911 Mysteries Part 1: Demolitions

USA, 2006, 91 min

Režie:

Sofia Shafquat

Rudy Giuliani (a.z.)

Dokumentární film, pojednávající o zřícení věží Světové obchodního centra v září 2001. Autoři uvádějí jasné důkazy, že Dvojčata se nemohla zřítit vlivem žáru z letadel a naopak předkládají teorii o řízené demolici WTC. Dále připomínají ,že dvojčata a WTC 7 byly jediné budovy v historii, které se zřítily vlivem ohně. Film pokládá další otázky: Proč se první zřítila věž, která byla zasažena až jako druhá? Proč věže padaly téměř volným pádem, když patra musely vydávat obrovský odpor? (culas)

fannah

Díky všem odborníkům na konspirační teorie za vysvětlení a zhodnocení. I díky vám tak miluju celou ČSFD :-D ()

havLord

Manipulace a masáž médii .. a v čem se od nich liší tenhle dokument? V máločem. Ale je dobrý se s ním seznámit. ()

Jillen

Bez komentáře...možná si ani člověk nechce připustit, že by to byla pravda...ale vemte si například začátek 2. světové války...Němci převlečení za Poláky útočí na svojí vysílačku v Gliwici aby ospravedlnili svůj nájezd do Polska. To zní jako USA zosnovali útok na WTC pod rouškou teroristického útoku aby ospravedlnili okupaci Afghánistánu(čímž nepopírám terorismus ani neospravedlňuji teroristické útoky kdekoliv na světě). Jak se zbavit dvojčat a ospravedlnit válku? Jen spekulace...ovšem doložené spoustou faktů, které se dají jen stěží vyvrátit...A z historie Empire State Building : Do budovy vinou chybné navigace v mlze narazil dopoledne 28. července 1945 americký bombardér B-25. Při neštěstí zahynulo 11 lidí pracujících v 79. patře a tři členové posádky letounu. !!!Nárazem ani následným výbuchem nebyla narušena statika budovy!!! a škody tak byly vyčísleny na 1 milion dolarů. A TO JDE PROSÍM O BUDOVU Z ROKU 1931 A O NÁRAZ BOMBARDÉRU (zdroj: wikipedia.org) ()

Kreeki

Asi bych dal i plný počet, kdyby dokumentem provázel někdo jiný.. ale i tak jako doplněk k nahuštěnému Zeitgeistu výborné. ()

wipeout

Zmysel pre hľadanie konšpiračných teórií je hlboko zakorenený v dnešnom "homo sapiens-internetikus", čo platí ale takisto aj o ľuďoch z minulosti,len s tím rozdielom, že v súčastnosti je množstvo informácií, ku ktorým sa môžeme dostať ohromujúce. A tak sa človek stretáva s naozaj rôznymi teóriami, od rôznych náboženských konšpirácii až po iluminantov. A z toho plynie základný problém, že v tejto džungli informácii triediť pravdivé od nepravdivého je zásadná a často nezvládnuteľná úloha. A tak niet sa čo čudovať, že som už od začiatku k tomuto dokumentu pristupoval skepticky. A výsledok? Podarilo sa mu vo mne vyvolať množstvo nezodpovedaných otázok, ale žeby som teraz išiel na ulicu demonštrovať a byť sa do pŕs, že to bolo všetko zinscenované? To teda nie. Dôkazy a vyjadrenia, ktoré uvádzajú sú len dohady, ktoré neznejú dostatočne presvedčivo. Fakty sú selektované a obvinenia a špekulácie vážnejšieho charakteru len v teoretickej rovine a nedostatočne podložené. Na dôverihodnosti nepridáva ani hlas komentátorky , ktorý bol nevýrazný a otravný. Možno sa ukáže, že veľa z vecí tu uvádzaných sú pravdivé no ja sa na posúdenie tohto problému necítim vonkoncom kompetentný. ()

Laurent

Neodpustím si reakci na některé zde argumentující uživatele (Subjektiv, LordSnape a především LordMysti). Argumenty těchto uživatelů jsou buď zcela nesmyslné nebo účelové a zavádějící. Každopádně žádný z jejich argumentů vůbec nic z tohoto dokumentu nevyvrací. Nakonec ani jejich otázky se vůbec na nic neptají. Velmi rád se pustím s kýmkoli do diskuse na toto téma. S výše uvedenými uživateli pak budu diskutovat s neskrývanou chutí. ()

Fanucci

Mimořádně zajímavé a hlavně děsivě logické...až na příšerně rušivou hudbu se mi to líbilo. Člověk ale musí brát dokument s rezervou...vyštěkává obvinění, ale fakticky nepředkládá jasně ucelenou představu kdo by za konspirací měl stát. Ale určitě dokument stojí za pozornost! Některé argumenty v kombinaci s názory expertů působí až neprůstřelně a člověku až tuhne krev v žilách, když si uvědomí, co to vlastně znamená... ()

maverick10

No ta priserna hudba bila do usi asi jako zpev Karla Emanuela Gotta. Jinak naprosto uzasny dokument podavajici jednu z moznych pricin zriceni WTC. Muzete se vam to nelibit, muzete s tim dokonce nesouhlasit ale to je asi tak to jedine co s tim zmuzete. Ruku na srdce, kdyz uz tomu neverite, par otazek kolem toho urcite je, nemyslite? Nebo tady snad nekdo porad veri na demokracii a etiku americke politiky???? ()

Trainspotter odpad!

Pravda je někde uprostřed a rozhodně ne v tomhle "dokumentu" a vážně pochybuju o odbornosti odborností se chvástajících tvůrců. ()

Alfréda

Upřímně doufám, že tenhle dokument uvidí co nejvíce lidí. Jakkoli se může zdát téma spiknutí a podvodu kontroverzní, v dokumentu není divákovi nucen žádný závěr, pouze mu jsou předloženy fakta co se stavby, konstrukcí a demolic týče. Ale hřeje mě pocit, že semínko pochyb bylo zaseto a onen závěr si může každý udělat sám. Tu veřejně podanou pravdu jsem jim nikdy nebaštila a nikdy nebudu, a vidím, že jsem udělala dobře! ()

Splasher

Stejně jako oficiální verze vlády si i tato hraje s daty a citáty. Zachází zbytečně do extrému. Několik argumentů již bylo vyvráceno. Nicméně jak je možné, že druhá věž spadla rychleji než ta první ? U první byl zásah ve 2/3 (78-81. patro) a u druhé v 9/10 (94-96.). To ta 1/10 budovy tlačila konstrukci dolů rychleji než 1/3 ? ()

LordSnape

Velmi zajímavá teorie. Tak nějak jsem si také pořád říkal proč jim to vlastně spadlo celý když tam narazilo jen letadlo. A co mě osobně vrtá hlavou je: Když teda američané onu demolici plánovali na 11. září, tak přece museli vědět dopředu jak a kde teroristi zaútočí... To je opravdu divné ne. Spíš to nutí k přemýšlení než k dedukci, že si to amíci shodili sami na hlavu. ()

Jizni Tlapa

Všeobecně cokoliv nového, jakýkoliv originální nápad a vůbec námět k diskusi k jedné z vůbec nejhorších katastrof zaslouží obdiv! Když je to pak doplněné o dokumentáž a logickou úvahu je to o to zajímavější.. Tedy výsledné čtyři jsou výčtem těchto superlativ....ale můžeme přesto tvrdit, že to není další mediální blamáž? ()

skrblik007

Kritické uvažování, pohled z více úhlů a zpochybňování logických nejasností beru jako nutnost a naprostý základ rozumného myšlení. Rád si tedy vždy vyslechnu jiný názor, dokonce se dá říct, že konspirace vyhledávám. Jenomže musí být podaný seriózním, střízlivým a vědeckým (v základním slova smyslu, viz definice vědy) způsobem. Tato konspirační teorie o 9/11 (stejně jako většina ostatních) ale na toto pojetí z vysoka kašle a místo toho zabředává do toho, co sama kritizuje (výpovědi vytržené z kontextu, neúplná vysvětlení, stavění na chabých důkazech a jejich omílání donekonečna), a jde tak sama proti sobě. Na druhou stranu tenhle "dokument" není ani zdaleka tak hrozný jako většina jemu podobných. ()

Ichabod

Dokument na mne zapůsobil, ano většina věcí mi neseděla (viz třikrát zmíněné "A proč spadla dřív ta budova co ji trefilo letadlo jako druhou?") a jiné blbosti. Ale na druhou stranu, poměr letadla a budovy je asi jako člověka a diabolky do vzduchovky. I s tím silným výbuchem se mi nezdá normální aby se zřítila, a dokonce šli dolu obě (jaká je šance aby každé letadlo našlo citlivé místo té dané budovy?). Nejen, že ani jedna neustála ten v podstatě směšně malý požár (shoří vybavení budovy v několika blízkých patrech, palivo shoří rychle a tak je napáchána větší škoda výbuchem než následným požárem a dál? Kyslík rychle dojde (oheň jej pohlcuje velmi rychle a tedy je pravděpodobné že se po určité době drží pak už jen na jakési pevné úrovni a nešíří se a dal by se i klidně hasit si myslím) - čím dále od výbuchu - kanceláře jsou víceméně tisíce stolů počítačů a šanonů s papíry, poloprázdné prostory nejsou schopny oheň rychle šířit - tím je budova více vzduchotěsná díky neporušení stěn, beton a železo nejsou hořlavé na to aby oheň živili a v budově se bude spalovat kyslík zevnitř a něco z venku. Požár mohl být silný jen nárazově, výbuch způsobil asi obrovské škody, ale určitě s tím konstruktéři budov museli počítat byť náhoda je blbec, ale spadnuly "shodou okolností" budovy dvě. Dvě ze dvou. Být za tím něco víc ( :-D ), tak je důvod k radosti, protože to je stoprocentní úspěch. Budova 7 - jestli tohle není motiv, tak už nevím. Podle mne v Americe se dějou různé průsery, jako jinde a některé mohou vyplout na povrch, pokud se včas nezakonzervují. Zakonzervovat totálně celou budouv shromažďující důležité informace o největších amerických institucích řízenou demolici před kamerama upozaděnou pádem gigantických budov mi nepřijde nereálné. Proč by bushova administrativa měla váhat obětovat pár tisíc američanů k dosažení vlastních cílů, když následně nemá problém zničit život stovkám tisícům rodin v Afghanistánu a Iráku z vylhaných podkladů o ůložišti zbraní hromadného ničení, které se nikdy nenašli a jiných směšných podkladů. Člen Bushovo rodiny má na starosti bezpečnostní údržbu WTC - bodejť by pak nespadla, že? :-)) Co se týká pojistky WTC - na tom nevidím nic neobyčejného - když koupíte auto, taky jej pojistíte. 911 mysteries není dokonalý, ale je IMHO zajímavější jak Loose change, přestože přichází s podobnými teoriemi. Byť nejsou dokonalé, tak oficiálnímu vysvětlení nevěřím ani zbla. A to že se budovy zřítili do sebe (tzn s co nejmenším možným ohrožením okolních budov - životů a majetku) se mi zdá být stejně "dokonalou náhodou" jako to že šli dolu obě. No a kdesi vedle se sesypali další baráčky včetně téměř netknuté budovy s označením 7. Náhoda je pěkná potvora... A nebo ne a tedy pak musím věřit, že letadla jsou opravdu zástěrka k zničení budov, na kterou se naváže scénář s TOP 10 nejhledanějším teroristou a vpádem na blízký východ. ()

toyrider

Konečně někdo, kdo se nebojí jít proti proudu a na rozdíl od uživatele Subjektiv svá tvrzení podkládá nezvratnými důkazy. ()

Borat

Opravdu zájímavě udělaný dokument, který vypovídá o skutečnostech teroristického útoku na Dvojčata. Mohla spdnout dvojčata pouze tím, že do nich narazilo letadlo, když WTC je vytvořené s tisíce tun oceli ? Nebo je to obří pojistný podvod ? Tento video film právě o tomhle spekuluje...A budou další části ! |98%| ()

ArdathBay

Nejpodrobnější dokument o 9/11 co jsem kdy viděl.Důkazů PROTI oficiální teorii bylo myslím podáno více než dost.Ty noviny!!!!!!!!! z toho nosníku mě totálně dostaly. PS: Carmina Burana byla použita velmi vhodně. PS2 Ten vypravěčský ženský hlas mě vadil. ()