí infima, ale inflexný bod už prekonala a zas začína stúpať. V jeho prospech, ale aj jeho fanúšikov dúfam, že bude stúpať rýchlo a pekne dlho. K filmu: výkony boli na môj štandard podpriemerné, prostredie Bangkoku bolo vystihnuté dostatočne, ale vadila ma mierne pochmúrna atmosféra a niektoré triky taktiež pokuľhávali po logickej alebo grafickej stránke. Každopádne, už sa teším na ďalší Nickov film. ()

C0r0ner

V podstatě neexistuje film, kde by byl Cage dobrý. A to i v takových parádách jako Con Air, Kick-Ass, nebo Skála. Prostě je to herec na hovno a drží se ho to celý život. Naštěstí dostává většinou role v blbostech, takže nikoho moc nesere. Nebezpečný cíl je přesně ten případ filmu, kde je špatně úplně všechno. A Cage tomu celému dává korunu. 15% ()

Flynn

Nuda nuda nuda, Cage je toporný jak vosková figurína a ty jeho zabijácké gesta mu může baštit tak leda dítě, které zrovna dokoukalo Pokémony.... jediné štěstí, že nespytlíkovali happyend, to zvedá hodnocení z jedné hvězdičky na závratné dvě.... podle mě škoda času.... ()

Wormboy

Tazkotonazny sajrajt, v ktorom je najuveritelnejsou postavou hluchonema predavacka v lekarni v Bangkoku, ktora vie ultracooltemneprefarbenemu a husto sa tvariacemu Cageovi citat z pier anglictinu.....No a Cage bude musiet prist s niecim naozaj vynimocnym, aby sa po tolkych hovadinach z poslednych rokov v mojich ociach nejakym sposobom aspon ciastocne rehabilitoval. Nechapem zaradenie tohto filmu do nasej kinodistribucie, pretoze je podla mojho nazoru este pod urovnou poslednych filmov Majstra JCVD, ktore sa dnes dostanu uz iba k beckovym fajnsmekrom a nekritickym zboznovacom Belgicana s najvacsou hrcou na cele ;) Apropo, cesko-slovensky distribucny nazov je mimoriadne vystizny, pretoze navsteva kina pri tomto filme je skutocne nebezpecnym cielom ;) ()

Andre3000

Nějaký potenciál ale využit skoro nebyl. Za plus vidím akorát některé vedlejší herce a Bangkok, pokud to vůbec bylo natáčeno v něm. Jinak hodně nepovedených věcí, které prostě vidí každý sám, nemá cenu je vyjmenovávat. A ten konec...:-( Tak 2,5 a to s odřenýma ušima. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin