Šílený vědec během experimentů s nebezpečným virem prováděných na nevinných lidech stvoří netvora. Tento netvor uteče z laboratoře a započne krvavé žně mezi obyvateli jednoho městečka… (LIVINGDEAD)

Mordenroth

Kurtzman, koncipovať, krvilačnosť, kochať, klišé, komédia, kompót, koncentrácia, krv, kúpeľ, končatiny, koža, krmivo, krkavce, koštovať, kruto, konfúzia, kostrbatosť, konina, kontrast, kamera, katastrofa, kritika, kumšt, kvalita, koniec, konštatovať. 70%. ()

Radka_86

Ano, ve filmu se stále něco dělo, tekla krev, vnitřnosti, mutanti... ALE....Jsou ty 3 věci kvůli kterým opravdu nemůžu dát více jak tři hvězdy. Za prvé ta kamera - vážně nízkorozpočtový brak, za druhé a to mi vadilo asi nejvíc byli ti ptáci - vypadali vážně počítačově až kresleně takže jsem se při scénách s nimi spíš chytala za hlavu než abych si je vychutnala (naprosto souhlasím s tím co napsal LIVINGDEAD) a za třetí ony i ty masky těch mutantů byly dosti okaté a kýčovité - hlavně těch už mrtvých. Film mě sice velmi bavil ale jeho kvalita a efekty to bylo hodně slabé, podtrženo sečteno viděla bych to na 60%. ()

corpsy

V tomto prípade kašľať na nejaký oscarový príbeh, či nejaký herecký výkon hodný ocenenia. Toto je pre fanúšika žánru, pre obdivovateľov trikových maskérov, ktorý sa v tomto prípade naozaj vyzúrili, pre divákov, ktorým nevadí preukrutný vreskot obetí, výrazný rev mutantov, hektolitre krvi a tony vytrhaného mäsa. ()

sidzej odpad!

Ceckovy brak ktory pobavi svojim prisernym prevedenim takmer v kazdom smere. Od kamery, cez strih, dialogy, pribeh az po samotne obsadenie. Masky a gore usli ale to bolo jedine co na tom bolo pozeratelne. Digitalne supy boli uz len pomyselnou ceresnickou na torte. Viac nez film samotny ma vsak pobavilo tunajsie % hodnotenie. Ale 1. april uz presiel. ()

raimi

Tuhle šílenost je potřeba brát s velkým nadhledem. Kurtzman se tady naprosto utrhl ze řetězu, a nejenže si to celý vymyslel a zrežíroval, ale chopil se i kamery, film produkoval, kecal do triků, mihl se na obrazovce v cameu a ještě zaměstnal celou famílii. Je teda pravda, že tu kameru mu měli sebrat hned jak na ni šáhl, protože ty roztřesený záběry v úvodu jsou strašný. Ale i přesto, že věděl co točí (trash), a kolik na to má peněz (téměř žádný), tak natočil jeden obrovskej gorefest, velkou jízdu, kde není čas se nudit, a kde je všechno podřízený zábavě a neskutečně předimenzovanýmu násilí a krveprolívání. Jen je potřeba toho nadhledu. Tohle je totiž film, kterej mílovými kroky překračuje hranice dobrého vkusu a pohybuje se v hájenství naprosté debility, ochotnických hereckých výkonů a nehorázně otřesných digitálních triků (hopsající karavan při nehodě, výbuchy, a hlavně digisupi, kteří si můžou podat křídla s kolegy z Birdemicu). Ale ví to o sobě, užívá si to a záměrně všechno hrotí do extrémů. A právě vynikající ad absurdum vyhnaný gore, je něco, co ten film táhne nahoru. A taky výbornej Andrew Divoff. Nakonec jsem rád, že jsem film viděl až teď, pěkně v HD, a s vědomím toho, co mě čeká. Takže jsem nepodléhal zbytečným nadějím, a nakonec se skvěle bavil. ()

topi

Tohle " céčkový až déčkový" dítě Roberta Kurtzmana, který si ho režíroval, nasnímal , produkoval a napsal námět, je něco strašnýho, plnýho debilních dialogů, otřesných hereckých výkonů a strašlivých vizuálních a digitálních efektů. Ti ptáci, to bylo příšerný, skoro jako Birdemic, ikdyž ten je teda fakt ještě o třídu níž. Hroznej střih a roztřepaná kamera se tady taky nehodí. Jediný, co se dá, tak jsou nějaké povedené gore efekty a masky, ale v kombinaci s digitálními příšernými triky to prostě nevyznívá jako pořádnej gore masakr. Škoda, čekal jsem od The rage mnohem mnohem víc. Jediná postava, co za něco stála, byl náš starý známý "Wishmaster", v roli šílenýho vědátora. Jinak nuda a ztráta času. ()

vegetol.mp

The Rage není špatný film, je jen levný. Na mnoha věcech je jasně vidět, že nejsou způsobeny neschopností režiséra, ale tvůrčím kompromisem, způsobeným malým rozpočtem. Jinak je film plný naprosto brutálních gore efektů i groteskně ujetých nápadů. Zombie supy, vraždící lilipután v dámské paruce nebo lidské tělo, které naviguje jeho useknutá hlava, to jsou jen některé zábavnosti, které Kurtzman ve svém filmu nabídne. S větším rozpočtem mohl být The Rage naprostá bomba, takhle jde "pouze" o levný, ale solidně udělaný krvavý film s ujetým smyslem pro humor. ()

HorrFi

Začátek mě celkem vtáhnul do děje, ale pak mi ty supi který vypadali totálně nereálně začali jít na nervy spolu s tou divnou kamerou a ty nesympatický ,,herci" mi šli taky na nervy ikdyž si myslim, že úplnej propadák tenhle film neni.. ()

Khumbac

Zvláštní u toho bylo, že Když jsem se na to večer díval, tak jsem vůbec netušil, že ráno se mi na to bude těžko vzpomínat vo čem že to vlastně bylo. Masky přijatelné a teoreticky to klidně mohu zařadit do kategorie old-schoolovek. ()

demented

Tak tento film sa u mňa totálne minul účinku. Moje očakávania boli vysoké (obzvlášť v kontexte nadpriemerných hodnotení) a o to väčšie sklamanie ma čakalo. Film bez štipky invencie len rekapituluje stokrát omleté klišé - báchorka o zhrzenom vedcovi, ktorý sa snaží vyhubiť ľudstvo pomocou zákerného vírusu. Znie to síce dobre :) ale synonymom zábavnosti sa pre mňa The Rage rozhodne nestane. Celé je to nemastné, neslané, hlúpučké a bohužiaľ aj nudné. Minirolička Reggieho Bannistera potešila, rovnako ako aj veľmi veľmi slušná porcia brutality, ktorá je vlastne najväčším (ak nie jediným) kladom celého filmu. Len keby nebolo tých prekliatych supov, ktoré sú vyložene hnusné (v zlom slova zmysle) a zakaždým, keď sa objavili na scéne (a že sa tam objavovali požehnane často), chytali ma záchvaty škodoradostného smiechu. ()

Šakalík

Tak tohle je béčko se vším všudy. Docela krvavé, občas nechutné, sem tam vtipné. Co tomu zoufale chybí, je strašidelná atmosféra, protože to pobíhání uřvaných teenagerů po lese v tomhle směru prostě nefunguje (možná by to fungovalo v noci, ale určitě ne za slunného dne). Velmi zoufalé jsou i efekty (ti nakažení supi jsou opravdu majstrštich, kam se hrabe Hitchcock! :-)) a nad smysluplností dialogů zůstává rozum stát. Ty uječené baby a ti skřehotaví ptáci se celý film předhánějí v tom, kdo dokáže vydávat otravnější zvuky (já hlasuju pro ty holky). Ke konci to je několikrát zbytečně natahované, čímž vyšuměla i možnost nějakého efektního zakončení. Co se mi naopak líbilo, byl ten gore přístup k násilí, který si nebral servítky a vůbec nerozlišoval, jestli je třeba krvavě utlouct dospělého nebo malou holku. A tak je to správné, tak to má být! :-) ()

Janis

někde mezi ** a ***, škoda těch digitálních supů, ale třeba takové masky byly povedené a potěšil i ten zakrský hláškující mutant. ()

Rathalos

No na to,ze rozpocet tohto filmu nebol urcite vysoky,tak sa jedna o zabavnu hororovu jazdu,v ktorej dominuju skvele masky,gore efekty a kopec krvi,ma to sice nedostatky,ale to nevadi,bola to sranda...:-) ()

beso74

Šialený neuznaný vedec vs. celý prehnitý kapitalistický svet. Nie zle, nie úple zlé, len škoda že na poste režiséra je tvorca špeciálnych efektov a majiteľ firmy vyrábajúcej špeciálne efekty. Vďaka týmto faktorom sa z filmu stala prehliadka masiek a gore efektov, vyzerá to ako na púti, hlavní hrdinovia a sem tam krátkodobo aj iné menej podstatné bytosti idú od jednej krvavej atrakcii k druhej, pričom platia vlastnou krvou. Dej sa pritom úplne scvrkol na pobehovanie hore dole a stretávanie všakovakých kreatúr. Jednoducho film, ktorý čo sa týka obsahu je menej ako nulový, ale forma je tu zvládnutá na jednotku.... ()

Pitryx

To byl film podle mého gusta a mínusy dávám za ten předigitalizovaný konec, to opravdu zklamalo. Ale celkově jde o film plný gore efektů s náznakem děje. Ale hlavně to má spád. Jasně že si to nedělá čáku na kdovíjaké úspěchy, ale divák, co má rád slashery si na své zcela určitě přijde. ()

JimDixon

Takhle už jsem se dlouho nepobavil. Díval jsem se s bratrem, který má pro tyhle "pecky" slabost a chvílema jsme oba brečeli smíchy. Tenhle film je špičkou ve svém céčkovém žánru "horor/komedie". Prostě omletá báchorka o šíleném vědci, který chce zničit svět! Jóóó. ()

MFZB

Konečne po dlhom čase nejaký ten splatter, od ktorého som nečakal nič,ale bol dobrý, to sa musí nechať, nie po filmovej stránke, ale pre hororového fandu "túžiaceho" po krvi to bolo v pohode. V tých najlepších scénach bola práca s kamerou fakt otrasná, ale dalo sa to pretrpieť, dialógy boli dosť stupídne, to sa musí nechať a čo sa masiek týka tak tie ušli, ale tie supy tie boli dokurvené...Na druhej strane film bol fakt krvavý a aj napriek týmto nedostatkom ho môžem označiť ešte za dobrý, neviem, možno že k tomu dopomohla aj tá myšlienka toho celého. Rozmýšľal som aj nad 4-mi hviezdami, ale ku koncu sa to akosi začínalo kurviť a prišlo mi to také ako natiahnuté, tie scény tam, ako keby museli byť, ale rozhodne poteší celkom krátka stopáž. Takže film môžem každému hororovému fandovi doporučiť, a hlavne tým, ktorí uznávajú splattery...65% ()