Už jsme doma?

Nina Ruscio

Kostýmy:

Jori Woodman
  • Malarkey

Komedie plná černých hlav si pro většinu případů teda z mého pohledu často hraje na drsnou a málokdy pobaví, nebo spíš pobaví, ale jen za velkou louží, v Americe, a tam už jen pár lidí, jenže těch pár lidí je tam požehnaně a čítají tmavší kulturu obyvatelstva, kteří ony herce neskonale respektuje. Ice Cube není špatný herec, nebo teda není dobrý, ale na druhou stranu je sympaťák. Hrál v řadě filmů, které jsou známé, ale ne natolik úspěšné, takže o zviditelnění nebyl problém. V Už jsme tam? si opět zahrál postavu, které brnkají na nervy noví sousedi, když se s celou svojí rodinkou přestěhuje do nového domova a o zábavu je vcelu postaráno, jen je to prostě neskutečně průměrné, a i když se člověk zasměje, druhý den si na film těžko vzpomene. Nic originálního, čistý průměr z mého pohledu. --- Seš na mě jak bachař... - Jo? Tak vítej na Alcatrazu.(18.4.2008)

• freddy

Tak u tohoto filmu asi pan scénárista nevěděl, kde vzít inspiraci, tak si hlavní zápletku vypůjčil z o 20 let staršího filmu s Tomem Hanksem Dům za všechny peníze. Ale nutno dodat, že to tomu původnímu filmu nesahá ani po kotníky. Zatímco tam všechno fungovalo tak nějak přirozeně a byla to sranda, v tomto filmu to je jedna velká křeč a všechno tam vypadá velmi nuceně a až neuvěřitelně trapně. Prostě autor scénáře potřeboval něčím zaplácnout děj, tak zvolil rozpadající se dům, do kterého se nastěhovali noví nájemníci, aniž by tušili, v jakém je dům ve skutečnosti stavu. Ale jak už jsem naznačil, tohle vůbec nepůsobí přirozeně. Celý film je vůbec takový křečovitý, bez špetky inovace a nějakého dobrého nápadu. Ani žádné vtipné hlášky jsem tu neobjevil, a postava "všeumětela" Chucka mi už po několika minutách lezla na nervy. Zkrátka tohle je film, který ani já, kterému se téměř všechny komedie líbí a dokáže na nich najít nějaká pozitiva, nemohu označit za aspoň trochu povedený. Tohle je prostě z půlky vykrádačka a z půlky trapný film, který neumí být ani průměrný. Ale přece jen jsem to dokoukal do konce a ani jednou jsem neměl nutkání to přepnout nebo vypnout, takže to asi zase tak špatné nebylo. Proto nakonec dávám docela příznivé hodnocení v podobě dvou hvězdiček, ale bylo to velmi těsné a k jedné hvězdičce nebylo daleko.(26.11.2008)

• Svadbos

Nevyhnutné pokračovanie filmu "Are We There Yet" je taktiež oficiálnym remakom komédie "Mr. Blandings Builds His Dream House" (1948) - kompletne s logom RKO RadioPictures, ale Ice Cube nie je Cary Grant a scenár je úplne nevzrušivý. Premisa je rovnaká , ale nekonečné nezábavné gagy Vás nútia pozerať na hodinky a klásť si otázku: Už bude koniec?(11.10.2011)

• giovanni3

Wow co to zase bylo? Klasická ujetá, nezábavná, ... černošská komedie made in USA... Rádoby Kutil Tim (zde bych, ale glosoval právě Timova kolegu ze seriálu - ,,Asi ne Time,, prostě na Tima nešahat) co umí naprosto vše (od rození dětí, přes psychologii, přes terapie až po kompletní rekonstrukci domu...) v kombinaci s černoškou rodinkou a dvěma tupci co jen ,,baští,, hamburgry a likvidují dům... Do toho logicky rozkol rodiny... A velké finále je návrat toho ,,všehouměla,, (těsně pod Americkým národním rekordem v chůzi) do rodiny a otcovo hrdinství se sumcem (či co to mělo jako být... ale holýma rukama člověk co je skoro neplavec.... no nevím)... Fakt sííííla. ODPAD!(12.6.2011)

• otík

Volné pokračování komedie "Už jsme tam?" začíná tím, že Ice Cube už je ženatý, s manželkou a jejími dětmi se stěhuje do velkého starého domu na venkově a že manželka čeká další přírůstky (2) do rodiny. Na scéně se objevuje obchodník, instalatér a něco jako policajt v jedné osobě jakéhosi potrhlého magora, který jim do života vnese více zmatků než pořádku. Druhý díl je o poznání méně vtipný, není tam tolik gagů jako předtím a je tam skoro samé kecání. Opět je tu samozřejmě vysoké morální ponaučení, které od Ice Cuba jistě každý sežere. Ale i tak jde o solidní humorně laděný snímek pro celou rodinu.(9.12.2007)

• - Film byl poslán do kin pod názvem „Needs Work“. (Pumiiix)

• - Elektrikář v čase 30:00 odjíždí Ladou 2104 kombi. (DexMASTER094)

• - Nickova hláška: "Neumím karate, ale ovládám ka-razay!" (I don't know karate, but I know ka-razay!) je ve skutečnosti část textu Jamese Browna z písničky "The Payback", která vyšla v roce 1974 na stejnojmenném albu. (HappySmile)